Skocz do zawartości

Idealizowanie urody ex


Rekomendowane odpowiedzi

@Libertyn nie popełnię tego samego błędu drugi raz i nie napisze, że spodziewałem się innej odpowiedzi..

 

To inaczej - czy refleksje wpływają na neuroplastycznosc mózgu? W sensie czy refleksje powodują tworzenie nowych powiązań nerwowych i 'nadpisanie' starych?

 

Pytam, bo można pobudzać neuroplastycznosc przez bodźce zewnętrzne, ale mi chodzi o mechanizm introspekcji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rkons napisał(a):

@Libertyn nie popełnię tego samego błędu drugi raz i nie napisze, że spodziewałem się innej odpowiedzi..

 

To inaczej - czy refleksje wpływają na neuroplastycznosc mózgu? W sensie czy refleksje powodują tworzenie nowych powiązań nerwowych i 'nadpisanie' starych?

 

Pytam, bo można pobudzać neuroplastycznosc przez bodźce zewnętrzne, ale mi chodzi o mechanizm introspekcji

Nie jestem neurologiem ale wiem że nowe fakty które wywołują emocje, podobnie jak traumy zmieniają człowieka. Wiem też że  hipnoterapia może wypaczać wspomnienia.  Jak latasz całe życie samolotem i cudem przeżyjesz katastrofe to raczej nie wsiądziesz do samolotu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Incivtus82 napisał(a):

w pracy i na innych plaszczyznach widuje na codzien kobiety 33+, oraz z takimi umawialem sie na tinderze na randki. Wiekszosc z nich rozwodki. Jeski chodzi o wyksztalcenie i prace, niektore nawet na dobrych stanowiskach. Niestety zawsze mowia, ze sa po przejsciach. Takie toksyny, takie rozczeniowe, takie wyszczekane i majace swoje zdanie, ze z kobietami 33+ nie chce miec zadnego kontaktu.

Może dlatego były same.

Gdyby były normalne lub miłe to nie byłyby same i nie miałbyś szansy je poznać.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2023 o 21:04, Elguest napisał(a):

seks znajomosci w między czasie mialem trzy, ładne kobity, głównie blondynki, jasne oczy, co lubie.

Ale niestety obraz ex której wygląd sobie wyidealizowalem wpycha mi na banie i sprawia ze zadna laska nie jest dla mnie na tyle pociągająca, zastanawiam sie jak to sobie wytłumaczyć i jak nastawić myśli skoro wiecznie mam wrażenie ze miała idealna to i tamto

 

Bracie, jakbyś wyruchał trzy blondynki z jasnymi oczami, to byś tematu nie zakładał, bo któraś z nich by była chętna na dalsze figle.  "Ściemniam to ja, ale nie mi".

Wracając do tematu, przechodzisz któryś z etapów żałoby, idealizacja ex (zazwyczaj, kiedy ona rzuciła Ciebie) jest naturalnym etapem - daj sobie przeżyć cały ten proces, nie szukaj pocieszenia w innej, to jest tak zajebiste wzmocnienie, że kolejne rozstanie (czego nie życzę), będzie mniej boleć i być możesz znajdziesz jaja, na to, żeby czasami jako pierwszy zakończyć znajomość.

Jaka moja rada? Daj sobie czas, sam poczujesz, kiedy będziesz gotowy na nową kobietę (relację). Naucz się żyć samodzielnie, w taki sposób, że kobieta może być, ale bez niej świat się nie zawali.

 

PS: sorry bracia. ostatnio zajebany robotą jestem i nie mam czasu na wywody ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2023 o 21:02, wielebny93 napisał(a):

 

Bracie, jakbyś wyruchał trzy blondynki z jasnymi oczami, to byś tematu nie zakładał, bo któraś z nich by była chętna na dalsze figle.  "Ściemniam to ja, ale nie mi".

Wracając do tematu, przechodzisz któryś z etapów żałoby, idealizacja ex (zazwyczaj, kiedy ona rzuciła Ciebie) jest naturalnym etapem - daj sobie przeżyć cały ten proces, nie szukaj pocieszenia w innej, to jest tak zajebiste wzmocnienie, że kolejne rozstanie (czego nie życzę), będzie mniej boleć i być możesz znajdziesz jaja, na to, żeby czasami jako pierwszy zakończyć znajomość.

Jaka moja rada? Daj sobie czas, sam poczujesz, kiedy będziesz gotowy na nową kobietę (relację). Naucz się żyć samodzielnie, w taki sposób, że kobieta może być, ale bez niej świat się nie zawali.

 

PS: sorry bracia. ostatnio zajebany robotą jestem i nie mam czasu na wywody ;) 

HAHAHAHAH, dlatego założyłem ten temat bo jedna spotyka się ze mną już regularnie i ja zamiast cieszyć się ze mam free seks i zero pierdolenia nad głowa, plus jest w porządku dziewczyna jak na razie, to myśle czego nie ma a co miała ex co jest idiotyczne XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2023 o 09:04, rkons napisał(a):

@Incivtus82 przyjacielu, a Ty po przejściach nie jesteś?

