Jump to content

Świat się kończy. Samotne madki opisane na Salon24


Recommended Posts

Kochani, otworzyłem dzisiaj rano oko i na rozruch jeszcze w łóżku wziąłem smartfona i przeglądam proponowane artykuły.

 

A tam artykuł o samotnych madkach. O hipergamii. O rozwodach inicjowanych przez kobiety z byle powodu. O samotnych madkach utrzymywanych przez państwo z podatków samotnych mężczyzn.

O portalach randkowych gdzie przecietna lub ponizej przecietnej kobieta  ma dostęp do atrakcyjnych mężczyzn. O alimenciarach.

O aborcji do której prawo powinien mieć również mężczyzna, a w przypadku braku zgody kobiety byłaby pozbawiana prawa do alimentów.

O koszcie dla państwa jaki idzie na utrzymywanie niepracujących bumelantek samotnych madek. O tym, że sponsoring państwa samotnych madek jest szkodliwy dla społeczeństwa.

 

I wiele więcej. Prawie spadłem z łóżka.

 

Nie wiem czy Salon24 to poczytny portal, ale już nawet to że przebija się taka informacja do świadomości publicznej coś chyba już znaczy. Jak to mówią - kropla drąży skałę.

 

Czytajcie i wstawiajcie komentarze na Salon24 aby zrównoważyć głosy oburzonych maDek.

 

 

https://www.salon24.pl/u/glos-pokolenia-90/1277164,rzesza-samotnych-matek-w-polsce-doplacamy-do-nich-miliardy-zlotych

 

Rzesza samotnych matek w Polsce. Dopłacamy do nich miliardy złotych.

2bd7ee489b05fcbe70cd48490b766d3c,860,0,0
Już co czwarte dziecko w Polsce rodzi się w związkach pozamałżeńskich. Przybywa także rozwodów, które głównie inicjują kobiety. Co piąta rodzina w Polsce to dziś samotna matka z dziećmi. Nie wszyscy byli partnerzy płacą alimenty i rola utrzymania niepełnej rodziny spada na państwo.

Systematycznie rośnie odsetek urodzeń pozamałżeńskich – na początku lat 90. było to ok. 6–7%, w 2000 r. – ok. 12%, a w 2020 r. – ponad 26%. Odsetek dzieci urodzonych ze związków pozamałżeńskich jest wyższy w miastach: w 2020 r. wyniósł prawie 30%, podczas gdy na wsi – ok. 22% [1]. Młode kobiety nie odczuwają dziś żadnej presji na zawieranie małżeństw. Także niepokojący trend widać w nietrwałościach polskich małżeństw. Kobiety coraz częściej z byle powodu wnoszą o rozwód. O wiele częściej od mężczyzn jak wynika ze statystyk [2]. Efektem tego jest wzrost odsetka rodzin niepełnych w polskim społeczeństwie. Dominują samotne matki, które stanowią już co piątą rodzinę w Polsce. Samotnych ojców jest mniej niż 3% [3].

Samotne matki kosztują miliardy złotych polskich podatników. Zobowiązania funduszu alimentacyjnego są obecnie rekordowe i wynoszą już 13,4 mld złotych [4]. W ciągu roku przybyło 40 tys. niepłacących alimenciarzy. Takich osób jest już w kraju 280 tysięcy. Do tego dochodzą liczne zasiłki z MOPS/GOPS, gdyż znaczna część samotnych matek nie ma żadnych dochodów czyli nie pracuje i nie zarabia. W ten sposób to państwo pełni rolę wyłącznego żywiciela coraz większego odsetka polskich rodzin. Model polskiej rodziny to już nie 2+2 ani nawet 2+1 tylko coraz częściej 1+1 lub 1+2 i więcej. Samotna matka w Polsce dostanie od państwa alimenty, zasiłki i dodatkowo 500+ na każde swoje dziecko, darmowe mieszkanie komunalne, a dla dzieci darmowe obiady w szkołach czy kolonie. W zasadzie można żyć co najmniej 18 lat na koszt państwa nie ponosząc dużych opłat.

