Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, zychu napisał:

Na dworcu wschodnim w stolycy plakat (sponsorowany przez nas) straszy: "99%* zgonów na covid to osoby niezaszczepione".

 

Zgłoś to do https://www.youtube.com/channel/UC91XnWiDWWq8y9Ao-tjGrjw

Gościu wystosuje pismo z zapytaniem skąd mają takie dane i dlaczego wprowadzają w błąd. Może ten plakat wisi tam za nasze pieniądze?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderan chce by ludzie brali za jednym razem dwa boostery,

oczywiście dla naszego zdrowia nie podwójnych zysków :)

 

 

 

W niewtórych miejscach w Australii ludzie nie mogą wyjść z domu, nawet w celu kupienia jedzenia. Armia zabiera ludzi z domu do obozów covidowych.

 

https://twitter.com/Timcast/status/1466102360099459078?s=20

  • Haha 2
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Rnext said:

Ja tylko żartowałem z tą permanentną kroplówką ze szczepki...

Ale co tu dziwnego? 

 

Najlepszy model biznesowy, to abonament, szczególnie taki, który cię wiąże do danego produktu/usługi na długo, bądź na zawsze. 

 

Jaja to będą jak 6 i kolejny booster będą odpłatne. 😁

 

Zadanie dla studentów ekonomii: jak wdrożyć globalny produkt oparty o mikropłatności. 😁

Edytowane przez maroon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaszczepiony, ale generalnie chodzę bez maski :) Teraz przed chwilą byłem w biedrze i jakiś stary dziad zaczął się do mnie przypierdalać, że nie mam maski, ja w sumie średnio słyszałem co on gada bo airpodsy pro z anc, kazał mi się od siebie odsunąć i był wkurwiony, ludzie zaczęli się gapić xD Kazał mi założyć maskę ja mówię że nie mam xD

 

Generalnie gnije z ludzi, szczepionka ma niską skuteczność tak naprawdę ostatnio gadałem z laską z tindera i mówi, że ma covida, pytam się czy była szczepiona a ona że tak xD Maski też musiałbyś praktycznie co godzinę wymieniać by to miało sens.

 

To są tylko zagrania psychologiczne dla mugoli, jak masz złapać covida to złapiesz chyba że nie będziesz wychodził z domu.

 

Ja chodzę po mieście, klubach i tak dalej i narazie zdrowy jak ryba.

Edytowane przez NoHope
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby poza tematem, ale jednak w temacie:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/blackout-czy-w-polsce-moze-zabraknac-pradu-komunikaty-ure-i-rcb/j8p9hhs,79cfc278

Coraz częściej i głośniej mówi się o przerwach w dostawie prądu. Od ponad roku jesteśmy urabiani w sprawie płatności bezgotówkowych, kryzysu klimatycznego, szczepień i ponownego zastanowienia się nad granicami wolności obywatelskich. Dla mnie to po prostu zapowiedź tego, że zostaniemy odcięci od energii, i to niejeden raz. A nowoczesny europejczyk ze zdumieniem czyta takie rzeczy - bo przecież prąd bierze się z niczego (co najwyżej z wiatraczków...), a woda z kranu zawsze płynie... Oto brzydka twarz globalizacji, misie-pysie.

Cytat

Elektrownie wiatrowe i słoneczne nie zawsze mogą zapewniać dostawy prądu na stabilnym poziomie

No kurwa. A ja myślałem, że wiatraki i panele są w stanie bez problemu zasilić przemysł ciężki, metropolie i linie kolejowe...

Edytowane przez zychu
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, zychu said:

 

Coraz częściej i głośniej mówi się o przerwach w dostawie prądu. 

Nakupywali pomp ciepła, to i ssanie zimą coraz większe. 

