Skocz do zawartości

Co te PIS-orki odpierdalają?


Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle mnie zastanawia to, w jaki sposób rządzący Polską traktują Ukrainę.

Wszyscy mają w dupie ten kraj. Wiedzą doskonale, że jest to terytorium Rosji, bo ONZ nigdy nie potwierdziła istnienia państwa Ukraina. Nikt się tam nie wtrąca, traktując wojnę na tym terenie jako wewnętrzne sprawy Rosji. Nikt oprócz tych, którzy rządzą Polską.

Dlaczego na silę włażą rosyjskiemu niedźwiedziowi na łapę? Po co nas tam wpychają? Do tego sprowadzają Ukraińców do Polski całymi tabunami, choć dla Polaków brakuje pracy. Ukraina ciągle pokazuje, gdzie ma Polskę i Polaków, a ci dalej swoje.

Czasami mam wrażenie, że rządzą nami Ukraińcy z polskim obywatelstwem.

Do Białorusi nic nie mam i popieram integrację z tym krajem, ale Ukraińców po prostu nie trawię. Być może są tam jacyś normalni, uczciwi ludzie... ale w hitlerowskich niemczech też mogli być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lukas napisał:

Nie było żadnego głosowania za ceta, było ustalenie porządku głosowania, miało się odbyć większością 2/3 głosów

Nie, nie było...

Ile lat masz szanowny Kolego?

W tym głosowaniu przyjęto uchwałę  o ratyfikacji,

gl.jpg

http://www.tysol.pl/a1154-Sejm-przyjal-kontrowersyjna-uchwale-ws-CETA-Zobacz-jak-glosowali-poslowie

 

No i (p)osłowie, którzy głosowali w ten sposób teraz, w następnym głosowaniu zagłosują przeciwko CETA?

To gratuluję dobrego humoru.

Nie wiem, gdzie tu Kolega widzi logikę, ale może ja jej nie dostrzegam...

 

A potem będzie: co myśmy zrobili....

 

Dla mnie jest proste:

PISPO dostało przykaz, że CETA ma przejść, i teraz kontrolnie pokazali nam i swoim mocodawocom, że idą zgodnie w jednym kierunku.

A, te kilka głosów przeciw, i wstrzymanych, to znając kondycję intelektualną posłów, trafiło się przypadkiem.

 

Jeśli ludzie nie "tupną" nogami, to będzie CETA.

PIS nie ma problemu wrzucać nas w syf, tak jak i PO:

Kaczyński pierwszy krzyczał o unijnej armii, walczeniu za ukrainę stojąć w Kijowie..


Masz rację, PIS I PO się różnią.

PO wspierał facetów w sukienkach LGBT, PIS  wspiera pedofilów w sukienkach - to ci co chcą na TACE taka odwrotność ceta.

PO miał armię (około) 800 tyś urzędników, PIS powiększył ją o kolejnych kilkadziesiąt.

PO podwyższył kilkanaście podatków, PIS podwyższył i stworzył nowe.

PO oddawało się niemcom, PIS daje d... USA.

PO walczyło z terroryzmem, PIS stworzyło nawet ustawę, że karty telefonicznej nie kupisz bez dowodu.

Chcesz jeszcze więcej różnic, Waść?

PO zrobiło 23% podatek na chwilę, PIS w tym roku przedłużył tą chwilę.

PO wprowadził ustawę o szczepieniach, prezydent z PIS ją podpisał, w skrócie koncerny nie ponoszą winy za ewentualne powikłania, z przymusowych szczepień.

PO oddawało ziemią obcokrajowcom, PIS stworzył ustawę, że w większości wypadków może kupić ziemię tylko kościół, synagoga itd.

 


Tylko powiedz mi, dlaczego zwykły Kowalski, ten bat od rządu czuje w ten sam sposób?

Niezależnie od tego, kto rządzi.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2016 o 23:40, kootas napisał:

Masz rację, Zezorro nie idzie z głównym nurtem, ale czy nie ma racji?

 

1. Nigdzie nie pisałem jakim nurtem idzie Zezorro i czy w ogóle idzie jakimkolwiek nurtem.
2. Napisałem za to, że "on mówi o strategicznym wyprzedzającym uderzeniu Rosji na NATO, a ty pisałeś o użyciu przez Rosję broni ABC na terenie Polski. W związku z tym filmik jest nie na temat." A to są dwie odrębne kwestie.

