Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, adamklukan napisał:

Dzięki, i wzajemnie. A do dentysty się nie wybieram w najbliższym czasie. 

I bardzo słusznie. Dentyści (ja nim akurat nie jestem?) to aktualnie ta grupa, w której ryzko zarażenia jest dosyć spore.  Dla lekarza, a  w konsekwencji dla jego pacjentów. 

Edytowane przez Tyson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wrotycz napisał:

Więc jak ktoś mówi, że maski nie działają, to niech nie nosi. Jego sprawa, ale jak kogoś zarazi to wziąć gnoja za wszarz i do sądu za narażenie zdrowia i życia.

Nie wiem czy wiesz, ale doświadczenia przeprowadzone z maseczkami wykazały, że przenikanie aerozolu ma miejsce kiedy nosisz maseczkę, bo pod maseczką wytwarza się wilgotna poduszka, która jest pasem transmisyjnym do dróg oddechowych. Zarażenie się wirusem w maseczce jest kuriozalnie bardziej pewne, że tak to nazwę, bo aerozol opada na nią, i zostaje na długi czas, gdyż maseczka jest świetnym środowiskiem dla wirusów i bakterii. Chodzisz więc i porcjami wdychasz wirusy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bzdury są. W badaniach, które cytowałem a także i w innych jest wyjaśnione - wszystkie te tezy zostały sprawdzone eksperymentalnie (mam nadzieję że wiesz co to znaczy) i okazało się, że maski bardzo dobrze chronią.

Przeczytaj wpierw to, razem ze źródłami a potem wygłaszaj takie tezy, których źródła nie raczyłeś podać. I owszem brzmią one logicznie ale nie wytrzymują konfrontacji z rzeczywistością.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wrotycz napisał:

To bzdury są. W badaniach, które cytowałem a także i w innych jest wyjaśnione - wszystkie te tezy zostały sprawdzone eksperymentalnie (mam nadzieję że wiesz co to znaczy) i okazało się, że maski bardzo dobrze chronią.

Widzę, że w zdaniu zawarłeś sztuczkę, która ma na celu ukazanie interlokutora jako ciemniaka, zaś Ty występujesz z pozycji oświeconego profesora. Skoro tak lubisz...
Niemniej jednak takie tricki nie powoduję, że masz rację. Odwrotnie, źle świadczą, i pokazują, że na zbicie Twojej retoryki reagujesz nerwami. 

Wytrzymują konfrontację z rzeczywistością, o której sobie pooglądaj wykłady profesorów epidemiologów, wykładowców medycyny, tych, którzy nie dali się ogłupić panice, i odgórnej narracji. Polecam. Strach ma wielkie oczy. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam o sytuacji w Hiszpanii, wszyscy lekarze w Madrycie zarażeni, ponad 1000 zgonów w kraju, budują szpitale polowe w wielu miastach, wojskowe namioty z intensywną terapią na 5,5 tysiąca pacjentów. 6 tysięcy miejsc w hotelach, 200-300 zgonów na dobę, dynamika wyższa niż we Włoszech, nawet 2 razy! Wojsko na ulicach, kontrole itd.
Przypominam że 8 marca był w Madrycie marsz 120 tysięcy feministek z całego kraju i władza bała się go odwołać, po tym problemy zaczęły się w całym kraju, zbyt późno lewicowy rząd zareagował.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 min temu

Ministerstwo Zdrowia chce szybko otworzyć co najmniej kilkanaście nowych laboratoriów diagnozujących w kierunku SARS-COV-2. Miałyby powstać w szpitalach w różnych miejscach w kraju. Jak ustalili reporterzy RMF FM, pismo w tej sprawie trafiło do dyrektorów wszystkich takich placówek w Polsce.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do strachu?

5 minutes ago, adamklukan said:

Wytrzymują konfrontację z rzeczywistością, o której sobie pooglądaj wykłady profesorów epidemiologów

Źródła proszę. Ja swoje podałem. Nie raczyłeś ich przeczytać. Twoje wywody są poparte twoimi wywodami. Ta żelazna logika jest nie do złamania. Dla ciebie. dla obserwatora z zewnątrz jest aż nadto przejrzysta. Źródła proszę.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamklukan napisał:

Dziwi mnie jedno najbardziej obecnie ...mężczyźni. Siedzą w domach wystraszeni jak króliki. 

