Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Taki artykuł niedawny wpadł mi w ręce, z Dziennik gazeta Prawna (7 listopada 2021) z prof. dr hab. Piotrem Kuną, kierownikiem II Katedry Chorób Wewnętrznych UM w Łodzi , w temacie leków (nie szczepionek!) na Covid 19, więc raczej nie fake news,...

https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/8286974,sterydy-wziewne-covid-19-prof-piotr-kuna.html

 

mały cycacik :)

PAP: Czyli to, co słyszymy w powszechnym obiegu, że nie mamy skutecznych leków przeciw COVID-19, to półprawda?

P.K.: Powiem inaczej. To nieaktualna prawda. To, co się mówi w tym temacie, nie jest zgodne z najnowszą wiedzą medyczną.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bassfreak napisał:

Zapomniałem dopisać do poprzedniego posta czy ktoś z waszych Grażynek albo Januszy miał ciężki stan w szpitalu po covid? że byli pod high flow albo respiratorem, wyszli z tego? ile czasu to trwało?

a nie probowałęs kupić na początku choroby iwerktymeryny albo amantadyny albo hydroksochloryny czy jakoś tak? Przechodziłęś tego wirusa 1 raz czy drugi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xander99 napisał:

a nie probowałęs kupić na początku choroby iwerktymeryny albo amantadyny albo hydroksochloryny czy jakoś tak? Przechodziłęś tego wirusa 1 raz czy drugi?

Czytałem że ludziom przemycali te leki w torbach z ubraniami itd do szpitala by ludzie brali...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już po ptakach, nie pamiętam nazwy tego leku co podają mamie na płuca bo przeciw zakrzepowe to pewnie jakiś rodzaj heparyny.

Co za gówno z tego covid w momencie gdzie mi się skończyła gorączka i polepszyło to u mamy zrobiło się gorzej, ale chyba w dobrym momencie ją zabrali do szpitala.

 

Dobrze że był w domu pulsoksymetr na palec bo inaczej chujnia by była jeszcze większa.

Moja prośba do was, kto wierzy niech się pomodli za zdrowie mojej mamy.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Perun82 said:

Posłowie PiS wycofują podpisy pod projektem

Dopytywany, czy w takim razie projekt ten nie ma poparcia wewnątrz PiS, Martynowski odparł: Nie wiem, czy jest poparcie. Dyskusja pewnie przed nami, albo wśród kierownictwa. Czy ten projekt poselski był w ogóle omawiany w kierownictwie (partii - PAP), nie wiem - dodał.

 

Nie chcą stać się owcą rzuconą elektoratowi na pożarcie. I jakoś przejdzie, bo Kaczyńskiego nie było na sali, czekał na wynik testu; Terleckiego nie było, inni nie dopilnowali dyscypliny głosowania... A przecież jako partia cały czas byli przeciw, no nie? 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podaje dr Bodnar polega na takim samym schemacie jak z opryszczka. Trzeba zahamowac replikację wirusa. Trzeba podać amantadyna w pierwszych 3-4 dniach od objawów. Nie można czekać aż się rozbryka covid. Każdy kto ma test pozytywny i objawy, jeb amantadynke i do domku. To jest lek podawany już kilkanaście lat i jeśli byłyby objawy uboczne, dawno by to wyszło. To jest świadome odmawianie chorym pacjentom możliwości leczenia. Niech Ci co to blokują smażą się w piekle. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, spacemarine napisał:

Daj spokój, ona dalej żyje fikcją, że to eliksir nieśmiertelności??

 

BTW tak ten Fajzer ostatnio non stop na tapecie, ale zapomnieliśmy chyba o Astrze. Na początku roku była masowo podawana m.in. nauczycielom. Ciekawe czy jeszcze mają tzw. ochronę czy są na poziome nieszczepów? Ktoś coś wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Tomek9494 said:

Prezes na początku jak rozpoczyna ze mną rozmowę to nakreśla, że firma nie ma nic do tego czy ktoś się szczepił czy też nie bo to jest prywatna decyzja każdej osoby ale ...

 

Każdą taką rozmowę powinieneś nagrywać. Ustaw sobie ikonkę programu do nagrywania m-ca pulpit w telefonie i jak przyjdzie to włącz. Możesz zawsze to w tło wrzucić i nie będzie widać. Jak się będzie dziwnie patrzył to na początku powiedz przepraszam, że niby musisz coś sprawdzić/włączyć/wyłączyć, i włączasz. Nie patyczkuj się. Jeśli ci w jakiś sposób zagrozi będziesz miał jakiś dowód.

 

4 hours ago, Tomek9494 said:

przyszedł i zadał ogólne pytanie ,,czy jesteście po szczepieniu" i zaczął pokazywać palcem wskazująco-rozkazującym na każdego z nas po kolei celem uzyskania odpowiedzi tak lub nie...

 

No i ja jako jedyny odpowiedziałem, że nie po czym dostałem wykład o wirusie.

 

To poufna informacja, nie mam obowiązku się spotkać z mojej medycznej historii.

 

4 hours ago, Tomek9494 said:

zaczynam mieć jakieś stany lękowe.

 

Bo do tego pochodzisz. Znajdź inne podejście do tematu.

 

Ja się sam "zwolniłem" z pracy że względu na koronowy dryl i robię co innego. Nie jest różowo ale nikt mi nie brzęczy, że jest zmęczony moją postawą. Też się bałem zmiany a jakoś żyję. Też się bałem postawić a jakoś nic mi nie zrobili wtedy. Sam się ewakuowałem na "z góry upatrzone pozycje", tzn. do innej roboty. To było śmieszne.

Nie sugeruje, że nasz szukać innej pracy tylko musisz o siebie zadbać sam. Nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Czy jak zobaczysz złodzieja kradnącego twój samochód to też będziesz się bał czy mu przywalisz zanim odjedzie?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak wykombinują z samozatrudnionymi.

 

No i zleconka jak wyjdą - bo w ramach kodeksu pracy to tylko tych na umowę można dręczyć takimi obowiązkami.

 

Zlecenie nie zakłada z góry poleceń pracodawcy co do formy , czasu i miejsca wykonania pracy , trzeba to wszystko wpisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.