Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Piter_1982 napisał(a):

PSL ma to skur..... wo krwi, więc na pewno poczeka na wynik wyborów.

 

Zresztą podejrzewam, że prędzej Kosiniak zagra na premiera z Tuskiem. Tusk tak naprawdę jest już mocno zmęczony. Facet ledwo stał na nogach jak była debata w TV, to emeryt, starszy człowiek. Kosiniak już poczuł krew. Musi tylko spacyfikować Hołownię i obiecać Tuskowi poparcie na prezydenta, jako "emerytowanemu zbawcy narodu", w pałacu pod żyrandolem. 

 

 

 

 

Bingo. Pisałem tu w piątek o wariancie rząd PO ale niekoniecznie z Tuskiem jako premierem. Jemu się nigdy nie chciało  pracować, teraz chodziło tylko o prywatna wojenkę z Kaczyńskim. Gdzie on pasuje żeby rządzić, w tej sytuacji gdzie jeszcze taki podział wewnątrz tej koalicji. Kosiniak zawsze miał zapędy na premiera a ich dobry wynik tylko go napędzi. To platformersi sami sobie założyli ze premier ma być ich. Tusk nie nadaje się już do codziennej pracy, orki. Ale może zrobić co chce jak uzna że chce startować na prezydenta to nikt w partii się nie sprzeciwi, nawet Rafałek potulnie to zaakceptuje. Trzecia Droga pogra mocno, Hołownia był upokarzany przez platformersów, ich media, ma teraz dobra pozycje i też będzie się rozpychać.

 

Kwestią czasu jak oni się wszyscy pokłócą. Co innego iść do wyborów wspólnie z hasłem Anty PiS a co innego potem 4 lata rządzić razem i dochodzić do kompromisów. Temat aborcji tam już zrobi dużo kwasu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, $Szarak$ said:

@Lucky LukeJak rozdzielić zachód od wschodu i czym są wartości zachodnie a wschodnie. 

 

 

Zachód jest po prostu stosunkowo dobry w porównaniu do wschodu. Czyni tego dobra znacznie więcej. 

 

Popatrz, jak się żyje Chińczykowi, Rosjaninowi a Holendrowi, Belgowi, Hiszpanowi. 

 

Ludzie uciekają na zachód a nie na wschód. 

 

Czym się więc kierują? No tam gdzie będzie człowiekowi jako jednostce po prostu lepiej. 

 

 

Z tym uciekaniem to bywa różnie, biedna Afryka ucieka na zachód (w ich przypadku północ) polska emigracja, nowa jest znikoma w porównaniu do tej sprzed dekady czy dwóch. Natomiast coraz częściej widzę że ludzie z kasą uciekają na wschód, do Azji, ostatnio typ z jednego z krajów na zachód od PL z którym współpracowałem od kilku lat przeniósł biznes i samego siebie do Chin. Miał dość kopania się z unijnym koniem. Twierdzi że koszty to jedno, a drugie, że tam się łatwiej prowadzi firmę niż tu. Mniej bzdurnych regulacji. 

 

Widziałem się z nim ostatnio, ma laskę, młodą chinkę, mówił że wrocił... Po resztę rzeczy 😂

 

Jego laska też tu była, na początku się dziwiła, nie potrafiła zrozumieć dlaczego tylu Europejczyków przenosi się do Azji, on jej już wcześniej tłumaczył ale nie mogła przyjąć do wiadomości, jak jej nakreśliłem sytuację jak tutaj wygląda prowadzenie firmy, dalej ciężko jej było ogarnąć że to może być tak skomplikowane lol, ale uznała że skoro kolejna osoba mówi praktycznie to samo co jej facet to coś w tym musi być 😅

 

Branża - produkcja żywności. 

 

Śmialiśmy się nawet ile procedur trzeba spełnić żeby otworzyć stragan z żarciem tutaj a tam XD. 

 

Także z tym super zachodem i uciekaniem w tym kierunku to myślę że dla ogarniętych i świadomych nie jest to już atrakcyjny kierunek. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, niemlodyjoda napisał(a):

W tej chwili mam 20 stopni na plusie, w dzień ma być 27, a woda ma mieć 25 stopni więc dramatycznie XD

Wczoraj jak zobaczyłem wyrazy ludzi Kaczyńskiego i Memtzenowców i Bosakowców tak mnie to rozbawiło że wypiłem sobie dobre winko i mam lekkiego kacyka bo okazało się, że poszedł ponad litr.

Ja tak dzisiaj miałem jak wysłałem w rodzinie i innym znajomym info, że PSL prowadzi rozmowy zakulisowe nie tylko z KO i lewicą, ale również PIS-em.