image

Z drugiej strony najnowsze badania socjologów wskazują że obecnie połowa mężczyzn w Polsce nie ma szans na zostanie ojcem. Brakuje w Polsce ponad milion kobiet a także coraz wyraźniejsza hipergamia kobiet pozbawiają już podstawowej funkcji społecznej milionów polskich mężczyzn [5]. Dzisiaj młoda kobieta nie musi wogóle przejmować się związkiem z nieodpowiedzialnym partnerem. W czasach aplikacji randkowych dzisiaj kobiety są w stanie umawiać się z mężczyznami o nieproporcjonalnie wyższej atrakcyjności. Wynika to z proporcji wśród użytkowników tych portali, mężczyzn jest tam nie mniej niż 80% [6]. Dochodzi więc do anomalii w które siłą rzeczy atrakcyjni mężczyźni zaczynają spotykać się przeciętnymi lub mało atrakcyjnymi kobietami. Dochodzi do wielu nieplanowanych ciąż po których mężczyźni nie chcą się wiązać z kobietami, które były tylko kolokwialnie mówiąc substytutem. Atrakcyjny mężczyzna z Tindera spotyka się z mniej atrakcyjną kobietą najczęściej dla seksu, gdyż nie był w stanie w tym samym czasie znaleźć partnerki na swoim poziomie. Ten problem tylko będzie narastał. Przemodelowanie społeczeństwa po rewolucji seksualnej i cyfryzacja rynku matrymonialnego będą potęgowały to zjawisko.

 

image


Dochodzi więc do patologicznej sytuacji w której samotni polscy mężczyźni utrzymują w podatkach coraz więcej samotnych matek, tych samych które ich często właśnie wcześniej odrzuciły na rynku matrymonialnym. To pokazuje że ochronny parasol państwa nad kobietami jest szkodliwy dla społeczeństwa. Młode kobiety nie ponoszą odpowiedzialności za swoją roztropność. Często nawet wiele z nich nie zajmuje się odpowiednio swoimi dziećmi spędzając chociażby wiele godzin na portalach społecznościowych. Oddanie się przystojnemu mężczyźnie z internetu na pierwszej randce nie powoduje dziś żadnych konsekwencji. Dlatego w tym wypadku aborcja powinna być w Polsce w pełni legalna, oczywiście tylko prywatnie na koszt zainteresowanych. Mężczyzna także powinien mieć formalne prawo do aborcji. W przypadku odmowy kobieta powinna być pozbawiona prawa do alimentów. Wtedy fundusz alimentacyjny także niebyłby zobowiązany do pokrywania tego świadczenia. Wiele nieatrakcyjnych kobiet w obecnych czasach kombinuje właśnie poprzez zajście w ciąże by utrzymać przy sobie atrakcyjniejszego od siebie mężczyznę. To często kończy się jednak fiaskiem. Niestety obecna hipergamia doprowadza do anomalii, za które płacić przychodzi mężczyznom z najniższego szczebla drabiny matrymonialnej.  
   


Źródła:

[1] https://portalstatystyczny.pl/alarmujace-trendy-demograficzne-w-polsce-najnowsze-dane-gus-za-2021-rok/
[2] https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/sytuacja-demograficzna-polski-do-2018-roku-tworzenie-i-rozpad-rodzin,33,2.html
[3] https://tvn24.pl/ciekawostki/dzien-matki-kim-jest-statystyczna-polska-matka-wiek-wyksztalcenie-5726679
[4] https://www.money.pl/gospodarka/blisko-280-tys-rodzicow-nie-placi-alimentow-winni-sa-rekordowa-kwote-6841580760680992a.html
[5] https://pomorska.pl/rynkiem-matrymonialnym-rzadza-kobiety-tylko-polowa-polskich-mezczyzn-ma-szanse-na-posiadanie-dzieci/ar/c1-17201185
[6] https://www.salon24.pl/u/glos-pokolenia-90/1274845,jak-portale-randkowe-sprowadzily-przecietnych-mezczyzn-na-margines
 

Opublikowano: 16 stycznia 2023, 09:50

 

 

 

