Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, cst9191 napisał:

 

Czyli masz dowody. Ja bym zrobił tak: siedzę cicho, a jeśli zaczną mnie prześladować, to robię im kuku. Idę do sądu, a oni płacą mi odszkodowanie.

 

 

 

To naprawdę nie jest takie hop siup. Jak tylko wspomniałem żonie że moglibyśmy iść z typem do sądu to się prawie rozpłakała. Ma nerwicę na samą myśl o tym. Przecież to nie ja, tylko ona byłaby w tym sądzie dręczona przez cały dział prawny firmy, to ona byłaby tam rozjechana walcem za wyniesienie poufnych papierów. To na prawdę nie jest jakiś prawniczy serial z TVNu tylko prawdziwa napierdzielanka z prawnikami faceta, który ma majątek ponad miliard złotych, a nie z jakimś Wieśkiem z warzywniaka. Za samo złamanie RODO, czyli zmuszenie ludzi do ujawnienie swoich danych medycznych, groziłoby mu ileś baniek kary. Taka sprawa to byłby straszny syf, szara pracownica biurowa vs bogaty skur*** mający w kieszeni połowę urzędników i pewnie sędziów w okolicy. Niejeden facet by nie wytrzymał takiej presji, co dopiero kobieta.

Edytowane przez Eskel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Eskel said:

byłyby to owoce zatrutego drzewa

 

Nagrywanie siebie jest w Polsce całkowicie legalne, to nie jest owoc zatrutego drzewa. To samo w przypadku korespondencji. Jeśli łysy jest do Ciebie to to nie jest zacnym zatrute drzewo.

Zresztą, zanim oni to zrobią, będą myśli o tym wszystkich poinformować. Informacja publiczna też żadnym zatrutym drzewem nie jest.

A cała reszta,  nawet jeśli  jest  to jest to dowód na nielegalne działania  pracodawcy.

 

 

Co do nagrania rozmowy z szefem to akurat nie jest takie proste, zwykły szary pracownik nie ma do niego dostępu. Od wręczania wypowiedzeń ma inne osoby

 

To parabola była. Nagrywasz tych z którymi rozmawiasz. Przecież ktoś Ci będzie to musiał powiedzieć, w ten czy inny sposób. I wtedy musisz to nagrać. Szukasz dziury całym i problemów tam gdzie ich nie ma. Skoro oni mogą postępować nielegalnie, co wyraźnie wyjaśnił PIP, jak sam powiedziałeś, to dlaczego tu masz być uber honorowy? Czy oni są honorowi?

 

 

PS. Ten list z PIP powinieneś subtelnie opublikować, tak, żeby nikt nie mógł się zorientować że to od Ciebie ale  taka ekspertyza to skarb.

 

2 hours ago, Martius777 said:

W Australii płacą za donos na sąsiada że niezaszczepiony

 

To super!

Nic tylko donosić na zaszczepionych sąsiadów. A jak się wyda, to "nie wiedziałem, że się szczepił".

Jak Kuba Bogu tak bóg Kubie.

 

 

--

 

1 hour ago, cst9191 said:

Nowa bolszewia.

 

Póki mamy jeszcze wybór:

-zdecydowanie stawiamy opór;

 

To jest jedyne co działa. Co zresztą było widać w pl wiele razy. Dopóki owce się nie stawiają dopóki będą mieć przykręcaną śrubę.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wrotycz napisał:

 

Nagrywanie siebie jest w Polsce całkowicie legalne, to nie jest owoc zatrutego drzewa. To samo w przypadku korespondencji. Jeśli łysy jest do Ciebie to to nie jest zacnym zatrute drzewo.

Zresztą, zanim oni to zrobią, będą myśli o tym wszystkich poinformować. Informacja publiczna też żadnym zatrutym drzewem nie jest.

A cała reszta,  nawet jeśli  jest  to jest to dowód na nielegalne działania  pracodawcy.

