Skocz do zawartości

Czerwone flagi u mężczyzn


Rekomendowane odpowiedzi

Temat w zasadzie kierowany do kobiet.

 

Wybór partnera u kobiet odbywa się strategicznie.

Już kiedyś wspominałam o tym na forum w osobnym temacie, jak wygląda wybór partnera u kobiet, ale przytoczę to jeszcze raz.

W życiu kobiet pojawia się wielu ważnych dla nich mężczyzn, których zachowania bądź pewne cechy zapadają w pamięci kobiety, tworząc siatkę na podstawie, której dokonywane mogą być wybory potencjalnych partnerów. Stąd też może być wchodzenie w toksyczne relacje, gdy (przykładowo) ojciec był toksyczny. 

Tak się dzieje bo:

Kobiety mogą czuć się bardziej komfortowo i zaznajomione z cechami, które przypominają cechy ważnych męskich postaci w ich życiu. Pozytywne doświadczenia i związki emocjonalne z tymi mężczyznami mogą prowadzić do preferowania podobnych cech u potencjalnych partnerów. Dotyczy to również tych złych cech, czerwonych flag.

Zachowanie i cechy wpływowych postaci męskich mogą służyć jako wzorce do naśladowania, kształtując postrzeganie przez kobiety pożądanych cech, których należy szukać u partnera. Cechy takie jak życzliwość, inteligencja, poczucie humoru czy etyka pracy mogą być cenione na podstawie pozytywnych doświadczeń z tymi wpływowymi mężczyznami. 

Dopiero, gdy kobieta doświadczy tych pozytywnych cech, będzie ich szukać u kolejnego partnera. Lepiej dla kobiety, gdy tata przejawia takie cechy.

Kobiety mogą szukać partnerów, którzy posiadają cechy, które zyskują aprobatę wpływowych męskich postaci w ich życiu.

Oczywiście, zostają jeszcze osobiste preferencje, wpływy społeczne ale na podstawie moich obserwacji ta siatka i klonowanie cech partnera jest bardzo kluczowa u kobiet. 

 

Dla kobiet w związku ważne jest: atrakcyjność fizyczna, status społeczny, stabilność finansowa, ambicje oraz wskaźniki inteligencji lub umiejętności. Te cechy są pożądane, bo sugerują gotowość do inwestowania i opiekę nad potencjalnym potomstwem.  Te cechy mają priorytet u kobiet, tak duży, że kobieta ignoruje czerwone flagi u mężczyzn. Skupienie się na tych cechach doprowadzają do tego, że kobieta nie zauważa sygnałów ostrzegawczych.

Wyższe inwestycje takie jak ciąża, karmienie piersią, założenie rodziny, również doprowadzają do tego, że kobieta nie zauważa czerwonych flag u mężczyzny.

 

Czerwone flagi u mężczyzn, których kobieta nie powinna ignorować to:

Zazdrość, kontrolowanie Twoich działań, decyzji. Kobiety często chcą i oczekują od mężczyzny, że będzie podejmować za nie decyzje, może mężczyźni robią to chętnie, ale to nie jest dobre.

Lekceważenie opinii, uczuć, kłamstwa, oszustwa, tendencja do łatwego wpadania w złość lub gniew, niechęć do zrozumienia partnerki, ignorowanie, bagatelizowanie, niestabilność finansowa- głównie nieodpowiedzialne nawyki związane z wydatkami, nadużywanie alkoholu, unikanie dyskusji na ważne tematy, niechęć do zaangażowania.

Psychologia ewolucyjna sugeruje, że kobiety mogą dawać pierwszeństwo pewnym cechom mężczyzn, które są postrzegane jako korzystne dla zapewnienia udanej reprodukcji i dobrostanu potomstwa.

 

Piszę ten temat, bo mężczyźni mają fajną przestrzeń dla siebie tutaj, mają wszystko omówione. U kobiet tego brakuje, a co jakiś czas wpadają userki zakłopotane czy zagubione.

Znajomość samej siebie i tego co nami kieruje to podstawa zdrowej relacji. Wiedza o tym, na jakiej podstawie wybieramy partnerów, czy samo to co natura chce byśmy oczekiwały od związków jest nam niezbędna. W dalszych krokach proponuję:

Poświęć czas na zastanowienie się nad własnymi wartościami, celami i priorytetami w życiu. Zrozum, czego naprawdę pragniesz w życiu- możesz tu podzielić się swoimi przemyśleniami.

