Skocz do zawartości

ABW weszło do mieszkań antyszczepionkowych i prorosyjskich aktywistów powiązanych z “Kamratami” i Braunem.


Rekomendowane odpowiedzi

Na Ukrainie non stop łapią szpiegów w ich służbach. Dlaczego u nas nawet nie sprawdzi się oficerów, którzy mieli kontakt z tymi aresztowanymi pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Ani jednego u nas naprawdę?

 

Co do Konfederacji myślę, że mogą być z powodu niejednorodności i braku hierarchicznej struktury. Może więcej jak w innych ruchach (bo raczej to @Tadamichi Kuribayashi miałeś na myśli pisząc o działaczach Konfederacji). Sama Konfederacja jest partią techniczną i chyba nawet wszyscy posłowie nie są jej członkami. Ale właśnie do sedna.

 

Myślę, że w każdej absolutnie partii będącej w tej chwili sejmie może być agent. I to jest dramat. Wcześniej Kamiński występował na konferencjach prasowych i mówił. naprawdę to cytat: "teraz już wiedzą państwo na kogo głosować". Na całym świecie w krajach, które chcą być  lub są silne służby są w cieniu, a już na pewno ich funkcjonariusze, a tym bardziej szefowie nie pchają się do mediów. Raczej działają w myśl zasady: o naszych sukcesach nie wie nikt.

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję jeszcze, że posłowi Braunowi zostanie zdjęty mandat i odpowie na te 7 zarzutów prokuratorskich. 

 

Wybory przyśpieszone? Śmiało. Konfederacja obecnie ma około 5%. Jeśli Duda będzie chciał wszystko wetować i robić przedterminowe wybory to koalicja się umocni jeszcze bardziej a Konfederacja pewnie nie wejdzie do sejmu. 

 

I tak ich czeka marny los. 

 

Jestem w 90% pewien, że Konfederacja za 4 lata nie przekroczy progu, o ile nie zostanie rozbita. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Wystarczyło, że wszystkie szury zaraz po rozpoczęciu wojny przerzuciły się szybko na propagandę antyukraińską. Trzeba być naprawdę głupim by nie połączyć kropek.
 

 

A mnie wystarczyło, że najbardziej ekstremalni kowidianie, wg których m.in. bez szczepionek wymrzeć miało pół elektoratu PiS i którzy oczywiście w ramach demokratycznych wartości nawoływali do wykluczania z życia społecznego niezaszczepionych i niezamaseczkowanych w ciągu tygodnia przestali sie przejmować podobno strasznym COVIDem i stali się prowojennymi oszołomami.   

 

P.S. Znam jednego co przez większość kowida praktycznie nie wychodził z domu, co najwyżej w maseczce FFP2 albo nawet N95, za to w lutym 2022 wywiesił na domu flagę NATO :D

Edytowane przez Klapaucjusz
  • Like 10
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda nowa władza robi czystki i rozprawia się z opozycją, która jej zagraża.

 

Dziwnym trafem Konfederacja jest atakowana od lat przez środowiska lewicowe, lewaków, neo komunistów czy socjalistów.

Przypadek? nie sądzę tym bardziej, że jako jedni z nielicznych nagłaśniali sprawy związane z przekrętami polityków obecnej

jak i poprzedniej władzy, nieprawidłowościami, które mają miejsce w Polsce, z wirusem celebrytą i obcymi interesami z tym związanymi

banderyzmem, napływem imigrantów na który rządzący przyzwalają, w końcu obcymi siłami, kapitałem, który przejmuje nasz kraj i narzuca

swoje chore pomysły czy rozwiązania wbrew woli Polaków.

 

Obecna władza czyli KO/Lewica/PSL/Trzecia droga nie przestrzega konstytucji i działa ponad prawem, robią sobie co chcą, obietnice wyborcze

jakie mieli spełnić zapewniając ludzi, którzy ich wybrali są bez pokrycia ba wycofują sie z nich.

 

Akurat Ci wszyscy you tuberzy także te sprawy co konfa nagłaśniali w nagrodę mieli wjazd na chatę.

Kilka dni temu rządzący rozpoczęli zmasowaną akcję na tych co pomagali ludziom w czasie covid.

Prawnicy mają zabierane nośniki, dyski, zabezpieczane materiały z tym związane.

 

Jestem ciekaw czego boją sie politycy? być może wyjdzie na jaw, że wszyscy w ten cyrk z wirusem są zamieszani.

Dodatkowo dane osób pokrzywdzonych w tamtym czasie będący teraz do ukarania bo wystąpili przeciwko władzy i mogą stanowić siłę.

