Skocz do zawartości

Powrót do bycia chadem


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przez studia, pracę i siedzący tryb się zaniedbałem, zrobiły się zakola i przytyło na ciele i twarzy. 

 

W czasach liceum dziewczyny do mnie same lgnęły, zaczepiały i odwalały dziwne akcje, miałem dobrą sylwetkę, zarysowaną szczękę i zapadnięte policzki. Wcześniej waga 75 kg przy wzroście 181 cm, a teraz jakieś 90, ulałem się na brzuchu i twarzy. Jakieś rady jak się wziąć za siebie, ze względu na pracę nie mam za bardzo czasu na siłownię i zdrowe jedzenie, liczę że coś doradzicie panowie. 

Edytowane przez Drański99
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Drański99 napisał:

Jakieś rady jak się wziąć za siebie, ze względu na pracę nie mam za bardzo czasu na siłownię i zdrowe jedzenie, liczę że coś doradzicie panowie

Catering dietetyczny z uwzględnieniem deficytu kalorycznego lub zamawiasz jedzenie przez Internet w trakcie pracy, ustalasz termin odbioru. Następnie robisz posiłki z góry na 2-3dni (1h wystarczy)

40minut nie masz na siłownię? To polecam kupić sobie banię/beczkę do morsowania- zwiększysz w ten sposób dodatkowy wydatek energetyczny NEAT- nie masz miejsca? Wystarczy mały balkon :) 5minut dziennie.

Dodatkowo dzięki morsowaniu powinien podnieść się Tobie poziom testosteronu - co będzie na plus w tej sytuacji :)

Możesz kupić sobie biurko regulowane i pracować stojąc zamiast siedzieć w fotelu (zwiększenie wydatku energetycznego)

 

 

 

 

 

Edytowane przez Maninblack
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup rowerek stacjonarny. Odpowiadania ilość białka. Np 2g lub 1,5g na kilogram masy ciała. I ciśnij codziennie cardio. Albo 5 razy w tygodniu po 45-60 minut. 

Ja tak cisnąłem ostro. Z 7 miechów i efekty były spektakularne, ale jeszcze równocześnie na siłce cisnąłem. 

 

Pozatym jakiej Ty chcesz motywacji? jej nie masz? Czy atrakcyjny wygląd nie jest motywacja 

Tez za młodu miałem powodzenie. 

Pewnego razu popatrzyłem w lustro. I zobaczyłem ze moja twarz jest inna. Z 84 na 67.

Jeśli atrakcyjny wygląd i spojrzenia Julek Cie nie motywują to ja już nie wiem. Pomyśl że będziesz zdrowszy jak zadbasz o ruch. 

Mnie mjmo wszystko atrakcyjny wygląd motywował. 

Edytowane przez Montella26
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Drański99 napisał:

Jakieś rady jak się wziąć za siebie, ze względu na pracę nie mam za bardzo czasu na siłownię i zdrowe jedzenie, liczę że coś doradzicie panowie. 

Brzmi to niestety jak bardzo kiepska wymówka.

 

Siłownię można sobie urządzić w domu. Wystarczy kawałek wolnej przestrzeni. Nie chodzę na siłownię, ćwiczę sobie w domu. Wystarczy karimatę rozłożyć na podłodze i to wystarczy do robienia brzuszków. Pompki wystarczy na kawałku zwykłej podłogi, przysiady to samo. Kilka miesięcy temu kupiłem sobie hantle i w miare możliwości codziennie robię sobie porcję ćwiczeń z nimi w rękach. Jeśli masz drążek w domu, zacznij się podciągać lub zaopatrz się w taki jeśli masz warunki do jego zawieszenia.

 

Co do zdrowego jedzenia, unikaj za wszelką cenę przetworzonego jedzenia z marketów, czy barów szybkiej obsługi. Zmień dietę na warzywa, owoce, tłuszcze, nabiał czy mięso wysokiej jakości, najlepiej eko. Dziś bez wychodzenia z domu można się zaopatrzyć w takie towary przez Internet, a przygotowanie posiłków, wbrew temu co mówią kobiety, nie jest czynnością trudną lub czasochłonną.  

