Skocz do zawartości

Stanowski vs Janoszek. Zapomniał wół jak cielęciem był


Reelag

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie na temat Stanowskiego z Janoszek? Stanowski dziennikarz na usługach polityków, ciągnący hajs od Orlenu czy PKO czepia się babki, która dosłownie "wymyśliła" swoją karierę. Stanowski w dwie godziny zebrał z 5 dużych baniek na scamerski klub piłkarski. Do teraz z tych pieniędzy się nie rozliczył. 

 

W tym sporze kibicuje tej Pani bo ona pokazała jak niewielkim nakładem można wygenerować wizerunek który może zostać sprzedany za grube miliony. We współczesnym świecie bardzo ciężko się dorobić. Okno awansu społecznego z roku na rok się pomniejsza, więc jedyną metodą na podniesienie statusu jest ostre kombinowanie. Ciężką pracą do niczego sensownego nie dojdziesz w życiu. I nie mówię tutaj o byciu programistą 15k. Bo umówmy się, na dzisiejsze standardy to nie jest nic wielkiego.


Nic tylko od niej się uczyć. Ciężką pracą można jedynie garba się dorobić. Jak nie będziesz potrafił się sprzedać to możesz być najlepszym specjalistą a i tak zostaniesz wycięty przez kogoś kto ma większe flow. 

Zapraszam do dyskusji.

 

Edytowane przez Reelag
  • Like 3
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Reelag said:

W tym sporze kibicuje tej Pani bo ona pokazała jak niewielkim nakładem można wygenerować wizerunek który może zostać sprzedany za grube miliony. We współczesnym świecie bardzo ciężko się dorobić. Okno awansu społecznego z roku na rok się pomniejsza, więc jedyną metodą na podniesienie statusu jest ostre kombinowanie. Ciężką pracą do niczego sensownego nie dojdziesz w życiu. I nie mówię tutaj o byciu programistą 15k. Bo umówmy się, na dzisiejsze standardy to nie jest nic wielkiego.

 

Pierwszy raz spotykam się z taką opinią, ale jest ona bardzo sensowna. Pytanie tylko jak taka pojedyńcza osoba była w stanie zmanipulować/dogadać się z "dziennikarzami" TVN, którzy w programach śniadaniowych mówili, że widzieli jej filmy, które były znakomite 😁 Jak dla mnie to wygląda na wielki eksperyment społeczny, tak jak kiedyś Big Brother, czy internetowy projekt "Grażyna Żarko".

 

Co do Stanowskiego... Najman podsumował go już tyle razy, że tylko jakiś zaślepiony fanatyk z Weszło jest mu w stanie jeszcze uwierzyć.

@Reelag zapomniałeś wspomnieć o wybielaniu Czystego Czesia, czy przestępcy Mariuszu Grabowskim, którego federacja walk na gołe pięści jest reklamowana przez KS, ale Krzysiowi to nie przeszkadza. Krzysiowi przyszła za to przeszkadzać gala MMA ViP ze Słowikiem, na hejcie której Krzysio również zarobił.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Reelag napisał(a):

We współczesnym świecie bardzo ciężko się dorobić.

Tutaj się z tym zgadzam, ale nie jest to też jest tak trudne jak zdobycie nagrody Nobla. Czyli generalnie da się. 

 

5 godzin temu, Reelag napisał(a):

Ciężką pracą do niczego sensownego nie dojdziesz w życiu. I nie mówię tutaj o byciu programistą 15k. Bo umówmy się, na dzisiejsze standardy to nie jest nic wielkiego.

Nie do końca tak jest. Zgadzam się z tym, że dzis 15 k to nie jest jakiś wybitny poziom, ale nie przesadzajmy, bo da się za to wygodnie żyć. Ale to już jest indywidualna definicja tego, co się mieści w pojęciu "dojścia do czegoś". Jak się patrzy na wybitnych aktorów, sportowców to rzeczywiście nic wielkiego, ale z drugiej strony można żyć godziwie za 7-8 koła i drugie tyle odkładać. 3-4 lata i się uzbiera całkiem ładna sumka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem p. Janoszek jest chora i przez pryzmat tej choroby mogę oceniać jej zachowania. Wyrafinowana, pewna siebie, ale z dużymi problemami psychicznymi i deficytami... To się może źle skończyć. 

 

Stano też się trochę za bardzo odpalił, już nie tylko w kwestii Bollywood, ale przykład materiału z life balance, gdzie rozmawiał z organizatorem czy uczestnikami i próbował ciągle narzucać swoje zdanie i tezy. Raczej nie jest obiektywny, porusza dobre tematy, ale styl i jakość pozostawiają wiele do życzenia. 

