Skocz do zawartości

Mówcie co chcecie to jest nienormalne. Zaproponowano gażę Messiemu 400 milionów euro za rok gry w piłkę!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Temat w dziale kobiecym, więc jak panie pragną niech też się wypowiedzią co o tym sądzą. Człowiek, o którym zapewne, każdy z nas słyszał i który gra zawodowo w piłkę kopaną jeśli przyjmie ofertę od klubu Al Hilal to zgranie za rok gry dla nich 400 milionów euro. 😆

 

Na nasze to ponad 1.600.000.000 złotych! 🤣 Za kopania w piłkę oferują komuś na tej planecie 1.6kkk złotych!

Zaznaczam to nie osoba, która w pocie czoła próbuje wynaleźć lek na raka, czy narzędzie do teleportacji albo inne magiczne urządzenie do zmienienia i polepszenia naszej rzeczywistości. To osoba, która będzie kopać w piłkę wypchaną powietrzem między słupki :D

 

Co sądzicie o kwocie 1.6kkk miliarda złotych za kopanie piłki przez rok? 🙃

 

Wiem, że pojawi się komentarz o zazdrości ale serio nie o to chodzi. Niech zarobi i 15 razy tyle za rok gry jak są gotowi tyle zapłacić. Jednak czy to już nie przesada?!

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewelina co nie? :D 🤣

 

Znalazłem jeszcze taki obrazek. Ponoć tak wygląda raptem 50 milionów złotych....

Nie jestem dobry z matmy ale on by dostał jeszcze 32 razy tyle ile na zdjęciu za rok gry o ile się nie mylę 😆

mwQk9kpTURBXy9mNDU2ZmJkNmY5ZWY1ZjZjOTFlO

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, SilentAssassin napisał:

Argentynczyk odrzucił szatanku. Prosze sie do informować.

Proszę czytać ze zrozumieniem asasinku. Napisałem "zaproponowano oraz jeśli przyjmie". 😉 

 

I tak wiem, że Christiano tyle ma czyli te 200m euro. Zdaje sobie sprawę, że to się im ma zwrócić no ale bez przesady takie kwoty, wręcz są niewyobrażalne a przynajmniej dla mnie :D 

 

Już sobie wyobrażam rozmowę przez tel. "To jak życzy sobie pan przelwem czy tir ma przyjechać z 32 paletami pod wskazany adres?" :D 

To już nie spekulacje! Gigantyczna kasa dla Messiego. Jest oficjalna oferta (msn.com)

Edytowane przez SzatanK
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie oglądają mecze i kupują gadżety -> klub zarabia ogromne sumy -> klub płaci piłkarzom ogromne sumy.

Proste.

Jeśli by klub nie płacił duzych sum piłkarzom, to byłoby oburzenie że całe zyski zarzad bierze dla siebie.

Co więc się może zmienić aby nie było tak horrendalnych kwot, za kopanie do bramki? Ludzie (często ci którzy narzekają na zarobki piłkarzy) musieliby przestać oglądać mecze i kupować koszulki z nazwiskami piłkarzy i inne takie. 

 

I nie, nie bronię piłkarzy, ani inicjatyw budowania wielkich stadionów gdy szpitale w Polsce kuleją. Nie jestem fanem piłki, w życiu nawet ani jednego mecza nie obejrzałem. Wydaje mi sie po prostu że takie sumy pieniężne to jedyne logiczne wyjście jeśli piłka nożna jest tak popularna.

Edytowane przez krzy_siek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu kolejna forma kontroli. Tak jak w starożytnym Rzymie. To się robi po to żeby biedota zajmowała się rzeczami kompletnie nie mającymi wpływu na otaczający ich świat. Chleba, i igrzysk a potem zrobimy z wami co tylko chcemy. 

 

Nie ma innego powodu dla którego te sumy są tak gigantyczne. 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zazdrość przy negatywnym komentarzu, to jest naprawdę chore. Ale ludzie to sponsorują, przecież te horrendalne gaże biorą się z wartości marketingowej tej branży. Sam jestem fanem futbolu (od lat "niedzielnym" przy okazji Mundialu) i wiem, że oglądając mecz czy nawet czytając piłkarskiego niusa dokładam się do tego cyrku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak dla jaj i ciekawostki takie coś znalazłem:

 

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się ile waży 1 milion złotych to poniżej przedstawiam odpowiedź na to pytanie.

1.000.000 zł to: 10.000 banknotów o nominale 100 zł spakowanych przez NBP w 100 paczek po 100 sztuk każda.
Zatem waga tak zapakowanego miliona złotych to – 9,3 kg.

 

😄

 

No ale można też i tak: 🤣

 

71_1269944578.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, gdyby wszyscy byli takimi fanami piłki (i ogólnie sportu medialnego) jak ja, piłkarze żarli by murawę (albo pracowali jako hydraulicy itp.). Co oznacza, że ich gaża jest pochodną tego, ile może jego właściciel i "pan" na takim "kopaczu" zarobić. Tylko tyle. Koleś dostaje zwykły udział w zyskach. Co nie zmienia faktu, że dla mnie osobiście, wszelkie "igrzyska" to zupełny idiotyzm. Jakoś ludzie jednak lubią usprawiedliwić własne odmóżdżanie, zamiast spojrzeć realnie na stratę czasu, którą jest oddawania uwagi i śledzenie współczesnych "walk gladiatorów". 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzatanK napisał:

Zaznaczam to nie osoba, która w pocie czoła próbuje wynaleźć lek na raka, czy narzędzie do teleportacji albo inne magiczne urządzenie do zmienienia i polepszenia naszej rzeczywistości.