3. Tak jak napisałem ten człowiek bredzi, czyli nie ma racji. Swoją wiedzę czerpie z telewizji, ewentualnie dzienników wyraźnie to widać jak mówi o Iskanderach, które mają uderzyć w centra dowodzenia w Europie Zachodniej. Oczywiście jest to wierutna bzdura, bo Iskandery nie maja takiego zasięgu! Czego Pan komentator nie sprawdził, a o Kalibrach, Topolach i innych Buławach nie wie, bo w telewizji nie powiedzieli.
4. O jego niekompetencji świadczy również fakt iż podaje twierdzenia bez dowodów, np. te opinie rosyjskich generałów. Tak trudno podać nazwiska i źródło?
4. Francja i Wielka Brytania o USA nie wspominając, mają zdolności do przetrwania pierwszego uderzenia i atak na te państwa przy użyciu broni ABC zakończy się atomowym holokaustem i wymazaniem Rosji z mapy świata. Przypominam, że kryzys kubański nie zakończył się wojną atomową. Tyle jeżeli chodzi o użycie strategicznej broni atomowej.
5. Jeżeli chodzi o to, o czym Ty pisałeś, czyli użycie taktycznej broni atomowej to przeanalizuj sobie scenariusze przywoływanych przez mnie ćwiczeń Zapad z ostatnich lat, doktrynie deeskalacji i grach wojennych NATO-Rosja. Jest tam co najwyżej mowa o taktycznej broni atomowej. Jedna z takich gier poniżej:


https://www.rand.org/content/dam/rand/pubs/research_reports/RR1200/RR1253/RAND_RR1253.pdf

W skrócie jeżeli będzie konflikt to konwencjonalny - czołgi piechota, artyleria itp.

6. Ten "analityk" Zezorro to mieszanka banałów, niekompetencji, twierdzeń bez dowodów i pozorowania na super znawcę. No i do tego zaprzecza sam sobie. W jednym filmiku mówi o tym, że Rosja zaatakuje centa dowodzenia w Europie Zachodniej - musi do tego użyć strategicznej broni atomowej, a w innym stwierdza, że użyje taktycznej broni atomowej w Polsce w pierwszym dniu konfliktu - o broni strategicznej i Europie Zachodniej ani słowa ;). Gościu powinien poczytać o doktrynie wojennej Rosji i doktrynie deeskalacji.
8. Głupot jakie wypowiada nawet nie chce mi się nawet punktować z wyjątkiem perełki "Amerykanie nie mieli wojny na swoim terytorium nie licząc wojny domowej" LOL :).
 

Dnia 17.10.2016 o 10:09, Lukas napisał:

Dobrze że tych karakali nie wzieliśmy, tych bezbronnych gratów za setki baniek. Ile tam milardów łapówek poszło dla sitwy po-psl?


A możesz uzasadnić, dlaczego uważasz, że to dobrze,że nie zdecydowano się na Caracala? Tylko proszę o konkrety, dowody,twarde dane  a nie ogólniki.

 

Dnia 17.10.2016 o 10:09, Lukas napisał:

To już lepiej by było mi2 dozbroić w rakiety i niech chłopaki walą. A mi 24 to nawet by dźwignął z 10 rakiet naprowadzanych co walą na 3-5 km.

1. Resursy tych śmigłowców się kończą.
2. Części zamienne pochodzą ze wschodu.
3. Awionika do wymiany.
4. Tunguska ma zasięg 8 km., Tor 12 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jastrzab napisał:

W skrócie jeżeli będzie konflikt to konwencjonalny - czołgi piechota, artyleria itp.

To po co Rosja dowiozła rakiet w Kaliningradzie?

https://pl.sputniknews.com/swiat/201610114039314-NATO-Rosja-Iskandery-obwod-kaliningradzki/

Edytowane przez kootas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caracale są konstrukcją przestarzałą, data powstania projektu podobna do mi24.

Wyprodukowano caracali tylko 50szt a my mieliśmy zakupić ich aż 60 szt.

Francuskie wojska na nich nie latają.

Koszt jednostkowy zawyżony w stosunku do zamówień z innych państw.

Są niezabezpieczone przed atakiem pocisku ziemia-powietrze ze strony nawet piechoty.

Miały być rekompansatą za stracone zamówienie mistrali dla rassiji.

Łapówy tam poszły ogromne, Tusk na króla europy itp itd.

Tu jest trochę info o możliwościach modernizacji serii MI 

http://www.defence24.pl/473912,polsko-ukrainski-smiglowiec-w-pierwszej-kolejnosci-modernizacja-posowieckich-maszyn

Informacje z serwisu defence24.pl.

 

Natomiast co do mojego wieku to trochę po 30tce.

Też mi się ten pis nie podoba, żydki, co zrobisz...