 

Lepper już dawno ich wyjaśnił.

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

Obecna władza czyli KO/Lewica/PSL/Trzecia droga nie przestrzega konstytucji i działa ponad prawem, robią sobie co chcą, obietnice wyborcze

jakie mieli spełnić zapewniając ludzi, którzy ich wybrali są bez pokrycia ba wycofują sie z nich.

Jak mają wszystko (prokuraturę, sądy, media, poparcie zagranicy) to sobie mogą po EUropejsku pełną gębą.

Więc  spokojnie mogą uszyć sprawę pod siebie. Przecież to wygląda jak robota: "o patrzcie ilu agentów złapaliśmy!!!11 Tą konfederację i jakichś patojutuberów... a PIS ich nie łapał. A wiecie czemu? Bo oni są przecież proPutinowscy!!11 Więc wjazdy ABW do PIS będą SOON(TM). Że oddali Ukrainie 300 czołgów i 50 haubic samobieżnych i to na cito? No przecież zrobili to dla niepoznaki!!11 Żeby się zalegendować".

 

Sprawa z Braunem jest podejrzana. Gdyby dało się coś na Konfederację wygrzebać to PIS dojechałby ich już lata temu. Według strategii, że na prawo od PIS może być tylko ściana.

 

Ruski szpieg od polskiego sądu dostaje 1,5 roku i wychodzi na warunkowe.

https://www.rp.pl/przestepczosc/art39600941-sad-laskawy-dla-rosyjskich-szpiegow-opuscili-areszt

 

Obstawiam, że Braun dostanie 20 lat bezwzględnego łagru. 🤡

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chwile słyszę o rzekomych rosyjskich agentach. Rosja musi być naprawdę potęga, skoro co druga osoba mająca świadoma, ze pandemia to cyrk jest ich szpiegiem. Agentów za u nas nie maja takie państwa jak USA, Izrael, Anglia, Niemcy, Chiny, Ukraina. To dopiero amatorzy. Miałem o nich dobra opinie…

  • Like 9
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braun sam w sobie jest gwarantem tego i dowodem obalającym argumenta rzekomej koalicji z PiS. Sam Kaczafini stwierdzil, ze z nimi moze i by sie dogadal, ale nie kiedy w Konfie jest Braun.

Lubie Bosaka, bo jest po prostu dobrym w debatach, dyskusjach itd., ale nie ma on ani stanowczości i konsekwentności, którą ma Braun - ten jak ma na coś zdanie, opinie i pogląd to się tego trzyma choćby fajnopolactwo i opinia publiczna miała się na niego rzucić i za to go szanuje, żeby każdy jeden polityk, każdego stronnictwa był tak "szczery" i klarowny w swoich poglądach to byłoby naprawdę dobrze.

 

Leszek Żebrowski o Grzegorzu Braunie. :: Wykop.pl

 

x D

Edytowane przez lxdead
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, $Szarak$ said:

Czy niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że nieważne kto informacje podał o wejściu ABW do mieszkań - jest ona prawdziwa?

Oni nie tylko podali informacje, lecz uroczo ją przyozdobili retoryką odwołującą się do emocji (a to już nie jest obiektywna informacja, za którą ją sobie bierzesz). a które rezonują już z emocjonalnie wcześniej indukowanymi, przez  funkcyjnych promotorów rozłamu/podziału u jedwabnika. Dzięki temu przestaje być on suwerenem a zaczyna być czymś na kształt zwalczających się z irracjonalnych powodów, dwóch grup kiboli. 

Działa to mniej więcej w ten sposób, że odpowiednie ośrodki generowania "oświeconych postaw" bądź "dogmatów wiary w naukę", tak manipulują zakompleksionym (bo i o to również dbają) jedwabnikiem, żeby ten miał grunt do przykrywania własnych kompleksów, indukowanymi urojeniami wielkościowymi, dzięki możliwości wyboru bardziej przemawiających do jego emocji argumentów - a więc przyjęcia pożądanej przez manipulantów postawy. Abstrahując od możliwości przyłączenia się do "lepszej" grupy a więc kupienia sobie tożsamości i przynależności do wspólnoty. 

Odbywa się to głównie za pomocą mass-mediów, do których w zasadzie Konfa nawet nie ma dostępu. 

 

Więc wszyscy - czy chcą czy nie, świadomi czy nie - obudzą się któregoś dnia w tyranii neokomunizmu, bo wszystko zmierza do wypełnienia i dopięcia ośmiu postulatów Chruszczowa, gwarantujących przejęcie władzy neomarksistom. Również dzięki myśleniu tłumu, że partia o najmniejszym wpływie na rzeczywistość jest "największym zagrożeniem" dla wolności i dobrobytu. To jest tak śmieszne, że nie można przestać się śmiać. Zarówno z koncepcji jak i z ludzi, którzy ośmieszają się głosząc takie nielogiczne brednie. 

