Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, BumTrarara napisał(a):

Wina Tuska to będzie za 2 lata, jak w PL będzie Ahmedostan (importowany z UE IV rzeszy i przez rozebrany płot), ubóstwo energetyczne i 10 lat pierdla za zły zaimek.

 

Chociaż może bardzie Kosiniaka, bo bez niego nikt nie zrobi żadnej koalicji. Chyba, że weszło tam dużo posłów od Szymusia.

Za 2 lata przy tempie sprowadzania uchodzcow przez Pis to byśmy byli mniejszością narodowa w Polsce. No chyba, że to aferka Tuska🤔 Już o pierdlu nie wspominając. Chyba o innym kraju piszesz😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SzatanK napisał(a):

Pamietam jak w jakimś ukrytym nagraniu mówił, że paliwo może kosztować i 9 zł i on ma to w dupie :D A zaznaczam, że te rozmowy były przeprowadzone jakieś 8 lat temu o ile mnie pamięć nie myli.

Ciekawe czy jeśli by były cytaty z takimi wypowiedziami ile by zebrał głosów nasz brukselowy cudotwórcy. 

7 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Piter_1982 said:

W Wiadomościach tak programowali widzów, czy skąd to wytrzasnąłeś?

 

24 minutes ago, Piter_1982 said:

"obrońcy wolności" klaskają uszami, bo im się nie podobają poglądy w nim głoszone.

Smutne, ale pouczające.

 

A ja jeszcze pamiętam jak osiem lat temu Michnik stwierdził "Panowie, nie możemy tak ciągle nawalać w opozycję - od dziś nawalamy w rząd" ;)

Teraz TVP stanie się pro-opozycyjne, a TVN stanie się prorządowe ;) oczywiście tylko do następnego budżetu - wtedy, nawet Wiadomości staną się prorządowe. Kasa wygra.

Zostanie jedyny słuszny obraz świata, i proces zapoczątkowany kasowaniem NCzasu, zostanie zakończony. Demokratycznie, głosami jego byłych obrońców.

 

3 minutes ago, wrotycz said:

Czy takie było pytanie w referendum?

Było pytanie o podwyższenie wieku emerytalnego - co już raz zostało przez ekipę POKO dokonane.

Referendum z 70%+ frekwencją i zachowanymi proporcjami 90%+ na NIE - byłoby dla rządzących ograniczeniem wolności działania. Niewielkim, bo i tak nie byłoby wiążące, ale zawsze coś.

Tymczasem nie ma nawet tego - nawet nie ostał się listek figowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kespert napisał(a):

Czy Rosja szybciej zechce wojny mając w Polsce partię proamerykańską, czy mając partię proniemiecką?

Rosja nie zaatakuje kraju, w którym stacjonuje amerykańskie wojsko. 

 

Jestem bardzo ciekaw oficjalnych wyników. Przed południem w radiu słyszałem, że Czarzasty może nie wejść do sejmu, co będzie cholernie zabawne. Kogo wprowadzi Konfederacja? To już pewne, że Bosak i jego żona wchodzą? 

 

Paliwo na Orlenie wciąż 5,99 zł. Na jak długo?

Edytowane przez Magos Dominus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eskel napisał(a):

Stwierdziliście, że 40% frekwencji w referendum i 40% na pis to takie same liczby, więc wykazałem że nie tak się to liczy.

Tak, dlatego się poprawiłem żeby nie porównywać jabłek do gruszek.

A i tak coś tam z zerami namieszałem 😜

 

 

1 godzinę temu, RealLife napisał(a):

Ciekawe czy KO w celu szybszego odebrania władzy będzie majstrował przy Konstytucji nocami i nad ranem

Do ruszenia konstytucją nie wystarczy zwykła większość parlamentarna, (dlatego pis jej nie ruszył a obchodził naokoło mieszając trybunałem) nawet całą opozycja bez pisu jej nie ruszy.

Godzinę temu, cst9191 napisał(a):

Wielu tak będzie uważało :)

 

PIS rządził, rachunki były niskie, PO przyszła i od razu 3x więcej trzeba płacić.

