Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

Witajcie Bracia.

Chciałbym rozpocząć temat o perfumach.

Osobiście poznałem całą masę zapachów a poznam ich na pewno jeszcze o wiele więcej, świetne hobby które mocno wciąga.

Chwalcie się czym tam pachniecie poza whisky, koniem i tytoniem :D

Edited by Pozytywny

W dniu 15.03.2017 o 17:55, Pozytywny napisał:

Chwalcie się czym tam pachniecie poza whisky

Poza łiski to czasem żołądkową gorzką.🤪

O damskim zapachu powiem, jeśli można. Anais anais, Cacharela. Zwalił mnie z nóg. A może to ta francuzka, która miała to psikane na sobie?

Na co dzień używam Image Cerruti. A jak idę do mięsnego to już obowiązkowo.😛 Pani Wiesia nie ma tak dużych wąsów, a nie mogę jej wyrwać. Może Brutala woli.

Edited by Magician

Ostatni (parę miesięcy temu, używam sporadycznie) mój nabytek to Sauvage Diora. Nic wyjątkowo oryginalnego. Jedna pani powiedziała że pachnie jak mydło+old spice i w ogóle słabe, inna że fajnie męsko. Jak żyć :D

Jeśli chodzi o damskie zapachy to nigdy w życiu nie wąchałem nic bardziej zajebistego niż (stare, oryginalne - potem chyba zmienili recepturę) Miss Dior Cherie. Byłem w stanie ten zapach rozpoznać w tłumie parudziesięciu ludzi gdzieś tam w przejściach podziemnych w Warszawie. Niestety, od dłuższego czasu nie jest produkowany, ani w oryginalnej formule, ani - zdaje się - zmienionej, gorszej.

Edited by leto

Aktualnie mam w szafie:

- nautica voyage (końcówka już i na lato kupuję kolejny flakon, bo są niezłe)

- ferragamo f black (na teraz, na dzień)

- david beckham homme (wyjściowe, do koszuli, eleganckie)

- zara silver 

- zara night pour homme sport

Dwa ostatnie zapachy kupione kilka dni temu na testy. Jak ktoś ma i napisze do czego najlepiej pasują to dajcie znać koniecznie 😀

ps. Od czego jest zależne to ile perfumy trzymają na ciele? Te ferragamo są boskie, ale zapach trzyma z 2h. Albo już się przyzwyczaiłem. A te silvery mega długo.

Godzinę temu, Młody Samiec napisał:

ps. Od czego jest zależne to ile perfumy trzymają na ciele? Te ferragamo są boskie, ale zapach trzyma z 2h. Albo już się przyzwyczaiłem. A te silvery mega długo.

Niektóre zapachy mogą być niewyczuwalne przez Ciebie po pewnym czasie natomiast być nadal intensywne dla otoczenia. Tak jest z np. Creed Aventus. 

Może też być tak że jeden zapach na Tobie jest intensywny a drugi nie, zależy od Twojej skóry. Jeszcze innym powodem moze byc to że zapach po prostu krótko trzyma lub jest nieintensywny tzw. słaba projekcja. 

• Thanks 1

1 hour ago, Młody Samiec said:

Od czego jest zależne to ile perfumy trzymają na ciele?

Od składu chemicznego nuty bazowej. Upraszczając - od tego, jak bardzo lotne są związki chemiczne w niej użyte (co, znowu bardzo upraszczając, związane jest z ich temperaturą wrzenia i masą cząsteczkową). Niektóre z nich parują baaaardzo powoli, np galaxolide czy lyral, wyczuwalne przez 400 godzin, inne średnio szybko - np cashmeran (zajebisty zapach, kto nie wąchał czystego ten nie wie) - "tylko" 48 godzin.

• Thanks 1

Jeśli są tutaj moi Przyjaciele z Perfuforum to serdecznie pozdrawiam 😊

Ja dziś "ubieram" Credd Viking 😉

A jutro i pojutrze Amouage Jubilation xxv 😊

• Thanks 1

Właśnie wróciłem z pasterki i mam na sobie Amouage Interlude. Dla mnie najlepszy zapach na tę okazję 🤗 Chociąz Jubilation XXV też niezły wybór.

trop pozdrawiam 🙂

• Like 1

20 godzin temu, trop napisał:

Jeśli są tutaj moi Przyjaciele z Perfuforum to serdecznie pozdrawiam 😊

Ja dziś "ubieram" Credd Viking 😉

A jutro i pojutrze Amouage Jubilation xxv 😊

"Grube" pozycje nieogarniętym nic to nie mówi :) a zapachy Boże i niczego sobie ten tego tebesta jak to się mówi :D :D 

Ja jestem i pozdrawiam :) U mnie w święta mikołaj przyniósł mi odlewkę avika :)

• Like 1

Mi osobiście podszedł zapach od Givenchy o nazwie Geltelmen Only. Wytonowana drzewna woń bez zbędnego splendoru zapachowego.

Więcej o perfumie niżej:

https://nezdeluxe.pl/2013/04/givenchy-only-gentlemen-i-nuty-nowojorskiego-central-parku.html

Jest taka teza iż perfum jest dobrze dobrany jak go na sobie nie czujesz, ale inni już tak - całkowicie się z tym zgadzam.

• Like 1

Panowie szukam obecnie  nowego zapachu dla siebie. Do tej pory kupowałem głownie perfumy ze stajni Lamborghini albo Playboy ( dobrze się trzymały no i odpowiadały mi same wonie).

Zastanawiam się jednak nad zakupem sobie perfum z feromonami. Stosował ktoś takie? Możecie napisać czy to ściema czy rzeczywiscie mają takie działanie? 

Jest trochę tego. Generalnie mówi się, że zapachy piżmowe są zapachami na które wyjątkowo reagują kobiety. Pogadaj na ten temat z osobami pracującymi w drogerii. Używałem dwóch Love&Desire (tłumaczenie: miłość i pożądanie) oraz Pheromone essence. Ten drugi to koncentrat który możesz zastosować bezpośrednio na skórę bądź jako dodatek do innych perfum np tak jak wyżej kolega pisze Dolce Gabana for Men. Czy laski reagują? Reagują ;]

• Like 1

No własnie interesuje mnie coś co ma konkretie w składzie feromony. Czytam sobie o tym i ok. Moze zamówię. Tylko lepiej jest według Ciebie upić normalną butelkę ala zapaszek czy jednak koncentrat ? 

Sam mam kilka perfumów, Versace Pour Homme i Dior Sauvage to te które najczęściej używam i które najbardziej mi się podobają, aczkolwiek miałem kiedyś A&F Fierce i to był chyba najlepszy jaki miałem, muszę sobie znowu go sprawić i jego też polecam. :P

Jak uważasz - kup i to i to. Na pewno się nie zawiedziesz. Jeżeli nie chcesz wydawać zbyt dużo kasy, to zapach, a jak się sposoba to domówisz sobie jeszcze koncentrat.

Jest jedna generalna zasada. W określonym zapachu ty się masz czuć dobrze. A nie perfumuje się bo laskom się podoba. Musiałoby mnie pojebać by tak do sprawy podchodzić. 

Czasem specjalnie zarzucam Amouage Interlude lub Kourosa gdy idę na randkę 😀😀Ogarnięci w perfumiarstwie zrozumieją 😁😁😁😁