 

Z KS Weszło też jakieś cyrki, podobno za poprzedni rok nie złożyli sprawozdania? Tutaj ciekawy artykuł i kilka zarzutów przedstawionych przez jednego z inwestorów który założył nawet specjalny profil. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowki- zrobił dobrą robotę rozkłądając wszystkie kłamstwa Janoszek na czynniki pierwsze 

 

Janoszek- zrobiła dobrą robotę oszukując wszystkich przez kilka lat? 

 

Natomiast w całej historii podoba mi się to, że pokazane jest jak media w Polsce ( i na całym świecie) łykają wszystko jak młode pelikany i powielają kłamstwa. 

 

Więc to dobitny dowód, że wszystkie Onety, WP, TVN, TVP, Polsat to jest muł i papka dla idiotów. 

 

 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może za Panią Janoszek stoi zorganizowana grupa przestępcza która zainwestowała w nią pieniądze żeby wykreować ją na gwiazdę i zrobić z niej kurę znoszącą złote jaja?

Sprzedając dragi ryzykują odsiadką, a tu najwyżej ludzie się pośmieją.

Dziennikarze to sprzedajne k**rwy wystarczy że jeden taki z topowego portalu napisze jakiś artykuł i reszta imbecyli leci sama na kopiuj-wklej. 

Hype robi się sam, a z czasem i tak dostałaby pewnie jakąś lukratywną rolę, kontrakty reklamowe etc. 

No np. naiwna laska z zespołem Delbrücka byłaby idealna do takiego przedsięwzięcia.

 Nie uwierzę że ogarniała sobie to wszystko sama technicznie logistycznie itd.

No ciekawa historia...być może z podwójnym dnem.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, WolfSkin said:

A może za Panią Janoszek stoi zorganizowana grupa przestępcza która zainwestowała w nią pieniądze żeby wykreować ją na gwiazdę i zrobić z niej kurę znoszącą złote jaja?

Sprzedając dragi ryzykują odsiadką, a tu najwyżej ludzie się pośmieją.

Dziennikarze to sprzedajne k**rwy wystarczy że jeden taki z topowego portalu napisze jakiś artykuł i reszta imbecyli leci sama na kopiuj-wklej. 

Hype robi się sam, a z czasem i tak dostałaby pewnie jakąś lukratywną rolę, kontrakty reklamowe etc. 

No np. naiwna laska z zespołem Delbrücka byłaby idealna do takiego przedsięwzięcia.

 Nie uwierzę że ogarniała sobie to wszystko sama technicznie logistycznie itd.

No ciekawa historia...być może z podwójnym dnem.

 

 

Ja mam słabość do ludzi co się w tańcu nie bawią. Pani wymyśliła sobie postać którą następnie dobrze wykreowała. Normalny człowiek dziesięć razy by się zastanowił, rozmyślał że ludzie tego nie kupią, nie są tacy głupi, że tak nie wolno i odpuścił. Ona nie miała takich dylematów. Usiadła do biurka i zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Carl93m napisał(a):

Skąd takie dane?

KTS Weszło ma sponsora - PKO BP. 

Sporo innych spółek jest tam na Orbicie. Do tego brat Mazurka, ma fuchę w Polskim Holdingu Nieruchomości (tak ten od willa plus). Podczas wywiadu nawet jeden z polityków, mu wprost powiedział kiedy Mazurek spytał o kompetencje, "a jakie ma Pana brat?" - zatkało kakało. 

 

Dla niepoznaki walą czasem w PiS, ale tylko w Zbyszka. Nigdy nie uderzają w Kaczyńskiego, co najwyżej w Ziobrę i jego partię. 

Stanowski to też taka straż pożarna w razie czego. Jak była afera z ceną paliw, to naśmiewali się z Mazurkiem, że dobrze, Obajtek nie obniżył cen na te 1,5 miesiąca bo by tylko ludzi wkurzył i dał pożywkę opozycji, a przecież nic się nie stało. 

Oczywiście jego programy są na wysokim poziomie jeśli chodzi o warsztat (tak jak Urban był bardzo dobrym redaktorem NIE), jednak z lansowaną przez niego niezależnością to już różnie.

