Skocz do zawartości

"Dobra Zmiana" z lepszego na gorsze - w drodze do katastrofy społeczno-gospodarczej


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Druid napisał:

Jesteś programista, informatykiem, a jak ktoś nie jest ?

To powinien się w czymś wyspecjalizować (finanse, marketing, grafika itp.) i cisnąć do korpo,

chyba nie ma lepszej rady na stabilizację życia, zwłaszcza w tych tzw. "trudnych" czasach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 19:12, Rnext napisał:

To jest plan dla jedwabników. 

Oglądałem jeden wywiad, żeby ludzie obudzili się, to inflacja musi być dużo większa, kolejna rzecz przyjrzyj się jak dawane są emerytury.

 

Przykład :

Dwóch braci pracowało przez taką simą ilość czasu na hucie, tylko jeden był starszy od drugiego o sześc lat, za tę samą pracę, oraz ten sam czas jeden od drugiego ma o prawie 400 złotych większą emerytura, młodszy śmiał się, ze rodzice powinni go wcześniej zrobić, to miałby lepsza emeryturę.

 

Lub inny przypał, sąsiadka przepracowała jak pracownik fizyczny w fabryce 25 lat potem poszła na rentę, i ma lepsza emeryturą niż np. moja ciotka, co ma 40 letni staż pracy, a miała stanowisko funkcyjne w Starostwie Powiatowym, Tutaj kobieta 45 lat na emeryturze, po pracy w szeregowym zakładzie komunistycznym 25 lat temu poszła na emeryturę a tamta 60 parę lat dopiero poszła na emeryturę, różnica 1000 złotych.

 

Nie mówiąc o tych, co mieli dojścia, albo załatwili sobie zaświadczenie od lekarza.

Takich sytuacji jest cała masa.

 

W jakim my kraju żyjemy ?

Teraz, Ksanti napisał:

chyba nie ma lepszej rady na stabilizację życia, zwłaszcza w tych tzw. "trudnych" czasach.

Ale jest masa mówiących, ze nie warto być, były takie rzeczy poruszane na forum, teraz poszedłem na mgr zaocznie, po skończeniu zastanawiam się, czy warto iść na kurs programisty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Druid nie każdy ma ten luksus, że wie od początku co chce robić. Dlatego pewne rzeczy na początku trzeba po prostu próbować i cisnąć. Skoczyć na głęboką wodę i albo się uda albo się nie uda. Oczywiście trzeba mieć, też jakieś minimalne poczucie, że to ma sens i jest szansa, aby się w tym odnaleźć. Sam byłem przeciwnikiem takiej ścieżki, z czasem powoli się przekonywałem. Jednak jak w to wszedłem okazało się, że mi to odpowiada i radzę sobie całkiem nieźle. Poza IT jest też wiele innych branż gdzie można się dobrze ustawić jako specjalista w dużej firmie. Kursy są przydatne tylko dla bardzo zdeterminowanych ludzi, bo nie jest to tania rzecz z perspektywy osoby wchodzącej dopiero na rynek.

 

7 minut temu, Druid napisał:

Ale jest masa mówiących, ze nie warto być, były takie rzeczy poruszane na forum

To teraz zastanów się czy, aby te same osoby, które odradzały teraz nie narzekają nieustannie na inflację, rządy oraz inne kataklizmy - prosta zależność. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Druid said:

Lub inny przypał, sąsiadka przepracowała jak pracownik fizyczny w fabryce 25 lat potem poszła na rentę, i ma lepsza emeryturą niż np. moja ciotka, co ma 40 letni staż pracy, a miała stanowisko funkcyjne w Starostwie Powiatowym, Tutaj kobieta 45 lat na emeryturze, po pracy w szeregowym zakładzie komunistycznym 25 lat temu poszła na emeryturę a tamta 60 parę lat dopiero poszła na emeryturę, różnica 1000 złotych.

To jeden z powodów dla których uważam, że nie powinno być żadnych durnot w stylu emerytur, tylko coś w rodzaju jednolitego dla wszystkich, zasiłku senioralnego. Nie że jakiś UBek ma 7k a ktoś z kasty zwykłych jedwabników 800. Choć oczywiście rozumiem, dlaczego system tak nagradza swojaków.