Zrób sobie podsumowanie, gdzie jesteś, a gdzie chciałabyś być i czy wybrałaś dobrą drogę. To nic, jeżeli będziesz musiała zmienić całe swoje życie. :D

Czytaj książki. Ciągłe uczenie się i rozwój osobisty mogą przyczynić się do poczucia spełnienia i dobrego samopoczucia.

Spędzaj czas na łonie natury, połącz się z pięknem i spokojem przyrody.

Dla kobiet proponuję medytację i jogę. 15-20 minut jogi wystarczy dziennie, by czuć równowagę. Zachęcam do 40minutowej praktyki, tak jak mężczyźni ćwiczą: klata, bic, brzuch, tric, tak Ty otwieraj biodra, klatkę piersiową, rozciągaj kręgosłup.

Praktykuj wdzięczność, nie oczekuj niczego od nikogo, nie bądź roszczeniowa. 

Przy wyborze partnera zwróć uwagę na:

Szukaj partnera, z którym masz otwartą i uczciwą komunikację.

Wybierz partnera, który Cię szanuje, traktuje z życzliwością i wspiera Twój rozwój osobisty, który wykazuję inteligencję emocjonalną.

Poszukaj partnera, który ceni i promuje równość w związku. Poszukaj kogoś, kto chce dzielić się obowiązkami, wspierać Twoje osobiste i zawodowe starania oraz uczestniczyć w procesach decyzyjnych.

 

Jeszcze coś napiszę o karuzeli kutangów :D

Karuzela kutangów to okres eksploracji, który pozwala zdobyć doświadczenie i zrozumieć, czego kobieta chce w przyszłym związku. 

Ale to nie jest dobre, lepiej wybrać pingwinka i ten czas poświęcić na zastanowienie się nad własnymi celami, wartościami, priorytetami w życiu. Ale trzeba też pamiętać, że nie myli się ten, co nic nie robi. :D

 

A Wy rezerwatki jakie macie przemyślenia w tych tematach? Dodałybyście coś od siebie?

  • Like 7
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lalka napisał(a):

Karuzela kutangów to okres eksploracji, który pozwala zdobyć doświadczenie i zrozumieć, czego kobieta chce w przyszłym związku. 

Ale to nie jest dobre, lepiej wybrać pingwinka

Na pingwinka, Johna Holmesa i resztę menażerii jest właśnie czas w związku. 

5 minut temu, Lalka napisał(a):

ten czas poświęcić na zastanowienie się nad własnymi celami

Zastanawianie się ma wartość żadną w porównaniu z praktyką. Owe własne cele weryfikujesz właśnie w związkach i, hej, nawet w ONSach. W relacjach dowiadujesz się, co lubisz, a czego nie lubisz.

Zastanawianie się w sprawach erotyki i duchowości? To trzeba przeżyć i czuć, a nie wykoncypować. 

9 minut temu, Lalka napisał(a):

Przy wyborze partnera zwróć uwagę na:

Szukaj partnera, z którym masz otwartą i uczciwą komunikację.

Wybierz partnera, który Cię szanuje, traktuje z życzliwością i wspiera Twój rozwój osobisty, który wykazuję inteligencję emocjonalną.

Poszukaj partnera, który ceni i promuje równość w związku. Poszukaj kogoś, kto chce dzielić się obowiązkami, wspierać Twoje osobiste i zawodowe starania oraz uczestniczyć w procesach decyzyjnych.

Z tym się zgadzam. 

 

Jeśli chodzi o czerwone flagi, to tylko na swoim przykładzie powiem, że panie, jeśli nie chcą zranić sobie serduszka, powinny uważać mężczyzn którzy zwyczajowo i łatwo zdradzali partnerki. 

Jeśli w związku nie ma wielkiej chemii i wielkiego dopasowania,  to bardzo łatwo jest powtarzać schemat, bo ścieżki, w tym mechanizmy usprawiedliwienia i rozgrzeszenia są już przetarte. 

I nie, nie ma opcji "ja go wychowam". To jest jak wampiryzm, jeśli to masz, to nic i nikt tego z ciebie nie wyssie. To tylko może przycichnąć, nawet absolutnie, ale tego nie wyplenisz. 

