Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, azagoth napisał:

Rachunek prawdopodobięństwa

 

9 godzin temu, azagoth napisał:

Mam w swoim otoczeniu już 9 osób, które przeszły zakażenie (7 przetestowanych pozytywnie na obecność wirusa) - nikt nie był pod respiratorem

 

Rachunek prawdopodobieństwa mówi też, że szansa by mieć styczność z 7 zarażonymi w kraju, w którym jest ich zaledwie ponad 20 000 na jakieś 8 000 000 populacji jest niewielka. A popatrz, zdarzyła się. 

 

W Lombardii pewnie też tak mówili i ups, zdarzyło się. 

 

Ale ja przecież nie o tym. Na to, czy kraj jest zablokowany czy nie nie masz wpływu w tym momencie żadnego. Absolutnie. Nieprzestrzeganie tych dotkliwych obostrzeń też nie da Ci korzyści (chyba że łamiąc je zarabiasz hajs) ale łamanie ich jak już są to głupota bo jeśli zakażonych zrobi się od chuja, jak we Włoszech, to polska służba zdrowia ma nikłe szanse każdego komfortowo przez chorobę przeprowadzić. No - ale tych co łamią obostrzenia i jeszcze się mądrzą to już chuj obchodzi, bo liczą że na nich nie trafi albo się wyliżą a jeśli nie, to i tak się pod ten respirator uda na równi z tym, co się nie udał. Ryzyko w mędrkowaniu jest żadne. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że pomysł z noszeniem ''czegokolwiek'' na łbie mi się podoba. Dzisiaj wyszedłem na miasto w mojej ''kibolskiej stylówce''.  Czyli glany, bojówki, bluza z kapturem, kominiara i czarne ''essy''r. Spotkany patrol Policji się tylko uśmiechnął. Nic  tylko banki napadać. :).

Edytowane przez Baca1980
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus

Widziałeś moje zdjęcia z Bazylei?

Jeśli wirus jest chociaż w połowie tak zaraźliwy jak wielkość medialnej paniki to całą populację już tutaj z pewnością "zaliczył".

Respiratorów nie zabrakło. Bo nie były potrzebne w znakomitej większości przypadków. 

 

Nie powiększaj paniki i strachu - media robią w tym zakresie wystarczająco dużo. 

Edytowane przez azagoth
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraza to duże wydatki, więc mogą sięgnąć po oszczędności, warto poczytać Gwiazdowskiego:
https://www.rp.pl/Felietony/304159870-Robert-Gwiazdowski-Krotka-lekcja-o-pomaganiu-bankom-w-czasach-kryzysu.html
 

"Podstawa prawna przecież jest. To dyrektywa 2014/59/UE ustanawiająca ramy na potrzeby prowadzenia działań naprawczych oraz restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji w odniesieniu do instytucji kredytowych i firm inwestycyjnych (BRRD). Pisałem już o niej na łamach „Rzepy". Zaimplementowaliśmy ją do prawa polskiego na podstawie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. PO i PiS zgodnie głosowały za jej przyjęciem. Kłócić to oni się mogą o stanowiska w Trybunale Konstytucyjnym, a nie o los oszczędności obywateli."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wirus to ściema i rozdmuchana epidemia. Chcą zastraszyć ludzi, wprowadzić panikę, a za pare miesięcy wprowadzić szczepionkę ( możliwe że już ona istnieje ). Ludzie będą zastraszni przez propagandę i pobiegną się zaszczepić. To będzie pułapka bo w tej szczepionce będzie coś dodatkowo.

Nastepnie będą wszystko wiedzieli o ludziach, co kupili, gdzie są, zrobią z ludzi prawie roboty. Niestety ku temu to wszystko idzie. Musk,Gates i inni szykują coś dużego. Kryzys jest zaplanowany, wprowadzenie paniki do mediów też,  ludzie zastraszeni a tak na prawdę osobiście mało kto zna osobę która na wirusa cierpi. Chodzi o panikę i następnie masowe szczepienia na wirusa ( z bonusem ).

  Oby tylko nie było obowiązkowych szczepień na ten " zabójczy wirus ".

Edytowane przez Adrianoob
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 19:18, MG-42 napisał:

Nie wiem czy to prawda ale słyszałem że nasz rząd zakupił 1mln testów na korone. Za jeden test koszt 500zł. skuteczność rzetelność testu rzędu ok30%. Podobno nasi robią za 50zł. test. Jaka prawda nie wiem.


Nie rozumiem czemu mają służyć takie informacje typu "zasłyszane w kolejce do magla"...

Albo dzielimy się wartościową zawartością, popartą faktami lub źródłem informacji, albo nabijamy posty i zaśmiecamy forum...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, tytuschrypus said:

A widziałeś zdjęcia z Lombardii? 

Widziałem. I nie mam zamiaru klękać przed kampanią strachu. 

Zdjęcia z innych katastrof, epidemii czy masakr w przeszłości również widziałem. I nikt mnie nie zmuszał do siedzenia w domu. Bo jeszcze wtedy nie udało się tak dobrze zmanipulować tak wielu.

 

Jak to jest być produktem masowej manipulacji?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, rycerz76 said:

W biedolandzie jak zwykle nie liczyli się z pieniędzmi.