 • Like 20
 • Thanks 7
Link to post
Share on other sites
 • Replies 79
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kochani, otworzyłem dzisiaj rano oko i na rozruch jeszcze w łóżku wziąłem smartfona i przeglądam proponowane artykuły.   A tam artykuł o samotnych madkach. O hipergamii. O rozwodach inicjowa

- nie dawać atencji - nie spermić pod zdjęciami - nie zapraszać na randki i inne pierdolety - jeśli już cokolwiek to tylko na seks  / FwB- szczerze im to mówić   od razu by si

Kobieta w Polsce jest Bogiem, którego się czci, stawia na piedestał i gloryfikuje.  Z racji, że kobita ma mniejsze gardło reprodukcyjne jest uprzywilejowana.  Wszystkim zależy na kobietach i

17 minut temu, rarek2 napisał:

Nie wiem czy Salon24 to poczytny portal, ale już nawet to że przebija się taka informacja do świadomości publicznej coś chyba już znaczy. Jak to mówią - kropla drąży skałę.

15 tysięcy wyświetleń artykułu:

  15404 

 • Like 4
Link to post
Share on other sites

Na forum już to wszystko wiemy, 15 000 wyświetleń to prawie nic, zaraz będzie jazgot feministek i kobiet ogólnie, że stronniczy i krzywdzący. Artykuł niestety sama prawda.... Po prostu kobiety działają według swojego programu, a że mają lepsze możliwości niż kiedyś to im wychodzi jak wychodzi. U lwów też tylko jeden na 10 (chyba) się rozmnoży... A z punktu widzenia zachowań rozrodczych bliżej nam do stada lwów niż do part gołąbków 😂

 

Zabrać 500 plus, alimenty ustawowe i pod warunkiem że pani poinformowała że jest w ciąży z panem jak tylko się dowiedziała i pan ma możliwość decydowania o urodzeniu tak jak i pani. Obowiązkowe badania DNA dla rodziców i dziecka celem wykluczenia chorób genetycznych😁😁. A jak pani chce urodzić mimo braku zgody pana to ok, ale zero alimentów. Alimenty na panią po rozwodzie w wysokości maks najniższej krajowej i to maksymalnie przez tyle lat ile byli małżeństwem pod warunkiem że mieli dzieci i poświęciła się ich wychowaniu....

Edited by Mmario
 • Like 7
Link to post
Share on other sites

Dobrze powiedziane: kropla drąży skałę. Wszystko zwala się na karb mężczyzn. Niech wreszcie zaczną mówić o drugiej stronie równania. Póki co głos nie pochodzi chyba od nikogo bardziej znanego, ale może dzięki takim artykułom zaczną zwracać uwagę na problem wyżej postawieni publicyści.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Salon24 to prawicowy portal, więc jakiejś sensacji, że o tym piszą nie widzę. Oczywiście dobrze, że piszą i w artykule jest sama prawda, ale 15 tys. wyświetleń to mało - to taka przysłowiowa jaskółka, która wiosny nie czyni. 

 • Like 8
Link to post
Share on other sites

I co z tego, że piszą – pytanie kto to czyta?

Mężczyźni :D 

Rzadko która kobieta z własnej woli wchodzi na serwisy typu money.pl czy inne ogólnoinformacyjne/gospodarcze, a te z młodszego pokolenia pewnie w ogóle żyją w bańce tematów zapętlonych z mediów społecznościowych (kosmetyki, ciuchy, dzieci, wykończenie wnętrz, ploty o celebrytach – wpada to, co się wybrało).

Czyli kogoś brakuje do nawiązania dialogu.

Żona znajomego na jakimś spotkanku towarzyskim w zeszłym roku, kiedy temat zszedł na finanse, podwyżki stóp procentowych etc. (o których pisano i mówiono przecież wszędzie) wypaliła do swojego misia: „…uś, a to nam też teraz wzrośnie rata kredytu?”

Edited by canyon
 • Like 3
 • Haha 6
Link to post
Share on other sites
39 minut temu, Mmario napisał:

Alimenty na panią po rozwodzie w wysokości maks najniższej krajowej i to maksymalnie przez tyle lat ile byli małżeństwem pod warunkiem że mieli dzieci i poświęciła się ich wychowaniu

 

Jesteś pewien? Najniższa krajowa to chyba teraz ok.2400netto na rękę (zakładam, że co miesiąc). Ja np. byłem żonaty 15 lat. To byłby strzał w stopę. Dzieciak w wieku trzech lat może iść do przedszkola, a pańcia do roboty.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Dobrze, że o tym piszą, bo o patologiach trzeba pisać.