Swoją drogą, nasza sąsiadka, która jest na wózku bo dopadł ją SM ma właśnie 800 PLN renty. To jej nawet na leki nie styknie. Jedyny plus, że była na tyle zapobiegliwa, żeby sobie samej od początku aktywności (znienawidzonego przez aparat PiS) zawodowej przedsiębiorcy, budować poduchę w postaci różnych inwestycji. No to pojawia się pytanie - po co płaciła na ZUS, skoro nic z tego nie ma?

21 minutes ago, Mosze Red said:

Po prostu ich cele nie są zbieżne z celami tzw. społeczeństwa. 

Wciąż zwracam uwagę, że cele rządzących są rozbieżne z naszymi. I dlatego nie powinni mieć takich kompetencji jakie mają. Ich zadaniem ma być wyłącznie realizacja tego, do czego ich zadaniuje suweren. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ksanti napisał:

i radzę sobie całkiem nieźle.

Jakie kursy robiłeś ?  w którym kierunku uczyłeś się programować ?

4 minuty temu, Rnext napisał:

jednolitego dla wszystkich, zasiłku senioralnego.

Co ze składkami z ZUS-u, skałdek emerytalnych , jeden zarabia 100 tys i płaci gigantyczne składki, drugi 3 tys,  mają mieć taką samą emeryturę ? To jest czysty socjalizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Druid napisał:

Jakie kursy robiłeś ?  w którym kierunku uczyłeś się programować ?

Ogarniałem jako tako Pythona, Javę, C# oraz testy + skille/ frameworki wokół tych zagadnień,

szczerze to większość samemu tak naprawdę się nauczyłem, ale byłem zdeterminowany.

 

Teraz odcinam kupony od wcześniej podjętych decyzji życiowych, uzupełniam wiedzę lub łatwiej mi się nauczyć pokrewnej technologii. Dodam, że na forum też mi tutaj kilka osób kiedyś podcinało skrzydła, ale osiągnąłem co miałem osiągnąć mimo słów, że czegoś się nie da itd.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Druid said:

Co ze składkami z ZUS-u, skałdek emerytalnych , jeden zarabia 100 tys i płaci gigantyczne składki, drugi 3 tys,  mają mieć taką samą emeryturę ? To jest czysty socjalizm.

Odcięcie się od tego, owszem, jest politycznie trudne (łagodnie mówiąc) a winę za to ponosi generalne przekonywanie propagandowe, że to odkładamy dla siebie, podczas gdy tak naprawdę, dorzucamy paliwa do schematu Ponziego. Drodzy Polacy, którzy nie chcą o tym wiedzieć - zostaliście oszukani przez każdy dotychczasowy rząd. Nawet ten najlepszy po '89 ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ksanti napisał:

ale byłem zdeterminowany.

Ale po nockach to nie funkcjonuje bardzo często. Często co 3 tydzień mam wycięty z życia, ale jak trzeba poświęcić się, po to żeby lepiej zarabiać, to czeka mnie po mgr.  jeszcze nauka programowania.

14 minut temu, Rnext napisał:

Odcięcie się od tego, owszem,

Co ze starszymi pokoleniami, które płaciły składki, odcinamy się, co z pieniędzmi, które przez dekady "zainwestowali" przymusowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, Druid said:
1 hour ago, Rnext said:

Odcięcie się od tego, owszem,

Co ze starszymi pokoleniami, które płaciły składki

Co z ludźmi, którzy uwierzyli że kupują wieżę Eiffela? Co z ludźmi oszukanymi metodą "na wnuczka"?

Ma im straty wyrównywać państwo z naszych podatków?

Nie ma dobrego rozwiązania... więc dostaniemy takie otoczenie, w którym zaakceptujemy dowolne rozwiązanie. Dowolnie złe moralnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

Odcięcie się od tego, owszem, jest politycznie trudne (łagodnie mówiąc) a winę za to ponosi ogólne przekonywanie propagandowe, że to odkładamy dla siebie, podczas gdy tak naprawdę, dorzucamy paliwa do schematu Ponziego.

Dlatego nie idzie sie od tego odciac, bo nasza kasa na nas nie czeka tylko jest przejadana tu i teraz. 

