Skocz do zawartości

Antyrządowe protesty rolników Niemcy, Polska...


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Optimus Prime napisał(a):

Tego ja nie uznaje zasady jak to dsm mówi czy carioner że lepiej niech to pierdolnie wszystko bo jak pierdolnie to może i nic nie będzie zbierać.

 

Akcelerakcjonizm ma sens tylko jeśli masz odpowiednio dobra organizacje z którą przejmiesz władze i rozpoczniesz odbudowę na zgliszczach. Gdy wszystko pierdolnie nie będzie spokojnego libertariańskiego życia tylko dzika, anarchistyczna walka o dominacje.

3 godziny temu, cst9191 napisał(a):

Z jednej strony Ruscy bankrutują, a z drugiej stać ich na opłacanie agentów i milionów trolli takich jak my :)

Pewnie finansują ich na kredyt xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodowici Niemcy protestują o swój byt... tymczasem:

Cytat

BERLIN, 19 stycznia (Reuters) – Niemcy skróciły drogę cudzoziemców do uzyskania obywatelstwa i w piątek zniosły zakaz podwójnego obywatelstwa, uchwalając ustawę o naturalizacji, która ma odzwierciedlać rzeczywistość społeczeństwa, które od dawna jest zróżnicowane etnicznie i przyciągać więcej pracowników migrujących.
Nowa ustawa, będąca popisem polityki koalicji partii centrowych i lewicowych pod przewodnictwem kanclerza Olafa Scholza, została przyjęta po burzliwej debacie w parlamencie, podczas której ustawodawcy opozycji oskarżyli rząd o dewaluację obywatelstwa i zwiększenie obciążeń, jakie migracja nakłada na usługi publiczne .
„My, 20 milionów ludzi ze środowisk migracyjnych, zostajemy tutaj. Ten kraj należy do nas wszystkich i nie pozwolimy, aby został nam odebrany” - powiedziała ustawodawca socjaldemokrata Reem Alabali-Radovan, urodzona w Moskwie w rodzinie irackich asyryjczyków, którzy uzyskali azyl w Niemczech w 1996 roku.


https://www.reuters.com/world/europe/labour-hungry-germany-ease-citizenship-path-despite-migration-rows-2024-01-19/

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cst9191 napisał(a):

Ale zaczadzony umysł przyjmie wszystko.

Stara koncepcja, tym razem a rebours ;)

 

„Jeśli traktor nie może orać, jeśli siew nie osiągnie skutku, jeśli łamie się w ręku norma, a od majstra zalatuje wódką, jeśli zamarł warsztatu ruch, spalił serce motor – to fakt, że działa klasowy wróg.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Obliteraror said:

„Jeśli traktor nie może orać, jeśli siew nie osiągnie skutku, jeśli łamie się w ręku norma, a od majstra zalatuje wódką, jeśli zamarł warsztatu ruch, spalił serce motor – to fakt, że działa klasowy wróg.

Szczytem ironii jest tutaj fakt, że zwykle tym "wrogiem klasowym" są ludzie wybrani na przedstawicieli "klasy", ze złotymi ideami w sercach i na ustach. To już gdzie owo serce mają, to odrębny temat, ale usta za to zawsze pierwsze do szampana i kawioru ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A we Francji rolnicy chcą "wziąć Paryż głodem". 

"Zrozumieliśmy, że dopóki protest jest daleko od Paryża, przesłanie nie dotrze do odbiorcy" – powiedział w radiu RTL Arnaud Rousseau, szef związku zawodowego FNSEA.

 

Dopiero realne widmo wywiezienia "towarzyszy Szmaciaków" na taczkach wymusi na nich jakiekolwiek ruchy obronne, czyli ustępstwa w swych totalniackich zapędach. Bo dopóki płoną samochody sąsiadów a nie rządowe limuzyny, wszystko jest przecież "pod kontrolą". 

 

ps. Chociaż taka mała refleksja mnie nachodzi, wypowiedziana w głowie słowami tow. Urbana - "rząd się sam wyżywi". Nie inaczej jest przecież w każdym komsomolskim kraju. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Rnext said:

A we Francji rolnicy chcą "wziąć Paryż głodem". 

W USA sformowały się dwa konwoje "poparcia" dla działań stanu Texas, w sprawie zablokowania nielegalnej imigracji.