Ale to co te kurwy po/psl zrobiły z PL to jest zdrada stanu.

Czy wy naprawdę wierzycie że można cokolwiek zmienić przez 1 rok?

Mając przeciwko sobie prasę, banki, zagraniczne instytucje, nawet własne bezmyślne społeczeństwo...

 

Urzędy w PL dalej sprawuję ci sami ludzie z sitwy po/psl/sld.

Patrz impreza trybunału w Gdańsku u prezydenta oskarżonego o łapówy i lewy majątek.

W sądach dalej żydokomuna, jak pis ma ukarać układ?

Zdajecie sobie sprawę że zamach smoleński miał być ostatecznym przejęciem władzy w PL i zabetonowaniu układy wsi/po/psl i chuj wie jeszcze kogo...

Rozumiecie jak czuje się grupa ludzi na którą zgotowano taki zamach? Jak potrzebuje ona ochrony? Rozumiecie dlaczego tak wspierają usa?

Zobacz że polonia amerykańska jest bardzo mocna. To oni mogą nam pomóc, niemcy i rosja nas rozebrali gospodarczo, ponoć to był ostatni dzwonek na zwrot.

Ja ich nie tłumaczę ja to próbuję zrozumieć. Zawsze jest przyczyna i skutek.

 

Do Ciebie Kootas się sprułem bo masz dziwną nazwę i avatar. No i te żródła trochę mało wiarygodne.

Jest teraz zajabisty nacisk na dywersję w necie, ruś płaci ciężką kasę za to. A ludzie łykają...

Dezinformacja i propaganda. Oni zawsze na to stawiali.

Straszą i straszą i straszą i straszą. A my się nie powinniśmy bać.

Chuj z nimi, Bóg z nami.

 

Ach i zapomniałbym, oczernianie kościoła katolickiego i wyzywanie księży od pedofili, hmmm to też nisko dosyć. Dzisiaj w modzie!

Religia katolicka opiera się na świetnych założeniach, wiem że współczsny KK toczy rak, ale mimo to chcę wierzyć że nie jest aż tak żle.

Zobacz że laickie kraje europy jak dzifka franca już dawno zostały oddane w jasyr, kalifat, mudziny, turbany, pozamiatane. tfu... 

 

Coś na rozluźnienie muskuł https://www.youtube.com/watch?v=Y5r3iGLMYmw

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kootas napisał:

Nie wiem dlaczego dziennikarze skupiają się tylko na Iskanderach i nie piszą np. o Su 27, które stacjonują bardzo blisko polskiej granicy. Wydaje mi się, że wynika to z ich niewiedzy i z tego, że Iskandery są medialne.

I napiszę po raz kolejny samoloty/rakiety nie zajmą terenu i pomijając broń atomową nie są w stanie wygrać konfliktu. Do tego potrzebna są wojska lądowe wystarczy zobaczyć co się dzieje w Iraku czy Afganistanie kiedy wycofano większość sił lądowych. To samo dzieje się w Syrii czy Libii. Same rakiety/samoloty to za mało do wygrania konfliktu. Tak jak Luftwaffe nie złamała Wielkiej Brtyanii tak samo naloty dywanowe nie złamały III Rzeszy.

 

18 godzin temu, Lukas napisał:

Caracale są konstrukcją przestarzałą, data powstania projektu podobna do mi24.

Pierwszy lot Caracala miał miejsce 27.10.2000 r., a Mi 24 19.09.1969. Rożnica 31 lat. Pierwszy Caracal trafił do służby w 2005 r. a pierwszy Mi 24 w 1972 r. Różnica 33 lata.
 

18 godzin temu, Lukas napisał:

Wyprodukowano caracali tylko 50szt a my mieliśmy zakupić ich aż 60 szt.

Francuskie wojska na nich nie latają.

Francja 19 szt. + Brazylia 50 szt. + Meksyk 6 szt. + Indonezja 6 szt. + 10 w planach + Tajlandia 6 + Malezja 12 + 30 Kuwejt (zamówione) + Kazachstan 20 (zamówione) = 99 wyprodukowanych + 50 zamówionych + 10 które może zamówi Indonezja.

http://www.defenseindustrydaily.com/french-stimulus-5-more-ec725-helicopters-05399/
http://www.helipress.it/schede-633-indonesia_receives_first_csar_dedicated_ec725_helicopter
http://www.airbushelicopters.com/website/en/press/Royal-Thai-Air-Force-places-order-for-two-additional-EC725s_2020.html
http://www.janes.com/article/62850/kuwait-signs-for-30-caracal-helicopters
http://helihub.com/2012/05/11/kazakhstan-orders-20-eurocopter-ec725s/
 

18 godzin temu, Lukas napisał:

Koszt jednostkowy zawyżony w stosunku do zamówień z innych państw.