Jesli prawdą jest to, że to to cie dzieje na wschodzie to nie wojna tylko wysiedlenie Ukraińców, żeby zrobić miejsce pejsatym żymianom , ktorym się miejsce i woda kończy, to może nasza demografia na tym zyska kilka procent, ale w cuda nie wierzę.

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kespert napisał:

wieżę Eiffela? Co z ludźmi oszukanymi metodą "na wnuczka"?

nie mówimy o tym, tylko o wpłatach na emerytury, zresztą po co, skoro nic z tego nie mamy ?

23 godziny temu, bzgqdn napisał:

ale w cuda nie wierzę.

Zmienić prawo, wprowadzić prawdziwe równouprawnienie w prawie rozwodowym, alienacji rodzicielskiej, ustawie antyprzemocowej, to co mówi Wojcikowski problem sam się rozwiąże.

 

 

Edytowane przez Druid
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Druid said:

nie mówimy o tym, tylko o wpłatach na emerytury

Dzisiaj dajesz komuś swoje pieniądze, w (naiwnej) nadziei, że gdzieś-kiedyś ta inwestycja wróci do Ciebie w sposób, który jest relatywnie ważniejszy niż dziś utracona kwota.

Wpłata dziś, na emeryturę kiedyś.

Wpłata dziś, zaliczki na kupno wieży Eiffela potem.

Zapłacenie "nagłych kosztów" w nadziei, że wnuczek zmieni nastawienie i przyjedzie częściej.

Czy koronny przykład - "kupno" odpuszczenia grzechów...

 

Jakakolwiek zmiana musi zacząć się od uzmysłowienia sobie, że zostaliśmy oszukani. Zwłaszcza zmiana systemu emerytalnego.

 

16 hours ago, Druid said:

Zmienić prawo, wprowadzić prawdziwe równouprawnienie

Wprowadzenie równych praw, dla strony aktualnie uprzywilejowanej będzie nie równością, a utratą przywilejów. Stąd prosty wniosek - równouprawnienie musiałoby być wprowadzane metodami przymusu prawnego. A te, raz uruchomione, przeniosłyby wahadło na drugą stronę cyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kespert napisał:

być wprowadzane metodami przymusu prawnego

O to właśnie chodzi, powinno być to usankcjonowane.

7 godzin temu, Kespert napisał:

A te, raz uruchomione, przeniosłyby wahadło na drugą stronę cyklu.

Raczej wyrównało.

7 godzin temu, Kespert napisał:

, że zostaliśmy oszukani.

Nie pierwszy raz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Druid said:

Raczej wyrównało.

Na początku. Potem inercja przerzuciłaby na drugą stronę.

5 hours ago, Druid said:

Nie pierwszy raz.

Co 20-30-40 lat da się na nowo - bo masz nowe pokolenia. Powstania co 30 lat, rewolucje co 30-40 lat, ten sam wątek przewodni "nowych frajerów" przekonanych o swojej nieomylności. Że oni wiedzą lepiej... tylko potem, znowu wychodzi jak zwykle - "zostaliśmy oszukani".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 10:25, $Szarak$ napisał:

Baćka tam też walczy z inflacją.  :D

(...)

Nie daj Boże, żeby ktoś postanowił podnieść ceny lub przeprowadzić jakąś indeksację wstecz - ostrzegł.

Kopia-infografiki-globenergia-9-1024x576 

Dalej takie śmieszne? Orlen to samo, a o węglu to szkoda strzelić ryja. Importujemy własny a swojego już nie ruszamy chociaż zapasy mamy potężne.

 

@RealLife 

Na Ciebie to szkoda klawiatury. W następnym wcieleniu możesz liczyć najwyżej na zostanie kaczką.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie się robi - Matołusz kręci, pożycza , wydziela fundusze z budżetu, żeby nie było % zadłużenia - a to wszystko możliwe dlatego, że skrewił totalnie negocjacje z UESSR , i mimo, że skakał tak wysoko, jak Komisarze kazali, to jednak nie dość stylowo.

 

Wstrzymanie wpłat i mechanizmów emisyjnych było by dość oczywistym krokiem - problem - brak umiejętności medialnych, żeby to zrobić.