 

Za PRLu w niektórych kręgach, mawiało się - jak słaby musi być ten najlepszy ustrój, żeby zagrażała mu jakaś głupia ulotka. 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda, dalej widzę, że, bracie, nie pojmujesz obowiązującego modlitewnika  ;)

 

Są dobre bomby.

Są złe bomby.

 

Są "humanitarne bombardowania".

Są zbrodnie wojenne.

 

Są dobrzy, nasi watażkowie i dyktatorzy.

Są zli, bo nie nasi ;)

 

Jedni mogą bez sentymentów  bronić i poszerzać swojej strefy wpływów oraz  egzekwować własne interesy.

 

Inni nie mogą.

 

Itd ;)

 

Powtórzyć, towarzyszu. Aż zapamiętacie. Nie godzi się siać taką dywersję w nowej, odrodzonej, Uśmiechniętej Polsce.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Wybory przyśpieszone?

 

Śmiem twierdzić że do wiosny koalicja 13-stego grudnia odwali takie rzeczy że w przypadku ew. przedwczesnych wyborów. To PiS wraca do władzy:). Dlatego teraz Tusk tnie na "żywca" jak leci :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Obliteraror napisał(a):

@niemlodyjoda, dalej widzę, że, bracie, nie pojmujesz obowiązującego modlitewnika  ;)

 

Są dobre bomby.

Są złe bomby.

 

Są "humanitarne bombardowania".

Są zbrodnie wojenne.

 

Są dobrzy, nasi watażkowie i dyktatorzy.

Są zli, bo nie nasi ;)

 

Jedni mogą bez sentymentów  bronić i poszerzać swojej strefy wpływów oraz  egzekwować własne interesy.

 

Inni nie mogą.

 

Itd ;)

 

Powtórzyć, towarzyszu. Aż zapamiętacie. Nie godzi się siać taką dywersję w nowej, odrodzonej, Uśmiechniętej Polsce.

Dodajmy do tego, że są niższe i wyższe kultury, że darwinistycznie kierowanie się w kwestii wojen i "geopolitycznie" kierowanie się obiektywizmem (czyli "no wszyscy są źli, więc nie wspierajmy nikogo, dajcie mi spokój, żyję w próżni, nie mam żadnych interesów") nie za bardzo darwinistycznie wygrywa. 

Zachód być dobry ponieważ:
- przestrzegać prawo zgodne z indywidualizmem jednostek
- Wynalazł 97% rzeczy i mieć najwyższa kultura sięgająca starożytny Rzym

- wolność słowa jaki brak w autorytarny reżim

- zgoda na popełnianie błędy

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda zapomniałeś dodać, że oficer, który to ujawnił był prześladowany nie tylko przez żołnierzy ze swojej jednostki, którzy tych okropieństw się dopuścili.

 

Także mieszkańcy jego rodzinnego miasta chcieli go zlinczować i grozili jemu i jego rodzinie śmiercią "bo zdradził swoich".

 

Przez 3 lata przebywał wraz z rodziną w chronionym ośrodku, dopiero wszyscy się od nich odp... jak wuj Sam dał mu medal i ogłosił bohaterem.

 

To również elegancko pokazuje "jak działa człowiek" i że w "demokracji" można tak samo łatwo tworzyć i obalać bohaterów/ autorytety/ wartości jak w "demokracji ludowej".

 

Tak naprawdę skłonność ludzi do pewnych zachowań nie jest zależna od systemu, system decyduje jedynie o natężeniu występowania tych zachowań.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Baca1980 napisał(a):

Śmiem twierdzić że do wiosny koalicja 13-stego grudnia odwali takie rzeczy że w przypadku ew. przedwczesnych wyborów. To PiS wraca do władzy:). Dlatego teraz Tusk tnie na "żywca" jak leci :).

Nie wydaję mi się. Konfie spada poparcie i PiSowi w sondażach - wzmacnia się lewica, 3 droga i KO.

 

@RnextRozumiem o ci chodzi i w wielu rzeczach masz rację. 

Ale nie we wszystkim. 

 

Według mnie np elektorat konfederacji - bez urazy bo może na nich głos oddajesz - ale jest często nieświadomy tego, jakie postulaty ma konfederacja. 

Dla mnie to jest partia czysto populistyczna. 