Ten sam wzorzec, protesty przeciw "rządowi unii federalnej"...

https://nypost.com/2024/01/30/news/take-our-border-back-convoy-were-just-ordinary-citizens/

 

A tymczasem u nas, po cichutku, Lewica zbiera podpisy pod słynną ustawą o "zmianie definicji gwałtu":

https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,30643098,czas-zmienic-definicje-gwaltu-lewica-rusza-ze-zbieraniem-podpisow.html?squid_js=false

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w końcu dymy pod szczytującym KC w Bruxeli. I to nie w przenośni - płoną ogniska, woda się leje, lud protestuje skutecznie ochraniany kordonem bezpieczeństwa EUROZOMO przed wściekłością eurokratów, przestraszonych wizją utraty chlebka za free. No, może nie aż tak za free, bo i nierób za popierdywanie w stołek też skasuje. 

Nagranie live:

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z prawej na dziś. I dobrze, osobiście popieram mimo drastycznej niewygody dla wielu z nas. Żałuję tylko, że rolnicy jadą traktorami zamiast taczkami, bo te po worzeniu gnoju na gospodarstwach doskonale by się nadały do wywożenia gnoju poza bramy urzędów. 

 

Rządy są naszym największym wrogiem a nie sąsiad, geje i lesbijki. Rządzący pracują jak przedstawiciele handlowi - za nasze pieniądze dostają tylko podstawowe pensje (jak na ich apetyty to głodowe) ale realnie pracują na zlecenie za prowizję. Te im oczywiście ktoś zupełnie inny wypłaca i to jego interesu pilnują. Nie ma większego konfliktu interesów niż pomiędzy rządzącymi i rządzonymi. Tym bardziej, że ich arogancka postawa zamyka się słowami - "możecie tupać, zgrzytać zębami, płakać i krzyczeć a my i tak przepchniemy to co nam każą przepchnąć". Spójrzcie na Madryt, gdzie siłowo spacyfikowano teraz protestujących. Wcześniej podobnie rozprawił się Trudeau choćby z protestującymi kierowcami, szykanując na tysiąc sposobów i blokując ludziom konta bankowe. Chociaż wcześniej ze strachu spierdalał przez okno swojego gabinetu (czasy plandemii). 

 

Dlatego czarno widzę skutki tych protestów, bo żaden rząd nie zamierza się cofnąć. Co najwyżej zagrać na zwłokę i zamydlić oczy jakimiś pozorami częściowych ustępstw. A jakież to jest proste - brak możliwości swawoli rządu lub brak (samo)rządzących w ogóle oznaczał by po prostu, że nie miał by kto przepychać tych wszystkich bzdetów. Rząd ma dostawać zlecenia od suwerena i je realizować a nie "wymyślać" jakieś wciąż nowe bzdety, jak tu (niby) wszystkim w losie ulżyć. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rnext napisał(a):

To z prawej na dziś. I dobrze, osobiście popieram mimo drastycznej niewygody dla wielu z nas.

Chłop ma rację, tylko mało gdzie się słyszy, że rolnicy protestują również wobec ciągle zmieniających się przepisów ws ekologii:

 

"Protestujemy przeciwko radykałom. Zarówno tym z brukselskich jak i warszawskich salonów. Radykałom którzy mając na sztandarach walkę z klimatem bądź ochronę zwierząt, niszczą gospodarkę, bezpieczeństwo żywnościowe, niezależność finansową. Wiem, że większość z was nie jest związana w żaden sposób z rolnictwem. Jednak to też za chwilę dotknie was jako właścicieli domów, konsumentów, kierowców, podatników (bo za chwilę dojdą kolejne podatki europejskie). Będziemy z własnych pieniędzy docieplać nasze domy, wyrzucać piece gazowe które dwa lata temu były eko, na poczet elektrycznych pomp ciepła. Kupimy 3 szybowe okna, bo te sprzed kilku lat są nic niewarte. Wszystko po to by dostać świadectwo energetyczne budynku, bez którego w przyszłości nie sprzedacie własnej nieruchomości. "

 

Gdyby nagłośnili ten aspekt strajk miałby lepsze opinie i większe poparcie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Brat Jan said:

Gdyby nagłośnili ten aspekt strajk miałby lepsze opinie i większe poparcie.

Media mają raczej zlecenie na wyciszenie tematów niewygodnych dla władzy albo ich zakłamywanie. To np. ma miejsce w kwestii protestów rolników, bo skoro nie da się zamilczeć do końca, to próbuje się jedwabnikowi sprzedać jako rolnicze roszczenia o dopłaty i jeszcze "wincyj dopłat". A tu nie o to się sprawa rozbija. Pod tym względem władza posiłkuje się najlepszymi wzorcami z NSDAP i pomysłami Goebbelsa. 