Pisałem to samo gdzieś wcześniej,  że nie opłacało się wygrywać tych wyborów tylko dać teraz jeszcze pisowi to w 2 lata sam się zaora.

W sumie teraz wszystko w rękach Dudy. Musi wskazać premiera, a ten chyba w 40 dni musi zbudować rząd żeby go poparł.

Na logikę jak wskaże kogoś z PIS to bez podkupienia kogoś nie mają szans.

Może wyznaczyć też kogoś z opozycji.

Jak dla mnie mógłby jednak wyznaczyć kogoś z PiS i byśmy z popcornem oglądali jak bez większości parlamentarnej i bez senatu idą pomału na dno.

 

 

Off top trochę:

Ładnie zareagowała giełda WIG20 w górę.

Myślałem kupić Orlen i liczyłem że spadnie a ty poszybował ostro w górę od rana.

Edytowane przez bzgqdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym kraju ma być dobrze skoro od 20 lat jest wojenka w której uczestniczy 3/4 wyborców i wybierani są albo jedni albo drudzy złodzieje. Nie byłem na wyborach, bo nie było na kogo głosować. Konfederacja miała potencjał, ale skompromitowała się głupimi wypowiedziami. Aczkolwiek aż tak słabego wyniku się nie spodziewałem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magos DominusNiekoniecznie nawet same USA są gwarantem bezpieczeństwa. 

Po prostu samo bycie w UE i przede wszystkim w NATO - bo o NATO mam dużo lepsze jeszcze zdanie. 

 

Zobaczymy z czasem, jak to będzie z zakupami wojskowymi, skąd będzie kupowany, jakieś ilości, jaka polityką za granicą itd itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ManBehindTheSun napisał(a):

Za 2 lata przy tempie sprowadzania uchodzcow przez Pis to byśmy byli mniejszością narodowa w Polsce. No chyba, że to aferka Tuska🤔 Już o pierdlu nie wspominając. Chyba o innym kraju piszesz😁

A to sie teraz niby zmieni? PiS realizował politykę migracyjną PO, tyle że zbyt głośno byłoby o relokacji takich ilości z UE, a im zależało na dyskrecji w związku z kreowaniem sie na anty-imigranckich i pro-polskich „patryjotów”. Wpuszczali wiec po cichu na „legalu” xD 


„Opozycja” nic nie będzie zgrywać, wiec kwestia czasu stanie się oficjalne przyjmowanie „każdej ilosci” a „sprawdzi sie później” kogo xd W międzyczasie wykończy sie energetykę i bardziej zadłuży ten kurwidolek zamieszkany przez przygłupów. 
 

Jest jeden plus - każdy kto mial jakaś pobożną myśl, ze ogol społeczeństwa potrafi myśleć logicznie i wyciąga proste wnioski został być może uświadomiony, że w zdecydowanej większości otaczają go rozemocjonowani kretyni i nieudacznicy życiowi. A że większość z nich się nawet nie kryje to łatwiej będzie komuś przeprowadzić czystkę w swoim otoczeniu - chociaż tyle 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Ciekawi mnie natomiast, jak poradzi sobie PiS po tej ewentualnej porażce, jeśli zostanie rząd opozycyjny. 

 

Gdy przykładowo im zabiorą tube propagandową TVP.  

 

I jak ogólnie po porażce z nimi będzie. 

Normalnie, a jak ma być? Co to PiS nigdy w opozycji nie był? W 2015 po 2 kadencjach opozycji wygrali w cuglach gdzie cały medialny mainstream to było PO - TVP, TVN, wyborcza, nie wspomnę o polskojęzycznych niemieckich portalach typu Onet.

Ok. 200 posłów, struktury, przez 2 lata prezydent, kilka innych instytucji, miliony wyborców jako potencjał dobra pozycja startowa. Tylko czekać i działać, szansa może przyjść za 4 może 8 lat a może nigdy. To jest polityka, zycie Szarak i demokracja raz wygrywasz raz przegrywasz.

