Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

@Kleofas Jakimi zasadami? W polityce nie ma zasad-obywatele to tylko mięso wyborcze. 

 

Dla nich liczy się tylko władza, pieniądze, wpływy i wizerunek i to niezależnie od opcji politycznej. 

 

Mają na Ciebie wyjebane, są gotowi nawet wysłać Cię do lokalu wyborczego w okresie pandemii - potem możesz umierać, ale najlepiej samotnie w domu, żebyś się do statystyk nie wliczal. 

 

Taka prawda. 

 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobryziomek napisał:

Mają na Ciebie wyjebane, są gotowi nawet wysłać Cię do lokalu wyborczego w okresie pandemii - potem możesz umierać, ale najlepiej samotnie w domu, żebyś się do statystyk nie wliczal. 

Co wy jeszcze robicie w jakichkolwiek strukturach państwowych, tak się zastanawiam.

 

Z innej beczki, ja osobiście Kościół Katolicki darzę dość głęboką pogardą, ale zastanawiam się jak wierni reagują na to, że różne firmy, instytucje, osoby publiczne albo dają własny hajs na pomoc w walce z wirusem, albo organizują zbiórki, a tymczasem ich religijna ostoja głównie wyciąga w tej sytuacji łapy po hajs, natomiast nie słyszę za bardzo o tym, żeby się nim dzielili...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trevor napisał:

Znowu Żydów wklejam ale nie moge z tego co te ortodoxy wyczyniają. Zorganizowali pogrzeb w Brooklyn a policja przysłała armatki wodne: 

Ja wklejam artykuł z The Jerusalem Post o ortodoksyjnych Żydach w NY. Oni wszędzie teraz stwarzają problemy.

https://www.jpost.com/Diaspora/Brooklyns-Orthodox-neighborhoods-have-high-rates-of-coronavirus-623455

 

W Bnei Brak mieście ortodoksyjnych Żydów pod Tel Awiwem rząd użył dwóch batalionów spadochroniarzy do odcięcia tego miasta od reszty kraju. Szacuje się, że 38% z 200 tyś mieszkańców jest zakażonych wirusem. Nie mogli sobie z nimi dać rady: https://www.jpost.com/Breaking-News/Bnei-Brak-residents-will-be-able-to-leave-their-homes-for-work-624210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypusWierni kościoła katolickiego w zdecydowanej większości nie połączą tych faktów. To nie pierwsza taka sytuacja, że Kościół ma kolokwialnie mówiąc wyjebane na zbiórki publiczne i realną pomoc potrzebującym w sytuacji kryzysowej.

(btw nawet włoska mafia pomaga, ale oni akurat mają interes w słabości państwa.) 

 

 

I w sumie dobre pytanie zadales - co ja robię w struktach państwowych? Żyje i będę żył do końca swoich dni, z systemu nie ucieknie nigdy więc nawet nie próbuje - gdybym spróbował wówczas w bolesny sposób przekonalbym się gdzie jest moje miejsce. XD

 

Chociaż akurat masz trochę racji w tym, że lekko przegialem z tym co napisałem w poprzednim komentarzu. Mimo wszystko interes rządzących zawsze będzie dla nich na pierwszym miejscu nawet kosztem zdrowia ich wyborców co dobitnie pokazał upór pisu przy organizacji wyborów.

 

 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ma to pomóc w organizacji m.in. transportów szczepionek, maseczek, środków medycznych, środków ochrony osobistej, kontroli ruchu osób i pojazdów, w tym kontroli ruchu na granicach, a także dokonywania oprysków, wysyłania komunikatów, tworzenia dokumentacji zdarzeń.

Czyżby rząd czerpał coraz więcej inspiracji z Chin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mosze Red napisał:

Jak podaje "Fakt", Jarosław Kaczyński odwiedził grób matki i symboliczną mogiłę Lecha i Marii Kaczyńskich, których ciała spoczywają na Wawelu w Krakowie. Towarzyszyło mu kilka osób.

