Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

W pewnym sensie tak.

 

Zauważ, że najwięcej zakażeń i infekcji bakteryjnych (oprócz zatruć pokarmowych) pojawia się na oddziałach szpitalnych. To jest logiczne - szpitale są nawiedzane prze hordy chorych, którzy przynoszą hordy różnych bakterii, rzadko wirusów, i dzielą się nimi ze współkuracjuszami. Takie zakażenie w przypadku osoby młodej i zdrowej to może się czasem nawet ujawnić ale zwykle przejdzie bez objawów, bo organizm zwalczy je zanim się rozpocznie. Natomiast u ludzi chorych osłabionych, a takich jest większość w szpitalach, może wywołać poważne zakażenie lub chorobę (np. zapalenie płuc), których konsekwencje w wieku 70+ mogą być śmiertelne.

 

Do tego operacje, zwłaszcza operacje "mniejsze"/mniej groźne by się zdawało, tak jak ortopedia są źródłem połowy zakażeń bakteryjnych w polskich szpitalach*.

 

Jeśli teraz zdasz weźmiesz pod uwagę, że dzięki złowrogiemu koronawirusowi większość operacji nie będących absolutnie koniecznymi, się nie odbywa/ła to się okaże, że liczba potencjalnych zakażeń też drastycznie spadła. A za tym idzie mniejsza śmiertelność osób najbardziej narażonych.

 

Żaden cud.

 

* Bakteryjne zakażenia szpitalne w latach w materiałach własnych Katedry Medycyny Sądowej CM UMK w Bydgoszczy

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Orybazy said:

Ciekawe tylko czy to nie będzie bomba z opóźnionym zapłonem i osoby które można by uratować operacją umrą, tyle że później.

To wszystko było strategicznie wzięte pod uwagę i oszacowane.

Tylko nie wiem czy potraktowane jako koszt poboczny "operacji wirus" czy jeden z celów. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Orybazy said:

Ciekawe tylko czy to nie będzie bomba z opóźnionym zapłonem i osoby które można by uratować operacją umrą, tyle że później

Ortopedia to w większości nie są operacje ratujące życie.

 

Inna sprawa, że lekarze już biją na alarm, że liczba chorych na raka "zmniejszyła się" o 25% a liczba rozpoczynających leczenie spadła o połowę. Liczba chorych się nie zmniejszyła, tylko się nie zgłaszają do lekarza i rak nie jest wykrywany ale jest i się rozwija, szybciej niż wykryty i leczony. W tym aspekcie to jest bomba z opóźnionym zapłonem.

Tyle, że diabeł tkwi w szczegółach a w zasadzie w liczbach - w zależności kogo jest więcej skutki będą ciążyć w tą stronę. Jak więcej jest pacjentów ortopedycznych łapiących zakażenia na oddziałach to liczba będzie spadać, jeśli więcej jest, nieleczonych, chorych na raka to będzie rosnąć. Myślę, że efekt, nazwijmy go "ortopedyczny" (choć nie tylko ortopedii dotyczy) będzie słabnął z czasem, bo niektórych operacji nie da się w nieskończoność przekładać, zwłaszcza kiedy pogarsza się stan chorego, a efekt "rakowy" będzie się wzmacniał - w końcu, prawdopodobnie w przyszłym roku, liczba zgonów wzrośnie.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Rnext said:

To wszystko było strategicznie wzięte pod uwagę i oszacowane.

Przeceniasz ich. Ja wiem, że naczelnik państwa jest mistrzem intrygi ale o taką wysoką matematykę bym go nie podejrzewał.

7 hours ago, Rnext said:

Tylko nie wiem czy potraktowane jako koszt poboczny "operacji wirus" czy jeden z celów.

jw.

 

3 hours ago, MG-42 said:

Też mi chodzi to po głowie, czy ten wirus nie jest po to by  coś przykryć lub "wymyślony" by coś wytworzyć

Nawet jeśli jest, to to akurat naszego bantustanu nie dotyczy. Rządzący po prostu wskoczyli na korona-wóz i korzystają z niego ile mogą.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, wrotycz said:

Przeceniasz ich. Ja wiem, że naczelnik państwa jest mistrzem intrygi ale o taką wysoką matematykę bym go nie podejrzewał.