 

ps. do tego dla mnie bardzo mocno wątpliwe jest promowanie hazardu, a na tym zarobił naprawdę ogromne pieniądze. Każdy kto siedzi w temacie wie, że przy dużych firmach nie ma miejsca na niezależnych graczy. Jest cichy stolik na zapleczu służby, politycy i ogromne pieniądze. Poczucie przyzwoitości i moralność wszyscy zostawiają w szatni.

 

ps2. zawsze się pojawiają różni Dyzmowie. Trzeba ich demaskować, co nie znaczy, że od razu do kopalni, a demaskatorowi medal (tym bardziej, że nie wiemy jakie ma intencje). Tymochowicz wybił się opowiadając, że jest fizykiem (nie skończył), który pracował naukowo w USA i tam opracował teorię opisującą przy użyciu narzędzi mechaniki kwantowej interakcje międzyludzkie. On chciał olśnić publikę umysłem ona cyckami, jakoś nie czepiałbym się specjalnie (oczywiście pani zasłużyła na zdemaskowanie i piłka jest po jej stronie). Bardziej myślę chodzi tu o podejście. Wystarczy robocza hipoteza, że cały show biznes polega na pajacowaniu przed publiką i gra Zenkowa gitara ;). 

 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowskiego jedynie za co cenię, to pracowitość i ogromny zmysł biznesowy ;) W wieku 41 lat zbudował naprawdę profitowy interes. Propsuję. Sam też ma celebryckie ciągotki, ale czasem robi wartościowe rzeczy. Filmu o Janoszek nie widziałem i średnio chce mi się go oglądać. Ale pewnie zrobił dobrą dziennikarską robotę, obnażając tych wannabe mediaworkerów, którym nawet nie chce się sprawdzić, kogo zapraszają do śniadaniówek ;)

 

O, tu zrobił dobrą robotę również.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajwaj.

Gość bardzo dobrze wie z której strony jest chlebek masełkiem posmarowany. Co do tej Janoszek. Cóż wzięła sobie do serca i zrealizował słowa"

 

"Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi".

 

Ja do tej pani nie mam żadnych pretensji. 

 

"To także mu utkwiło w głowie, że ludzkość również jest surowiec, więc trzeba doić, strzyc to bydło, a kiedy padnie, zrobić mydło".

 

Co poradzić że większość ludzi to mentalne pierwotniaki. :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowski to mi Mazurka przypomina, mocny wobec słabych, tyle, że w przeciwieństwie do tego drugiego nie na trafił na takiego co by go zaorał (najlepszy przykład wywiad z Bosakiem, który po Mazurku przejechał się jak walec po porcelanie). Co by laska nie odwaliła - jego akcja jest co najwyżej śmieszna.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Reelag said:

 

Ja mam słabość do ludzi co się w tańcu nie bawią. Pani wymyśliła sobie postać którą następnie dobrze wykreowała. Normalny człowiek dziesięć razy by się zastanowił, rozmyślał że ludzie tego nie kupią, nie są tacy głupi, że tak nie wolno i odpuścił. Ona nie miała takich dylematów. Usiadła do biurka i zrobiła.

 

Podejrzewam że dała dupy komuś kto ją wypromował. Nie wystarczy sobie wymyślić kariery bo każdy by tak robił, ale tak jak mówię to moje domysły. Skoro kłamie w taki sposób publicznie i na wizji to tam w garze wiele nie ma dlatego domyślam się ze jest w stanie coś takiego zrobić. Większość ludzi show biznesu to kurwy bez zasad i to będzie wyłazić jak szambo w którym się taplają wybija.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowskiego generalnie nie znałem,  może gdzieś się kiedyś przewinął, ale ja nie oglądam podcastów. 

O Janoszek też nigdy nie słyszałem. 

 

Dzięki temu, czuję się bezstronny.

Dziś przy okazji innej pracy puściłem to sobie (x1.5 bo to 3h) w tle.

Zgadzam się z przedmówcami,  że dziennikarze to idioci którzy łykają wszystko jak pelikany. Społeczeństwo jej fani czy tam followersi również. Udało jej się bo jest ładna (efekt aureoli) i na tyle lotna, że kłamie na poczekaniu.

 

Nie wierzę że jej ekipa i manager byli nieświadomi, brali w tym czynny udział i czerpali z tego zyski. Natomiast jak się jej słucha, to naprawdę wydaje się że ona w to wierzy. 

 

Nikt o tym nie wspomniał, ale ona nie będzie jedyna, takich jak ona będą setki na świecie. Te sztuczne konkursy, festiwale organizowane w tym samym mieście i terminie, nie były dla jednej Natalii.