Nie ma po prostu drugiej partii tak populistycznej, jak konfederacja. Skoro ich lider mówi, że wszystkie podatki znieść a jak się go dopytuje - odpowiada, że to nie na poważnie. Ciężko, więc traktować ją inaczej. 

Sieją też taką demagogię. 

 

Patrz na KO. Wielu po nim jedzie, ale on i jego partia jakiś tam plan mają. W mniejszym albo większym stopniu go wypełnią. Nie mówią przykładowo zlikwidować NFZ, potrafią przyznać, że niektóre rzeczy są nierealne do zrobienia. Można ich traktować mimo wszystko poważnie. 

 

I ja nie mam tak, że nienawidzę konfederacji - jestem liberałem, więc uważam, że każdy niech sobie gada co tam chce, dopóki nie łamie prawa. No, ale moja opinia, że ta partia jest najbardziej szkodliwa i ewentualnie zbiera póki co elektorat skrajnie prawicowych ludzi. 

 

Myślę, że konfederacja to wie - jeśli PiS się rozpadnie, to MUSZĄ iść bardziej w centrum prawice a nie taką skrajną prawicę, żeby ewentualnie po PiS zabrać wyborców. 

 

Żadna telewizja nie pomoże bo ludzie po prostu w zdecydowanej większości NIE CHCĄ takich zmian, jak oni proponują. No ile % Polaków chce likwidacji NFZ np? 

 

A co do tego ABW - robi słusznie. Przeszmuglowanie tego środowiska to nie jest jakaś wielka kontrowersja - problem by był, jakby dowody fałszowali na nich. To jest natomiast, bardzo bardzo mało prawdopodobne. 

Braun przykładowo w moim odczuciu jest przestępca jawnym - który tego nie ukrywa. Łamie prawo nawet nie robią zasłony dymnej. Trzeba takie zachowania ukrócić. 

 

Tak się ropisze - problem z takimi osobami jest taki, że on chce zrobić coś ala Trump - i mu się trochę udaję. Gada głupoty, robi głupoty a jak przychodzą konsekwencję - czyli sąd - robi z siebie wielkiego męczennika i jego poplecznicy też. 

  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Zachód być dobry ponieważ:
- przestrzegać prawo zgodne z indywidualizmem jednostek
- Wynalazł 97% rzeczy i mieć najwyższa kultura sięgająca starożytny Rzym

- wolność słowa jaki brak w autorytarny reżim

giphy.gif

Coś było o obietnicy braku szerzenia propagandy, ten tego? No i się zes****. Dobra wystarczyła. 😊

P.S Te wszystkie 4 to ogólniki, a pod powierzchnią kryje się 10 metrów mułu i guana. Ale co tam. Nie chce zobaczyć człowiek teraz, do i tak mu to życie wbije w następnych latach. Czy tego chce czy nie. :)

Edytowane przez Hubertius
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakby na moją logikę co najmniej jest dziwne, że taki @niemlodyjoda piszę o kobietach, że są wyjątkowo emocjonalne, podczas gdy sam wrzuca od kilku lat na forum te same zdjęcia w liczbie kilku sztuk. 

Bazując na samych emocjach. 

 

No bo przecież  jeśli się odejmie emocję, to się inaczej myśli. A wtedy wychodzi, że chodzi o skalę zjawiska a nie pojedyncze przypadki. 

 

Naprawdę zastanawia mnie, żeby dorośli ludzie udzielający innym życiowych porad tak generalizowali. 

Wyjmą 3 - 4 zdjęcia z całej wojny i już rozemocjonowani wklejają jaka ta Ameryka zła. 

 

Ile @niemlodyjoda wkleiłeś w ciągu 2 lat zdjęć zbrodni Rosyjskich? Chyba żaden użytkownik nie pamięta, żebyś kiedykolwiek wspominał o zbrodniach wojennych na Ukrainie. 

Jest jechanie po USA, UK - co jest absurdem - ale po Rosji jest gładziutko. Po Białorusi która działa przeciw Polsce też gładziutko. 

 

Wyobraźcie to sobie - walenie ciągle w USA i UK - a nic - praktycznie nic albo i dosłownie po Rosji która wywołała wojnę i zabija w skali znacznie, ale to znacznie większej. 

 

@niemlodyjoda Dlaczego nie wrzucałeś na forum zdjęć z Buczy? Zdjęć masowych grobów? 

 

Niech sobie inni odpowiedzą. Ja tylko dałem pewien pogląd, żeby zmienić perspektywę. 

Wydaję się - jak to nie raz piszesz - demokratyczna bomba to dobra bomba - tak ironicznie, ale u ciebie wygląda prawie tak samo, tylko w drugą stronę. 