Ile państw zamówiło 34 sztuki w wersjach specjalistycznych, które są nawet kilkukrotnie droższe od wersji podstawowej? Które państwo (oprócz Francji) ma możliwość ich pełnego serwisowani  fabrykę silników na swoim terytorium? O reszcie offestu nie wspominając.
 

19 godzin temu, Lukas napisał:

Są niezabezpieczone przed atakiem pocisku ziemia-powietrze ze strony nawet piechoty.

Jasne ;)
http://www.airbushelicopters.com/website/docs_wsw/RUB_271/tile_2870/20151001_Infographic_H225M_poster_EN_low.jpg
 

20 godzin temu, Lukas napisał:

Modernizacja części naszych śmigłowców to najrozsądniejsze wyjście, ale trzeba było o tym myśleć przed sprzedażą Świdnika i nie rozwiązuje to problemu maszyn specjalistycznych i szturmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lukas napisał:

Ach i zapomniałbym, oczernianie kościoła katolickiego i wyzywanie księży od pedofili, hmmm to też nisko dosyć. Dzisiaj w modzie!

Religia katolicka opiera się na świetnych założeniach, wiem że współczsny KK toczy rak, ale mimo to chcę wierzyć że nie jest aż tak żle.

 

Nie mam nic, do WIARY, każda osoba może wierzyć, w co chce.

Ale nie mogę pojąć, dlaczego pod wiarę podczepia się, jak pasożyt religia?

Kościół, jak zapytasz Świadków Jehowy(choć też są szaleni), jest fantazją na temat biblii, chodzi w nim o KASĘ I WŁADZĘ.

Jakim prawem mówię, o kościele?

Takim, że jak zapłacę, za operę, i wychodzę z niej niezadowolony to mogę WYROBIĆ sobie własną opinię na jej temat.

Jeśli kościół katolicki wyciąga łapy po pieniądz podatnika, to ten podatnik MA PRAWO ocenić, jak KK wydaje jego pieniądze.

W mojej opinii szamani tej wiary mówią co innego, a robią co innego.

CO do pedofilii, to można powiedzieć naturalne, że pedofile pchają się tam, gdzie mają częsty kontakt z ofiarami(potencjalnymi), i ci w sukienkach

łatwo mogą się skryć w całej tej szopce.

 

Podkreślam, nie mam nic do jakiejkolwiek wiary.

 

A co do wyników z googla nt problemu, to:

https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=pedofilia+w+kościele+katolickim+w+polsce

Wyniki zapytania mówią same za siebie, problem jest, zamiatany pod dywan.

 

Za sprawę księdza, którego KK zamiast ukarać dla przykładu, przenosi do innych miejsc w kraju, należy karać cały KK.

Oczywiście w normalnym kraju, w normalnym...?

 

Cytat

Zbigniew Stonoga opublikował nagranie, na którym widać, jak prawdopodobnie proboszcz z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zawierciu uprawiał seks z 14-latkiem. Nastolatek próbował odebrać sobie życie przez to, co zrobił mu kapłan. Po tym, jak nagranie pojawiło się w sieci ks. Dariusz Zając zrezygnował ze sprawowania urzędu proboszcza w parafii.

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/zbigniew-stonoga-zatrzymal-ksiedza-duchowny-jest-pedofilem_900270.html

 

PIS zapewne nic nie zrobi.

 

 

 

 

Edytowane przez kootas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kootas napisał:

Ale nie mogę pojąć, dlaczego pod wiarę podczepia się, jak pasożyt religia?

Kościół, jak zapytasz Świadków Jehowy(choć też są szaleni), jest fantazją na temat biblii, chodzi w nim o KASĘ I WŁADZĘ.

W pierwszym zdaniu zadałeś pytanie, a w drugim sobie na nie odpowiedziałeś. :)

Liczy się hajs i dominacja - a za takim myśleniem kryje się całkowity brak zasad moralnych.

 

"Są barany, to je strzygę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caracale to przestarzałe i bezbronne francuskie gówno.

A kontrakt negocjowany przez sitwę to jawny wałek i powinny polecieć za to wyroki za zdrade stanu RP!