 

To samo robią firmy przyznając sobie (kupując) sztuczne nagrody, tylko po to by zamieścić na opakowaniu jakiś znaczek.

 

To tylko pokazuje że dziś trzeba wszystko kwestionować i dwa razy sprawdzać. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ktoś rozkminił na twiterze, jakie motywacje mogą stać za tą zakrojoną na naprawdę szeroką skalę akcją Stanowskiego przeciwko tej całej Janoszek. Oprócz oczywiście milionów kliknięć i strumienia kasy płynącego do kieszeni pana Stanowskiego. Otóż Natalia Janoszek brała udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo", a jedną z jej konkurentek była pani Katarzyna Kołeczek. Co ciekawe, pani Kołeczek prywatnie jest żoną jednego z najlepszych ziomali Stanowskiego, Przemka Rudzkiego. Ponoć tajemnicą nie było, że obie panie nie przepadały za sobą, a w niechęć sięgnęła zanitu, gdy pani Kołeczek odpadła z programu, a pani Janoszek przeszła do ćwierćfinału. Resztę można sobie dośpiewać. Umówmy się, trochę to dziwne, że Stanowski upatrzył sobie na ofiarę jakąś trzecioligową celebrytkę, podczas gdy mógłby swoje zasięgi wykorzystać przy ujawnianiu jakichś naprawdę poważnych tematów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2023 o 07:55, Reelag napisał(a):

W tym sporze kibicuje tej Pani

I przestałem czytać dalej. 

Ja rozumiem ze każdy orze jak może. Ale stanowski zaczął za małolata w Przeglądzie Sportowym, co Ty robiłeś w tym wieku?  Nie ze bronię Stanowskiego...

Ps. Jak Stanowski ma coś za uszami to niech Janoszek zrobi risercz i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, zuckerfrei said:

I przestałem czytać dalej. 

Ja rozumiem ze każdy orze jak może. Ale stanowski zaczął za małolata w Przeglądzie Sportowym, co Ty robiłeś w tym wieku?  Nie ze bronię Stanowskiego...

Ps. Jak Stanowski ma coś za uszami to niech Janoszek zrobi risercz i tyle. 

I szkoda że nie ciągniesz tematu dalej. Bo Krzysio pisał pod okiem Pawła Zarzecznego, który sam przyznał się kilkukrotnie że w oparciu o zakulisowe informację o korupcji obstawiał mecze u buków. Krzysio jak tylko podrósł to skumplował się z Czesiem. To jest czas kiedy 711 był trenerem Lecha Poznań i a Kolejorz wówczas był tak bidny że nie było w klubie pieniędzy na autokar dla piłkarzy. Mecze sprzedawano na potęgę. Legendę klubu Piotra R skazano później za korupcje. 

Krzysio w czasie szalejącej korupcji jeździł sobie za Czesiem i jako z pierwszych z dziennikarzy reklamował zakłady bukmacherskie xD Do dzisiaj Stanowski ma kompleks Lecha Poznań bo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Rutkowscy a w szczególności stary Rutkowski sporo wiedzą na różne tematy. Jestem z Poznania, tutaj wszyscy co się interesują piłką doskonale o tym wszystkim wiedzą. Krzysio to od małolata bardzo śliski typ.

 

Quote

 A z kim pił pan Fryzjer? Na przykład z P.Z. – jednym z najbardziej znanych felietonistów sportowych w Polsce. Fryzjer wymienia też J.A., o którym mówi, że nazywany był „dyżurnym glazurnikiem kraju” 

 

@zuckerfrei Masz komiksową wiedzę na temat środowiska piłkarskiego w Polsce. Ja się tym trochę interesuję bo od dzieciaka związany jestem z Wielkopolską piłką. Jeździłem na mecze Dyskobolii do Grodziska Wielkopolskiego w sezonie w którym Drzymała kupił wicemistrzostwo kraju...

 

Serio Krzysztof jest ostatnia osobą która może oskarżać kogoś o lewiznę w życiu.

Edytowane przez Reelag
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zajebałeś... 

Dokładnie pamietam jak wujkowie z PZPN i sędziowie przychodzili na wódkę...

 

Co do Stanowskiego, jeżeli robi przekręty, to niech ktoś to udowodni, a tak to podział przedział ktoś komuś coś powiedział. 

I co dzieje się nawet na niskich szczeblach polskiej piłki. 

