Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, wrotycz napisał:

W końcu serce masz po lewej stronie.

?

 

Trochę zazdroszczę prostoty umysłu niektórym - ktoś się z Tobą nie zgadza, no to dokładasz mu łatkę przeciwną do swojej czyli lewak lub prawak (w zależności czyś sam lewak czy prawak) i już wszystko staje się jasne ? Jak na człowieka deklarującego jasny i otwarty umysł to strasznie schematami Ci on leci:) 

 

A wracając do poważniejszych niż foliarskie tematów, to rząd zaczyna wprowadzać to, co postulowałem kilka dni temu, czyli jakąś formę kontroli osób w kwarantannie i mocno zwiększa karę. Szkoda, że za późno i za łatwo je obejść. Nic po karze, jeśli nie będzie szybko i bezwzględnie egzekwowana. Nic po apce, jeśli łatwo ją oszukać i nie jest obowiązkowa... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, tytuschrypus said:

 Jak na człowieka deklarującego jasny i otwarty umysł to strasznie schematami Ci on leci:)  

Przeczytaj ten post na stronie OMZRiKu jeszcze raz i powiedz mi kto tu jest schematyczny. Jakbym czytał Wyborczą albo słuchał przemówienia Adolfa H.

Emocje, emocje, emocje, plucie, plucie, opluwanie. Ot i cała treść tego "utworu".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 min temu

Premier: W ciągu kilku dni spodziewamy się nawet 10 tysięcy zachorowań. 


Z tego co wiem, mamy gotowe 10 k łóżek, to co będzie po tych kilku dniach? bo skoro będzie tyle zachorowań za kilka dni to za kilkanaście będzie znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy stan epidemii!!!

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200329937-PILNE-Premier-Wprowadzamy-dzisiaj-stan-epidemii.html?fbclid=IwAR0QG3S3XshpcshT3pjeNtqqp8s-fdeLqY-Ss-RRl3Ayg_naimd2FJKeBtI

 

7 minut temu, cst9191 napisał:

Za niecałą godzinę, o 20.00 orędzie Prezydenta.

Więc Duda nic nowego nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Perun82 said:

Tytuł brzmi "Koronawirus to dopiero początek. Cały system chwieje się w posadach, potrzebujemy nowego Bretton Woods [OPINIA]".

Więc jest to felieton, teraz tylko nie wiadomo, czy to felieton opiniodemonstracyjny czy opiniotwórczy. Może autor tak uważa i chce się tym podzielić, a może chce żeby tak uważano, i chce ludzi do tego przekonać.

Wbrew pozorom jest różnica.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wrotycz napisał:

Przeczytaj ten post na stronie OMZRiKu jeszcze raz i powiedz mi kto tu jest schematyczny. Jakbym czytał Wyborczą albo słuchał przemówienia Adolfa H.

Emocje, emocje, emocje, plucie, plucie, opluwanie. Ot i cała treść tego "utworu".

Ale ja się z Tobą zgadzam w tym zakresie :) Chętnie naświetlę Ci swój pogląd, bo dalej jedziesz schematami. 

 

Nie bronię tej ich propagandy, po prostu zwracam uwagę na schematyczne podchodzenie do źródeł, które niestety jest charakterystyczne dla wszelkiej maści fanów teorii spiskowych, które mediom nie wierzą, bo (tu wstaw liczne argumenty dotyczące stopnia zmanipulowania mediów, których pewnie znasz więcej ode mnie), chyba że akurat są jakieś media głoszące pasujące im teorie i wtedy dziwnym trafem ich ten schemat nie dotyczy.

 

Innymi słowy, wszystkie media są be i zmanipulowane, poza tymi foliarakimi. W tym przypadku po prostu poleciałeś tym samych schematem, bo zamiast obiektywnie podejść do treści (co niby fanów teorii spiskowych cechuje, według ich własnych deklaracji rzecz jasna) to zrobiłeś to samo, co ci o mało światłych umysłach, których krytykujesz - czyli zaszufladkowałeś medium i na podstawie tego szufladkowania bezkrytycznie coś skrytykowałeś, tak jak niektórym foliarskim mediom z kolei bezkrytycznie wierzysz. 

 

tl;dr foliarze kreują się na świadomie i rozumnie selekcjonujących informacje w przeciwieństwie do bezrefleksyjnej tłuszczy, a tak naprawdę zwykle robią to samo, tylko wierzą innym mediom. Lecą schematami. 

 

Człowiek rozumny umie bez schematów informacje selekcjonować, pamiętając o ideologii ale nie dostrzegając jej tam, gdzie jej nie ma, co uczynił np. @Mosze Redi np. ja. 

 

I dodatkowo poleciałeś innym schematem - uznałeś, że jak się z Tobą często nie zgadzam, to trzeba mnie wyzwać od lewaka, no bo lewak Twój wróg więc i ja lewak. A tymczasem nie raz w moich postach przeczytasz o lewactwie, nawet niedawno kilka lewackich praktyk nazwałem po imieniu, choćby dzisiaj krytykując lewackie działania rządu. A i prawactwa nie lubię. Wolę myślenie. 