 

http://wpolityce.pl/polityka/257233-niebywale-airbus-przyznaje-ze-caracale-sa-przestarzale-i-zapowiada-budowe-nastepcy-a-ekspert-tlumaczy-polska-kupuje-maszyny-z-lat-60

http://europejczycy.info/58429/artykuly/porazajace-polska-kupuje-za-niebotyczne-pieniadze-smiglowce-caracal-ktore-sa-przestarzale/

 

http://www.tvp.info/19779661/gen-czempinski-kupujemy-zabawke-te-helikoptery-bez-systemu-samoobrony-sa-bezwartosciowe

http://niezalezna.pl/81667-tak-rzad-kopacz-negocjowal-caracale-zobacz-ile-smiglowcow-za-te-sama-cene-kupila-turcja

 

Zaraz poleci hejt za źródła, na szybko wklejałem, nie mam czasu, sorry, praca i obowiązki.

 

I teraz kwintesencja :D

Siemoniak, nadworny błazen i kierowca tfusska, mianowany tylko przez przypadek ministrem obrony narodowej, przyklepał ten wałek, świadom swojej bezkarności.

Tutaj możemy zobaczyć tego gwiazdora sceny politycznej, trochę w swoim zachowaniu przypominającego dr.Słabeusza.

 

Bystry jak woda w klozecie!

Na koniec to: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1681650,Caracale-za-Mistrale-Kontrakt-na-francuskie-smiglowce-byl-ustawiony

 

I jeszcze wytłumaczcie mi proszę czy naprawdę nas stać na ten szajs za 13,5 MLD pln ? Na helikoptery do transportu żołnierzy? Naprawdę? Ja chyba snię i jestem w raju :D

Polska jest jednak SUPERMOCARSTWEM :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukas
1. Pierwszy Caracal wszedł do służby w 2005 r. Jeżeli dla kogoś jest to przestarzały sprzęt to nie mam dalszych pytań. Najnowszy amerykański B52 wyprodukowano w 1962 r. i planuje się, że pozostanie w służbie do 2040 r. i jakoś nikt nie pisze, że jest niby przestarzały.
2. Co do projektowania następcy Caracala to co w tym dziwnego? Jeżeli w ogóle wejdzie do służby to minie z dziesięć lat, a jak będą takie problemy tak jak z australijskimi Tigerami to potrwa to znacznie dłużej.
3. Mieliśmy kupić 34 śmigłowce w wersjach specjalistycznych (8 ZOP, 8 dla Wojsk Specjalnych, 5 MEDEVAC, 13 CSAR), które ze względu na potrzebę zabrania specjalistycznego wyposażenia i uzbrojenia są kilkukrotnie droższe od wersji transportowej.
4. Co do zakupu Turcji:
"TAI will produce T70 aircraft in two configurations – 89 aircraft in common utility configuration and 20 aircraft in a firefighting configuration for the Directorate General of Forestry."
"The T70 aircraft will supplement more than 100 UH-60 BLACK HAWK aircraft currently operational with the Turkish armed forces."


http://lockheedmartin.com/us/news/press-releases/2016/june/160616-mst-sikorsky-turkish-industry-launch-program-to-build-T70-utility-helicopters.html


Kupują tańsze wersje, mają przeszkoloną obsługę, serwis, części zamienne, uzbrojenie itd., i płacą mniej niż Polska, która takich zdolności nie posiada. Co w tym dziwnego?

5. Co do uzbrojenia i samoobrony to wkleję jeszcze raz link do grafiki:

http://www.airbushelicopters.com/website/docs_wsw/RUB_271/tile_2870/20151001_Infographic_H225M_poster_EN_low.jpg
 

Jest uzbrojenie? Jest. Są systemy samoobrony? Są. Dlatego prosiłem o konkret bo nie chcę po raz kolejny udowadniać, że koło jednak nie jest kwadratowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2016 o 22:57, Jastrzab napisał:

Zamiast pouczać innych użytkowników proponuję Szanownemu Moderatorowi, aby uważnie czytał posty na które odpowiada. W swojej wypowiedzi użyłem czasu przyszłego, a nie przeszłego. Odniosłem się do przyszłości. Z mojej wypowiedzi nie wynik, że Polska nigdy nie była przedmiotem podziału pomiędzy państwa ościenne. Dlatego proszę nie przypisywać mi nie moich twierdzeń, ponieważ jest to zwykła sztuczka erystyczna, która w tym konkretnym przypadku prowadzi do zabawnej sytuacji, kiedy to Szanowny Moderator poleca mi douczenie się historii, a sam pisze, że:

Chyba nie doczytałeś.