Ale jeśli jest wielka chemia i dopasowanie (rzadko bo rzadko, ale się zdarzają) to wtedy jest radocha, wierność i można tylko korzystać z doświadczenia, czego wszystkim paniom życzę. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki. To chyba taki wyznacznik gówna u mężczyzn jak u kobiet gówniany ojciec.

 

No i mniej lub bardziej ale przystojni synowie samotnych atrakcyjnych matek 😎 nie pytajcie skąd wiem 😎

 

Gdybym był kobietą i widział typa z ponadprzeciętnym autem to może to głupio zabrzmi ale chciałbym wiedzieć czy to w kredycie i jaka jest jego wysokość względem zarobków nie wiem jak to wyjaśnić ale po tym też poznasz debila a debili, których szczytem ambicji jest auto (najczęściej trakie na które ostatecznie ich nie stać) nie brakuje w PL a cały szkopuł z nimi jest taki, że wam się wydaje, że "o nie ma 30stki a już jeździ czymś takim to za 5 lat będę przy nim leżała i pachniała" <tu by się przydał jakiś gif ze śmiechem, najlepiej ten z dicaprio> a okazuje się, że często taki ma najniższe ambicje z możliwych (i często jest niezwykle ubogo uposażony intelektualnie do tego) i jesteście wielce zawiedzione po kilkunastu miesiącach u jego boku.

Edytowane przez Król Jarosław I
  • Like 8
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Lalka said:

Czerwone flagi u mężczyzn, których kobieta nie powinna ignorować to:

 

niechęć do zrozumienia partnerki, ignorowanie, bagatelizowanie

Pierwsze wspomnienie jakie przychodzi mi do głowy widząc taki zestaw zachowań to takie, że jak najbardziej, wykazałem się takimi czerwonymi flagami wg OP, będąc w związkach. Tylko że dla mnie to nie są czerwone flagi, inne z wymienionych już bardziej, ale wracając do powyższych.

 

Dlaczego tak było? Bo po kilku miesiącach kończyła mi się cierpliwość do słuchania codziennie tego samego pier...lenia po przyjściu panny z pracy "a Baśka powiedziała to, a Kryśka to tak na nią wtedy spojrzała, a Bożena ze swoim starym to w weekend jadą tu i tu, a Jolka kupiła sobie taką torebkę, a niedobry szef przyczepił się o to czy o tamto" itp. Bzdury które obok problemów nawet nie leżały, rozdmuchane do rozmiarów wielkiej dramy, które nas facetów zupełnie nie interesują. 

 

Jak tego nie ignorować? Jak nie bagatelizować? Jak odnaleźć w sobie chęć do słuchania o rzeczach które nie wnoszą nic pozytywnego do naszego życia. I w końcu jak nie zwariować słuchając tego samego dzień w dzień na okrągło? 

 

Ja wymiękam, będąc z kimś takim na dłużej to albo bym wylądował w psychiatryku albo w więzieniu. 

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona flaga u faceta? - Siostra, która jest na tym forum. 

Godzinę temu, Lalka napisał(a):

Dla kobiet proponuję medytację

A rozciąganie waginy? Im więcej tym lepiej. 😍

Edytowane przez zuckerfrei
  • Haha 4
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zuckerfrei napisał(a):

przynajmniej nie wypiera,

Nie no luzik. To by tutaj nie przeszło z drugiej strony. ;) 

 

Godzinę temu, Lalka napisał(a):

eksploracji, k

 

Godzinę temu, Lalka napisał(a):

doświadczenie

 

Godzinę temu, Lalka napisał(a):

chce w przyszłym związku. 

Skojarzyło mi się z memem, że " po tych czarnych obtarta jestem".🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić jak to jest kiedy kobieta wiąże się z kimś w młodym wieku? Jak 18 letnia kobieta ocenia czy dany facet jest odpowiednim kandydatem na ojca i partnera jak ona ma np 18 lat a on 20-25 ?  Znam kilka par które są razem około 20 lat  i jak na razie wszystko wygląda ok. Znam też kilka po rozwodach ale to wiadomo. Ale zawsze mnie zastanawiało jak kobieta określa potencjał ekonomiczny  i czy nadaje się na ojca powiedzmy studenta albo licealisty ?  Przecież jeszcze jakiś czas temu to pod koniec studiów czyli do 24 roku życia część kobiet była zamężna albo już z dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SiwyPies napisał(a):

jak kobieta określa potencjał

Jest sporo wytycznych, dwa kobieta musi szybko dojrzeć mentalnie. 

