Skocz do zawartości

Kreowanie wojny w Polsce przez media


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pełno filmów, które traktują o potencjalnym konflikcie w Polsce. Nie podoba mi się to, ale wiadomo, że to nie koncert życzeń. Wiadomo, że media szukają tematów, które będą klikalne. Ten mechanizm niby jest dobrze znany. Wygląda to tak jakby media kreowały potencjalne zagrożenia na siłę i przygotowywały nas do potencjalnego zagrożenia. Mimo że staram się odcinać od negatywnych informacji, to ten mechanizm straszenia nie wygląda zbyt dobrze. 

 

Media na przykład kreują to, co jest modne jeżeli chodzi o styl ubierania i nagle ludzie zaczynają się tak ubierać. Teraz jest straszenie wojną i kreowanie na siłę konfliktu w naszym kraju, którego na szczęście (jeszcze) nie ma. Coś jakby przygotowanie ludzi pod to, co się ma wydarzyć. Jakieś złe przeczucia mam, ale nie potrafię tego wyjaśnić. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media czwarta władza, programowanie gojów w jakimś celu. Przypomnij sobie, co się działo za czasów srovida, kłamstwa i zastraszanie, za takie szkody w społeczeństwie ktoś powinien ponieść karę najwyższą przewidzianą w konstytucji z 39r.

 

Nawet tutaj są nawiedzeni co piszą, że ruscy przejmą całą Europę, cały wszechświat i będą jeść mięso ludzkie.

 

Osobiście nie uważam w tej chwili Rosji za zagrożenie, choć wiem doskonale że to nasz odwieczny wróg i cyklicznie ma apetyt na Europę. Bardziej prawdopodobna jest wojna, gdzie wepchną Polaków w imię bratniej interwencji w nieswojej wojnie. 

 

Co robić? Po pierwsze nie panikować. Mieć przydatne rzeczy, paszport, przygotować się w razie czego i tyle.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedwabnika trzeba odpowiednio nastawić, a media są m.in właśnie od tego. Chcą wprowadzać obowiązkową służbę wojskową? Proszę bardzo, zacznijmy od wprowadzenia obowiązkowej komisji wojskowej dla kobiet. Pobór zarówno dla kobiet i mężczyzn. Zobaczymy jak szybko wtedy lewicowe partie stracą na poparciu. Ludzie to ameby i wierzcie mi, nagle takiej Konfie chcącej wysyłać tylko mężczyzn przybędzie na poparciu xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DOHC napisał(a):

Co robić? Po pierwsze nie panikować.

Nie panikować, i nigdy za nic nie ulegać reakcji stadnej jaką jest strach. Szczególnie strach kiedy za oknem nic się nie dzieje, a ludzie już w myślach rozpaczają, że skończą w okopach. Moim zdaniem warto przejść jakieś podstawowe przeszkolenie, żeby wiedzieć chociażby jak np. poprawnie założyć stazę taktyczną, co to jest maska przeciwgazowa i jak się jej używa itd. ale może mam myślenie starej daty. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Orkan1990 napisał(a):

Moim zdaniem warto przejść jakieś podstawowe przeszkolenie, żeby wiedzieć chociażby jak np. poprawnie założyć stazę taktyczną, co to jest maska przeciwgazowa i jak się jej używa itd. ale może mam myślenie starej daty. 

Dokładnie. W zeszłym roku omijałem gościowi łeb w sklepie, kałuża krwi, kasjerki roztrzęsione i zapłakane, jedyny klient spierdolił ze sklepu a ja sam z kolegą to ogarnąłem. Pierwsze co, to się rozebrałem z kurtki, kasku i poprosiłem o rękawice gumowe.

 

Inny razem zatrzymałem się do wypadku, odgiąłem maskę i ściągnąłem klemę z akumulatora, nożem powycinałem kurtynę boczną po wystrzeleniu.

  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ciekawyswiata napisał(a):

Wiadomo, że media szukają tematów, które będą klikalne

Media??? A kto jest tego inicjatorem? Jeśli onety wymyślałyby sobie prowojenne artykuliki podparte bliżej nieokreślonym źródłem to można olać, ale przecież politykier na najgrubszego sortu i dowództwa sił zbrojnych prowadzi wręcz agitkę wojenną. Niektóre kwestie to praktycznie deklaracje stanowiska państwowego, nie tylko gówno gadka jak u ruskich Sołowiow.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawdą jest, że Putin już nie chce dogadać się z Zachodem i ten widząc to będzie próbował:

 

a) rzucić Putinowi na pożarcie kolejnego pionka żeby kupić sobie trochę czasu;

b) bronić przesmyku suwalskiego do ostatniego własnego żołnierza;

c) prewencyjnie uderzy ładunkami jądrowymi w Moskwę, Petersburg i Władywostok gdy tylko armie Putina staną przy granicy NATO (wizja jednego z użytkowników forum);

 

 

Wariant A moim zdaniem jest coraz bardziej prawdopodobny. Zachodnia Europa nie chce być pod butem USA i chciałaby handlować z Rosją ("strategiczna autonomia Europy" o której mówił niedawno Macron). Na przeszkodzie stoją państwa "wschodniej flanki", które mają odmienny ogląd sytuacji, a do tego z roku na rok skracają dystans w gospodarce do Zachodniej Europy, czyli są coraz mocniejszą konkurencją. I tą konkurencję chętnie by zredukowano. Stąd pomysł Macrona by niektóre państwa NATO wykazały się inicjatywą i wysłały swoje wojsko na Ukrainę. Francja jest daleko i ma atomówki. Wschodni "przyjaciele" graniczą z Rosją i nie mają atomówek.