Nie, nie, całkowicie nie mam na myśli tego lokalnego poziomu "zarządzania". Tu wystarczyła ich tradycyjna, wasalno-służebna postawa wobec rzeczywistych "pracodawców".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Rnext said:

Nie, nie, całkowicie nie mam na myśli tego lokalnego poziomu "zarządzania". Tu wystarczyła ich tradycyjna, wasalno-służebna postawa wobec rzeczywistych "pracodawców".

Myślę że macie racje i jednocześnie mam nadzieje że się mylicie. Pozostaje nie dać się zwariować i dbać o siebie i swoich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Rnext said:

Tu wystarczyła ich tradycyjna, wasalno-służebna postawa

Idealna konspiracja to taka, w której nie musi istnieć żaden przepływ informacji, by wszystkie rozproszone "komórki" działały zgodnie.

Wystarczy, że działają w stronę tego samego celu. Jak kolonia bakterii - nie "rozmawiają", nie mają struktury dowodzenia, po prostu każda ma ten sam cel - zrobić sobie dobrze. A człowiek zaatakowany dostaje gorączki, bóli, od takich małych bakterii... I dopóki cel główny jest ten sam, każda bakteria może do niego dążyć różnymi metodami, czasem wieloma jednocześnie - gdy cel osiągnie najskuteczniejsza, wygrają wszystkie.

11 hours ago, MG-42 said:

Możemy stać się bardziej wrażliwi i podatni na coś.

Podstawy psychomanipulacji - stworzyć sytuację "okazji" lub "zagrożenia", dzięki której u "ofiary" możliwości analizy i racjonalność podejmowanych decyzji zostaną zaburzone.

I nie ma znaczenia, że jeden oferuje "okazję" a drugi manipulator "straszy" - dopóki ofiara wykona co chcą manipulatorzy, to obaj są "wygrani".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MG-42 napisał:

Też mi chodzi to po głowie, czy ten wirus nie jest po to by  coś przykryć lub "wymyślony" by coś wytworzyć.

No bo nie wiem, czy strach może nas wzmocnić? Możemy stać się bardziej wrażliwi i podatni na coś.

Nie wiem jak u innych ale ten cały "wirus" pomógł mi odkryć dwie dość istotne dziedziny. Funkcjonowanie organizmu oraz prawo. Tak samo jak po 9/11 zacząłem (po pewnym czasie) kwestionować politykę i to co nam się serwuje z tell-lie-vision. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, EMKEJ said:

Tak samo jak po 9/11 zacząłem (po pewnym czasie) kwestionować politykę i to co nam się serwuje z tell-lie-vision. 

Ty nie byłeś targetem, ważne że w USA był zryw patriotyczny, napadnięto na Irak (mimo że zamachowcy byli głównie z Arabii Saudyjskiej), przeszedł Patriot Act pozwalający na jeszcze większą inwigilację. Poszła kasa w przemysł zbrojeniowy (sponsorujący polityków) i w służby.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EMKEJ  biorę też to pod uwagę że "oni" Wzięli to pod uwagę i musieli to przewidzieć jak ludzie zareagują, też chodzi mi po głowie czy tego yyy nie poukładała jakby to nazwać SI. Znają ludzkie zachowania. A może to co ja myślę o tym czy też w jakiś sposób nie jest już zaaranżowane.

Co ja mogę wiedzieć z pozycji pionka na szachownicy. No coś tam widzę na boki, ale co mogę wiedzieć,co może jakaś większą figura teraz zrobić albo jakie ma zamiary i plany długoterminowe gracz? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike Yeardon, były wiceprezes i dyrektor naukowy giganta farmaceutycznego Pfizer twierdzi, że nie ma dowodów, iż szykuje się tzw "druga fala" koronawirusa, a testy w dużej części dają fałszywie dodatnie wyniki:

 

https://www.globalresearch.ca/chief-science-officer-pfizer-says-second-wave-faked-false-positive-covid-tests-pandemic-over/5724753

 

Co jest wyjaśniane w tym tekście. 

 

W artykule jest też kilka innych ciekawych wątków, jak np to, że wskaźnik przeżywalności covid-19 wynosi 99,8%, co jest zbliżone do zwykłej grypy [99,9%].