Naprzeciw rząd zlepek ludzi których niewiele ze sobą łączy, będą tarcia, waśnie, spory, afery. Tylko czekać obserwowac i punktować. Cierpliwość popłaca. Zuzycie materialu przyjdzie. Chociażby kwestia aborcji gdzie będzie jazda dobra, PSL wywinie numer tuskom i Lewakom. Julki będą zdegustowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

w NATO - bo o NATO mam dużo lepsze jeszcze zdanie. 

A ile to Twoje zdanie ma dywizji? 

 

Samo USA to 40% światowych wydatków na armię. Wszystkie pozostałe państwa NATO (bez USA) wydają mniej więcej tyle co Chiny. Według oficjalnych warotsci.

15 minut temu, lxdead napisał(a):

Wpuszczali wiec po cichu na „legalu” xD 

Tylko jest różnica między:

- jakaś firma w PL wystawia lewe zapotrzebowania za $$$ i importuje ludzi niby do pracy - a oni sobie jadą do kuzyna w Berlinie/Paryżu/Sztokholmie,

- niemcy pakują 500k migrantów - wyłapanych w siatki na ulicach - do wagonów bydlęcych i odsyłają do PL - żebyśmy ich tu na siłę trzymali.

 

;)

 

edit:

No ok.. jest jeszcze druga opcja relokacyjna: WYSOKI SOCJAL.

Tylko kto go będzie wypłacał? I z czyjego budżetu? np. 40k euro rocznie gwarantowanej pensji podstawowej dla każdego migranta który relokuje się do PL.

 

Przecież nie ma innej opcji. Ludzie trzeba albo zmusić albo przekupić.

 

Edytowane przez BumTrarara
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, lxdead said:

Jest jeden plus - każdy kto mial jakaś pobożną myśl, ze ogol społeczeństwa potrafi myśleć logicznie i wyciąga proste wnioski został być może uświadomiony, że w zdecydowanej większości otaczają go rozemocjonowani kretyni i nieudacznicy życiowi.

Od pewnego czasu daje się zauważyć pewna "matrioszka" - nieważne z której strony polityki, powoli uświadamia się "masy" że być może, demokracja nie jest taka fajna. Najskuteczniejszą metodą jest zaś pokazanie ludziom - ludzi. Takimi, jakimi oni są.

Ktokolwiek będzie rządził dziś, za kilkanaście lat lub dłużej, demokratycznie uznamy, że pora zakończyć demokrację.

44 minutes ago, Magos Dominus said:

Rosja nie zaatakuje kraju, w którym stacjonuje amerykańskie wojsko. 

Był taki dzień w 2010r., że - metaforycznie pisząc - i NATO, i USA, zmieniły kolory chorągiewek w Polsce na czerwone. Na kilka lat.

Dziś jakieś wojska są, jutro ich może nie być.

Mogą być inne, innego "wielkiego brata".

2 minutes ago, Lucky Luke said:

Cierpliwość popłaca. Zuzycie materialu przyjdzie.

Kolejny obrót karuzeli? Nie mogę znaleźć, ale był kiedyś mem z "obrotowymi posągami zasłużonych"...

Obyśmy to my - wyborcy - się w międzyczasie nie "zużyli".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Zobaczymy z czasem, jak to będzie z zakupami wojskowymi, skąd będzie kupowany, jakieś ilości, jaka polityką za granicą itd itd. 

A po co ma być kupowany? Nasz człowiek w Warszawie w końcu. Niemiaszki zacierają ręce, bo pieniążki stracili na tej aferze z Ukrainą. A, że nas potem rozwalcują? A kto będzie chciał umierać za Gdańsk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wrotycz napisał(a):

PO sprowadziło mniej ludzi z  Afryki/Azji przez całe 8 lat niż PiS w miesiąc.

Przypomnij mi kiedy rządziło PO? ;)

I w którym roku zaczęło się "herzlich willkommen" pani Anieli?

 

Więc nawet nie  mieli okazji realizować wytycznych od oficera prowadzącego.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wrotycz napisał(a):

 

Co?