 

Takie Niemcy przyjęły ponad milion uchodźców z Ukrainy. A ile rąk do pracy by im przybyło w gospodarce gdyby wojna się "przypadkiem" rozlała na Polskę, Rumunię i kraje bałtyckie? 

 

 

I tym oto sposobem Putin dostałby to co chce (ultimatum Ławrowa), i Zachodnia Europa dostałaby to co chce.

 

 

Percentages_agreement2.jpg

https://en.wikipedia.org/wiki/Percentages_agreement

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy posłuchać Sołowiowa by zobaczyć jakimi Rosjanie są podżegaczami wojennymi od bardzo dawna, albo posłuchać ich intelektualistów jak Karaganowa czy Dugina jakie mają zdanie o Polsce i co z nami trzeba zrobić. Weźcie w końcu wyjrzyjcie poza wewnętrzną politykę i zobaczcie co piszczy u rosjan.

 

13 godzin temu, cst9191 napisał(a):

Takie Niemcy przyjęły ponad milion uchodźców z Ukrainy. A ile rąk do pracy by im przybyło w gospodarce gdyby wojna się "przypadkiem" rozlała na Polskę, Rumunię i kraje bałtyckie? 

XD
Dlaczego "prawdziwi polscy Polacy" nie widzą takich plusów przyjmowania Ukraińców jak widzą to według Ciebie niemieccy politycy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo że wszelkie "nasze" media kreują rzeczywistość i większość pelikanów nabiera się na ten trik.

Widzieliście napewno ostatnio obrzydliwą manipulację "szmaterii" że Polacy chcą i popierają wojnę. Tych wszystkich podżegaczy wojennych trzeba by było pod pręgierz postawić i wybić im batem z głowy durne pomysły. Szkoda tylko że nasza sterowana "elyta" robi co jej każą ci "wyżsi". Nie popieram ani Ruskich ani UA.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciekawyswiata

 

Jako, że temat już był wałkowany tyle razy na forum, iż wszystko w zasadzie zostało powiedziane bo wystarczy zadać sobie następujące pytania:

 

- jaki interes ma przeciętny Polak żeby nienawidzić i próbować zabić przeciętnego Rosjanina?

- jaki interes ma przeciętny Rosjanin żeby nienawidzić przeciętnego Ukraińca?

- jaki interes ma przeciętny Amerykanin żeby nienawidzić przeciętnego Chińczyka?

- jaki interes ma przeciętny Chińczyk żeby nienawidzić przeciętnego Amerykanina?

- jaki interes ma przeciętny (wstaw dowolne) żeby nienawidzić przeciętnego (wstaw dowolne)?

 

i (tu wstaw dowolną nację) zdechnąć w okopie / żyć co końca życia jako inwalida fizyczny lub psychiczny?

 

A pytanie numer dwa - czy grubas finansowy z USA, Chin, Polski, Ukrainy, UK, Rosji ma interes finansowy żeby przeciętny Amerykanin, Chińczyk, Polak, Ukrainiec, Rosjanin się nienawidzili i zdychali w okopie lub żyli jako inwalidzi psychiczni lub fizyczni?

 

Odpowiedź na to pytanie już dawno padła i tu w wersji od Maleńczuka:

 

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że nagle wszelkie lewicowe media odpaliły się prowojennie. Do tego EUropejscy politycy jak Macron, Tusk, itd.

To wygląda raczej na grę pod wybory EUropejskie, kreowanie wizerunku "jak to oni dbają o nasze bezpieczeństwo" i wygraną na emocjach. Są jeszcze lody do podziału -> patrz produkcja amunicji, którą podzieliły się Niemcy z Francją... i cały lobbing jaki miał naokoło tego miejsce w wykonaniu francuskiego komisarza z KE.

No i oczywiście dopychanie kolanem integracji EU w IV Rzeszę. "No jak to nie chcecie się integrować? Przecież Putinnnnnnnnnnn!111!!".

 

Więc zobaczym PO EUro wyborach. Pewnie z dnia na dzień się okaże, że wojnę to trzeba kończyć, Putim jest naszym przyjacielem a Odessa przecież powinna należeć do Rosji. ;)

Poczekajmy jeszcze te kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.