Tylko ja urodziłem się z miłością do pływania i koszykówki nie nogi i mam to w pizdzie. Stano ma pegę - daj dowody nie co ktoś powiedział. I chuj z Janoszek. Polskie media tu jest problem. Podkreślam nie bronię Stanowskiego. 

Ten cały kraj jest chory to sport ma być ok? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowski kiedy chce to potrafi pisać ciekawe teksty, a kiedy indziej mocno jedzie po Kołtoniu czy Godlewskim. Świadomy swojego talentu i pozycji wykorzystuje to do roli stańczyka polskiego YouTube'a. Nie unika kontrowersji i sam jest ich udziałem. Dla niektórych to niemal guru, a to już jest groźne. Za czasów prezesury Bońka zarzucano mu, słusznie, że dość delikatnie podchodził do kwestii związanych z PZPN, ostatnio łagodził atmosferę wokół Michniewicza. Nie powinno to nikogo dziwić:) Sam temat Janoszek jest groteskowy. Stanowski nie odkrył żadnej Ameryki, po prostu upublicznił podstawowe wątpliwości, oszustwa wokół tej kobiety. Co ciekawe, pisali o nich internauci i to już...5 czy 9 lat temu:) Wystarczy wyguglować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2023 o 08:55, Reelag napisał(a):

Co sądzicie na temat Stanowskiego z Janoszek?

 

Widzę tu kilka wątków.

Z jednej strony - bardzo merytorycznie zrobiony research. Nie żeby wymagało to szczególnie głębokiego norania. Ale - naklepać 3h materiału BEZ ciągnięcia tematu za ogon na siłę, to trochę respect.

Z drugiej - mamy totalny diss na tzw dziennikarzy. Którzy dali się przyłapać ze spuszczonymi gaciami na tym, że - poniekąd - sami zrobili z p. Janoszek gwiazdę. Poprzez brak jakiegokolwiek background check.

I faktycznie - okazuje się, że trochę sami "podjanoszkowali" - są de facto samobieżnym statywem do mikrofonu, a nie dziennikarzami. Poszli w tzw "upnaming": nie "sprzątaczka", tylko "menedżerka powierzchni płaskich". Nie "śmieciarz", tylko "pracownik branży usług środowiskowych" itd.

 

Żeby nie było - ja ich (tych tzw dziennikarzy) rozumiem.

Tzw, bo to dziennikarze wyłącznie z nazwy. Tak naprawdę - mediaworkerzy.

Niestety - upowszechnienie się, pluralizacja i komercjalizacja., a przede wszystkim - mordercze tempo obrotu informacją w mediach (wszelkich!) - zabiły merytorykę. Liczy się tempo i koszty. Więc mamy artykuły wyciągnięte z dupy, tworzone taśmowo pod algorytm i pod zarobek. 2-3 strony tekstu są streszczalne merytorycznie w 5 linijkach (!). I tworzone przez mediaworkera wynagradzanego w okolicach minimalki. To jak to ma się trzymać kupy?

Kogo dziś stać na wyprodukowanie tekstu, do którego research zajmie miesiące? I za który - realnie - trzebaby zapłacić autorowi kilkanaście+ kPLN (np 2-3 miesiące pracy człowieka + jego koszty)? A na koniec odbiorca stwierdzi, że "eee, tl-dr"?

Wystarczy popatrzeć na różnice w wyświetleniach na YT materiałów wymagających zgoła kosmicznych nakładów vs gównokontent. Nawet nie mówię tu o wypinaniu dupy przed kamerą. Ot - tematy rozbierające grube afery gospodarcze/polityczne mają wyświetlenia na poziomie 100k. A tu proszę - pani Janoszek; parę milionów wyświetleń. Jakieś "mmmm-puuu" - też. Nojajebię...

Research? Dobre poguglanie, obejrzenie (ha)TFUrczości pani i mamy komplet.

A żeby zrobić hajp, to do tego "wycieczka do Mumbaju", "cziken-kary-low" i nara. Uważam, że marża na tym materiale była rzędu minimum kilkuset procent (w sensie że zarobiło to na poziomie koszta x10+)

 

To też pokazuje, że tempo i marże na kontencie są nie do utrzymania w funkcji rzetelności. Albo tworzysz gównokontent przy minimalnych kosztach, albo zginiesz.

 

Daleko mi do twierdzeń, że Stanowski chce zbawiać świat. To cyniczny gracz, który monetyzuje nośne tematy poprzez sygnalizację cnoty.