Skowyt nieziemski, mnie to już tylko bawi naiwność ludzka. 🥲

Edytowane przez Hubertius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Lucky Luke napisał(a):

nawet Rafałek potulnie to zaakceptuje

Rafałek też nie jest jakimś tytanem prac, więc dla niego to nawet lepiej. Posiedzi sobie w stolicy, gdzie ma ludzi od wszystkiego i mniej roboty. 

 

Po mojemu to trochę porządzą i będą przedterminowe wybory. Prezydent, trybunał, nbp to wszystko w rękach pisu i nie da się tego od tak przejąć Prezydent to wiadomo weto. Trybunał stwierdzi, ze ustawa jest niezgodna z konstytucją.  Nbp może nabroić podnosząc stopy. 

Ciekawe czy biurka w tvp i spółkach skarbu państwa już sprzątnęli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wrotycz napisał(a):

Większość tych ludzi to nie są murzyni. Ale to tak BTW.

 

Tak swoją drogą to jak to im się się spina? Hejt w stylu "murzyn w każdej gminie" "aaaaa muslimów wpuszczają" z ich postępowymi europejskimi i oświeconymi wartościami? Przecież to jest rasizm i islamofobia.

Jeszcze jak by to faszyści z konfederacji pisali 🤣 ale tacy postępowi EUropejczycy.... Taka kampania nienawiści. :(

 

Burman Robinson?

Ciekawe nazwiska tam są w KRSach. :D

 

Tylko, że to jest znowu kręcenie politycznej dramy o typową polskość. Czyli jak zawsze państwo/prawo z dykty, a porządnie robi się coś jak już naprawdę się spruje. Za PO kręciło sie karuzele VATowskie, PIS po kilku latach załatał to uszczelnieniem nadzoru przez jpk_vat... to zaczęło się kręcić karuzele imigranckie i legalizować pobyt w UE za $$$. Od wczoraj w PL żyjecie czy jak? 

Cały ten proceder "migracyjny" i handel ludźmi jest podobno, jak poczytać różne raporty, bardziej dochodowy od przemytu narkotyków.

 

 

Na przestrzeni tych wszystkich lat to były dopalacze jeszcze, afera spirytusowa, wycinka lasów, Kluska z optimusem i reeksportem komputerów, maseczki covidowe, 5 dla zwierząt, Przychodzi Rywin do Michnika: "lub czasopisma", prywatyzacja kamienic na reprezentantów ludzi w wieku 120 lat, 500 innych... robi się chryja z gównianego prawa które wykorzystują cwaniacy/swoi zarobili/inny powód to się prawo robi porządne po x latach.

 

3 minuty temu, Magos Dominus napisał(a):

Posiedzi sobie w stolicy, gdzie ma ludzi od wszystkiego i mniej roboty. 

Pałac prezydencki nie umywa się do dużego miasta. W takiej Warszawie masz kupę możliwości rozdysponowywania pieniędzy na różne NGOsy czy budżety obywatelskie. Zarządy spółek miejskich do obsadzenia w każdej dzielnicy, dziesiątki tysięcy urzędników itd.

 

7 minut temu, Magos Dominus napisał(a):

Po mojemu to trochę porządzą i będą przedterminowe wybory. Prezydent, trybunał, nbp to wszystko w rękach pisu i nie da się tego od tak przejąć Prezydent to wiadomo weto. Trybunał stwierdzi, ze ustawa jest niezgodna z konstytucją.  Nbp może nabroić podnosząc stopy. 

Ciekawe czy biurka w tvp i spółkach skarbu państwa już sprzątnęli.

Jak będą chcieli to wszystko sie da. Przepcha się kolanem ustawę, wejdzie volksturm i wyrzuci. 😱

Kto zaprotestuje? Lewicowcy z PE? Czy może kanclerz Scholz? Wielki brat z Brukseli uzna, że zmiana prawa była praworządna i będzie koszernie.

Przecież już TSUE kilka razy uznawało PL konstytucję za nieważną.

 

Tak swoją drogę to kiedy dostaniemy to KPO? ;)

 

20 minut temu, SuperMario napisał(a):

Miał dość kopania się z unijnym koniem. Twierdzi że koszty to jedno, a drugie, że tam się łatwiej prowadzi firmę niż tu. Mniej bzdurnych regulacji. 

Tylko, że to pewnie też do czasu... i potem go znacjonalizują. ;) I będzie miał szczęście jak nie wyląduje w gułagu z Ujgurami, bo się prądy stosunków miedzykulturowych/rasowych zmienią. 