Zresztą to zaniedbania dekad - Niemcy mają u nas +20 fundacji urabiających dziennikarzy, pisarzy, artystów, polityków.

My nawet porządnego kanału informacyjnego nie mamy, ba - nawet się nie da wywalić z Auschwitz skurwiałego kłamcy dyrektorka, co nie jest w stanie pokazać polskiej ekspozycji, za to rozpływa się nad zgubną rolą Polaków.

 

Żeby Polska byłą chociaż narodem beciaków, ale nie - to jest kraj przegrywów klasowych.

https://twitter.com/KONFEDERACJA_/status/1581945329523752961?s=20&t=r1kvj1pp8tINdC6VvgBjDg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wyciekł projekt umowy sprzedaży rafinerii gdańskiej.

 

Zakładnicy umowy

 

Obajtek sprzedaje Saudyjczykom 30% rafinerii oddając realnie władzę nad spółką. W umowie prawo weta dla Saudyjczyków i gigantyczna kara 500 000 000 USD za naruszanie umowy dostawy ropy do Polski niezależnie od tego, czy Saudi Aramco poniesie jakąkolwiek szkodę. (opis stąd)


 

Po publikacji tego artykułu PO składa zawiadomienie ws. możliwych nieprawidłowości przy sprzedaży Lotosu
 

A były prezes PGNiG Piotr Woźniak mówił w TOK FM: Po posiedzeniu komisji senackiej, na której wypowiadali się prawnicy, nabrałem przekonania, że rzeczywiście pominięto ustawę, której administracja nie miała prawa pominąć. Umowy zawarte z naruszeniem prawa zgodnie z cywilizacyjnymi zasadami i regulacjami europejskimi i polskimi są nieważne – tak o sprzedaży części Lotosu spółce Saudi Aramco,

 

Po ujawnieniu wycieków, uaktywnia się również sam don Orleone - prezes Obajtek

który pośrednio potwierdza (zaczyna się od 0:02:00), że wyciek nastąpił. Już pominę, jego komunistyczną manierę unikania odpowiedzi ale nie zabrakło oskarżeń, typu - kto za to płaci, żeby Daniela Obajtka atakować, no i oczywiście że kwestionowanie, czyli pytanie o prawdziwą treść tych umów, to "działanie prorosyjskie".

 

Obajtek jest tak bezczelny, że twierdzi iż: Umowa z Saudi Aramco nas w pełni zabezpiecza, nie ma ryzyka - zapewnił prezes Orlenu Daniel Obajtek, odnosząc się do piątkowej publikacji portalu Business Insider, który napisał o wprowadzonych w umowie zmianach, które mają dać Saudyjczykom większą swobodę sprzedaży udziałów w Rafinerii...

 

 

A jednocześnie walczy z mediami niezależnymi tak, że Orlen po prostu wykupił pierwsze strony wszystkich najważniejszych dzienników żeby zareklamować fuzję Orlenu i Lotosu. I tyle XD. To koniec. Wydają nasze pieniądze, żebyśmy nie wiedzieli, że oddają Lotos.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz to co dotyczy bezpośrednio forum, jako internetowego medium. Otóż po artykule w tvn24 oficjalne konto Orlenu na wykopie ogłosiło dementi:

Oświadczenie PKN ORLEN do nieprawdziwych informacji dotyczących umowy z Saudi Aramco

 otrzymując ponad tysiąc minusów. A po publikacji wywiadu kolejne. Tym razem, bezczelność PR-owców z PiSu wściekła naród i dementi to otrzymało ponad 25 tysięcy minusów (sic!).

 

Nieudolne próby wpływania na opinię publiczną na portalu, za pomocą płatnych kont przez Orlen i próby cenzurowania reakcji internautów przez moderatorów tego serwisu wywołały efekt Streisand*. "Polski reddit" (znaczy wykop) został zalany wpisami negatywnymi wobec koncernu paliwowego i jego prezesa.

 

Czyli internet i wolne media mają siłę.