Być może po części, że mieli "głupią odwagę" to 70% chorych we Włoszech to mężczyźni.

2 minuty temu, spacemarine napisał:

Polecam o sytuacji w Hiszpanii, wszyscy lekarze w Madrycie zarażeni, ponad 1000 zgonów w kraju, budują szpitale polowe w wielu miastach, wojskowe namioty z intensywną terapią na 5,5 tysiąca pacjentów. 6 tysięcy miejsc w hotelach, 200-300 zgonów na dobę, dynamika wyższa niż we Włoszech, nawet 2 razy! Wojsko na ulicach, kontrole itd.
Przypominam że 8 marca był w Madrycie marsz 120 tysięcy feministek z całego kraju i władza bała się go odwołać, po tym problemy zaczęły się w całym kraju, zbyt późno lewicowy rząd zareagował.
 

A jednocześnie korki na autostradach bo ludziska chcą w weekend odpocząć poza miastem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wrotycz napisał:

Ta żelazna logika jest nie do złamania. Dla ciebie. dla obserwatora z zewnątrz jest aż nadto przejrzysta. Źródła proszę.

Jesteś pewny i przekonany, że nie mam racji, i to nie prawda więc po co ci źródła? Czyżbyś miał wątpliwości co do swojej wiedzy? Gdzie możesz to znaleźć napisałem. 

 

3 minuty temu, Brat Jan napisał:

Być może po części, że mieli "głupią odwagę" to 70% chorych we Włoszech to mężczyźni.

100 procent wypadków w kopalniach to mężczyźni. 

 

  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wujek Timo mówi o tym jak zrobili nas w uja (Ziemkiewicze, WHO i inne Business Insidery) z propagandą, że maseczki nic nie dają.

 

Tajwan opanował epidemie prawdopodobnie jako jedyny kraj na świecie dzięki temu, że każdy ma OBOWIĄZEK nosić maskę na twarzy jeśli wychodzi z domu.

 

Rząd wykupił tam wszystkie maski już góry przez co nie było sytuacji, że dla kogoś brakuje albo "ścierwa ludzkie" zarabiają na wykupywaniu masek i podbijaniu cen.

 

Mam teraz większy szacunek do Tajwanu niż wcześniej. To pokazuje jakie kraje dbają o dobro obywateli a które są z tektury.

 

A co najważniejsze nie wierzyć w to co piszą w internecie i mówią Janusze (to tylko grypka) tylko się zabezpieczać!!! Zwłaszcza w kraju gdzie to debile stanowią większe zagrożenie niż sam wirus.

 

 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, adamklukan napisał:

100 procent wypadków w kopalniach to mężczyźni. 

Głupawe to.

To tak jakby napisać 100% ludzi pijących wodę umrze.

 

 

 

Najnowszy raport z Włoch:

" Jeśli chodzi o personel medyczny, zwraca się uwagę na odwrócenie proporcji między mężczyznami i kobietami; to one dominują wśród zakażonych. Mężczyzn jest poniżej 36 procent. "

 

 

 

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Baca1980 said:

A teraz z innej beczki. Majowe wybory za pasem. Co zrobi rząd z akcją #zostań w chałupie?

Wszystko zależy od tego, jak będzie przebiegał rozwój epidemii - najbliższe 2-3 tygodnie bedą decydujące. Oczywiście partii nie na rękę jest przełożenie wyborów, bo za kilka miesięcy spadek notowań mają zapewniony. Pisałem wcześniej, że dla PiS okres kwarantanny jest zbawienny, bo winę za następujący po niej kryzys (który i tak by w końcu nastąpił) będzie można przypisać pandemii - podtrzymuję tę opinię, ale z zastrzeżeniem - wybory muszą odbyć się w terminie. W przeciwnym razie gniew obywateli skoncentruje się na partii rządzącej, a poparcie z okresu pandemii wygaśnie pod naporem bieżących problemów gospodarczych.