Ryzyko innej kultury/systemu.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pany jakiś Update proszę co do podliczonych głosów. Za wcześniejsze dziękuję. Niech Pan nasz dobry Bóg wynagrodzi wam w cudzych dzieciach aby je chować. ❤️🚀

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bzgqdn napisał(a):

AKTUALIZACJA: Wyniki w wyborach do Sejmu z 94,92 proc. obwodów:

PiS - 36,13 proc.
Koalicja Obywatelska - 30,02 proc. 
Trzecia Droga - 14,44 proc. 
Nowa Lewica - 8,44 proc.
Konfederacja - 7,18 proc.
Bezpartyjni Samorządowcy - 1,88 proc.
Pozostałe - 1,91 proc.



 

 

Wd kalkulatorsejmowy.pl daje to:

 

Opozycja 242 (KO 150, PSL 62, Lewica 28)

PiS 203

Konfederacja 15

 

Czyli karty rozdaje PSL i Hołownia, bo od tego kogo wybiorą jako koalicjanta zależeć będzie władza :) 

 

 

Jako konserwatywnego liberała cieszy mnie wynik Konfederacji. Może wreszcie skończy się udawanie "nowego PO" i fajnopolactwa na TikToku. 

Edytowane przez horseman
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak zachowa się Razem. Wzięli dużo, nikłym nakładem sił. Zandberg się schował. Czy to zmiana we władzach ma być? Mogą chcieć zająć dobrą pozycję do Eurowyborów. To jak zachowali się z Biejat w Warszawie pokazuje jak cyniczni są. 

 

Już tu kiedyś pisałem, że w samym PiSie też mogą się znaleźć "nawróceni". 4 lata dobrej pensji, to zawsze coś. Można nawet w 60 iść. Chyba to nie przeszkadza być posłem, jeśli nie ma osobnego pozbawienia, możliwości sprawowania funkcji publicznych. Nie zdziwiłbym się gdyby powstało koło i wyłączyło się z PiS. 

 

Będzie ciekawie. To pewne. 

 

Fajnie by było, jeśli pomimo różnych wpadek Konfederacja miała jednak 15 posłów i utworzyła klub, a jeszcze lepiej jakby Dziambor usiadł z Bosakiem, pogadali jak facet z facetem i ustawili resztę towarzystwa. Kuleszy naprawdę będzie mi brakowało. 

 

 

2 minuty temu, zuckerfrei napisał(a):

Ile w tym rozdaniu konfederacja miała posłów? 

 

12, miała tylko koło (3 wyszło potem jeden marnotrawny wrócił i doszedł Tyszka, ale żaden nie poszedł do PiS za prezenty). Prawdopodobnie osiągnęła sufit, bo frekwencja podbiła bardziej popularne (bezbarwne - stąd moim zdaniem taki sukces trzeciej drogi). Podwyższyli bazę wyborców (raczej nie przypadkowych) i prawdopodobnie zwiększą ilość posłów, więc nie ma co przesadzać z tą porażką. 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piter_1982 napisał(a):

prawdopodobnie zwiększą ilość posłów, więc nie ma co przesadzać z tą porażką. 

Właśnie do tego piłem. Skoro 15 to może być klub. 

Ps.

Rozważam zakup mikrofali i do tego ten popcorn co można na szybko zrobić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kenobi napisał(a):

 

Udało Ci się mnie nabrać.

 

 

Jak dwie polskie firmy chciały się połączyć, to UE kazało sprzedać część:

 

Udziały w rafinerii Lotos obejmie Saudi Aramco, część stacji Lotosu kupi MOL, a logistykę paliw - Unimot - poinformował PKN Orlen w środę na konferencji prasowej. Nakaz sprzedaży udziałów Lotosu innemu podmiotowi niż PKN Orlen to warunek fuzji Lotosu i PKN Orlen, jaki postawiła Komisja Europejska.

 

https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2883618,Udzialy-Lotosu-trafia-do-Saudi-Aramco-i-MOL-To-warunek-fuzji-PKN-Orlen-z-Lotosem

 

 

Ale obciach...

 

 

No, ale kto ich zmuszał do tej fuzji. Przecież wiedzieli, WCZEŚNIEJ, że tak się skończy. To jakby ktoś zaciągał kredyty, nie miał zamiaru ich spłacać, a potem krzyczał zabrali mi mieszkanie, nie ma gdzie mieszkać teraz moja rodzina. Świadomie podjęli taka decyzję. Nikt im nie kazał, tylko Jarek chciał mieć swojego oligarchę Obajtka, budować nową elytę, a nie wiadomo czy i łaski przy okazji nie zrobić rosjanom. 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zuckerfrei napisał(a):

Właśnie do tego piłem. Skoro 15 to może być klub. 