 

Ajwaj nikt nie będzie robił jedwabnikowi dobrze. Leku który po jednej kuracji leczy nowotwór nikt nawet na rynek nie wypuści. Bo po co? Jak lepiej szekle zarabiać na leczeniu a nie wyleczeniu :).

 

Godzinę temu, SzatanK napisał:

Jednak czy to już nie przesada?!

 

Prawo podaży i popytu. Tak samo jest w np. mediach. Powiedzmy że np. taki teatr telewizji miałby średnią oglądalność 5 mln widzów. To by go puszczali w każdej stacji do porzygu. A że nie ma? To lecą np. trudne sprawy :).

 

 

Godzinę temu, SzatanK napisał:

. Ponoć tak wygląda raptem 50 milionów złotych....

 

Nie cały jeden Sasin :).

1 minutę temu, Rnext napisał:

Jakoś ludzie jednak lubią usprawiedliwić własne odmóżdżanie, zamiast spojrzeć realnie na stratę czasu, którą jest oddawania uwagi i śledzenie współczesnych "walk gladiatorów". 

 

Podział na plemiona My vs Oni. Dziel i rządź.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frajer. Ja gdybym grał w piłkę to bym grał lepiej od niego i dostał więcej. Frajerzyna ze Szczecina, hehe, patrz synek. Debil kopie piłkę i dają mu za to pieniądze, hehe.

 

Chrumka z kiełbaską w ryju.

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi jedno: jak Messi dostaje 200 czy tam 400 mln rocznie za machanie nogą to "jest to normalne prawo podaży i popytu wszak klub zarobi na tym dwa razy tyle" a jak jakaś panna dostaje marne 10 tys. euro miesięcznie za kręcenie dupą na portalu to od razu "uuuuuuu! zgorszenie! cywilizacja nam się od tego rozpadnie! zakazać tego trzeba, na pieniążki ciężko pracować trzeba!"

 

To jak z tym prawem popytu i podaży jest? Czasem ono jest a czasem go nie ma?

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką kwotę to jest ciężko przepalić do śmierci, nawet żyjąc luksusowo i umiarkowanie rozrzutnie. 

 

Gdzieś tam kiedyś liczono, że styl życia Jamesa Bonda to ok. 100 tys. EUR miesięcznie. Starczyłoby na 400 lat prawie. 🤔 I to przy założeniu, że nic nie inwestujesz. 

 

Inne światy. 

 

Ps. Powinien to kobiecie oddać, przepaliłaby w rok, góra dwa. 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, KolegiKolega napisał:

" a jak jakaś panna dostaje marne 10 tys. euro miesięcznie za kręcenie dupą na portalu to od razu "uuuuuuu! zgorszenie! cywilizacja nam się od tego rozpadnie! zakazać tego trzeba, na pieniążki ciężko pracować trzeba!"

 

 A kto tak twierdzi? Jeśli znajdują się chętni na kupno bąków w słoiku. To jest tylko i wyłącznie ich sprawa. A pracować należy sprytnie a nie ciężko :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o to, że typ zarobi ponad poltora miliarda zlotych za bieganie za kawałkiem szamty, to w ogole mnie o to dupa nie piecze. W ogóle. O ile nie są to pieniadze z przymusowych skladek od obywateli czytaj: podatków. 

Mógłby i 10 razy tyle zgarnąć. Przy tym pułapie i tak to juz nie jest istotne. Zarowno kwestia zainwestowania jak i przepierdolenia kasy tego rzędu wartości, nie zrobi mu wielkiej fizycznej różnicy.

Odczuje to w jakiś sposób, że ma miliard w tą czy w tamtą? No ni chu chu...

A i zapracował na to, bo z jego perspektywy, to mowcie co chcecie, ale oddał sie tematowi w całości. Obiektywnie głupiemu oczywiście, ale orał w nim ile mógł.

 

Śmiać mi sie za to chce z tych, którzy zrobili sobie z niego bożka, i płacą ten cały chajs na merch, bilety, PPV, przepłacone pyry smażone na tłuszczu i całą reszte rzeczy, które monetyzują jego markę. To oni tak po prawdzie utrzymują ten absurd na takim astronomicznym poziomie. Gdyby miliardy nie płaciły - nie byłoby miliardów. Podstawowe prawo rynku.

 

Przyczyna ze skutkiem absurdu są pomylone. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Gościu said:

Przecież 400 melonów to nawet nie wiem czy na superjacht starczy, a gdzie gaża dla załogi i orkiestry bieda :D

 

A po chuj ci jacht za 400 baniek? Tak naprawdę już do 50 mln kupisz wszelkie możliwe cuda. Tu nie mowa o ruskim oligarsze, tylko chłopaku co piłkę kopie. 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, KolegiKolega napisał:

Wyjaśnijcie mi jedno

Piłkarz, żeby golić kasę z branży, musi sie nazapierdalać od podstawówki (przynajmniej w klubach, bo nie mówię o reprezentacji - reprezentacja, to jest akurat patologia, która mnie osobiscie wkurwia, że idzie na ten cyrk chajs z mojej kabzy). Musi trzymac sztywno ramę treningową, żywieniową, talent tez jest istotny.

 

A Julka wypinająca swoje otwory do kamery potrzebuje raptem... Kamery? Po wyzbyciu wstydu to raczej lekka i nie wymagająca praca. A gdzie tu ambicja? To mnie w Julkach kłuje.

 

Ale, ale... I jeden i drugi proceder, jak już wspomniałem, napędza nie mniej zjebana publika, rządna chuci i emocji. I w niej bym sie dopatrywał źródła.

 

Gdyby wiekszosc świata podniecała sie rzucaniem bananów do celu, to Afryka byłaby bogata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.