Skocz do zawartości

ABW weszło do mieszkań antyszczepionkowych i prorosyjskich aktywistów powiązanych z “Kamratami” i Braunem.


Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Hubertius napisał(a):

Ekhm... ale niektórzy jeszcze to co opisują popierają tym co widzą w życiu i co doświadczyli. A to wygląda trochę inaczej jak się zdejmie "różowe okulary". Zobacz, @niemlodyjoda i @Obliteraror to chłopy 2 razy starsze od nas. Przeżyli całą "transformację nowej Polski" i widzieli niejedno "guano" w życiu, nie tylko biznesowe i w życiu prywatnym, ale też tego co doświadczyli inni, samemu wydzierając z życia to co mogli. Czy piszą takie kocopoły naiwne jak ty?

No nie. Jak to Ci nie daje do myślenia, to nie ma o czym gadać. Szkoda czasu, naprawdę. Twojego i mojego.

Nie ujmuję im doświadczenia, ale bezkrytyczne branie wszystkiego bezmyślnie "bo autorytet" także nie działa. U Żydów jest tak, że oni chcą by młodsze pokolenie kwestionowało starsze, bo wzmaga to krytyczne myślenie, które jest niezbędne przy innowacjach (przy których Żydzi przodują). 
 

Ja współczuję starszym rodakom, którzy musieli dorastać w gównie lat '90 i '00, no i początku '10. Nie dziwię się, że tak na to patrzą, bo żyło się do dupy.

 

Masz rację koniec końców. Postaram się powstrzymać, bo będę żałować, że tyle czasu shitpostuję.

53 minuty temu, Druid napisał(a):

A Chiny, Indie ? Cywilizacja Majów, Azteków, Inków, czy Khmerów w Kambodży w XII wieku też były wysoko rozwiniętymi cywilizacjami, wiele wynalazków wynaleziono już dużo wcześniej iż Europejczycy sądzą.

Odnoszę się do książki "The Human Accomplishment" Murraya

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trevor napisał(a):

Takie skurwysyny są wszędzie. Na każdym komisariacie, w każdym szpitalu, w każdej jednostce wojskowej. Ludzie to w większości zwierzęta które myślą głównie o sobie, ale pastwić się nad innymi to trzeba specjalnego skurwysyństwa i tego też jest dosyć sporo.

602851-352x500.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Anasasan napisał(a):

Kto w konfederacji chce znieść wszystkie podatki? 

 

2 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Skoro ich lider mówi, że wszystkie podatki znieść a jak się go dopytuje - odpowiada, że to nie na poważnie. Ciężko, więc traktować ją inaczej. 

W taki sposób napisałem. 

Tak się później tłumaczył. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Tak się później tłumaczył. 

Widocznie to żart ponad Twoją miarę xD 
Jeśli ktoś to wziął na poważnie... No to chyba psychiatra. Ale nie na NFZ. 
To była alegoria tego, że w zasadzie, żeby tu było normalnie, trzeba by zacząć wręcz od początku w szczególności jeśli chodzi o podatki i prawo -  sprzedana w humorystycznej formie. 
Ale wiadomo, niektórzy zapamiętali tylko " CHCĄ ZLIKWIDOWAĆ PODATKI, HURRR DURRR JAK PAŃSTWO BĘDZIE FUNKCJONOWAĆ!!!" 

 

Edytowane przez Spellman71
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$

Znam to.

Sprawdziłem teraz, że mamy 17 rodzajów podatków. Mentzen wymienił kilka, ale nie WSZYSTKIE. 

 

Tylko o to mi chodzi. 

 

Żart? Być może.

Nierealne? Być może.

 

Kiedyś taką samą zagrywkę zastosował poważany i wybitnie obiektywny redaktor poKraśko w rozmowie z Korwinem, sugerując że ten chciałby wszystko zlikwidować. Nie wszystko.

 

Jedno słowo, a jakże istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Ile @niemlodyjoda wkleiłeś w ciągu 2 lat zdjęć zbrodni Rosyjskich

Żydzi zamordowali w ciągu dwóch miesięcy więcej dzieci palestyńskich niż zginęło na Ukrainie przez dwa lata. Czemu o tym nie mówisz?