 

 

Co do nagrania rozmowy z szefem to akurat nie jest takie proste, zwykły szary pracownik nie ma do niego dostępu. Od wręczania wypowiedzeń ma inne osoby

 

To parabola była. Nagrywasz tych z którymi rozmawiasz. Przecież ktoś Ci będzie to musiał powiedzieć, w ten czy inny sposób. I wtedy musisz to nagrać. Szukasz dziury całym i problemów tam gdzie ich nie ma. Skoro oni mogą postępować nielegalnie, co wyraźnie wyjaśnił PIP, jak sam powiedziałeś, to dlaczego tu masz być uber honorowy? Czy oni są honorowi?

 

 

PS. Ten list z PIP powinieneś subtelnie opublikować, tak, żeby nikt nie mógł się zorientować że to od Ciebie ale  taka ekspertyza to skarb.

 

 

To super!

Nic tylko donosić na zaszczepionych sąsiadów. A jak się wyda, to "nie wiedziałem, że się szczepił".

Jak Kuba Bogu tak bóg Kubie.

 

 

--

 

 

To jest jedyne co działa. Co zresztą było widać w pl wiele razy. Dopóki owce się nie stawiają dopóki będą mieć przykręcaną śrubę.

 

 

To nie chodzi o korespondencję żony, tylko jej kierowniczki z prawnikami, do której akurat żona ma dostęp. A pozostałe dowody to nielegalnie zebrane certyfikaty szczepień. Ale oficjalnie legalnie, bo pracownicy mają powiedziane że przynieśli je dobrowolnie...

 

Dobra, skończmy ten wątek bo na 99% żadnego pozwu nie złożymy. Chodziło mi tylko o to żeby zakomunikować braciom, że takie rzeczy się już w niektórych firmach dzieją.

 

Póki co pozostajemy przy tym, że sfałszujemy certyfikat i taki zostanie tam zaniesiony. Póki co nikt ich nie sprawdza, po prostu leżą sobie w segregatorach a koleżanka żony zaznacza na listach kto już zaszczepiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Peter Quinn napisał:

Jeśli miałbym się opierać na ich wypowiedziach, to szczerze bym się zaszczepił. 

Ale wierz, że ludzie kłamią dla kasy ? 

Pawlik Morozow wydał własnych rodziców dla ideii komunizmu, więc teraz tym bardziej jest realne zaprzedanie się diabłu wszystkim naukowcom :D

Wielki pomnik małego donosiciela - Wiadomości (onet.pl)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Messer said:

Pewien doktor, Mercola, po latach praktyk jako lekarz uznał, że metody oficjalnie sugerowane przez medycynę nie działają. Postanowił zgłębiać wraz ze swoją wiedzą metody alternatywne, ludowe i inne. Dzięki temu stworzył jedno z najbardziej merytorycznych źródeł informacji na świecie odnośnie medycyny - serwis mercola.com

 

Za mocno pogrywał sobie z wyjaśnianiem szczepionek w sposób naukowy. Rząd USA wpisał go na 1 miejsce "szurskich propagandystów".

 

Ten komunikat brzmi co najmniej dziwnie, bo jakby go zjemy to by nie było o tym wzmianki a strona przestałaby działać. Tak było z wolna-polska.pl - przestała działać i tyle.

 

Poza tym artykuły z tej strony są na archive.is - tak, że nie ma strachu, nie zginą. Jak jest artykuł, który chcesz zachować to wrzuca na archive.is i będzie zapisany dla potomnych.

Sprawdziłem, ostatnie już tam są.

 

--

 

22 minutes ago, Eskel said:

Póki co nikt ich nie sprawdza, po prostu leżą sobie w segregatorach a koleżanka żony zaznacza na listach kto już zaszczepiony. 

 

Już samo to śmierdzi. Oni nie mają prawa się o nic takiego pytać, nawet  dobrowolnie a ci co im to przynoszą dobrowolnie są zwyczajnie głupi.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Kamil9612 said:

Ale wierz, że ludzie kłamią dla kasy ?


