Skocz do zawartości

Instagram versus rzeczywistość - potęga filtrów


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

To jest podobnie jak z tuszowaniem zdjęć auta do sprzedaży w ogłoszeniu.

Niby dużo wyświetleń, niby telefony się urywają ale po przyjeździe na miejsce kupca można wyłapać wpierdal - zwłaszcza jak ktoś przyjedzie kawał drogi.

 

Uważam, że podobnie powinno to funkcjonować w przypadku takich Pań - spotkasz się z taką na randkę i jak się naprawdę znacząco różni to należy jej się ochrzan po całości, najlepiej przy ludziach i w tył zwrot.

 

Pytanie dodatkowe brzmi: co one chcą osiągnąć w ten sposób, skoro wiadomo, że na żywo czar pryska...

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja odsiewam te, które mają mocniejszy makijaż. Albo zero mejkapu, albo bardzo delikatny.

 

Śmieję się z tych, którzy samczo opierdalają laski za brak mejkapu na randce (nie stara się!), bo napędzają to spierdolenie. 

 

Tylko naturalna twarz. Ja nie nakładam maski, gdy wychodzę, tego samego oczekuję od innych.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież na takie rzeczy jest paragraf! 

Artykuł 197 paragraf 1 wyraźnie mówi: "Kto  przemocą, groźbą bezprawną lub PODSTĘPEM  (!)  doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. 

 

Więc zgłaszamy,zgłaszamy nie narzekamy 😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, WolfSkin napisał:

Panowie, przecież na takie rzeczy jest paragraf! 

Artykuł 197 paragraf 1 wyraźnie mówi: "Kto  przemocą, groźbą bezprawną lub PODSTĘPEM  (!)  doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. 

 

Więc zgłaszamy,zgłaszamy nie narzekamy 😎

Zobacz synku, tak wyglada Kapuś😉

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maurycy napisał:

Mam koleżankę w pracy, laska 6/10 jeśli chodzi o rzeczywistość 😅 Ostatnio wyświetliłem jej instagrama, modelka 10/10 🙃 To jest aż nieprawdopodobne, jak wielka jest różnica. Oczywiście pod zdjęciami setki lajków i komentarzy jaka ona śliczna nie jest :)

Ludzie żyją wirtualem bo mogą być kim chcą. Samcy w grach, samice w socjalmediach...

Do czego to może doprowadzić w przyszłości?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Brat Jan napisał:

Ludzie żyją wirtualem bo mogą być kim chcą. Samcy w grach, samice w socjalmediach...

Do czego to może doprowadzić w przyszłości?

 

Do upadku cywilizacji, co już zaczyna się dziać. Na szczęście ja tego nie zobaczę, bo nie dożyję.

Edytowane przez SamiecGamma
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam takie dwie bliźniaczki...jedna mocno się maluje, druga często jest bez makijażu. Moja romantyczna dusza stwierdza, że ta bez jest po stokroć ładniejsza...mimo, że naturalnie wygląda na taką przeciętną 6-kę 🙂

 

Notabene, ostatnio ta pierwsza też się nie pomalowała. Jak ją spotkałem to byłem święcie przekonany, że rozmawiam z tą drugą xD Kurde fajne laski, całkiem niezły materiał na żony ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spacemarine napisał:

Ah, te portugalskie laleczki. Gorąca, starożytna Luzytania, pełna gorących, ognistych kobiet.....

 

Teraz chyba rozumiem, skąd te smutne pieśni i statyczny taniec fado.  :):)

 

Każda zmasowana krytycznie ponad miarę, tragedia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lorry napisał:

Atencję, podbicie ego... 

 

Iluzoryczne podbicie i fałszywa atencja.

Na logikę ale taką męską (bo damska nie istnieje):

 

Załóżmy, że ja robię sobie fotkę, następnie przerabiam w PS dodając muskulaturę, ściemniając karnację, zmniejszam zakola i ogólnie wyszczuplam sylwetkę u dołu, poszerzam u góry.

Nie mam bladego pojęcia co mi po atencji kobiet na IG czy FB skoro wystarczy się spotkać i od razu cały moj misternie budowany wizerunek upada jak domek z kart.

 

Naprawdę kobiety są tak głupie, że cieszy je, że jakiś koleś się ślini na widok kogoś, kto w takim wydaniu po prostu nie istnieje?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat bez insta dla kobiet jest nie do przyjęcia. 

 

Jeszcze zrozumiałbym gdyby kreacja swojego awatara miała na celu rozbujanie kanału i zarabianie na nim, pytanie po ilu wyjdzie szydło z worka. 

 

 

 

A tak to byłoby mi po prostu głupio. A im nie jest - i jest to pierwsza lekcja na temat kobiet. To Hiszpanki? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wolumen napisał:

Iluzoryczne podbicie i fałszywa atencja.

Dodałbym do tego mechanizm wyparcia.

Jeśli porównamy te rzeczywiste osoby - z których każda (poza jedną) ma poważną nadwagę a raczej otyłość - z ich wytworzonymi avatarami  widać, że wersja ulepszona jest szczuplejsza, ma inne kształty, linie twarzy.

