Skocz do zawartości

Akcje Mentzen SA


ManOfGod

Rekomendowane odpowiedzi

Struktura grupy kapitałowej wygląda na wał właściwie po pierwszym spojrzeniu. W uproszczeniu Mentzen będzie mógł sprzedać swoje akcje i mieć jednocześnie pełną kontrolę nad główną działalnością. Cenowo startuje z poziomu całkiem atrakcyjnego w porównaniu do branży, ale nie mają jednocześnie jakiejś super bazy klientów i wielkich perspektyw tak szczerze mówiąc. Dla mnie średniak branżowy z ryzykiem wykręcenia wała na inwestorach. Nie sądzę, żeby ludzie, aż tak się rzucili na to. Silne powiązanie polityczne działa tutaj mocno na niekorzyść. Środowisko inwestycyjne nie za bardzo lubi takie połączenia.

 

Tutaj masz pełną analizę oferty publicznej. Raczej drugiego tak rozbudowanego materiału o tej ofercie publicznej nie znajdziesz.

 

 

Edytowane przez mac
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, kiedyś myślałem że to ten słynny mesjasz ale z czasem zacząłem wątpić. Kolejny oligarcha, bardzo nie podobały mi się jego wypowiedzi na kanale zero dot. mieszkań. Jednym zdaniem to człowiek który jest za tym żeby 99% kapitału było w rękach 1% ludzi do których on sam chciałby należeć. Został pożarty przez mój ulubiony system gospodarczy - kapitalizm.

Edytowane przez Jonash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już bynajmniej wiadomo po co sobie robił PR w internecie :))

 

Fajnie to sobie wymyślił aby zdobyć kapitał od plebejuszy - tak pół uczciwie ale ważne że legalnie. To przecież od razu widać że gość jest śliski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Iceman84PL zmienił(a) tytuł na Akcje Mentzen SA
11 godzin temu, ManOfGod napisał(a):

Chciałem raczej zarobić i to szybko opchnąć.

 

Nie tak się zarabia na akcjach. 

Takie spekulacje są ryzykowne- to najczęstrzy sposób na stratę dużej kasy. 

 

Chcesz zarobić na akcjach- pakuj w solidne sprawy, najlepiej takie które dobre dywidendy wypłacają i trzymaj to 3-5 lat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś część ludzi, która chyba lubi być wprowadzona w błąd, przykładem tu jest Pan Wojewódzki i Palikot i ich słynna plajta.

 

W pewnych ludzi się nie inwestuje, bo istnieje olbrzymie ryzyko, że stoją za nimi różne organizacje, albo mają duży stopień psychopatii itd., itp., etc.

 

Poza tym jak powiedział Pan Korwin, zawsze się trochę gwałci - tak samo polityk, musi zawsze tyć tyć skłamać, zwłaszcza przed wyborami.

 

Więc mówiąc dyplomatycznie, ja bym się nad tym inwestowaniem w tego szyderczo uśmiechniętego Pana, poważnie zastanowił :)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział ktoś w moich rodzinnych stronach.

 

Chcesz zostać milionerem? Zasadź milion kalafiorów i sprzedaj po złotówce za sztukę. Zostaniesz milionerem.

 

Inwestowanie w akcje i to co mówią w telewizji i internecie.... rozkodowanie brzmi następująco....

Zostaniesz Wyjebany Na Pieniądze......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vodkas85 napisał(a):

nwestowanie w akcje i to co mówią w telewizji i internecie.... rozkodowanie brzmi następująco....

Zostaniesz Wyjebany Na Pieniądze......

 

Nieprawda. 

można na akcjach sensownie zarobić i jest do dobry krok w stronę zabezpieczania majątku. 

Tylko

- zero emocji

- dobre rozeznanie

- cieprliwość

- rozsądne wybory i nie wszytsko w jeden koszyk

- nie nastawiac sie na bicie majątku x200 w dwa miechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja samego Mentzena lubię,  taki trochę pajac, ale nie można powiedzieć, że jest głupi.  Trochę jak Korwin, który nigdy nie wiadomo kiedy raz poważnie a raz bezczelnie troluje.

 

Niemniej sympatię sympatiami,  ale złotówki mu nie dam potrzymać.

Ciekawe też że tylko w jednym domu maklerskim są zapisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to utalentowany biznesman, ale też mu nie ufam, wg mnie jest fałszywy. Gra pod publikę i jest komformistą. Zachowuje się nienaturalnie, w sposób wyuczony.

Raczej padaka jest z przedsiębiorstwami w Polsce teraz i nie zanosi się by było lepiej, więc nie wiem na czym oni chcą rosnąć. Korporacje nie zostaną ich klientami, bo korporacje są zlewaczałe.

Konkurencja w postaci Ifirmy i Infaktu.

11 godzin temu, bzgqdn napisał(a):

Trochę jak Korwin, który nigdy nie wiadomo kiedy raz poważnie a raz bezczelnie troluje.

jest przepaść między Korwinem a Mentzenem. Korwin jest bezkompromisowy, nie cacka się, a Mentzen cwaniakuje pod publiczkę.

22 godziny temu, vodkas85 napisał(a):

Inwestowanie w akcje (...)

Zostaniesz Wyjebany Na Pieniądze......

W Polsce jest jeszcze niska świadomość w porównaniu do krajów rozwiniętych. Jak kupujesz akcje to kupujesz część przedsiębiorstwa.

Edytowane przez pytamowiec
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.