Miałem nadzieje ze te 80 ton w AN-225 to była tylko część ładunku i miał jeszcze coś dla innych państw. Wygląda na to ze nie, wracał na wschód:

https://planefinder.net/flight/ADB350F/time/2020-04-15T08:20:00.000Z/speed/1

Czyli zapakowano 80 ton do samolotu o udźwigu użytecznym 250 ton i zasięgu 4000km czyli jedno międzylądowanie z Chin. Bez międzylądowań mógłby wziąć 150 ton.

http://brinkley.cc/AC/an225.htm

Nawet AN-124 byłby zapakowany w połowie - udźwig użyteczny maksymalnie 150 ton. 110 ton przy jednym międzylądowaniu na tankowanie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Antonov_An-124_Ruslan#/media/File:An-124_payload-range.png

Te 80 ton weszło by w zwykle 747-400, nawet szansa na lot bez międzylądowań.

http://www.boeing.com/commercial/aeromagazine/aero_21/747ER_fig2.html

 

Ale 747 nie jest największy na świecie ... .

7 minutes ago, Obliteraror said:

Może kwestia przyzwyczajenia.

Muzułmanki chodzą w nikab'ach muszą być wygodniejsze. Ja mam bandanę jak na rower, nie będę w żadnej masce popitalał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, Orybazy napisał:

Ja mam wrażenie że ten kapitan chce gasić statek otwierając zawory denne i zatopić statek. 

 

Godzinę temu, Adrianoob napisał:

Moim zdaniem wirus to ściema i rozdmuchana epidemia. Chcą zastraszyć ludzi, wprowadzić panikę, a za pare miesięcy wprowadzić szczepionkę ( możliwe że już ona istnieje ). Ludzie będą zastraszni przez propagandę i pobiegną się zaszczepić. To będzie pułapka bo w tej szczepionce będzie coś dodatkowo.

Czyli co. Cały świat dał się nabrać na ściemę? Światowy spisek? Przecież to absurd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Stefan Batory said:

Światowy spisek?

Dlaczego spisek. Popatrz historycznie czy były kiedyś rządy które dążyły do zmniejszania swojej władzy? Myślę że władza jest jak narkotyk i gdy ją masz chcesz jej mieć więcej. Wszystko jedno czy rządzisz w Polsce czy Chinach to jest świetna okazja by zwiększyć inwigilację i zamordyzm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Imiennik napisał:

Te z 2013? :D

Nie, te aktualne. 

 

19 minut temu, azagoth napisał:

I nie mam zamiaru klękać przed kampanią strachu. 

Jakże dumnie i patetycznie. Tym bardziej, że przecież poza deklaracją na forum na nic się to nie przekłada i jak już pisałem nic nie kosztuje. Jak przejawia się Twoje nie klękanie przed kampanią strachu? Ktoś tu już się chwalił, że idzie w godzinach dla seniorów do sklepu, czy to coś tego kalibru? Beka.

 

20 minut temu, azagoth napisał:

 

Jak to jest być produktem masowej manipulacji?

Nie wiem, nie kwalifikuję się. Patrzę na zjawisko chłodno i rozsądnie. W przeciwieństwie do niektórych wyznawców alternatywnych teorii, dla których są tylko dwa stany - albo ktoś jest "uświadomiony" (czytaj z manipulatorskiego a propos manipulacji języka na polski - ma takie samo zdanie jak oni), albo ktoś jest leming, owca, nieświadomy i daje się prowadzić po sznurku. Przy czym z nieznanych mi przyczyn zakładają, że ich nikt nie mógł zmanipulować w taki sam sposób, tylko używając przekazu o odwrotnym wektorze.

 

Takie dychotomie są dobre dla dzieci, fanatyków, wszelkiej maści idiotów. Między stanowiskami "morderczy wirus" i "nie ma żadnego wirusa" są jeszcze stany pośrednie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Orybazy napisał:

Dlaczego spisek. Popatrz historycznie czy były kiedyś rządy które dążyły do zmniejszania swojej władzy? Myślę że władza jest jak narkotyk i gdy ją masz chcesz jej mieć więcej. Wszystko jedno czy rządzisz w Polsce czy Chinach to jest świetna okazja by zwiększyć inwigilację i zamordyzm.

Tego co się dzieje nie nazwałbym zamordyzmem. Obostrzenia dotyczą tylko sfery zachowań międzyludzkich mających wpływ na rozprzestrzenianie się wirusa i są one wprowadzone praktycznie na całym świecie i maja one charakter czasowy. Zamordyzm, to czasy stanu wojennego.

7 minut temu, Imiennik napisał:

A to jakaś nowość? 

 

Tyle się pisze o matrixie na forum, matrix nie dotyczy jedynie sfery relacji międzyludzkich, to raczej jedne z jego narzędzi. 

Jeśli dobrze rozumiem, to według Ciebie jest jakiś światowy superrząd sterujący tym wszystkim? Poddaję się.

Edytowane przez Stefan Batory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie, że za dużo używa się tu wielkich, patetycznych słów na stan, który z tym nie ma wiele wspólnego. Kiedyś mówiło się często - ktoś kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko (mądrych ateistów to nie dotyczy, bo ich też nie brakuje). W szurskie filmiki, popierdolone teorie, wariatów z YT nadających ze schowka na szczotki czy innego piwnicznego centrum dowodzenia światem, lekarzy którym odebrano prawo wykonywania zawodu i innych foliarzy wszelkich maści. I to chyba będzie największy smutny efekt tej epidemii, poza tymi, którzy w jej wyniku potracili życie. Jeszcze większe społeczne ogłupienie. XXI wiek.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.