Na przełomie marca i kwietnia prognozowano, że ten wskaźnik będzie na poziomie 94%.

W dniu 25.09.2020 o 00:24, wrotycz napisał:

Przeceniasz ich. Ja wiem, że naczelnik państwa jest mistrzem intrygi ale o taką wysoką matematykę bym go nie podejrzewał.

 

Jak to, przecież twierdził, iż w pamięci policzył, że stać nas na 500+. ☺️

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prof. Simon jak zwykle w formie. Przytoczę jedno zdanie, reszta artykułu jak zwykle nic nie warta:

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/prof-simon-jak-sie-nie-robilo-testow-to-nie-bylo-wynikow/e4p20kc

Cytat

Jak się nie robiło testów, to nie było wyników

 

Dla przykładu Tanzania, gdzie od maja oficjalnie nie ma covid-19. Powód? Przestali wykonywać testy.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_pandemic_in_Tanzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na fejsie:

 

"Ok... Jestem ratownikiem i orientuję się w temacie. Chciałabym odnieść się do śmierci z powodu Covid-19.Ot óż sprawa wygląda tak: po pierwsze, testy nie są przeznaczone do diagnostyki, lecz do badań naukowych. Wyniki są jak w rosyjskiej ruletce - zależy, jak trafi, więc są zupełnie niewiarygodne. Po drugie, za stwierdzenie u pacjenta Covid -19 szpitale dostają dość wysokie dodatki. I po trzecie, za podłączenie do respiratora jest już konkretna kasa. I tutaj mamy problem. Pacjenci z zapaleniem płuc podłączani są do respiratorów wysokociśnieniowych. Często mają zakrzepicę płucną. Co robią lekarze? Podkręcają ciśnienie, a ponieważ w płucach nie ma wymiany gazów, tkanka płucna zostaje rozrywana. Pacjent strasznie wówczas cierpi. Umiera. W mediach zostaje okrzyknięty jako ofiara koronawirusa. Bzdura!!! Jest ofiarą respiratora i lekarzy. Krąży fama, że korona tak niszczy płuca, że nic z nich nie zostaje. Tak, nic nie zostaje, gdyż właśnie respirator je zniszczył. W takich przypadkach zalecana jest TLENOTERAPIA. Wówczas zdecydowana większość by przeżyła. Premier UK i inni "wielcy" tego świata, u których stwierdzono covid, zostali poddani właśnie tlenoterapii... Dlaczego? Nie do mnie pytanie. Jestem wściekła na to, co się dzieje i na to, że wszelkie próby uświadamiania ludzi kończą się obrażaniem mnie i nazywaniem: putinowskim trollem, antyszczepionkowcem, płaskoziemcem, ect. To wszystko, co mam do powiedzenia. Dziękuję za uwagę.

Ratownik medyczny"

 

Źródło:

Grace Zabrocka"

Czy ktoś z branży medycznej mógłby się do tego odnieść?

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Szumowskim 'ciekawa' sprawa. On zarażony, żona nie, trzech synów nie, czwarta córka - tak, rodzice - tak.

 

Ciekawa dałem w cudzysłów, bo wszyscy chyba wiedzą o co chodzi.

 

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-lukasz-szumowski-na-zakupach-jestem-juz-zdrowy,nId,4761765

W dniu 28.09.2020 o 20:58, Dworzanin.Herzoga napisał:

Łukasz Szumowski ma koronawirusa

Już nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan wyjątkowy wprowadzają ponownie Czechy, a także Słowacja. W Niemczech obostrzenia dotyczące liczby spotykających się w jednym miejscu.

Na Litwie kary za brak lub żle założoną maseczkę od 500 do 1500 euro. A jak jesteś przedsiębiorcą to nawet do 6000 euro.

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Endeg said:

Stan wyjątkowy wprowadzają ponownie Czechy, a także Słowacja. W Niemczech obostrzenia dotyczące liczby spotykających się w jednym miejscu.

Letnie "teorie spiskowe foliarzy", mówiły o rozkręceniu cowidoschizy metodycznie od 18. września i wspominają o perspektywie tym razem półrocznej na potrzeby "domknięcia systemu". 

Więc planowo dzieje się. 

 

ps. Niby tym razem lockdown ma być podpierany siłowo i militarnie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.