 

* Efekt Streisand – rodzaj internetowego zjawiska, w którym na skutek prób cenzurowania lub usuwania pewnych informacji (plików, zdjęć czy całych stron internetowych) dochodzi w krótkim czasie do rozpowszechnienia ich wśród szerokiej grupy odbiorców, na przykład poprzez stosowanie tak zwanych mirrorów bądź poprzez sieci peer-to-peer. Rozgłos towarzyszący poszukiwaniu takiej, choćby błahej, informacji wpływa na wrażenie zwiększania się jej „wartości” dla potencjalnych odbiorców, co w efekcie przekłada się na wzrost jej popularności.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam biznes od 12 lat. Od ostatniego roku większość klientów sama proponuje rozliczenia na lewą rękę i nie chcą żadnych umów podpisywać, bo się boją. Każdy, kto jest za pisem to debil do skończonej potęgi. Już nie wspominam o inflacji, która oficjalnie wynosi 20%, a naprawdę dochodzi w wielu pozycjach do 100% i więcej. Co się dziwić debilom, jak większość w maseczkach chodziła na świeżym powietrzu. No i każdy, kto chwali rząd, który podjął decyzję o zamknięciu lasów to człowiek upośledzony umysłowo.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tę całą frustrację na kim to obywatele wyładują? Ano na sobie samych. Na sąsiedzie, koleżance, nieznajomym na ulicy, etc. 😁

 

Prosit! 

 

N5Avps1BgAFnOLIa.jpg

 

Ps. Jak widzę tego szczura Osrajtka, to aż mnie skręca. Rozwalić się go powinno, widowiskowo i publicznie. Poza Zerem i Morawą, to chyba najbardziej obrzydliwy typ z ekipy. 

Edytowane przez maroon
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, maroon said:

Jak widzę tego szczura Osrajtka...

 

Poza Zerem i Morawą

 

Jadł jeszcze robiłem w przemyśle tup mi jakościowiec powiedział o zasadzie Pareto (80% skutków jest wywoływane przez 20% przyczyn). Tak się dowiedziałem, żeby się zająć najważniejszą przyczyną a usunie się największą część skutków.

 

Pomijając fakt, że to ludzie wybrali socjalistów, to jest jeden, bez którego żaden z przez ciebie wymienionych, nic by nie zrobił. To oczywiście emerytowany zbawca narodu, naczelnik państwa, Jarosław Kaczyński.

 

To on jest najbardziej obrzydliwym typem z ekipy ale być może zaczyna się to zmieniać. Mówię być może bo w sumie nic nie wiadomo na pewno.

 

 

Na początku grudnia mec. Jacek Dubois poinformował, że "Sąd nieprawomocnie przyznał Radosławowi Sikorskiemu Jarosława Kaczyńskiego kwotę 708.480 zł na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w serwisie Onet. Jarosław Kaczyński musi przeprosić na podstawie prawomocnego wyroku".

 

Będę zmuszony sprzedać dom, nawet nie wiem, czy to wystarczy – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

 

Koniec prezesa oznacza koniec PiSu.

Nie oznacza jeszcze kona naszych męk ale koniec pisu to na pewno.

Być może to jest piątek końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz ten Radosław Sikorski to obok Tuska też w uj przekręt i złodziej. Pieniędzy jak lodu, agentura i mocne plecy. Nie rozumiem tutaj jak mogli zasądzić 700tys. na przeprosiny dla Onetu za jakieś byle słowa. Możliwe, że wyrok stricte polityczny, nie sądzę też, że PIS się rozpadnie. Jednak jeśli, żeby się nie okazało, że z deszczu pod rynnę, bo lepszych alternatyw jak nie było tak nie ma dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wrotycz napisał:

Będę zmuszony sprzedać dom, nawet nie wiem, czy to wystarczy – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

 

Koniec prezesa oznacza koniec PiSu.

Nie oznacza jeszcze kona naszych męk ale koniec pisu to na pewno.

Być może to jest piątek końca

 

Kaczka jest multi milionerem, 700 tyś to on z pieniędzy podatników może dać (choćby "ruchami pośrednimi") . Nawet jak byłby to prawomocny wyrok a Kaczka nie odwoływał się (chociaż sądzę, że do tego nawet nie dopuści - zbyt sprytny jest) to i tak, (póki co) bieda mu nie grozi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.