Nie można zakładać, że wszyscy kłamią dla kasy lub mają złe intencje.

Podejście naukowe powinno cechować się tym, by zadawać pytania i próbować na nie odpowiedzieć.

 

Póki jest debata(tak wiem, nie ma jej w mainstreamie), możemy mówić o uczciwym podejściu tematu - niestety zarówno z jednej jak i drugiej strony ludzie wrzucani są do worków - proszczepek nazwie niezaszczepionego szurem, a antyszczepek proszczepka przekupionym i zaślepionym. To są zarzuty karmione emocjami, upraszczające rzeczywistość i pogłebiające konflikt. Opierają się na wierze, a nie na faktach,  a tu trzeba zbierać twarde dane, słuchać różnych głosów i podejmować rozsądne decyzje.
Jest to niezmiernie trudne, gdy mainstreamowa narracja próbuje zagłuszyć wszelkie głosy sprzeciwu, a wśród głosów sprzeciwu nie wszystkie treści są wartościowe, ale "karmią" tych wszystkich, którzy chcieliby kneblować usta. 

Rozsądek. Bierny opór. Dialog. Kwestionowanie, Analiza, 
A nie obrzucanie się wzajemnie błotem i bezrefleksyjna wiara w słuszność własnych poglądów. 

Medycyna nie jest zero jedynkowa, a sprawa pandemii i "eliksiru" stała się polityczna. W polityce nie ma racjonalności, są emocje i gadzi umysł przejmuje kontrolę. 

  

Edytowane przez Peter Quinn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Peter Quinn napisał:

Nie można zakładać, że wszyscy kłamią dla kasy lub mają złe intencje.

 

Nie ale pod wpływem presji i pieniędzy wszystko jest możliwe. 

Zobacz historię upadku caratu. W głąb się w temat. Oszukali masy, przekupili szlachtę. Naprawdę to była manipulacja dziejowa.

Teraz jest inaczej, obiektywniej-pandemią. Wirus jest, ale nie chcą na niego znaleźć lekarstwo, bo chcą wybić ludzkość a resztkę zniewolić. 

Złoty miliard.

To wszystko jest spisek, naprawdę. Tu nie ma funta prawdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Peter Quinn said:

Rozsądek. Bierny opór. Dialog

 

Żarty sobie stoisz.

Neobolszewicy, z których znaczna część to psychopaci uszanują rozsądek? Bierny opór?

Poznałeś kiedyś polityka? Ja tak i typ nie są ludzie,  którzy są rozsądni -  oni  mają swoje cele a odpowiadają frazesami,  które  mają ich zaprowadzić do celu. Ich celu. Nie  Twojego.

 

Albo ludzie się postawią albo zostaną zakuci w dyby przez pożytecznych idiotów bo aparat terroru w dzisiejszej Europie jest zbyt nieliczny.

Dlatego te wszystkie pozorne przekonywania i cała ta propaganda.

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz a czy Ty nie widzisz, że oni szczują nas na siebie? 
Chodzi o to, by nie dać się sprowokować, robić swoje. Niech im się pieje piana z ust, nie nam. 
Im więcej radykalnych działań, tym więcej radykalnych obostrzeń. 
Im większa polaryzacja obu stron, tym coraz bardziej zacierają się granice. My sobie skaczemy do gardeł, a ten polityk właśnie o którym piszesz już zaciera ręce. 

Należy z głową podchodzić, organizować się oddolnie, omijać absurdy które oni kreują. Nie z agresją, a z rozsądkiem. 
Co innego proponujesz? Powiedz mi, co dają te wszystkie protesty, które obserwujemy w różnych kwestiach - tłum sobie przejdzie z punktu A do punktu B. Ponapierdziela się z Policją. Pokrzyczy. I co z tego wynika? 
Odnoszę czasem wrażenie, że właśnie o to chodzi - by tego z pałką szczuć na ludzi i na odwrót - podsycać wzajemną nienawiść, żeby być może później wykorzystać tą polaryzację w jakimś totalitarnym systemie. A tu trzeba właśnie w sposób sprytny pokazać tym drugim, że to oni są świrami. Ośmieszyć ich, tak jak oni próbują nas, ale nie dając sobie wplepić jakiejkolwiek łatki oszołoma czy kogokolwiek. 