Te kobiety - podobnie jak zresztą mnóstwo mężczyzn - nie radzą sobie z rzeczywistością obecnej cywilizacji dobrobytu i wygody, Nie umieją się kontrolować w zakresie calories in-calories out i w tym procesie poszły na tyle daleko, że restrykcje i reżim są poza ich zakresem mobilizacji. Wybierają zatem łatwiejszą drogę - negację przez alter ego.

Jednakże tym samym pokazują, jak krytycznie są same do siebie nastawione - że nie chcą, nie lubią samych siebie takimi, jakimi są. Zarazem jednak nie umieją wyjść ze strefy komfortu i kompulsywnych zachowań, przyzwyczajeń, żeby coś zmienić.

To zjawisko bardzo popularne dla wszystkich współczesnych ludzi, ale prym w tym zakłamywaniu i zarzekaniu rzeczywistości faktycznie wiodą kobiety.

1 godzinę temu, Brat Jan napisał:

Ludzie żyją wirtualem bo mogą być kim chcą. Samcy w grach, samice w socjalmediach...

Do czego to może doprowadzić w przyszłości?

Bardzo trafna uwaga co do gier.

Mężczyźni chcą wyzwań i sukcesów w przełamywaniu trudności. Tak jesteśmy (zwierzęta, w tym ludzie) urządzeni, że mamy swoje mechanizmy nagrody (orgazm, sytość i głód sterowane greliną i leptyną itp) żeby podejmować wysiłki w celu uzyskania nagrody.

Gracze w poszukiwaniu tego uczucia robią dokładnie to samo, co te kobiety z nagrania - wybierają łatwy, iluzoryczny substytut, żeby dostarczyć mózgowi pożądanego koktajlu. 

Mamy na forum niektórych użytkowników, którzy żyją grami, spędzają w nich długie godziny, cieszą się sukcesami w nich, wyzwaniami.

Dokładnie z tego samego okradają się w rzeczywistym życiu.

Żeby nie było: gry uwielbiam, są tytuły, w które przegrałem setki godzin i dla których mogę wsiąknąć bez opamiętania. Totalnie, olewając obowiązki poza grą. I właśnie dlatego jestem z tym bardzo ostrożny, bo łatwo jest zatracić granicę.

Mam wrażenie i obserwację, że dla mózgu sukces to sukces - nie odróżnia tego odniesionego w świecie wirtualnym od tego odniesionego w świecie rzeczywistym.

A ta przecież jest kolosalna.  

Tyle tylko, że sukces w życiu realnym więcej o wiele kosztuje, więc naturalnie chodzimy na skróty. 

Jak te portugalskie kulki. 

   

10 minut temu, zuckerfrei napisał:

To Hiszpanki? 

Portugalki.

10 minut temu, zuckerfrei napisał:

To Hiszpanki? 

Względnie Brazylijki.

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Wolumen napisał:

To jest podobnie jak z tuszowaniem zdjęć auta do sprzedaży w ogłoszeniu.

Życiowe porównanie.

 

Kobiety często podrasowują swoje zdjęcia a jak przychodzi je zobaczyć w rzeczywistości wyglądają zdecydowanie gorzej. Robią takie rzeczy laski na portalach randkowych jak i te profesjonalistki. U kobiet na zdjęciach następuje obniżanie wieku i odejmowanie sobie kilogramów, a dodawanie jest m.in makijażu, filtrów. 

Rolnika też ocyganiła taka jedna podrasowując zdjęcia :D

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Egregor Zeta napisał:

Toż to stare raszple i bazyle. Ta pierwsza Gazela, to by jeszcze uszła w tłoku...

Jak by to powiedział król Gdańskich lumpeksów " stare kurwy z zajechanymi mordami" 🤣

 

 

I to jest w nas zajebiste panowie, jeśli mamy jakieś foto na insta czy fb a jakiejś lasce się to podoba to jesteśmy zajebiści bez żadnego oszukiwania 👉

Edytowane przez bassfreak
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Wolumen napisał:

Naprawdę kobiety są tak głupie, że cieszy je, że jakiś koleś się ślini na widok kogoś, kto w takim wydaniu po prostu nie istnieje?

 

Tak działa ich mózg. Kobiety pragną atencji jak kania  dżdżu. Zauważ że każdy nawet najgłupszy komplement działa. Wystarczy powiedzieć że masz np. najlepszy tyłek na mieście. I już śmichy hihi i iskierki w oczach. Bez tego kobieta po prostu  więdnie. Dlatego czym starsza tym bardziej robi się w.kurwiająca. Bo ilość atencji ze strony mężczyzn spada z czasem do zera. Te stada wrednych starych bab siedzących w np. wszelkiej maści przychodniach. Jest tego typowym przykładem.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baca1980 napisał:

 

Wystarczy powiedzieć że masz np. najlepszy tyłek na mieście. I już śmichy hihi i iskierki w oczach.

A u mnie krótko "fajna ta skóra" "a dzięki z zary na promce" 🤣

 

1 i Marcela mogą być na tle reszty mimo że nie mój typ

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, ale my tu na forum przesiadując i systematycznie pisząc również "żyjemy wirtualnie".

Kreujemy siebie nie koniecznie takimi jakimi jesteśmy w realu.

 

 

Jedyne wytłumaczenie i usprawiedliwienie, że poprawia się dzięki temu jakość naszego realnego życia, o ile faktycznie poprawia się.

 

 

 

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.