Nigdzie nie sugerowałem, że negujesz przeszłe 'rozbiory' Polski. Napisałem otwarcie, że sugerujesz brak możliwości takiego zdarzenia w przyszłości, co w obliczu przeszłych rozbiorów jest po prostu naiwne. I bynajmniej nie kwalifikuje się to do kategorii sztuczek erystycznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Jastrząb ale dla mnie autorytetem w dziedzinie lotnictwa jest np: mjr. Michał Andrzej Fiszer (ur. we wrześniu 1962 w Łodzi) – Żołnierzmjr rezpilot, ekspert wojskowy, dziennikarz, wykładowca studiów strategicznych w prywatnej uczelni Collegium Civitas[1].

VS

Jastrząb, anonimowy użytkownik forum z avatarem samolotu który ma wiedzę absolutną umożliwiająca mu udowodnienie kwadratury koła oraz wirlokrotne kopiowanie infografiki z reklamówki Airbusa (która jak się okazuje nie zawiera danych lecz obrazki!)

 

NIe czytałeś linków z mojego posta więc wkleję to tutaj:

 

Caracal to stary śmigłowiec, który został opracowany w II połowie lat 60. Jego konstrukcja była dość udana w owych latach, natomiast jeżeli chodzi o nasze potrzeby, to jest ona obarczona bardzo poważnymi wadami

— tłumaczy Fiszer portalowi newseria.pl.

Dodaje, że maszyna dziś oferowana jako H225M Caracal pochodzi z 2000 r., ale sama konstrukcja została opracowana pół wieku temu i wywodzi się z modelu Aérospatiale SA330 Puma, który został oblatany w 1965 r.!

 

Sam producent tych maszyn nie ukrywa, że potrzeba modernizacji i gruntownej przebudowy maszyny jest oczywista. 

Polska kupuje więc stare maszyny, kosztem przemysłu zbrojeniowego obecnego w naszym kraju…

 

– Od dawna było wiadomo, że system, w który wyposażone są śmigłowce Caracal jest przestarzały. Te helikoptery nie mają systemu samoobrony, czyli są bezbronne w obliczu nowoczesnej broni, którą nosi pojedynczy żołnierz – powiedział w „Po przecinku” w TVP Info gen. Gromosław Czempiński, były szef UOP.

Gromosław Józef Czempiński (ur. 12 października 1945[1]) – szef Urzędu Ochrony Państwa w latach 1993–1996, generał brygady wstanie spoczynku.

 

 

To są autorytety w tej dziedzinie, twoje osobiste zdanie jest interesujące ale ma małą wartość merytoryczną.

Natomiast wklejając ponownie infografikę z broszurki Airbusa pokazałeś jak bardzo masz w poważaniu swoich rozmówców. 

I jeszcze jedno, po całym dniu pracy na telefonie w języku angielskim wchodzę na POLSKIE forum gdzie piszą POLACY!!!

A Ty dajesz same źródła w języku ang. No tak przecież tutaj w pl taki zaścianek a tam w świecie to autorytety że hoho.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dr Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

Chyba nie doczytałeś.

Nigdzie nie sugerowałem, że negujesz przeszłe 'rozbiory' Polski. Napisałem otwarcie, że sugerujesz brak możliwości takiego zdarzenia w przyszłości, co w obliczu przeszłych rozbiorów jest po prostu naiwne. I bynajmniej nie kwalifikuje się to do kategorii sztuczek erystycznych.

 


Pogrubienia w obu cytatach moje reszta oryginalna.

 

Dnia 13.10.2016 o 16:18, dr Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

Chyba mnie nie zrozumiałeś...

Doucz się historii bo nie raz i nie dwa powtarzał się schemat gdzie Polska była 'rewindykowana' jednocześnie z OBU STRON (a nawet i z trzech!), a nie że nie była rewindykowana wcale, jak to sugerujesz.

Prawidła geografii są takie a nie inne i leżymy między młotem a kowadłem, a nie między dwoma wacikami do demakijażu.


@Lukas

 

1. Linki podane przez Ciebie przeczytałem.
2. Na mnie autorytety nie działają. Mnie interesuje nie to kto mówi, ale to co ma do powiedzenia i to czy jest w stanie swoje twierdzenia udowodnić.
3. Tak, śmigłowiec z przełomu wieków z opracowanym wtedy silnikiem, awioniką itd. jest dla Pana Majora przestarzały. Szkoda, że nabywcy tych śmigłowców na całym świecie nie wiedzieli, że kupują przestarzały sprzęt.
A tak na poważnie, jeżeli to, że Caracal jest oparty na koncepcji Cougara stanowi dla Pana Majora taką poważną wadę i świadczy o tym, że jest to niby przestarzały śmigłowiec to za parę dni musimy od niego usłyszeć, że Black Hawk (niewiele młodszy od Cougara a dużo starszy od Caracala) też jest przestarzały. Taki test, co jest dla Pana Majora istotne. Kraj pochodzenia producenta, czy to kiedy poprzednik proponowanych dla WP śmigłowców powstał.

