Skocz do zawartości

Pomysł pani - studia w późnym wieku


Lupus

Rekomendowane odpowiedzi

Uświadom sobie że te 60k to dopiero początek, później będzie potrzebny gabinet do terapii, kozetka, nastrojowe cuda wianki. No i był gdzieś temat na forum o tym jak chłopak czy mąż, już nie pamiętam, zasponsorował bodajże gabinet kosmetyczny swojej pannie i jak się to później skończyło.

 

Uświadom też sobie i swojej kobiecie że to jest cholernie wyczerpująca psychicznie praca. Za 5-7 lat jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będzie Ci przynosić z tej pracy problemy do domu, będzie musiała się wygadać a ty będziesz musiał tego słuchać.

 

Kobiety tak robią, przychodzą z pracy i za przeproszeniem, pierdolą o tym co było w robocie przed, w trakcie i jeszcze do kilku godzin po obiedzie.

 

Uwierz mi, będąc kilka lat starszym, zmęczonym na koniec dnia, nie będziesz chciał słuchać o tym jak bardzo ludzie są pojebani. Nie ma faceta który miałby tyle cierpliwości. Gdy będziesz miał tego dość i odezwiesz się niewłaściwym tonem to dowiesz się jaką dysfunkcję psychiczną aktualnie posiadasz i co masz robić żeby więcej tak nie robić.

 

Dawno dawno temu zacząłem podyplomówkę z tej dziedziny. Chciałem pomagać ludziom. Jak zobaczyłem z czym to się je, to stwierdziłem że pierdolę, nie jestem w stanie słuchać od jakichś wariatów o rzeczach które wg. mnie nawet nie leżały obok prawdziwych problemów, choćby mi za to płacili.

 

Lubię swoje proste, łatwe i przyjemne życie. I z perspektywy czasu cholernie się cieszę że nie zostałem psychologiem. 

 

Nie mam cierpliwości do ludzi którzy widzą problemy tam gdzie ich nie ma. Gdybym miał prowadzić komuś terapię to prędzej czy później w gazetach byłyby nagłówki że "Psycholog dostał ataku szału i udusił pacjenta"

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Update w temacie. Pani znalazła psychologię zdalnie, będzie sobie klikać najbliższe 3 lata, a potem jak się spodoba to idzie na drugi stopień na swoją wymarzone studia za 12k za rok. No i nieśmiało się pocieszam, że głównym celem studiów chyba nie był boletz na uczelni, jak niektórzy Bracia wieszczyli....przynajmniej na razie 😁 

 

@Mosze Red dzięki za podpowiedź z przekonaniem do studiowania na tańszej uczelni i dwustopniowo. Jak widać sprawdziło się

 Choć trochę marudzi, że mało prestiżowa uczelnia i kadra 😉

 

Edytowane przez Lupus
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lupus jeśli psychologia z listy 16 rekomendowanych przez PAN, to nie ma co narzekać bo nie będzie czego się wstydzić.

 

Po studiach to będzie wszystkich interesowało czy jest zdolna jak zacznie pracować w zawodzie, a po kilku latach będzie wiadomo czy jest dobra ;) 

 

Rynek zweryfikuje.

 

Przy okazji przekonasz się czy chce być psychologiem czy tylko mieć wyższe wykształcenie, jak po licencjacie jej się odechce dalszego studiowania sprawa będzie jasna.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2023 o 08:06, SuperMario napisał(a):

Uświadom sobie że te 60k to dopiero początek, później będzie potrzebny gabinet do terapii, kozetka, nastrojowe cuda wianki. No i był gdzieś temat na forum o tym jak chłopak czy mąż, już nie pamiętam, zasponsorował bodajże gabinet kosmetyczny swojej pannie i jak się to później skończyło.

To jeszcze parę lat kształtowania się na psychoterapeutę (w tym terapia własna), jeśli chce prawilnie.

Edytowane przez t0rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mosze Red napisał(a):

@Lupus jeśli psychologia z listy 16 rekomendowanych przez PAN, to nie ma co narzekać bo nie będzie czego się wstydzić.

 

Po studiach to będzie wszystkich interesowało czy jest zdolna jak zacznie pracować w zawodzie, a po kilku latach będzie wiadomo czy jest dobra ;) 

 

Rynek zweryfikuje.

 

Przy okazji przekonasz się czy chce być psychologiem czy tylko mieć wyższe wykształcenie, jak po licencjacie jej się odechce dalszego studiowania sprawa będzie jasna.