 

Kurwa coraz bliżej mi pogladami do @Libertyn 😊

 

@Incivtus82 a możemy się zgodzić, że nie ma idealnego rozwiązania i poprostu robimy to wszystko na czuja? Nawet jeśli kobiety z wiekiem lepiej manipulują to Ty z wiekiem większą lachę wykładasz na te czary mary i robisz swoje 😊

Zgadza sie bracie, jestem po przejsciach, ale nie jestem tak rozczeniowy jak one. Podam przyklady z randek: sama zarabia 4tys, wymaga od partnera 6tys. wzwyz, sama ma cialo normalne lub zapuszczone, wymaga zadbanego, cwiczacego faceta, sama jezdzi 20 letnim oplem, wymaga max 5 letniego auta u faceta: mercedes, bmw, audi, wymaga by za nia placic, by lozyc na bombelka jej, by sie z nim bawic, sama mieszka w kawalerce, wymaga od ciebie conajmniej 3 pokoje w nowym budownictwie, jek ex nie interesuje sie dzieckiem, zatem ty nie musisz tez swoimi, bys mial wiecej czasu dla niej i kek bombelka, masz miec ladne cialo, ale o silowni, basenie, hobby juz zapomnij, bo musisz kiec czas dla niej. itd. itp.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/18/2023 at 1:26 AM, Elguest said:

HAHAHAHAH, dlatego założyłem ten temat bo jedna spotyka się ze mną już regularnie i ja zamiast cieszyć się ze mam free seks i zero pierdolenia nad głowa, plus jest w porządku dziewczyna jak na razie, to myśle czego nie ma a co miała ex co jest idiotyczne XD

Wiesz co robi ex a czego nie robi obecna?

Ex cię olewa a  to boli.

Niejeden marzył, żeby ex wróciła tylko po to, żeby to on ją kopnął w d* a nie ona jego.

Bywa, ale kilka dekad później.

 

Męcz się jeśli musisz i nie umiesz inaczej.

Światu to jest obojętne.

Gdy obecna cię kopnie, też będziesz się męczył i klął na swoją głupotę.

Taki to rodzaj ludzki jest popieprzony.

Ceni tylko to czego nie ma i nie może dostać.

 

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JoeBlue napisał(a):

Wiesz co robi ex a czego nie robi obecna?

Ex cię olewa a  to boli.

Niejeden marzył, żeby ex wróciła tylko po to, żeby to on ją kopnął w d* a nie ona jego.

Bywa, ale kilka dekad później.

 

Męcz się jeśli musisz i nie umiesz inaczej.

Światu to jest obojętne.

Gdy obecna cię kopnie, też będziesz się męczył i klął na swoją głupotę.

Taki to rodzaj ludzki jest popieprzony.

Ceni tylko to czego nie ma i nie może dostać.

 

 

Zgadzam się jak najbardziej, czuje niechęć gdy jestem oblegany, ale gdy już mnie jakaś nie chce to mam ochotę się postarać. Nie raz myśle jak to naprawić w sobie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, JoeBlue napisał(a):

Nie musisz naprawiać.

Światu to jest obojętne.

Taki twój los i już.

Nie lepiej się z nim pogodzić?

Wtedy człowiek się nie męczy i nie wysila.

 

W jedbym filmiku DeMasta mówił o tym, że:

1 Świat ma wywalone na twoje istnienie

2 Świat nawet nie wie iż istniejesz

3 Świat nie ma pojęcia o zapoznaniu przez Ciebie tych dwóch zasad 

U kogo się przypomina z jakiego filmiku DeMasta to było? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To co czujesz to jakaś forma syndromu Tej Jedynej. Wrzucam w ramach ciekawostki. Przeczytałem Twój wątek, a ponieważ robiłem to w przerwie podczas pracy z GPT. Poprosiłem go o to aby doradził jak poradzić sobie z tym syndromem.

 

Syndrom "tej jedynej" to stan emocjonalny, w którym osoba jest przekonana, że istnieje tylko jeden idealny partner dla niej i często przeżywa intensywne uczucia związane z tą osobą, nawet jeśli związek jest nierealistyczny lub zakończony. Oto kilka kroków, które mogą pomóc w leczeniu tego syndromu:

Akceptacja uczuć: Zrozum, że to, co czujesz, jest normalne i ludzkie. Nie próbuj tłumić swoich emocji, ale staraj się je akceptować i przetwarzać.

Samorozwój: Skup się na sobie i swoim rozwoju osobistym. Zajęcia takie jak sport, nauka nowych umiejętności czy podróże mogą pomóc ci lepiej zrozumieć siebie i to, czego naprawdę potrzebujesz w życiu.

Rozmowa z terapeutą: Profesjonalna pomoc może być bardzo skuteczna. Terapeuta może pomóc Ci zrozumieć przyczyny tego syndromu i nauczyć technik radzenia sobie z nim.

Sieć wsparcia: Rozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną. Dzielenie się swoimi uczuciami i problemami może pomóc ci poczuć się mniej osamotnionym i zrozumianym.

Zastanów się nad swoimi oczekiwaniami: Czasami syndrom "tej jedynej" wynika z nierealistycznych oczekiwań co do związku i partnera. Przemyślenie i ewentualna korekta tych oczekiwań może być pomocna.

Praktykowanie uważności: Techniki uważności i medytacji mogą pomóc ci lepiej zarządzać emocjami i uczuciami.

Aktywność społeczna: Zaangażowanie się w działalność społeczną lub grupowe hobby może pomóc ci rozwinąć nowe relacje i zainteresowania.

Cierpliwość: Zrozum, że przezwyciężenie takich uczuć może zająć czas. Bądź cierpliwy wobec siebie i daj sobie czas na przetworzenie i zrozumienie swoich emocji.

 

Znajdź podobieństwa z tym co napisali Bracia 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.