 

Nie schudniesz i nie poprawisz swojego wyglądu siedząc w domu lub nic nie robiąc. Tak się nie da.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, statystyka jest przeciwko Tobie. 

 

Wszyscy kierowcy tirów których spotkałem (którzy jeżdżą po Europie) to przygarbione grubasy. 

 

Przede wszystkim deficyt kaloryczny i posiłki które mają mało kalorii w stosunku do objętości. 

 

Jak masz przerwe w trasie to najlepiej bieg z 3km i pompki. 

 

Poszukaj też na YT, na pewno są jakieś poradniki kierowców- chadów. 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Drański99 napisał:

że względu na pracę nie mam za bardzo czasu na siłownię i zdrowe jedzenie, liczę że coś doradzicie panowie.

To ja zacznę od dupy strony, bo jak czytam takie pierdololo to aż mnie skręca. 99% osób które tak mówi/pisze - ma źle zorganizowany dzień. Weź sobie zapisz przez 7 dni codziennie co robisz i znajdź luki gdzie przepierdalasz cenne minuty jak nie godziny. 

 

Rozumiem że wyjście na siłownię może być wyzwaniem czasochłonnym (dojazd, ogarnięcie), ale jak bracia piszą - kup sobie rowerek stacjonarny i poginaj w chacie co drugi dzień po 45-60 minut, a w tym samym czasie możesz oglądać jakiś serial, czy słychać audiobooka. 

 

Jeśli chodzi o michę to przyjacielu ja mam dwie lewe ręce do gotowania, a robiłem właściwie wszystkie możliwe dania, czy piekłem chleb i bułki. Na dwa dni jesteś w stanie przygotować jedzenie w ciągu 1.5 h max + zakupy (ja wiem co potrzebuje, także wpadam i wypadam ze sklepu, 30 minut). 

 

Trzeba sobie uzmysłowić że jesteś najważniejszą osobą w swoim życiu, warto dla siebie robić dobre rzeczy, raz że organizm podziękuje ci dobrym samopoczuciem i będziesz zdrowszy, a dwa efektem ubocznym będą korzystniejsze spojrzenia innych na twoją urodę/formę/nastrój.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosze Red napisał:

 

To jest przykład dążenia do ideału, kula jest kształtem idealnym :D 

Tak idealny brzuchol, że stworzył sferę do innego wymiaru. Wchodzisz do czarnej dziury w bebzonie. Wyobrażasz sobie nowe światy, osiągasz stan euforii, ale ku zaskoczeniu wszystkich fizyków trafiasz znowu do Polski przed monopolowy, bo wódeczka w promocji, więc siły wszechświata wybrały ten model działania za idealny dla ludzkości.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 11:32, Drański99 napisał:

zrobiły się zakola

Ja też mam jakieś - niestety to jest przywara nas Polaków. Włosy jednak na razie buje i gęste - mam cienkie, super się układają.

@Messer Poradził mi Banfi, stosuje już ok 3-4 miesiące co 2 dni :) Jakoś nie widzę że mi się powiększają, teraz mam dłuższe na pędzla i jest ok. 

Mam linię włosów jak Renton w avatarze moim - trochę większe ale tylko trochę, no i mimo 31 lat się siwe po bokach lekko robią - ale w życiu miałem wiele podbramkowych sytuacji i stresu i może przez to XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 13:49, Drański99 napisał:

Jestem kierowcą tira, trasy przeważnie polska-niemcy, dania, holandia

 

W dniu 21.12.2022 o 14:44, RENGERS napisał:

mefedron

Hiszpania / Holaaaaaandia na strzała! AUUUUU!!🤣

 

Od siebie mogę polecić zmianę pracy na kurierkę albo dystrybucję - piwo i napoje w szczególności.😂 Na brak ruchu nie będziesz narzekać. ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.