3 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

 

@niemlodyjoda Dlaczego nie wrzucałeś na forum zdjęć z Buczy? Zdjęć masowych grobów?

Dlaczego nasi "bracia i sąsiedzi" nawet nie przeprosili za Wołyń?

 

Ja prezydent Ukrainy przepraszam Polaków za Wołyń i potępiam te zbrodnie, nie będzie kultu banderyzmu a miejsca pamięci i pomordowane ofiary zostaną obiektami kultu historycznego.

 

Gdyby się stało powyższe 90 procent Polaków zgodziło by się budować wspólną przyszłość plus realne akty przyjaźni a nie chemiczne "zboże" i napierdalanie na Polaków.

 

3 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Bazując na samych emocjach. 

 

No bo przecież  jeśli się odejmie emocję, to się inaczej myśli. A wtedy wychodzi, że chodzi o skalę zjawiska a nie pojedyncze przypadki. 

 

Naprawdę zastanawia mnie, żeby dorośli ludzie udzielający innym życiowych porad tak generalizowali. 

Jeszcze sam nie tak dawno na emocjach chciałeś wszystkich Polaków łapać jak małpy w siatki i na front. 

To tak jak TVN który zorganizował urodziny Hitlera a później to opublikował że Polska taka zła dokładnie na czas wizyty Trumpa, podczas gdy zorganizowali ustawkę wcześniej, piekli torty ze swastykami z luftwaffelków i inne cyrki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOHC Porównałem ministra obrony Izraela do Hitlera. 

 

To Izrael został zaatakowany - tak przypominam. 

Gdyby nie został by takiego czegoś nie było - a szczury się teraz chowają po kanałach. 

 

Więc cała zadyma w Gazie wzięła się od tego, że Hamas wszedł na teren Izraela i mordował, gwałcił wszystko co się ruszało. 

Ofiar cywilnych zabili w jeden dzień od groma. 

 

Chcieli wojny? Dostali wojny. 

 

A @niemlodyjoda po prostu według mnie kłamie w takiej sprawie Ukrainy. 

 

Podnosi argument, że przecież Ukraina ostrzeliwała Donbas - hola hola - cofnijmy się. 

A dlaczego zaczęła się wojna w Donbasie? 

Bo bojówki ruskie zaczęły przejmować Donbas. Wyposażone przez Ru armię. 

 

Tego nie napiszę nigdy. A od tego się zaczęła cała wojna. 

 

@niemlodyjoda Nie napiszę też, że te wszystkie bojówki typu Azow i inne powstały właśnie przez Rosję. 

 

Gdyby Rosja nie naruszyła terytorium Ukrainy większości bojówek nacjonalistycznych by nie było. 

 

Taki problem z myśleniem przyczynowo - skutkowym. 

 

Czy pro ruscy w końcu - bardziej bym dosadnie napisał, ale mniejsza - zrozumieją, że Ukraina MIAŁA prawo jako suwerenne państwo: 

- dołączyć do UE 

- dołączyć do NATO

- szkolić się z innymi krajami 

- zbroić się 

 

O tym, że Rosja wydymała Ukrainę - oddanie atomu w zamian za gwarancję, że Rosja ich nie najedzie nie wspomnę. 

 

Taki to obiektywizm. Korzystać z dóbr zachodu, z kultury zachodu a jednocześnie na niego pluć. 

 

Szkoda gadać. Nie chce mi się nawet...

 

Po prostu uważam, że niektórzy powinni opuścić zachód i zamieszkać na stałe w wymarzonych dla nich krajach - nie wiem, Chiny, Rosja ? 

Niech się przekonają, co wtedy stracą. 

 

Jeśli komuś nie odpowiada, może sobie wyjechać. 

 

A skoro @niemlodyjoda Ukraina się nie podobała to myślę (heh), że Chiny 100 razy gorsze i Rosja mu się równie ,,spodobają". 

 

Także powodzenia. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa konta na twitterze: zdeklarowani przeciwnicy Brauna i lewicujący serwis prowadzony przez przestępcę czekającego w Norwegii na przedawnienie ogłosiły, że: 1. ABW weszło z drzwiami do mieszkań działaczy zdrowotnych jak tamci spali, zapewne bojąc się, że uciekną, nie otworzą albo będą się ostrzeliwać z granatnika; 2. działacze ci, podobnie jak milion osób związanych z Konfederacją to agenci Rosji.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

To Izrael został zaatakowany - tak przypominam. 