 

Ale ja mam już wyjebane w to wszystko. Jeżeli robię cokolwiek, to robię to dla siebie i najbliższych.

 

A moim życiowym celem stało się kupić kawał ziemi, postawić tam skromną chatkę, i odciąć się od tej całej hołoty.

 

 • Like 9
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, AT91SAM7S256 napisał:

 

Jesteś pewien? Najniższa krajowa to chyba teraz ok.2400netto na rękę (zakładam, że co miesiąc). Ja np. byłem żonaty 15 lat. To byłby strzał w stopę. Dzieciak w wieku trzech lat może iść do przedszkola, a pańcia do roboty.

Racja, zróbmy maks uzupełnienie do najniższej krajowej jeśli pani miepelnosprawna 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

A ja od zawsze mówię że facet w ciążę nie zajdzie i kobieta też powinna myśleć co robi, a nie zwalać winę i ciągać po sądach jednorazowego bolca.

"Mleko" się rozleje a potem płacz i jazgot.

 

Państwo w ogóle nie powinno się takich spraw dotykać. 

46 minut temu, Mmario napisał:

Alimenty na panią po rozwodzie w wysokości maks najniższej krajowej

Jakie alimenty na panią? Won do roboty. Było trzeba myśleć głową nie dupą.

 

 

Po to jest feminizm, przerośnięte prawa kobiet żeby niszczyć tkankę społeczną.

 

Mimo że bardzo bym chciał to nie potrafię dostrzec realnej wartości w kobietach, poza tymi chwilowymi uniesieniami.  I nie żadna nienawiść czy uprzedzenia, doświadczenia mnie tego nauczyły, stan zastany.

Link to post
Share on other sites

Zapomniał dodać, że po urodzeniu 4 dzieci należy się emerytura?

 

Jaka jest wysokość rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego

Jeśli nie pobierasz emerytury ani renty, rodzicielskie świadczenie uzupełniające przysługuje Ci w wysokości najniższej emerytury.

Od 1 marca 2021 r. wynosi ona 1250,88 zł i jest co roku waloryzowana.

 • Like 2
Link to post
Share on other sites

Kobieta w Polsce jest Bogiem, którego się czci, stawia na piedestał i gloryfikuje. 

Z racji, że kobita ma mniejsze gardło reprodukcyjne jest uprzywilejowana. 

Wszystkim zależy na kobietach i dzieciakach, którzy będą przyszłymi niewolnikami systemu. 

Natomiast mężczyzn jest nad reprezentatywność i najlepiej jak na to wszystko będą zaiwaniać i nie pytać co dostana w zamian . 

W razie czego jako mięso armatnie by bronić tego pierdolnika. 

To, że podatnicy zwłaszcza mężczyźni są sponsorami wszystkich to każdy świadomy człowiek wie natomiast wielu nie do końca zdaje sobie sprawę ile z tych kobiet oszukało i poszły bokiem a dzieciaki tych mężczyzn nie są ich. 

Wtedy te statystyki 280 tyś alimenciarzy mogą być zakłamane. 

Bo wielu nie chce wychowywać obcych genów lub po prostu kobiety podjęły decyzję za nich a oni wypisali się z relacji. 

Jednak nakaz płacenia jest. 

W drugą stronę kobiety coraz częściej nie płacą na swoje dzieci i wolą karuzele kutang z Bad Boyami. 

Czy prawo, instytucje egzekwują od kobiet należności? Nie. 

Socjalne państwo pokazuje każdego dnia patologię i uczenie ludzi bierności, roszczeniowosci. 

Z jakiej racji mamy płacić na szlaucha, który się puszcza na prawo i lewo lub na obce geny? 

Zabrać alimenty, socjale, zapomogi a szybciutko skończą się rozwody, zdrady, przestępstwa kobiet bo zostaną z niczym. 