Konserwatywna bomba - czyli bomba Putina - dobra. ;)

Edytowane przez $Szarak$
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał(a):

Zachód być dobry

Zgadzam się. Być dobry i być cywilizacyjnie atrakcyjny ;)

Mam nadzieję, że nie jest to już pisane w czasie już przeszłym, bo obecnie zachód europejski jedzie prosto na betonową ścianę.

 

Ale i też zawsze przyznam, że ci dobrzy tę dobroć subiektywnie "rozdzielają". Po prostu nie lubię hipokryzji i manichejskiej wizji świata dla nieszczególnie lotnych.

 

I ci, jak zdefiniowałeś, "dobrzy" unurzali wielokrotnie ręce we krwi niewinnych, wspierali najgorsze reżimy dla potrzeby własnych interesów, popełniali też zbrodnie wojenne.

 

I tyle. 

 

Krew ofiar ma jednak zawsze ten sam kolor. A czy pocisk odpalasz w imię "demokracji" czy "demokracji socjalistycznej" (czy jakiejkolwiek innej) spełnia ten sam cel.

 

Zabija.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, niemlodyjoda said:

 

0001B0P5B02AAJWV-C122-F4.jpg

 

z23210012AMP,Ali-Shallal-al-Qaisi.jpg

 

00021RTM5FP82KR5-C325-F4.webp

 

Abu_Ghraib_23.jpg

 

(Na zdjęciach z Iraku żołnierze tzw. "koalicji antyterrorystycznej" uczący o wolności i demokracji przeciwników wolności i demokracji za pomocą "humanitarnych metod przesłuchań").

 

Takie skurwysyny są wszędzie. Na każdym komisariacie, w każdym szpitalu, w każdej jednostce wojskowej. Ludzie to w większości zwierzęta które myślą głównie o sobie, ale pastwić się nad innymi to trzeba specjalnego skurwysyństwa i tego też jest dosyć sporo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten neoliberalny dualizm jest zabawny.

 

Tusk, autor Resetu z Rosją po Czeczenii, już po agresji na Gruzję i krótko przed atakiem na Ukrainę w 2014 r., na który to Reset jest pełno dowodów ukazanych co prawda w propagandówce Rachonia, ale pomijając propagandowy charakter materiału - niezbite dowody - ludzie wychodzą "w jego obronie" na ulicę.

 

Jakieś losowe osoby, o których nic nie wiemy w zasadzie, bo ich nawet nie znamy: to braunowcy, ruskie onuce, itd.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hubertius napisał(a):

Coś było o obietnicy braku szerzenia propagandy, ten tego? No i się zes****. Dobra wystarczyła. 😊

Każdy mówi swoją propagandę w sumie. Tak wychodzi. Ci inni "świadomie myslący" także, tylko ubierają to w słówka "wyłącz tv, włącz myślenie" gdy tymczasem oglądają inne tv.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Każdy mówi swoją propagandę w sumie. Tak wychodzi. Ci inni "świadomie myslący" także, tylko ubierają to w słówka "wyłącz tv, włącz myślenie" gdy tymczasem oglądają inne tv.

Ekhm... ale niektórzy jeszcze to co opisują popierają tym co widzą w życiu i co doświadczyli. A to wygląda trochę inaczej jak się zdejmie "różowe okulary". Zobacz, @niemlodyjoda i @Obliteraror to chłopy 2 razy starsze od nas. Przeżyli całą "transformację nowej Polski" i widzieli niejedno "guano" w życiu, nie tylko biznesowe i w życiu prywatnym, ale też tego co doświadczyli inni, samemu wydzierając z życia to co mogli. Czy piszą takie kocopoły naiwne jak ty?

No nie. Jak to Ci nie daje do myślenia, to nie ma o czym gadać. Szkoda czasu, naprawdę. Twojego i mojego.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hubertius napisał(a):

Wynalazł 97% rzeczy i mieć najwyższa kultura sięgająca starożytny Rzym

A Chiny, Indie ? Cywilizacja Majów, Azteków, Inków, czy Khmerów w Kambodży w XII wieku też były wysoko rozwiniętymi cywilizacjami, wiele wynalazków wynaleziono już dużo wcześniej iż Europejczycy sądzą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

 

@Rnext

Nie ma po prostu drugiej partii tak populistycznej, jak konfederacja. Skoro ich lider mówi, że wszystkie podatki znieść a jak się go dopytuje - odpowiada, że to nie na poważnie.

 

Rozumiem to, że się nie zgadzasz, ale przynajmniej nie kłam.

Edytowane przez Anasasan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.