Przypomnij mi jak wyglądają mapy Palestyny w różnych latach, i jeszcze raz napisz kto kogo zaatakował.

De facto nie popieram działań Hamasu ale jak to mówisz - żydzi chcieli okupacji to mają okupację.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, $Szarak$ said:

W taki sposób napisałem.

Jeśli zaczniesz odróżniać program partii (do którego się nie odnosisz) od jego interpretacji/tłumaczenia jedwabnikowi przez polityka partii, choćby w przerysowany bądź humorystyczny sposób, to wszystko powinno być już dla Ciebie jasne. Na tyle, żeby ogarniać. A tak sobie wybierasz jedno zdarzenie, lepisz pod urojoną tezę i atakujesz krytyką w ramach rozedrgania emocjonalnego.

 

W programie Konfy jak byk siedzi likwidacja 15-tu danin (podatków) a nie zniesienie podatków w ogólności w jedynym celu - uproszczeniu systemu podatkowego. Chyba nie powiesz że to idiotyczne i niszczycielskie? Bo raczej to co jest teraz z rozumem się nawet nie mijało na spacerku. 

 

Masz tu cytat, żebyś wiedział o czym nie mówisz: "Ugrupowanie chce likwidacji podatku od czynności cywilnoprawnych od umów dot. nieruchomości (PCC), podatku cukrowego, opłaty uzdrowiskowej, podatku od psa, opłaty zapasowej (w cenie paliwa), opłaty emisyjnej (w cenie paliwa), opłaty mocowej (w cenie prądu), opłaty przejściowej (w cenie prądu), opłaty reprograficznej (w cenie elektroniki), opłaty wodnej (w cenie wody), podatku tonażowego, podatku od spadków, podatku od środków transportowych, opłaty targowej, opłaty miejscowej.

Konfederacja chce też znacząco podnieść kwotę wolną od podatku - do dwunastokrotności minimalnego wynagrodzenia. Zniknąć ma też drugi próg podatkowy, a pojawić się podatek liniowy w wysokości 12 proc."

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextDo kwestii podatków to jeszcze wrócę - jeśli chodzi o wątek konfederacji bo coś mi tam świta, że rzeczywiście mieli działać. Natomiast jeśli się nie mylę a mogę mylić - potem sprawdzę na dokładniej - mieli problem ze spięciem tego. 

Tzn Budżet by się nie spiął. To jeszcze sprawdzę. 

 

Natomiast wiem, że to co proponuje konfederacja - nie da się wprowadzić w ciągu kilku lat, to trzeba by było kraj postawić do góry nogami. 

 

Ja wyborcom konfederacji często zadaje pytanie takie retoryczne - czy poradziłbyś/poradziłabyś sobie w systemie jakim proponuję konfederacja? 

Fajnie się to czyta, ale taki system tworzyłby według mnie oligarchię. Straszny wyzysk - zamiast dobrze działać. 

 

I bez urazy też - bo nie mam zamiaru nikogo urazić prywatnie, ani nic - patrz, nie bez powodu na konfederację mówi się, że jest pro-ruska. 

Bo najbliżej im ideologicznie do Rosji. 

 

Nie ma na zachodzie drugiej takiej partii, jak konfederacja skrajnej na prawo - to nie są wartości zachodnie. No, ale mniejsza czy są czy nie. Każdy w końcu wierzyć lub lubić może kogo chce. 

Nie toleruję Brauna nie równa się u mnie, że za samo gadanie głupot powinien być zamykany.

 

Po prostu chyba jakieś 95% Polaków nie chcę już mieć systemu wzorowanego na Rosyjskim i obiektywnie raczej też dobry pomysł nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

I bez urazy też - bo nie mam zamiaru nikogo urazić prywatnie, ani nic - patrz, nie bez powodu na konfederację mówi się, że jest pro-ruska. 

Bo najbliżej im ideologicznie do Rosji. 

 

Dążenie do czystszej formy kapitalizmu i odchodzenie od społecznego socjalizmu to ideologicznie Rosja?
Serio?