Oczywiście może się też darzyć, że sytuacja będzie na tyle dramatyczna, że i egzaminy szkolne, i wybory zostaną przesunięte.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Słowianin napisał:

rzeź 

To jest o tej pandemii, która liczy 400 osób z wykrytym wirusem, który nie jest jakoś wybitnie śmiertelny? ;) Kiedy to przejdzie, sądzę, że statystyki samobójstw po zapaści gospodarczej, i utracie dorobków życia, będących bezpośrednim efektem tej sztucznej paniki, będą o wiele bardziej szokujące, niż obecne - śmierci w wyniku zakażenia koronawirusem. 
No nic. Ja wiem, że tak pięknej tragedii nie wolno zabierać ludziom, bo to niegrzeczne. Idę więc na rower pozbierać trochę wirusów z powietrza, w ramach zmniejszenia prawdopodobieństwa zarażenia się przez panikarzy. Nie dziękujcie. 
 

 

8 minut temu, Ksanti napisał:

Wujek Timo

Jaką ma specjalizację? Wujek habilitowany, zwykły, czy nadzwyczajny? ;) 

 

 

3 minuty temu, Brat Jan napisał:

Głupawe to.

To tak jakby napisać 100% ludzi pijących wodę umrze.

Głupawa to jest ta analogia do pijących wodę. 100 procent chodzących w butach też umrze. Tylko nie o tym jest tu mowa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, adamklukan said:

Ja wiem, że tak pięknej tragedii nie wolno zabierać ludziom, bo to niegrzeczne

Też to zauważyłem - w Internecie jest zatrzęsienie tekstów typu: "millenialsi w czasach zarazy", "podcast na czas pandemii", "świat już nigdy nie będzie taki sam".

Syci, znudzeni Europejczycy po prostu bardzo chcą coś przeżyć - jakieś pokoleniowe doświadczenie, które pozwoli im poczuć, że "tkwimy w tym wszyscy razem". Jednak Netflix i Fortnite to za mało. ;) W sumie, po początkowej irytacji, zaczynam uważać, że dobrze to o nich (nas) świadczy - bo jednak chcą być wspólnotą, a nie tylko pokoleniem "xyz", które konsumuje i domaga się dochodu bezwarunkowego.

(edytowane) Inna sprawa, że ta ich egzaltacja jest irytująca.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zychu napisał:

ale z zastrzeżeniem - wybory muszą odbyć się w terminie. W przeciwnym razie gniew obywateli skoncentruje się na partii rządzącej, a poparcie z okresu pandemii wygaśnie pod naporem bieżących problemów gospodarczych.

Oczywiście może się też darzyć, że sytuacja będzie na tyle dramatyczna, że i egzaminy szkolne, i wybory zostaną przesunięte.

Dokładnie - na początku roku mówili, że sprawa jest do ogarnięcia, a przesunięcie terminów wyborów/egzaminów podważy zaufanie do tej ekipy. Oni wiedzą, że mogą zagwarantować sobie 3 lata spokoju doprowadzając do plebiscytu w zakładanym terminie. To będzie "pokaz siły". Ale sytuacja się zmienia dynamicznie. Oni maja problem zasadniczy - w miastach rządzi opozycja, a ona nie pozwoli by sprawę tuszowano/uciszano.

Cytat

Odgórne regulowanie cen produktów jest zawsze bardzo delikatną operacją. Zleciliśmy analizy jak kształtowały się ceny poszczególnych katetorii produktów na przestrzeni ostatniego roku. Gdy je dostaniemy, będziemy przymierzali się do publikacji cen regulowanych - zapowiada minister zdrowia Łukasz Szumowski. Ma to być odpowiedź na szalejącą w Polsce drożyznę.

https://gazetawroclawska.pl/koronawirus-we-wroclawiu-juz-61-chorych-na-dolnym-slasku-raport-na-zywo-21032020/ar/c1-14847713

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ludzkość przejdzie jakąś przemianę. Zniknie nadmierny konsumpcjonizm. Ludzie zorientują się że nowy smartfon nie jest najważniejszy a ilość polubień na instagramie nie określa wartości człowieka.