Chory świat, system, mam nadzieję, że to jebnie. 

 

 

 • Like 10
 • Thanks 4
Link to post
Share on other sites

W tych 280 tysiącach to pewnie połowa to tacy co sąd im zasądził więcej niż są w stanie zapłacić, albo dziecko nie ich i zawinęli się za granicę żeby kur... Nie sponsorować 

 • Like 4
Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, AT91SAM7S256 napisał:

 

Jesteś pewien? Najniższa krajowa to chyba teraz ok.2400netto na rękę (zakładam, że co miesiąc). Ja np. byłem żonaty 15 lat. To byłby strzał w stopę. Dzieciak w wieku trzech lat może iść do przedszkola, a pańcia do roboty.

 

Najpierw musialaby wykazac, ze utrzymanie takiego dziecka to 5k miesiecznie.

Przypominam, ze rodzice sa zobowiazani do solidarnego łozenia na dziecko po polowie, a więc 2,5k x 2.

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Iceman84PL napisał:

Zabrać alimenty, socjale, zapomogi a szybciutko skończą się rozwody, zdrady, przestępstwa kobiet bo zostaną z niczym. 

Dokładnie. Kiedyś dziecko należało do ojca. Przywrócić stare zwyczaje i tyle, puszczalska bladź ma ginąć z głodu pod płotem i być wytykana palcami. Muzułmanie nas prześcigają obecnie x100.

9 minut temu, Wolumen napisał:

Przypominam, ze rodzice sa zobowiazani do solidarnego łozenia na dziecko po polowie, a więc 2,5k x 2.

Komu to przypominasz? A przypomnieć Ci że posiadanie dziecka to decyzja DWOJGA ludzi? Przypomnieć Ci o przysięganiu wierności w przysiędze małżeńskiej, a nie dawaniu dupy bo się myszka nudzi a potem zabieraniu dzieci, ograniczaniu widzeń i ciągnięciu alimentów? Przypomnieć Ci że jest Shengen i kobieta może kupić sobie wycieczkę aborcyjną do Holandii/Czech/Słowacji a facet ma gówno do gadania w tej kwestii? 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Imiennik napisał:

 

Komu to przypominasz? A przypomnieć Ci że posiadanie dziecka to decyzja DWOJGA ludzi? Przypomnieć Ci o przysięganiu wierności w przysiędze małżeńskiej, a nie dawaniu dupy bo się myszka nudzi a potem zabieraniu dzieci, ograniczaniu widzeń i ciągnięciu alimentów? Przypomnieć Ci że jest Shengen i kobieta może kupić sobie wycieczkę aborcyjną do Holandii/Czech/Słowacji a facet ma gówno do gadania w tej kwestii? 

 

 

Co to ma wspólnego z tym co napisałem?

Link to post
Share on other sites

@Wolumen

No jak Ty przypominasz nam to ja Tobie też coś przypominam. Czego nie rozumiesz? 

 

Swoją wypowiedzią utrwalasz jedynie patologię, gwarantujesz kurwiskom dopływ pieniędzy i bezczelne robienie czego dusza zapragnie.

 

Nie wstyd Ci?

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Imiennik napisał:

@Wolumen

No jak Ty przypominasz nam to ja Tobie też coś przypominam. Czego nie rozumiesz? 

 

Swoją wypowiedzią utrwalasz jedynie patologię, gwarantujesz kurwiskom dopływ pieniędzy i bezczelne robienie czego dusza zapragnie.

 

Nie wstyd Ci?

 

 że co?!

 

Dupy ci baba nie dała w nocy czy jak, żeś taki naburmuszony?

 

Napisałem prostym tekstem - że żeby dostać 2400 alimentów to najpierw strona przeciwna MUSI wykazać, że koszt utrzymania dziecka oscyluje w granicach 5k.

To nie jest wcale latwe, bo zdrowy dzieciak nie generuje takich kosztów.

Utrwalam patologię? Umiesz czytać ze zrozumieniem?

Skąd ci się wzięło stwierdzeni,że ja 

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Wolumen napisał:

Przypominam, ze rodzice sa zobowiazani do solidarnego łozenia na dziecko po polowie, a więc 2,5k x 2.