 

53 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Nie ma na zachodzie drugiej takiej partii, jak konfederacja skrajnej na prawo - to nie są wartości zachodnie. No, ale mniejsza czy są czy nie. Każdy w końcu wierzyć lub lubić może kogo chce. 

 


Na szybko - niemieckie ADF?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Confuser napisał(a):

Dążenie do czystszej formy kapitalizmu i odchodzenie od społecznego socjalizmu to ideologicznie Rosja?
Serio?

To tylko wierzchołek góry lodowej. Nie cała góra. 

 

Była już taka partia która mówiła w podobny sposób a gdy dostała władzę okazali się jeszcze większymi świrami. Nazywała się ,,Wolna Rosja".

 

7 minut temu, Confuser napisał(a):

Na szybko - niemieckie ADF?

Nie. 

 AfD jest coś pokroju PiS a nie Konfederacji. 

Przyrównałbym AfD do PiS najprędzej.

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

 

Nie ma na zachodzie drugiej takiej partii, jak konfederacja skrajnej na prawo - to nie są wartości zachodnie.

 

Nie wiem, jak to skomentować ;) Ale ja nie odpowiadam za Twoje braki w wiedzy ogólnej nt. współczesnego systemu politycznego zachodniej Europy ;) To się da nadrobić, naprawdę.

 

I jest to jednak pewien smutny paradoks obecnych, gdy Konfederacja uchodzi za, cytuję, "skrajną prawicę".

 

Taki Bosak czy Berkowicz - skrajna prawica? Iks de xD

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

AfD jest coś pokroju PiS a nie Konfederacji. 

Przyrównałbym AfD do PiS najprędzej.

Doprawdy???

 

AfD jest jedyną niemiecką partią, któa w czasie pandemii krytykowała posunięcia rządu i parlamentu, czyli zamykanie gospodarki, zamykanie ludzi w domach oraz przymus szczepień czy noszenia maseczek. Tak samo jak u nas Konfederacja.

 

AfD jest obecnie jedyną niemiecką partią polityczną, która otwarcie krytykuje unijną i tym samym niemiecką politykę klimacztyczną, która ich zdaniem odpowiada za rekordowe w ostatnich latach upadki małych i średnich przedsiębiorstw w Niemczech. Są przeciwni zielonej energetyce w obecnej postaci, odchodzenia od atomu i węgla. To coś zupełnie jak nasza Konfederacja.

 

AfD jest jedyną partią w Niemczech, która sprzeciwia się poszerzaniu stref wolnych od samochodów oraz odchodzeniu od aut spalinowych na rzecz tych bardziej "ekologicznych". Doprowadziło to do tego, że niektóre niemieckie metropolie zaczynają wycofywać się z tych pomysłów po tym jak okazało się, że takie działalności jak restauracje, bary, kawiarnie czy puby zamykają się, ponieważ ludzie niechętnie jeżdżą do centrum miasta. Coś podobnego jak u nas niektórzy posłowie Konfederacji, szczególnie ci związani z Koroną Brauna.

 

AfD jest jedyną niemiecką partią, która jawnie sprzeciwia się niemieckiej polityce migracyjnej i mówi nawet otwarcie: obcokrajowcy won! Uważa muzułmanów za jawnych wrogów cywilizacji łacińskiej, domaga się nawet zamknięcia dla nich granic, wydalania ich z kraju oraz cofania socjalu. Coś podobnego jak u nas Konfederacja.

 

AfD jako jedyna niemiecka partia krytykuję UE jako całość, a gdyby mogli najchętniej wyprowadziliby Niemcy z tych struktur. Nie podoba im się wspólna unija waluta, która spowodowała kryzys gospodarczy w 2010 roku w niektórych unijnych krajach i miedzy innymi Niemcy musieli swoimi euro ratować takie tonące okręty jak Grecja czy Włochy. Działacze AfD zdaje się jednoczesnie tęsknią za niemiecką marką. To dość podobne postulaty jak Konfederacji.