  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rnext napisał(a):

Media mają raczej zlecenie na wyciszenie tematów niewygodnych dla władzy albo ich zakłamywanie.

Miałem na myśli samych rolników w mediach lokalnych i internetowych. Brak jest tego np że walczą z ciągle zmieniającymi się przepisami ekologicznymi np dotyczącymi ogrzewania domów.

 

 

1 godzinę temu, Rnext napisał(a):

Dlatego czarno widzę skutki tych protestów, bo żaden rząd nie zamierza się cofnąć. Co najwyżej zagrać na zwłokę i zamydlić oczy jakimiś pozorami częściowych ustępstw.

Ideologie zazwyczaj ewoluują po śmierci głównych propagatorów, przywódców i sponsorów. Zobaczymy (jak dożyjemy) dokąd to pójdzie po śmierci Klausa, Sorosa i spółki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext pomimo mojego pełnego poparcia dla strajków to nie wierzę również w jakąkolwiek zmianę czy wycofanie się z postulatów.

 

Taki przykład ale myśle, że dobrze zobrazowany bo takich jak moja mama jest na prawdę wielu. Jest to nałogowy oglądacz tvn24, więc nie muszę objaśniać w co wierzy i na jaką partie głosowała ,,z własnej woli”. Rozmawiamy dzisiaj i wspomniała mi, że prąd drogi a jeszcze nas podwyżki czekają w połowie roku na co jej wspomniałem, że będzie jeszcze gorzej i jest to w dużej mierze zasługa jej kochanej Unii- i tutaj mi przerywa, żeby błyskotliwie mnie poinformować, że to jeszcze za poprzedniej władzy zaakceptowali. I generalnie tonem zbywającym, no jak to do foliarza co wierzy ruskiej propagandzie, powiedziała, żebyśmy nie rozmawiali o polityce. Co ona mi będzie gówniarzowi tłumaczyć. W telewizji jest wykształcona, ładna pani reporter. Zaprosiła specjalistę w danej dziedzinie, który jej przecież wszystko objaśnił.

 

Ona chyba najgorzej się denerwuje, kiedy jej mówię, że między wyborcami PiS i PO zasadniczo nie ma różnicy: ot jedni z krzyżem w ręku, drudzy z błyskawicą na czole razem w nienawiścią przeciwko sobie dali się pięknie podpuścić.

 

Do wyborców dwóch głównych partii w tym kraju kompletnie nic nie dociera. U nich nie ma czegoś takiego jak ,,ponad podziałami”. A wszystkiemu jest winny ściek medialny. To według mnie, jest największym wrogiem w tym kraju a po roku 2020 tylko utwierdziłem się w tym przekonaniu. 

Edytowane przez Jan III Wspaniały
  • Like 11
  • Dzięki 2
  • Haha 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Jan III Wspaniały said:

Do wyborców dwóch głównych partii w tym kraju kompletnie nic nie dociera.

Czyli do większości tzw. "narodu".

Aha, jak ktoś z duopolu chce się wypisać, to też ma podstawioną alternatywę: jedną, albo drugą.

31 minutes ago, Jan III Wspaniały said:

A wszystkiemu jest winny ściek medialny.

Amerykanie maja takie powiedzonko "fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me". Jeśli raz mnie oszukasz, to Twoja wina, ale jeśli ja drugi raz dam się oszukać, to ja powinienem się wstydzić...

 

Natomiast znamienne, ze od kilku dni widać propagandową masówkę anty-rolniczą. Patrzcie jakimi Lamborghini od Unii oni na protest przyjechali; a bez krawca i mechanika to na golasa będą swoje pola końmi orać... najlepszy, sprawdzony mechanizm degenerowania postulatów poprzez ataki ad personam, zwłaszcza poprzez kieszeń, i ośmieszanie. 

39 minutes ago, Jan III Wspaniały said:

Zaprosiła specjalistę w danej dziedzinie

Na przykład Hartmana, Środę, Pawłowicz... sami specjaliści i profesorowie. Do wyboru, do koloru; znajdzie się "ekspert" na każdą okazję.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan III Wspaniały moja mamusia to samo. I zawsze w PL na obiadku u mamy, wspominam o pewnym strażaku o imieniu Grzegorz. 😎 I słyszę: zamknij się. 

 

A i ten program szkło kontaktowe. Oni mają wyznawców, Piasecki z Stefanem Siarzeskim, kiedyś klasa, dziś nie kumam tego humoru i narracji. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Iceman84PL podpiął/eła i promował(a) ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.