 

Całe szczęście, że technicznie i ekonomicznie lepiej się wyłącza całe dzielnice, niż parę wsi. 😎

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, maroon said:

Nakupowali pomp ciepła

Podłączenie elektroniki pompy ciepła do "standardowego" agregatu AVR zapewne niejednego zaskoczy. Negatywnie. Jak do równania dojdzie jeszcze fotowoltaika, może się zrobić dość drogo. Czyżby nowi "frankowicze"? A potem "sami żeście to sobie uczynili" - jak ze szczepionką, statystyka wystarczy. Parę procent to mało, parę procent od kilku milionów to jednak dużo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O  blackoucie pisaliśmy parę tygodni temu, teraz nawet RCB o tym wspomina:

"Blackout to długotrwała przerwa w dostawie energii elektrycznej, przed którą już ostrzega kilka państw europejskich. Czy w Polsce grozi nam taka sytuacja? Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zabiera głos i radzi, jak przygotować się na ryzyko długiego wyłączenia prądu."

https://www.rmf.fm/magazyn/news,44085,czy-grozi-nam-blackout-rcb-radzi-co-zrobic-gdy-na-dluzej-zabraknie-pradu.html

 

Taki blackout to świetny moment np na wyczyszczenie kont jak na cyprze, jakieś ruchy wojsk itd.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, spacemarine said:

Podawanie peselu i danych w necie jest trochę ryzykowne, jasne jak nie ma innej opcji to jeszcze, ale miejcie na uwadze że z takimi danymi można sporo zrobić, pożyczki itd. Co chwila coś wycieka.

Jasne, słyszy się o takich sprawach, że coś wycieka. Aczkolwiek sprawdziłem, czy na pesel można wziąć kredyt i gugiel mówi, że nie można.

 

https://www.vivus.pl/pozyczki-na-rozne-okazje/pozyczka-na-pesel-czy-jest-mozliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wrotycz napisał:

 

Bardzo inteligentna argumentacja że strony pani.

Zabrakło mi tu jednego że strony redaktora - nie powiedział tej pani, że nieszczypani też zarażają. Byśmy zobaczyliśmy reakcję.

 

Ja bym spytał, czy ona wierzy, że szczepionki działają i jest bezpieczna, a po odpowiedzi twierdzącej spytał, dlaczego się boi innych ludzi, zaszczepionych czy nie, skoro szczepionki działają.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Leniwiec napisał:
Godzinę temu, Brat Jan napisał:

Kasy fiskalne nie będą działać.

Są awaryjne, na baterie.

Nie znam obecnych przepisów czy to już weszło, ale była mowa o kasach on-line, a jak netu nie będzie?

 

Podejrzewam, że bateria też nie wytrzyma więcej jak 2-3 dni, a ma być "długotrwała przerwa w dostawie prądu".

 

Jako alternatywa pozostają agregaty spalinowe, pod warunkiem zakupu paliwa i to że ono będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Brat Jan said:

Nie będzie prądu, nie będzie zakupów. Kasy fiskalne nie będą działać.

Mój sklepikarz po sąsiedzku na pewno się ucieszy. Jak wszyscy, kocha płacić niskie podatki. Obcemu nie sprzeda a swoich będzie inkasował do szkatułki z pominięciem fiskusa. Jak jeszcze go namówię na obrót lokalnymi usługami i towarami (rolnicy, rzemieślnicy) to trzeba będzie pobliskie lotnisko przejąć od aeroklubu na magazyny. A jak się fiskus sam, konno pofatyguje po haracz, to go tutejsze chłopy kłonicami pogonią.

34 minutes ago, Kapitan Horyzont said:

spytał, dlaczego się boi innych ludzi, zaszczepionych czy nie, skoro szczepionki działają.

To jest taki klin między ich półkule, że zamiast odpowiedzi, można po ryju dostać :D

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, spacemarine said:

Może trzeba uciekać do Indii

 

Indie szczepią na potęgę, tylko że własną szczepionką i chińskimi. 

Dziwne, że chcą gwarancji tylko od Phizera i Moderny. Pewnie kasę chcą wyskubac. Wątpię czy tak samo potraktują własną czy chińska szczepionkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.