Tutaj nie ma co przypominać, bo nadal utrwalasz utarte schematy prawne. 

 

Wypisałem Ci wręcz całą litanię również przypominającą o poczynianiach pań, co dla mnie z góry ten cały obowiązek eliminuje.

 

5 minut temu, Wolumen napisał:

Napisałem prostym tekstem - że żeby dostać 2400 alimentów to najpierw strona przeciwna MUSI wykazać, że koszt utrzymania dziecka oscyluje w granicach 5k

Nic nie musi wykazywać. Możesz mieć super wykształcenie a pracować za najniższą, ale świadczenie zostanie obliczone według Twojej zdolności zarobkowej.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Imiennik napisał:

Tutaj nie ma co przypominać, bo nadal utrwalasz utarte schematy prawne. 

 

Wypisałem Ci wręcz całą litanię również przypominającą o poczynianiach pań, co dla mnie z góry ten cały obowiązek eliminuje.

 

Nic nie musi wykazywać. Możesz mieć super wykształcenie a pracować za najniższą, ale świadczenie zostanie obliczone według Twojej zdolności zarobkowej.

 

Musi.

Nie ma czegoś takiego, że sąd ci zasądzi 2400 tylko dlatego, że zarabiasz 10k.

No chyba, że przed rozwodem (jesli bylo małzenstwo) z tej pensji utrzymywales dzieciakowi wysoki poziom zycia, jakies zajecia dodatkowe kazdego dnia, 10 nowych ciuchow co miesiac, wyjazdy na narty w Alpy itp.

 

Ale jesli wychowanie dzieciaka niczym nie roznilo sie od ogolnie pojetej sredniej statystycznej to nie ma opcji, by dostac 2500 alimentow na jednego łba.

Od razu bym wykazal, ze dziecko kosztuje tyle i tyle a ew. nadwyzka szlaby do kieszeni mamusi.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Wolumen napisał:

Od razu bym wykazal, ze dziecko kosztuje tyle i tyle a ew. nadwyzka szlaby do kieszeni mamusi.

Już były takie przypadki że mamusia wykazuje jak jej bombelek musi uczyć się w najlepszych prywatnych szkołach, kończyć miliard kursów itd żeby dowalić tatusiowi, a co sąd przyklepie tak ma być. 

 

Rosyjska ruletka.

 • Like 2
Link to post
Share on other sites

- nie dawać atencji

- nie spermić pod zdjęciami

- nie zapraszać na randki i inne pierdolety

- jeśli już cokolwiek to tylko na seks  / FwB- szczerze im to mówić

 

od razu by się sytuacja unormowała - dopóki nie odczują takiego ostracyzmu społecznego jaki był w stosunku do samotnych matek jeszcze niedawno - doputy będa szaleć.

 

Jeśli to nie był gwałt to wiedziała co robi i komu daje.

 

Zachciało się Czada albo Bad Boya?

To niech on płaci, a jak ma ją w doopie niech ona poniesie konsekwencje utrzymania swojego miotu.

 

Zazwyczaj jak była młoda to się bawiła tak
 

317255070_862522984992594_3692935824818233537_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=5cd70e&_nc_ohc=BKx-OHLc_pAAX9Ej3ba&tn=wAn602GqIZFsN1Eo&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=00_AfCUizZhF87qC2DfGStEogJwfoPJt-mqzAb7XwiSlVAYXA&oe=63CDC77A

 

a obecnie jest tak:

 

15fyu6.jpg

 

 

11c954bd943def5d69f49e9cdef298c389dcf5dfb8c47711b183c90bbab90b31_1.jpg

 

 

Edited by niemlodyjoda
 • Like 10
 • Thanks 4
Link to post
Share on other sites

Jak ten świat się zmienia. 😁 Mimo całej "rozwiązłości" lat 90-tych i przełomu wieków - w swojej masie laski były dużo "łatwiejsze" niż dziś, to jednak każdy wiedział, że samotna mamusia to (o ile nie wdowa), to kurewna która się puszczała. 

 

A dziś proszę, sól tej ziemi. 😁

 • Like 4
 • Haha 2
Link to post
Share on other sites

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.