 

Patrzy z jakiego jest domu, i cała ta otoczka, jaki ma status wśród kolegów. Oczywiście ryzykuje, może spije szampana. Nawet to jakie ma oceny w szkole, jak się wysławia, jak radzi sobie w sytuacjach, gdy potrzebna jest inteligencja, talent, znajomość się na komputerach. 

 

 

O! Wtedy ja, taka biedna jestem, będę miała parobka od naprawiana mojego laptopa. 

 

 

 

W takim ultra skrócie. 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lalka napisał(a):

U kobiet tego brakuje, a co jakiś czas wpadają userki zakłopotane czy zagubione.

Tą część upodobałem sobie NABARDZIejejej.

 

Intensywnie wzrasta zakłopotanie przy potencjalnej bliskiej ścianie.

Lata na rozrzutniku karuzeli ROZTRFONIONE  userki lekko?

Zagubione???

 

Tego brakuje.....ten da chajs, ten altankę odmaluje.....

Wpadają bo zamiast muusku kisiel w majtach majooom.

 

U KOBIET.......U BOOT......

....co jakiś czas uchodzi z kotła gaz.....

 

THE Tytanic.

Ocien haraszo, paszoł na dno.

😁  

 

 

  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kiroviets napisał(a):

You made my day.🤣

 

 

 

Czekam na komentarz @Sankti Magistri @Król Jarosław I i @niemlodyjoda co do tego 🤣

1 godzinę temu, Lalka napisał(a):

Karuzela kutangów to okres eksploracji, który pozwala zdobyć doświadczenie i zrozumieć, czego kobieta chce w przyszłym związku. 

Bo ja tylko tyle jestem w stanie wydusić

 

55143-08bf98e6a4535406acafc015adf99434.j

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lalka napisał(a):

Karuzela kutangów to okres eksploracji, który pozwala zdobyć doświadczenie i zrozumieć, czego kobieta chce w przyszłym związku.

Nie no, ale tu to trochę przesada;) Dla żony jestem pierwszym, pewnie niektórzy powiedzą, że jestem na tykającej bombie, no ale związek trwa już 7 lat, a małżeństwo 2.

Do niej też zarywali i próbowali zdobyć "twierdzę". No, ale ponoć żaden nie był mną;) Ponoć byłem inny, nie do rozgryzienia no i jak by to dziwnie nie zabrzmiało, to dużo wzorców ze swojego ojca we mnie widzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka - w pełni się zgadzam, choć nie dziwią mnie też wcale reakcje na ten temat. Nie w pełni (choć po części, niestety) uzasadnione obserwacją wielu kobiet przez "braci". No wiesz, nie jest tajemnicą, że wiele osób, nie tylko płci niewieściej, której pewne ogólnie przyjęte kanony atrakcyjności, przesłaniają wszystko inne. Więc Panowie, bazując na własnych doświadczeniach, zwyczajnie Ci nie wierzą!  A jedynie w to, że będąc samcem alfa, przystojnym i z wydatnym portfelem, zaczarują serce każdej kobiety.  Działa to na identycznej zasadzie, na jakiej wiele osób płci pięknej jest przekonana, że wygląd to wszystko. Dla wielu facetów - owszem. Ale dla tych osób, które przekonały się na własnej skórze, że JEDYNIE te przymioty, nie dają im szczęścia, już nie. Nie twierdzę przy tym, że nie mają one znaczenia, bo to taki banał, że każdy to wie, że mają. 

Mówi się, że wszystko ma swoją cenę, jednak czy każda osoba, jest w stanie zapłacić swoim spokojem ducha i szczęściem w zamian za, mówiąc ogólnikowo profity, których pozazdroszczą im inni? Pewnie niektóre osoby tak.  A osoba wrażliwa, po przejściach? Szczerze wątpię.

Edytowane przez Angel_Sue
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Casus Secundus napisał(a):

Zastanawianie się ma wartość żadną w porównaniu z praktyką.

Refleksja i planowanie mogą naprowadzić na odpowiednią drogę.

Przypominam, że rozmawiamy o kobietach, które zwykle nie kontrolują swoich emocji i kobietom ten temat jest dedykowany.

Warto jest więc poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, następnie odpowiednią również będzie wdrożona metoda małych kroków. 

1 godzinę temu, Casus Secundus napisał(a):

To trzeba przeżyć i czuć, a nie wykoncypować. 