No i przede wszystkim jakoś sprawniej to będzie szło w sklepach. Teraz jak byłem w markecie na zakupach to w środku było 3 klientów, każdy szybko wszedł kupił co ma kupić na ten tydzień i tyle. Kiedyś to ludzie walili całymi rodzinami i przepchnąć się nie można było jak w alejce spotykały się 2-3 rodziny i ględzili. Liczę że jakieś wnioski z tej epidemii wyciągniemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, yrl said:

Liczę że jakieś wnioski z tej epidemii wyciągniemy. 

Nie wyciągniemy. Ze Smoleńska też nie wyciągnęliśmy. Do tego, jako, że choroba nie dotyka raczej młodych ludzi to tym bardziej niczym się nie przejmą. Ot po prostu fajna przygoda i drobna dłuższa niedogodność, ale za to wielu dostanie przyśpieszone spadki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie tego https://kaszuby24.pl/gdansk-zdiagnozowano-koronawirusa-u-pacjenta-ktory-nie-mial-zadnych-typowych-objawow/

 

"Pacjent przyszedł do szpitala z krwotokiem z nosa, zażywa leki powodujące zaburzenie krzepnięcia, nie miał gorączki, kaszlu, żadnego powszechnie znanego objawu zakażenia koronawirusem. W ramach diagnostyki problemu z krzepnięciem, w szpitalu im. Kopernika  wykonano tomografię komputerową płuc i obraz ten, mimo braku powszechnie znanych objawów (gorączki, kaszlu) spowodował niepokój. Następnie pracownicy szpitala wykonali testy w kierunku koronawirusa. "

 

Czyli ktoś nie miał objawów itd ale coś w płucach wyszło nie halo , nie wiadomo ile pacjent ma lat.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, yrl said:

Może ludzkość przejdzie jakąś przemianę. Zniknie nadmierny konsumpcjonizm. Ludzie zorientują się że nowy smartfon nie jest najważniejszy a ilość polubień na instagramie nie określa wartości człowieka.

No i przede wszystkim jakoś sprawniej to będzie szło w sklepach. Teraz jak byłem w markecie na zakupach to w środku było 3 klientów, każdy szybko wszedł kupił co ma kupić na ten tydzień i tyle. Kiedyś to ludzie walili całymi rodzinami i przepchnąć się nie można było jak w alejce spotykały się 2-3 rodziny i ględzili. Liczę że jakieś wnioski z tej epidemii wyciągniemy. 

Myślę, że spadek konsumpcji będzie wynikiem nie bezpośrednio epidemii, ale nadchodzącego kryzysu. No i na zmianę mentalności potrzeba czasu, za pół roku nic się nie zmieni - może oprócz tego, że ludzie będą wk**wieni (ale w Polsce wszyscy są wk**wieni, więc chyba nic się nie zmieni :) ). Tak samo z zakupami - za pół roku, to się Halyny z mężami będą cieszyły, że w końcu mogą zabrać dzieci na weekend do Tesco, jak na porządną rodzinę przystało. :)

 

A czasy dobrobytu w Europie i tak dobiegają końca.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, yrl napisał:

Zniknie nadmierny konsumpcjonizm.

Niestety, ale to on napędza ten świat. Większość naszej gospodarki opartej jest na usługach. Bez kupowania ta konstrukcja się zawali.  Zmieni się tylko narzędzie - pieniądz elektroniczny zamiast gotówki. To jest po prostu wkraczanie w nowy etap. 

 

7 minut temu, yrl napisał:

Liczę że jakieś wnioski z tej epidemii wyciągniemy. 

Wniosek jest jeden - ludzi można łatwo zastraszyć i sterować ich poczynaniami. Tutaj nic się nie zmieniło. Kiedy nadchodzi katastrofa, kryzys, niepokoje - wtedy maski opadają:)

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.