 

AfD w swym programie gospodarczym chciałaby poza zlikwidowaniem wspomnianego wcześniej socjalu dla przybyszów z innych krajów, ograniczenia pomocy socjalnej dla własnych obywateli. likwidacji wielu niemieckich danin publicznych oraz przepisów biurokratycznych uderzających w przedsiębiorczość, uproszczenia i zmniejszenia obciążeń podatkowych oraz likwidacji częsci urzędów oraz ministerstw. Domaga się także uchwalania budżetu federalnego bez deficytu. To coś jak Konfederacja.

 

Tymczasem PiS, szczególnie w swojej drugiej kadencji, robił coś zupełnie przeciwnego deklarując oczywiście coś zupełnie innego.

 

Poza AfD uważam, że w Europie istnieją równie "skrajne ugrupowania" jak Front Narodowy czy Rekonkwista we Francji, Partia Wolności w Holandii, Partia Niepodległości w Wielkiej Brytanii, czy Rucg 5 Gwiazd we Włoszech. 

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, $Szarak$ said:

Natomiast jeśli się nie mylę a mogę mylić - potem sprawdzę na dokładniej - mieli problem ze spięciem tego. 

Tzn Budżet by się nie spiął. To jeszcze sprawdzę. 

Co tu sprawdzać? Powszechnie wiadomo, że deficyt Tuska jest planowany na circa 200 mld. PLN. Czyli tylko w tym roku biorą jakieś 5k PLN kredytu na każdego obywatela. 

 

3 hours ago, $Szarak$ said:

Ja wyborcom konfederacji często zadaje pytanie takie retoryczne - czy poradziłbyś/poradziłabyś sobie w systemie jakim proponuję konfederacja? 

No nie wiem czy pytany wiedział by jaki jest program, żeby udzielić sensownej wypowiedzi. Czytałeś program PiS albo neo-PO? Ludzie zwykle zakładają, że program ugrupowania jest tym, co przekazuje telewizor czy tam inne gadzinówki. 

 

4 hours ago, $Szarak$ said:

nie bez powodu na konfederację mówi się, że jest pro-ruska. 

Bo najbliżej im ideologicznie do Rosji.

What? Możesz mi wyjaśnić jak? W czym? To ważne pytanie i nie zostawiaj go bez odpowiedzi.

Za chwilę dojdziemy do tego, że np. skoro wolność i dobrobyt suwerena jest na złotych ustach ruskich polityków, to skoro Konfa ma również na celu liberalizm i dobrobyt, to jest pro-ruska. Weź Ty pomyśl chwilę. I koniecznie odpowiedz. 

 

4 hours ago, $Szarak$ said:

Nie ma na zachodzie drugiej takiej partii, jak konfederacja skrajnej na prawo - to nie są wartości zachodnie.

No nie wiem. AfD może? Ma spore poparcie w przeciwieństwie do Konfy, więc może to masz na myśli? Bo na pewno nie jest bliżej PiS jak piszesz w kolejnym poście. Ale chętnie poczytam w czym jest jej do PiSu bliżej. Odpowiesz czy zamilczysz pod dywanem? Może czegoś nie wiem?

 

4 hours ago, $Szarak$ said:

Po prostu chyba jakieś 95% Polaków nie chcę już mieć systemu wzorowanego na Rosyjskim i obiektywnie raczej też dobry pomysł nie jest. 

Co Ty piszesz? Mamy system bardziej sowiecki niż za komuny! Cenzura, reżyserowane warcholstwo, wały na szczytach władzy, (za)rządzenie za pomocą zakazów, rozrost biurokracji, techniczna bieda, ekspansja socjalu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rnext napisał(a):

What? Możesz mi wyjaśnić jak? W czym? To ważne pytanie i nie zostawiaj go bez odpowiedzi.

Za chwilę dojdziemy do tego, że np. skoro wolność i dobrobyt suwerena jest na złotych ustach ruskich polityków, to skoro Konfa ma również na celu liberalizm i dobrobyt, to jest pro-ruska. Weź Ty pomyśl chwilę. I koniecznie odpowiedz. 

Oczywiście, że odpowiem. 

 

 

Tylko to, jak wrócę z ,,przerwy" od mediów. Trochę muszę głowę zająć swoim życiem prywatnym bo za dużo neta. 

Odpowiem merytorycznie bez ironii i sarkazmu, jak to czasem lubię - i  wyczerpująco. 

Trzymajcie się i do zobaczenia wkrótce. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.