4. To że Caracal posiada systemy samoobrony było przedstawione na zamieszonej przeze mnie grafice. Jeżeli uważasz, że dane przedstawione przez producenta na temat swojego wyboru są niewiarygodne i dodatkowo obrażają Ciebie, to przedstawie inny dowód na poparcie mojej tezy, że Caracal systemy samoobrony posiada:

elips-nh-1.001-640x360.jpg

ec725-countermeasures1-2x.jpg

slideshow-2013-09-17.jpg

I jeszcze cytaty:
" Helibras successfully conducted the flight test campaign system launcher countermeasures “Chaff & Flare” EC725 helicopter. "
"Developed by Helibras Engineering Center, under the direction of engineer Walter Son, this self-protection system for military application is used to detect and identify threats to aircraft and are able to fool heat-seeking missiles or radar. Tests carried out, which are also unprecedented in the country, are part of the certification campaign of military operational versions of Project H-XBR with the Department of Aerospace Science and Technology (DCTA) through its Institute of Aeronautical Technology (IFI).

Were performed on six helicopter flight prototype “BRA05” to perform a wide variety of testing the integrated systems which have proven reliable separation of pyrotechnic cartridges in the entire operating envelope of the helicopter."

I link do cytatów:

http://helihub.com/2013/09/12/helibras-tests-countermeasures-system-on-ec725/

Szkoda, że Pana Generała tam nie było, wytłumaczyłby Brazylijczykom, że przetestowali coś co nie istnieje. I jeszcze byli z tych testów zadowoleni!

5. Ze względu na elementarną uczciwość podaje dowody na poparcie swoich tez i z tego samego powodu podaje je w językach oryginalnych. Dzięki temu jeżeli komuś moje twierdzenia wydają się fałszywe może je szybko sprawdzić. Jeżeli to komuś nie pasuje i nie zgadza się z moimi twierdzeniami nie musi mi odpisywać. Ja ze swojej strony staram się dyskutować rzetelnie i merytorycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do meritum.

Nigdy nie zdekomunizowano szkół, spotkanie profesora, który mówi rzetelnie o kapitalizmie, wolnym rynku itd jest trudne.

Przez to, mamy to, co mamy.

Nasz minister finansów, Morawiecki rzekł:

Cytat

Jestem zakochany w budżecie i to miłość odwzajemniona.

http://www.rp.pl/Rzad-PiS/161029987-Mateusz-Morawiecki-Jestem-zakochany-w-budzecie.html

 

Rozumiem tracenie głowy, przez facetów przez jakąś dziurkę.

Ale, ta dziurka ma 60 miliardów złotych. W takim deficycie się ten ktoś zakochał.

 

Jeszcze dokładają nowych podatków, zanosi się na wyparowanie ludzi prowadzących działalność gospodarczą.

Nikt mu nigdy podczas nauki, nie wytłumaczył czym jest krzywa Laffera?

Dobrze, że jest jeszcze gdzie się wynieść.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Morawiecki to ma taaaką mordę, młodszego wepchnął na stołek i teraz będzie tworzył prezentacje w fotoszopie... Żal w chuj.

I pierdolą emocjonalnie gdzie powinny być cyfry i dane...

 

Ale... I tak jestem DUMNY z dobrej zmiany.

Gdyby sitwa wygrała wybory prezydenckie mielibyśmy już po lasach a na ulicach muslim/africa terror.

Rozbiór Polski stałby się po raz kolejny faktem, znowu strzelano by na ulicach do polaków - jak do górników jakieś 2 lata temu...

Zobaczycie będzie dobrze, nie dajcie się wrogiej propagandzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobili!

Zachęcając obniżkami podatków do inwestycji w Polsce, tworzą miejsca pracy dla POLAKÓW.

POLACY mieszkają w POLSCE, płacą podatki, konsumują dobra oraz nieruchomości.

Tworzy się sieć naczyń powiązanych, generują następne miejsca pracy w obsłudze tych już pracujących.

W okresie kilku lat owa zniżka zwróci się z nawiązką.

Podstawy ekonomi się kłaniają.

 

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę koszty społeczne, które są często ważniejsze niż wyliczenia matematyczne.

Przykro mi że ludzie zostali wypchnięci za granicę przez poprzednie 8 lat rabunku i zamordyzmu.

Może wrócą jak będą miejsca pracy w prestiżowych koncernach jakim jest Daimler.