Proponuję wspierać lokalnych przedsiębiorców, którzy nie bawią się w segregowanie ludzi. Rozmawiać, popytać kto w czym może pomóc. Szukać alternatyw w różnych kwestiach. 

STRACH i POLARYZACJA - dziel i rządź - to ich broń masowego rażenia. 
Że niby wszystkich zwolnią? Odmówią wykonania jakichś usług? Sami na tym stracą.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Peter Quinn napisał:

Im więcej radykalnych działań, tym więcej radykalnych obostrzeń. 

Odwrotnie: im więcej radykalnych obostrzeń, tym mocniejsza reakcja ludzi.

 

55 minut temu, Peter Quinn napisał:

Im większa polaryzacja obu stron, tym coraz bardziej zacierają się granice. My sobie skaczemy do gardeł, a ten polityk właśnie o którym piszesz już zaciera ręce. 

Nie widzę możliwości porozumienia się z ludźmi, którzy popierają segregację sanitarną itd.

 

Poza tym oni pewnie też nie będą zainteresowani "sojuszem" z antycovidowcami, bo czują się wyróżnieni przez władzę. Oczywiście pamiętajmy o proporcjach. "Aktywny" element to pewnie będzie kilkanaście procent.

 

Godzinę temu, Peter Quinn napisał:

A tu trzeba właśnie w sposób sprytny pokazać tym drugim, że to oni są świrami. Ośmieszyć ich, tak jak oni próbują nas, ale nie dając sobie wplepić jakiejkolwiek łatki oszołoma czy kogokolwiek. 

To spróbuj tak zrobić z KolegiKolegą, betonem PRL-owskim.

 

Za duża wiara w ludzi :)

 

Godzinę temu, Peter Quinn napisał:

Co innego proponujesz? Powiedz mi, co dają te wszystkie protesty, które obserwujemy w różnych kwestiach - tłum sobie przejdzie z punktu A do punktu B. Ponapierdziela się z Policją. Pokrzyczy. I co z tego wynika? 

Chyba, że założymy, że służby również zaczną się buntować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Peter Quinn said:

czy Ty nie widzisz, że oni szczują nas na siebie? 

 

Widzę, wszyscy tu to widzą. I co ja mam z tym zrobić? Jedyna metoda walki z podłą władzą to się postawić.  Władza nie szanuje honoru tylko  brutalną siłę i taka musi być odpowiedź. Jeśli wierzysz że jest inaczej to ja poczekam aż dostaniesz od tej władzy w dupę tak, że się opamiętasz. Żarty się skończyły. U mnie w rodzinie są covidianie-socjaliści to wiem jak to boli ale oni mnie wyleczyli że wszelkiej sympatii wobec nich. To jest wojna a na wojnie się albo strzela albo jest się zastrzelonym.

 

Jeśli cofniesz się pamięcią to zauważysz, że rząd warszawski znacznie więcej obostrzeń obiecywał, zwłaszcza rok temu i ich nie zrealizował. Czy to z miłości do suwerena czy też akurat rok temu była cała seria dużych ulicznych manifestacji, które nie znalazły swojego miejsca w mainstreamowych mediach ale rząd je odnotował.

To są prymitywy,  które i owszem  stosują nowoczesne technologie i socjotechniki ale to wciąż ci sami towarzysze z PRLu. I tak samo jak 50 lat temu myślą.