Słynny jest jego beef z Mają Staśko. Tylko że on sam jest Mają Staśko a contrario + większe możliwości finansowe/organizacyjne (za to brak pochwy i cycków, bez których Maja Staśko NIGDY by nie zaistniała). Mechanizmy działania mają DOKŁADNIE te same.

 

W dniu 31.07.2023 o 14:43, Spokojnie napisał(a):

Moim zdaniem p. Janoszek jest chora i przez pryzmat tej choroby mogę oceniać jej zachowania.

Jest to wysoce prawdopodobne.

Chociaż może to nie choroba, tylko baaardzo cyniczna gra. Czas pokaże.

 

W dniu 31.07.2023 o 14:43, Spokojnie napisał(a):

Raczej nie jest obiektywny, porusza dobre tematy, ale styl i jakość pozostawiają wiele do życzenia. 

Tu nie chodzi o rzetelne dziennikarstwo, tylko o show. Akurat ciśnięcie z Life Balance Congress uważam za spoko - to nic innego jak targi scamu.

 

W dniu 31.07.2023 o 15:17, fruit napisał(a):

Więc to dobitny dowód, że wszystkie Onety, WP, TVN, TVP, Polsat to jest muł i papka dla idiotów. 

Odszedłbym od podawania nazw.

KAŻDE medium komercyjne takie jest.

 

Jeżeli żyje z reklam - musi napierdalać gównokontent, aby ktoś wykupił powierzchnię reklamową. I nie narazić się reklamodawcom.

Jeśli żyje z dotacji (państwowych, czy obojętnie jakich) - musi pisać to, co sobie "sponsor" zażyczył. Czyli jak wyżej.

BYĆ MOŻE jedną z nielicznych ostoi sensownego dziennikarstwa są media działające "misyjnie" typu BBC, ale tu też raczej to moja prywatna ułuda. Przecież nie da się (na dłuższą metę) ugryźć ręki co jeść daje, więc też mają kaganiec.

 

A mediów niekomercyjnych to dziś już... nie ma... Chyba, że mówimy o jakimś niszowej prywatnej stronce (a i taka jak nie ma wsparcia możnych to chwila-moment może spaść z rowerka...).

 

W dniu 31.07.2023 o 16:13, Obliteraror napisał(a):

 

O, tu zrobił dobrą robotę również.

 

 

Jaką "dobrą robotę"? Obejrzyj to DOKŁADNIE jeszcze raz, bo "widzisz przedstawienie, a nie wiesz, jak ono się ma do samej rzeczy"

To jest diss na Agorę i przyległości POD PŁASZCZYKIEM "walki z promowaniem prostytucji".

Tego typu narracja pojawia się w bardzo wielu punktach i bardzo wielu mediach. Ale w tym materiale pod lupkę wzięta jest TYLKO Agora.

Przypadek?

 

To samo było z beefem z Jakubem Czarodziejem (czy innym tam Dzikim Trenerem) gdy tamten wypuścił jakiś kontent o Ukraińcach.

Temat został niby rozebrany do spodu, materiał na +/- godzinę.

Tylko że w tym samym czasie niejaki Hadaj, wafel i pracownik Stanowskiego, wysrywał się na należącym do Stanowskiego kanale Weszło analogiczny sposób Ukraińcom na łeb. No ale to już swojak, więc cssssssssssiiiiiiiiiiiiii. Ciemny lud nie zauważył.

 

W dniu 1.08.2023 o 21:02, rampampam napisał(a):

Dla niektórych to niemal guru, a to już jest groźne.

Zaczątek kariery politycznej? 🙂

 

Konkludując:
Stanowskiego (momentami) dobrze się ogląda.

 

Nie sposób odmówić mu inteligencji i lotności umysłu (w przeciwieństwie np do Mazurka, którego już wielokrotnie rozmówcy gasili, aż się chłopina zapluwał).

Jego materiałom nie sposób zarzucić braku lekkości i dobrego faktora oglądalności. Kamera go lubi, ma dobrą narrację. Rzeczone 2:45 h da się obejrzeć bez przesytu, a to już WIELKA sztuka.

Na tej umiejętności buduje sporo szumu i ukierunkowuje pewne potoki myślenia tłumów. I ewidentnie tematy robi pod (quasi) polityczne zamówienia. Coś jak TVP ale dla nieco bardziej wyrobionego intelektualnie widza. Tak powiedzmy od IQ 85+ 🙂

 

Zatem:

Twórczość - tak.

Przesłanie - nie.

Ostrożność wobec całokształtu - MOCNO zalecana.

Edytowane przez Stary_Niedzwiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.