Fakty mówią co innego. PO sprowadziło mniej ludzi z  Afryki/Azji przez całe 8 lat niż PiS w miesiąc.

Naciągasz. PO rządziło jak jeszcze "nie było to modne" Nie mieli okazji, chcieli ale nie zdążyli bo zastały ich wybory 2015.

PiS umoczyl przez głupotę to nie ulega wątpliwości potem ratowali się narracja że my legalnych do pracy, kontrolowana ilość. Jest źle będzie jeszcze gorzej, teraz to już wolna amerykanka. Zresztą skoro taki werdykt demokracji w PL to rozbierać ten mur na granicy, chłopaki z SG do domów, i wpuszczać wszystkich jak leci. A kazdy z nas niech sie odnajduje i radzi tak jak potrafi, licz na siebie. Z drugiej strony od Zachodu kolejny kontyngent. Ilość nieograniczona.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, BumTrarara said:

Przypomnij mi kiedy rządziło PO? ;)

I w którym roku zaczęło się "herzlich willkommen" pani Anieli?

 

Więc nawet nie  mieli okazji realizować wytycznych od oficera prowadzącego.

 

32 minutes ago, Lucky Luke said:

Naciągasz. PO rządziło jak jeszcze "nie było to modne" Nie mieli okazji, chcieli ale nie zdążyli bo zastały ich wybory 2015.

 

Fakty są faktami i to ty/wy naciągacie.

 

3bad541ab83ecc0b7e4deabc36c93ffffcc2dd71

 

2d069e8f389fa68a983b87572884de9df2f99261

 


5fad907a99705b7ad197b8db16e5b1e81dea36bf

 

kolejna-firma-zalatwiajaca-pobyty-reklamy-na-fb-gwarancja-skutecznosci

 

Fala imigrantów z krajów muzułmańskich w Polsce, 91% to mężczyźni

 

konzervativnemzetarulas13623081308.jpg

 

ponad-136-tysiecy-imigrantow-z-krajow-mu

 

Ogłoszenie o wyniku postępowania Usługi przyjmowania wniosków wizowych na rzecz Ambasady RP w Nowym Delhi; Data zawarcia umowy: 2023-09-06

 

Kolejki przed POLSKĄ ambasadą w Nigerii - pod niemiecką, turecką i innych pustki
Ciekawe zdjęcia z google maps przedstawiające ogromne kolejki samych MĘŻCZYZN pod POLSKĄ ambasadą w Nigerii .

 

Kolejna firma załatwiająca pobyty! Reklamy na fb, gwarancja skuteczności!

 

Afera wizowa. 350 tys. nieprawidłowo wydanych przez MSZ wiz
Do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wkroczyli agenci CBA, których zadaniem było uważne przyjrzenie się pośrednictwu wizowemu. Sprawa wyszła na jaw m.in. dzięki europejskiemu śledztwu. Wykop znowu pierwszy odkrył aferę, na wykopie już tydzień temu latały zdjęcia sprzed ambasady w Nigerii.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_7534.png?ex=653fdfd4&is=652d6ad4&hm=

Pewnie fake, bo nie wierzę, że PSL tak szybko i "tanio" sprzedałoby przysłowiową skórę (choć pewnym jest, że za kulisami trwają ostre negocjacje wszystkich trzech stron ;)).

Ale i tak beka mocno z wyborców "ostrego" lewactwa, którzy przecierają oczami ze zdumienia, że coś takiego mogłoby mieć miejsce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSL ma to skur..... wo krwi, więc na pewno poczeka na wynik wyborów.

 

Zresztą podejrzewam, że prędzej Kosiniak zagra na premiera z Tuskiem. Tusk tak naprawdę jest już mocno zmęczony. Facet ledwo stał na nogach jak była debata w TV, to emeryt, starszy człowiek. Kosiniak już poczuł krew. Musi tylko spacyfikować Hołownię i obiecać Tuskowi poparcie na prezydenta, jako "emerytowanemu zbawcy narodu", w pałacu pod żyrandolem. 

 

 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.