Chyba nie jest rekomendowana. Ale jak się uprze to zrobi 2 stopień na modnym SWPS i nikt nie będzie pamiętać, gdzie robiła pierwszy.

 

Wyższe to ma już od wielu lat, więc to nie jest motywacja. Niby chce być terapeutą, rzucić korpo, pracować nie tylko dla pieniędzy i naprawiać świat 😅

 

Może po licencjacie jej się odechce. Trochę na to liczę, bo jak sobie czytam, to zarobki raczej jej spadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spoko z Ciebie z partner jak liczysz, że twoja kobieta straci motywacje do tego co aktualnie robi. Myślę, że to nie jest kwestia tego, że ona chce coś innego zrobić w życiu, poza pracą w korpo, tylko Ty czujesz jakieś zagrożenie w tym, że w Waszym życiu coś się zmieni i stracisz stabiloność w obecnym "dobrostanie"

 

Przykro to mówić ale zweryfikuj sobie priorytety bo wieje tu hipokryzją związkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, calltoaction napisał(a):

Spoko z Ciebie z partner jak liczysz, że twoja kobieta straci motywacje do tego co aktualnie robi. Myślę, że to nie jest kwestia tego, że ona chce coś innego zrobić w życiu, poza pracą w korpo, tylko Ty czujesz jakieś zagrożenie w tym, że w Waszym życiu coś się zmieni i stracisz stabiloność w obecnym "dobrostanie"

 

Przykro to mówić ale zweryfikuj sobie priorytety bo wieje tu hipokryzją związkową.

 

oho.... Ktoś tu urwał się z choinki.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, mały update. 

Pani sobie klika te śmieszne studia online,   ale zaczyna się to, czego się obawiałem. Właśnie mi oświadczyła, że musi zrealizować 240 godzin praktyk rocznie, co więcej praktyki są płatne ( i nie, wcale nie jej będą płacić, tylko ona za praktyki)  Oczywiście kosztem naszego wspólnego czasu, bo przecież nie kosztem obecnej pracy. Że o pieniądzach nie wspomnę.  

 

Może ktoś wie, jak można załatwić te praktyki?

Tak jak przewidywałem  - nowa zachcianka będzie kosztem rodziny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lupus napisał(a):

Może ktoś wie, jak można załatwić te praktyki?

Tak jak przewidywałem  - nowa zachcianka będzie kosztem rodziny

Kup sobie rower, czy motor i powiedz że jedziesz w Polskę. Że lepidopterologia, to coś bez czego nie możesz żyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lupus napisał(a):

chociaż sam już nie wiem teraz na co mam się przygotować 

 

przeczytaj ten przewidywalny watek od poczatku kiedy to miales beke/ignorowales z wpisow ktore mowily od razu o co chodzi, jestes powoli gotowany jak zaba, a jak juz bedzie oficjalnie po wszystkim to bedziesz w szoku z nowym updatem: panowie, mieliscie racje, myszka dała d...

Edytowane przez Alejandro Sosa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Lupus said:

Może ktoś wie, jak można załatwić te praktyki?

Niech przejdzie się po okolicznych szkołach...

Niektórzy studenta pierwszego roku przyjmą na praktyki (i nawet zapłacą), byleby "papier się zgadzał" - to nielegalne, ale kuratorium pozwolenia/legalizacje na "wyjątek od reguły" stemplują niemal jak leci. W zamian będą wymagać rzeczywistej pracy...

 

Może to wtedy da Pani ogląd, z jakimi sytuacjami na co dzień mierzy się psycholog.

 

Aha - jeśli okaże się, że "uczelnia wymaga by jej płacić, za jej praktyki, bo nie uzna innych" - czerwone światło stroboskopowe, 10 000 Wat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lupus ale co to za problem? Można przecież łatwo oszacować koszty 5-letnie i nałożyć na to potencjalne dochody po tym okresie. Jeśli po 3-5 latach inwestycja się zwróci to jest sens tutaj działać.

 

W sumie tylko na tej podstawie ocenisz czy idzie na studia, bo jej się nudzi; czy idzie, bo czuje potrzebę zmiany i realizacji w tym zawodzie. Wtedy prosty biznesplan, który co prawda może się mocno rozsypać po drodze, ale jednocześnie pokaże jej nastawienie i próg opłacalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.