 

  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Eskel napisał:

Ale akurat w firmie mojej żony zdecydowana większość pracuje na umowie zleceniu, pracodawca może takiego pracownika zwolnić w każdej chwili bez podania przyczyny. I z czym można wtedy pójść do sądu?

 

Sprawdźcie czy praca żony nie wypełnia znamion pracy na etacie. Jeśli możecie to wykazać to firma może mieć duże problemy, wystarczy jedna osoba która obaliłaby zleceniówkę i hieny z zus i us sprawdziłyby wszystkie takie umowy, w państwowej kasie pustka to każdy grosz się przyda a i nagrodę można wyrwać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, paazik napisał:

 

Sprawdźcie czy praca żony nie wypełnia znamion pracy na etacie. Jeśli możecie to wykazać to firma może mieć duże problemy, wystarczy jedna osoba która obaliłaby zleceniówkę i hieny z zus i us sprawdziłyby wszystkie takie umowy, w państwowej kasie pustka to każdy grosz się przyda a i nagrodę można wyrwać. 

 

Z tego wszystkiego popieprzyłem. Chodziło mi oczywiście o umowę na czas określony a nie o zlecenie. A robi się to tak, że firma składa się z pięciu spółek, a pracownikom zmienia się co jakiś czas spółkę w której są zatrudnieni i w ten sposób nigdy nie trzeba dawać umowy na czas nieokreślony. A do wypowiedzenia umowy na czas określony nie trzeba podawać powodu zwolnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-europie,glowny-epidemiolog-szwecji--nie-jest-mozliwe-zwalczenie-wirusa,artykul,89889699.html

 

Według szwedzkich ekspertów jest za wcześnie, aby określić dokładny zakres szczepień trzecią dawką. "Będzie to zależeć m.in. od pojawienia się nowych wariantów koronawirusa oraz badań naukowych na temat skuteczności szczepień w miarę upływu czasu" - napisano w komunikacie.

 

Jak ocenia główny epidemiolog kraju Anders Tegnell, "nie jest możliwe zwalczenie wirusa". - W związku z tym prace w zakresie szczepień powinny być długoterminowe i skoncentrowane na ograniczeniu poważnych zachorowań oraz zgonów - podkreśla Tegnell.

 

 

 

No ale jak to? Trzeba będzie się szprycować co kilka miesięcy? KolegaKolegi pewnie zadowolony :)

 

@KolegiKolega towarzysz zadowolony?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, paazik said:
7 hours ago, Eskel said:

Ale akurat w firmie mojej żony zdecydowana większość pracuje na umowie zleceniu, pracodawca może takiego pracownika zwolnić w każdej chwili bez podania przyczyny. I z czym można wtedy pójść do sądu?

Expand  

 

Sprawdźcie czy praca żony nie wypełnia znamion pracy na etacie.

 

Najważniejszymi znamionami są: w ustalonym miejscu, czasie, i pod kierownictwem.

To pamiętam, bo raz miałem taką sytuację.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DE większe przywileje dla zaszczepionych na nadchodzącą 4fale:

https://www.money.pl/gospodarka/restrykcje-dla-niezaszczepionych-niemcy-stawiaja-czola-czwartej-fali-6668718194383360a.html

 

Pytanie mam do wszystkich - jakiś link. Do artykułu o szczepieniu co miesiąc by się znalazł? Gdzieś czytałem, ale mi przepadł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bełkot w tych mediach, ja pierdziele...

BTW Ktoś tu pisał, żeby być na proteście w Katowicach. A ja mam lepszy protest :P

 

https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,27409983,10-sierpnia-demonstracje-w-obronie-tvn-i-wolnych-mediow-w-calej.html

 

Trzeba TVNiku bronić i innych tzw. wolnych mediow hahah.

Będziecie? :P

 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązanie stosunku pracy

 

§ 1.
Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.
§ 11. Zatrudnienie w warunkach określonych w § 1 jest zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, bez względu na nazwę zawartej przez strony umowy.
§ 12. Nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy, określonych w § 1.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.