Ps.

Rozważam zakup mikrofali i do tego ten popcorn co można na szybko zrobić. 

 

W przeciwieństwie do polityki tu jestem w 100%, pewien. Nie. Folia metalowa jest od spodu smarowana tłuszczem, który w wysokiej temperaturze jest prozapalny, a nawet wg. części badań rakotwórczy. Co innego po prostu sypana kukurydza do szklanej miski z talerzykiem wstawiona do mikrofali. Potem masełko i sól morska. Mało kalorii, a sycące, chociaż sporo węgli. No ale to już zależy jak makro sobie układasz. 

 

ps. kuchenka mikrofalowa to bardzo zdrowy sposób przyrządzania potraw tylko ludzie robią w niej niezdrowe jedzenie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, BumTrarara said:

Większość tych ludzi to nie są murzyni. Ale to tak BTW.

 

Czyżbym się mylił, czyżbym nie napisał:

 

3 hours ago, wrotycz said:

ludzi z  Afryki/Azji

 

Czyżbyśmy nie sprowadzali sobie murzynów z Afryka? Dlaczego w takim razie Polskie uczelnie rekrutują w Zimbabwe gdzie co piąta osoba żyje z HIV? Czy to są, według Ciebie, przyszli lekarze i inżynierowie?

Z kogo Ty chcesz zrobić wariata?

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Reelag napisał(a):

 

Wręcz przeciwnie. Lewica jak się weźmie to raczej nie będą się nadawały do zamieszkania, a PSL obiecał akademiki za 1zł. Jak Hołownia chce utrzymać poparcie do wyborów prezydenckich to nie może się wycofać. Ma być akademik albo uczelnia ma mieszkania wynajmować. No niezły sajgon dla tych co wynajmują w miastach akademickich. Mniejsze miasta wojewódzkie to już całkiem umrą. Ludzie tylko na studia będą przyjeżdżać i wylot. No i nie zapominajmy o 600 zł dopłat dla młodych i 40 zł na dzień na Ukraińca.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Piter_1982 said:

 

Wręcz przeciwnie. Lewica jak się weźmie to raczej nie będą się nadawały do zamieszkania, a PSL obiecał akademiki za 1zł. Jak Hołownia chce utrzymać poparcie do wyborów prezydenckich to nie może się wycofać. Ma być akademik albo uczelnia ma mieszkania wynajmować. No niezły sajgon dla tych co wynajmują w miastach akademickich. Mniejsze miasta wojewódzkie to już całkiem umrą. Ludzie tylko na studia będą przyjeżdżać i wylot. No i nie zapominajmy o 600 zł dopłat dla młodych i 40 zł na dzień na Ukraińca.  

 

Raczej spodziewam się katastratu dla prywatnych właścicielu plus zaostrzenie prawa lokatorskiego.

Pamiętam też pomysły aby deweloper był zobowiązany do oddania określonej ilości mieszkań socjalnych w ramach jednej inwestycji. Skutek taki, że płacisz za mieszkanie 500k i jak masz pecha to twoim sąsiadem za ścianą zostają patusy albo "nie ma nielegalnych ludzi" migranci.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj majątki polityków, od radnych po posłów. Mają majątki w nieruchomościach. Te programy służą utrzymaniu cen. Niby mają pomagać ludziom kupić, ale wszystkie bez wyjątku stymulują popyt, a nie podaż. Podobnie z planami zagospodarowania przestrzennego. 

 

W Niemczech już się ludzie buntują. Z mieszkań na wynajem "normalni" lokatorzy dostają wypowiedzenia, bo gminy płacą za "inżynierów" z za wielkiej wody. 

 

Myślę, że niezłym biznesem może być wybudowanie kilku domów w stylu amerykańskim, w miejscach gdzie stacjonują wojska amerykańskie. Szeregowcy są skoszarowani, ale oficerowie prawdopodobnie, mają wynajmowane domy poza bazą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wysoki wynik lewicowych populistów i niski racjonalnego rozumowania (np. Konfederacja), pokazuje, że ten kraj trzeba zaorać. Nie ma nadziej w społeczeństwie idiotów. 

 

Czekam na babciowe, kredyt 0% na nieruchomości, jutrzejsze odblokowanie kredytu z KPO, dopłaty 600zł do wynajmu nieruchomości i waloryzacje 500+ od listopada, a od lewicy 300k mieszkań jak najszybciej. I oczywiście aborcja dla każdego mieszkającego w Polsce. ;-)

 

 

  • Like 9
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.