 

Tymczasem na bramie nekropolii widnieje kartka z komunikatem: "Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 2 kwietnia do 11 kwietnia 2020 r. cmentarz zostaje zamknięty dla osób odwiedzających groby".

Jak ustalił "Fakt", decyzję o zamknięciu cmentarza podjęła archidiecezja warszawska na polecenie rządu. 

 

 

14 godzin temu, Kleofas napisał:

Po Prezesie mimo wszystko się tego nie spodziewałem. Wydawał mi się człowiekiem z zasadami. A to jest jak pstryczek w nos wszystkim ludziom. Zresztą wczorajsza pielgrzymka rządowa pod pomnik katyński była podobna w wymowie. Dziwne to wszystko.

Te dwa wydarzenia nie ułatwią Dudzie wygranej.

Gdyby ktoś wpadł na pomysł negatywnej kampanii przedwyborczej w necie to może być ciekawie."Nie głosuj na PiS zobacz co robią w czasie epidemii"

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Patton napisał:

A potem sięgną po literatów i poetów?

Czyli PAŻP miała chrapkę na system informatyczny, na który jej nie stać (czyt. - woli kupić prezesom po mesiorku i dziwce na każdy dzień roku), więc szacher-macher i łotry-kumotry się dogadali, żeby rządowymi, złodziejskimi łapkami ukraść autorom/wi jego dorobek, może nawet życia.

Stara prawda - rząd chce naszego dobra, więc trzeba je dobrze ukryć.

No i lekcja tym razem dla programistów - NICZEGO nie produkujcie w Polsce. Panowie z CDR - kumacie czaczę? Wasz produkt idealnie się nadaje do walki ze skutkami "pandemii" podczas internowania.

Jak tak dalej pójdzie, to będzie tu tylko jedna firma (NBP) zajmująca się produkcją jedynej rzeczy - zadrukowanego cyferkami papieru dla bezrobotnych

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bassfreak napisał:

Dziwne czasy. Trudno teraz nawet ominąć bezprawie. 

Przeszliśmy transformację ustrojową z państwa policyjnego w państwo urzędnicze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brat Jan napisał:

Czy w swoim prywatnym aucie mogę to zakrycie ryja zdjąć?

Teraz będzie zależało to od interpretacji urzędnika, stojącego przed tzw. "dylematem palca w dupie" (jak mu wsadzisz palec w dupę to Ty masz palec w dupie czy on ma palec w dupie?). 

Czyli czy będąc w aucie jesteś w przestrzeni publicznej czy nie. Bo może się okazać że tylko w prywatnym garażu możesz zdjąć. Chociaż wówczas też oddychasz publicznym powietrzem.

W Polsce wracamy do starych, dobra tradycji, jeszcze z początków lotnictwa - dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf. Ci co byli na "wydobywczym" mówią, że nie jest tak źle, wystarczy się tylko przyznać do wszystkich zarzutów.

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski rząd w obecnej sytuacji radzi sobie źle - jedyne, co dobrze mu idzie, to kręcenie w taki sposób (stan wyjątkowy bez stanu wyjątkowego), aby Duduś wciąż mógł podtrzymywac żyrandol. Jestem pewien, że opozycja poradziłaby sobie jeszcze gorzej, ale nie zmienia to faktu, że te pokazówki (wojsko i żandarmeria na ulicach - po co to? brakuje nam innych służb?) nie przekładają się na faktyczną skuteczność w walce ze skutkami epidemii. Wychodzą na wierzch lata zaniedbań, wcale nie ze strony partii rządzącej.

Zresztą, proszę posłuchać tego idioty, dumnego ze sprowadzenia ponad 40 tysięcy obywateli z zagranicy w czasie trwania epidemii:

https://www.youtube.com/watch?v=-9Y91rT2nGs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.