Tak, samorozwój wymaga praktycznego działania, ale czy refleksja nie jest jego dobrym początkiem? :)

1 godzinę temu, Casus Secundus napisał(a):

Owe własne cele weryfikujesz właśnie w związkach i, hej, nawet w ONSach.

Czy aby taka nadmierna ilość relacji jest aby na pewno dobra w przypadku kobiet? :)

Spójrz na początek posta. Można przyjąć, że każdy mężczyzna to później dodatkowa cecha do siatki. Choć powodów jest znacznie więcej. 

Godzinę temu, zuckerfrei napisał(a):

Czerwona flaga u faceta? - Siostra, która jest na tym forum. 

A nie dawno było, że taka siostra to skarb. To jak w końcu. :D

58 minut temu, Kiroviets napisał(a):

You made my day.🤣

To było napisane w formie żartu, wziąłeś to na poważnie? No nie ;>.

53 minuty temu, UrodzonyS napisał(a):

Temat to soczysty trolling. 

Widzisz to co chcesz widzieć.

40 minut temu, zuckerfrei napisał(a):

Jest sporo wytycznych, dwa kobieta musi szybko dojrzeć mentalnie. 

 

Patrzy z jakiego jest domu, i cała ta otoczka, jaki ma status wśród kolegów. Oczywiście ryzykuje, może spije szampana. Nawet to jakie ma oceny w szkole, jak się wysławia, jak radzi sobie w sytuacjach, gdy potrzebna jest inteligencja, talent, znajomość się na komputerach. 

 

 

O! Wtedy ja, taka biedna jestem, będę miała parobka od naprawiana mojego laptopa. 

Dobra odpowiedź, brawo. 🥰

19 minut temu, Pietryło napisał(a):

Nie no, ale tu to trochę przesada;)

Oj tak, jesteśmy wyjątkowe i inne niż wszystkie. ;>

8 minut temu, Sankti Magistri napisał(a):

Nie przejmuj się hejterami. You go girl !!!

Nawet nie wiesz jak dobrze się bawię, nie wierzę w to co widzę. ;>

38 minut temu, bassfreak napisał(a):

Czekam na komentarz @Sankti Magistri @Król Jarosław I i @niemlodyjoda co do tego 🤣

Bo ja tylko tyle jestem w stanie wydusić

 

55143-08bf98e6a4535406acafc015adf99434.j

Co za emocje, co? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pietryło napisał(a):

Nie no, ale tu to trochę przesada;) Dla żony jestem pierwszym, pewnie niektórzy powiedzą, że jestem na tykającej bombie, no ale związek trwa już 7 lat, a małżeństwo 2.

Pietryło de Pietrosanta! Jak ja Ci życzę najlepiej, ale zważ, że masz świeżą historyjkę kolegi @Andrew93, którego pani poszła w długą po 12 latach znajomości i 3 małżeństwa.

Nie znasz dnia ani godziny (gadziny też zresztą nie).

Byłem w super związku przez 5 lat z łaską*, okres studencki, od mojego I roku. Rozdziewiczylem ją, o rok starsza ode mnie (ja wcześniej zacząłem). Oczywiście chodziłem po pewnym czasie na boki, ale ona nic nie wiedziała.

W każdym razie kiedyś pojechała zagramanicę beze mnie, tak po 4 latach związku. Wraca, ja na nią nagrzany i zakochany, odbieram z dworca, przytulam w autobusie (bo tak było, bez związku z moimi pobocznymi akcjami - ona, mimo swojego powalonego charakteru, była moją numero uno) a ta sztywna, niedotykalska. Coś tam musiało być, ale ja głupi nie kojarzyłem.

Po 5 latach zaczęły się wyjścia z innym towarzystwem, złapałem ją na kłamstwie, że jest w jednym lokalu - a jak po nią wyszedłem, to była na domówce.

Ogólnie - panna małośmigana to często bomba z opóźnionym zapłonem.

Po tych akcjach pogoniłem, ale jej języka na pośladkach jednak mi brakowało;)

 

Edit: z laską, nie łaską.

Edytowane przez Casus Secundus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bassfreak napisał(a):

Czekam na komentarz @Sankti Magistri @Król Jarosław I i @niemlodyjoda co do tego 🤣

 

Ja przeczytałem tylko nagłówek tego tematu i zabrałem się za pisanie odpowiedzi 😜 Często tak mam dlatego czasem gadam nie na temat xD

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.