 

Przepraszam za lekki offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Minister Szumowski mówi, że nie można określić, kiedy epidemia skończy się w Polsce i jak długo potrwa zagrożenie. Po czym PMM pytany o wybory w świetle stanu epidemii mówi, że termin wyborów 10 maja nie jest zagrożony, a minister Szumowski milczy. To jest wciąż nieprawdopodobne!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red czy uważasz, że scenariusz Włoski może się u nas powtórzyć i doporowadzić do całkowitego paraliżu?

 

Warto też wspomnieć, co zostało poruszone na niedawnej konferencji  Szumowskiego i Morawieckiego. Analizują możliwość odgórnego narzucenia cen niektórych produktów. 


Łapcie kolejny wywiad z Bartosiakiem

https://youtu.be/s-8qT2p0ipg

Edytowane przez Moriente
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, tytuschrypus said:

Człowiek rozumny umie bez schematów informacje selekcjonować, pamiętając o ideologii ale nie dostrzegając jej tam, gdzie jej nie ma, co uczynił np. @Mosze Redi np. ja.  

Może i tak było. Ale przeczytaj jeszcze raz ten felieton/artykuł/post na fb. 88,2% jego treści to plucie na pisowską polskę i pis (tak z małej litery). Gdyby autor (tu: @Mosze Red) ograniczył się do podania informacji (dwa zdania) i ich skomentowania, nawet bym nie zauważył, że to jest polityczny felieton. Tymczasem 15/17 tego (cytowanego) postu to polityczna nagonka, która nie ma centralnie nic wspólnego z treścią wiadomości. Więc się nie dziw, że zareagowałem tak ja zareagowałem.

 

8 minutes ago, tytuschrypus said:

I dodatkowo poleciałeś innym schematem - uznałeś, że jak się z Tobą często nie zgadzam, to trzeba mnie wyzwać od lewaka, no bo lewak Twój wróg więc i ja lewak.

 

Gdzie i kiedy? pokaż mi to palcem bo nie dowidzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spacemarine napisał:

I jak to będzie w stanie epidemii? Będzie coś otwarte?

Nie widzę nigdzie szczegółowych wytycznych. Być może będą ustalane i wprowadzane sukcesywnie na cały kraj, a może tylko na tereny najbardziej zawirusowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vig Duński Filozof napisał:

Z tego co wyczytałem prowadzi ona prywatny teatr nie jednokrotnie finansując go ze środków prywatnych, czyli jest odpowiedzialna również za X osób pracujących w teatrze

Czyli, jest zwykłym prywatnym przedsiębiorcą. Jak milion innych.

Niech złoży wniosek do ZUS o odroczenie składek, jak każdy inny. Kto wie, może nawet JEJ odroczą.

Może nawet wystąpi o nisko oprocentowany kredyt w związku ze specustawą - jak każdy inny.

Ale jak każdy inny hotel/przewoźnik itd. ma oddać kasę za usługę NIE WYKONANĄ - to ona też ma oddać kasę. Dopiero potem może powiedzieć #dej

Nawet lokalny kebab ma tyle przyzwoitości, że jak nie dostarcza kebabów - to nie bierze za nie pieniędzy.

 

Albo ratujemy wszystkich, albo mamy święte krowy, które myślą że są ważniejsze od zwykłego człowieka...

 

To jest jedna z nielicznych pozytywnych stron całej kwarantanny - dotowane, politycznie zaangażowane gówna typu OPP, fundacje, teatry, partie itd nagle znajdą się w sytuacji, gdzie ich przydatność zweryfikuje rynek.

Jeden człowiek wykładający srajtaśme w Biedronce, więcej dobra zrobi niż cały Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

A inna strona - z wielu ludzi opadną maski, i zobaczymy ich prawdziwe oblicza... tak jak tutaj.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kespert napisał:

Niech złoży wniosek do ZUS o odroczenie składek, jak każdy inny. Kto wie, może nawet JEJ odroczą.

Czytałeś jak ma to wyglądać - przecież większość nie będzie się klasyfikować nawet.

Teraz, dobryziomek napisał:

zastanawia mnie jaka będzie frekwencja. 

Przy urnach? 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnikiem nie jestem, ale wrzucam punkty z ustawy o o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

 

22) stan epidemii – sytuację prawną wprowadzoną na danym obszarze w związku z wystąpieniem epidemii w celu podjęcia określonych w ustawie działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych dla zminimalizowania skutków epidemii;

 

23) stan zagrożenia epidemicznego – sytuację prawną wprowadzoną na danym obszarze w związku z ryzykiem wystąpienia epidemii w celu podjęcia określonych w ustawie działań zapobiegawczych;

 

36) strefa zero – obszar, na którym wystąpił stan epidemii, znajdujący się bezpośrednio wokół ogniska wirusa, podlegający ograniczeniom, w szczególności zakazom, nakazom oraz środkom kontroli; 37) strefa buforowa – obszar wokół strefy zero, podlegający ograniczeniom, w szczególności zakazom lub nakazom dotyczącym przemieszczania się ludzi; 38) strefa zagrożenia – obszar, na którym możliwe jest ryzyko wystąpienia stanu epidemii;

 

Tak jak przeczytałem na szybko tę ustawę, to jedyna różnica pomiędzy stanem epidemii a stanem zagrożenia epidemicznego w zakresie tej ustawy ukazuje się w wyżej pogrubionym fragmencie. Czyżby jednak izolacja miast?

Edytowane przez Moriente
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.