Smutne jest słuchać jak bardzo gorzko patrzą na Polskę i polski rząd.

 

Każdy kowalem swojego losu, jeśli liczysz że rząd ci coś da, załatwi, to żyjesz w socjalizimie.

Jeśli masz jaja powalczyć, to wtedy żyjesz w kapitalizmie.

Na pocieszenie dodam że sprzedaż Ferrari jest u nas najwyższa w EU.

Czyli jednak są i tacy którym jest lepiej!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Lukas napisał:

Podstawy ekonomi się kłaniają.

Właśnie!

Rząd da mercedesowi 81 milionów zł. + dodatkowe ulgi.

Każde miejsce pracy w mercu jest dotowane w kwocie 81 tysięcy złotych.

Nie wiem, gdzie Cie uczono ekonomii?

Ile lat będzie musiał pracować robotnik, aby "odrobić" tą inwestycję?

Skąd wzięto pieniądze na ten datek? Rząd nie ma żadnych pieniędzy, tylko Twoje.

https://oko.press/rzad-daje-mercedesowi-81-mln/

 

Gdzie szacunek dla prowadzących działalność bez żadnych subwencji, i dodatkowo dających zatrudnienie?

Gdzie równe traktowanie przez państwo?

Polskie biznesy nękane przez Polski rząd, a który uderza w patriotyczne tony.

 

Proponuję zacząć od podstaw:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomii uczyłem się w Poznańskiej Akademii Ekonomicznej. Ukończonej z tytułem magistra. Wydział zarządzania. W liceum profil matematyczno-fizyczny.

Mikro, makro, statystyka, ekonometria, historia ekonomiczna, podstawy prawa. Potrafię liczyć, dużo w życiu widziałem, zwiedziłem pół świata. Też ciężko pracowałem w uk na studiach i po.

 

A Ty gdzie się uczyłeś ekonomi? W internecie? Czy dlatego jesteś w UK, czy z powodu internetowej wiedzy ekonomicznej?

Czy wiesz że ludzie w PL zarabiają często więcej niż w UK?

Czy wiesz że każdy kraj chciałby mieć montownię Daimlera?

Czy wiesz że praca w branży motoryzacyjnej jest mokrym snem prawie każdego mężczyzny?

Czy z zazdrości i stuporu tak plujesz? A może z powodu nikłej wartości merytorycznej twojej wiedzy?

 

Przyjebaliście się do pisiorów o CETA, wszyscy pluli żółcią.

Nikt nie napisał o scenariuszu gdzie inny kraj to blokuje - a to było oczywiste.

Wychodzi na to że my sobie zrobiliśmy zajebisty PR u wujka sama, pełne poparcie!

A umowa i tak nie przejdzie i tak.

I to jest właśnie polityka, gra gestów, deklaracji, pustych obietnic.

NIKT nie napisał nic w tym kontekście, wszyscy jazda, plucie....

 

Jak w wyborczzej, na tvn, u niusłika. Żal i zgrzytanie zębów.

I te źródła internetowe... Podziemna tv, jabłonowski... Asz dziennik, kto następny?

Zapomniałbym hahaha Zbigi Stonoga :D Autorytet, pogromca kościelnych pedofili, obrońca ucieśnionych lokatorów.

Znany z "wypierdalaj chamie za brame, bo cie odcholuje" autorytet internetowy gimbazjalistów...

Edytowane przez Lukas
zapomniałem o Stonodze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Lukas said:

Bardzo dobrze zrobili!

Zachęcając obniżkami podatków do inwestycji w Polsce, tworzą miejsca pracy dla POLAKÓW.

A ile miejsc nie powstanie z uwagi na obciążenie podatkowe naszych rodzimych biznesów?

Poza tym jak polskie firmy mają podjąć walkę z zagranicznymi koncernami, jeżeli rząd "funduje" tym drugim fabryki?

Moim zdaniem to jest tworzenie nieucziwej konkurencji dla polskich przedsiębiorstw.

 

10 hours ago, Lukas said:

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę koszty społeczne, które są często ważniejsze niż wyliczenia matematyczne.

Przykro mi że ludzie zostali wypchnięci za granicę przez poprzednie 8 lat rabunku i zamordyzmu.

Może wrócą jak będą miejsca pracy w prestiżowych koncernach jakim jest Daimler.

Smutne jest słuchać jak bardzo gorzko patrzą na Polskę i polski rząd.

 

Masz rację wskazując główną przyczynę migracji : "ludzie zostali wypchnięci za granicę przez poprzednie 8 lat rabunku i zamordyzmu."

To teraz pytanie: w jaki sposób otworzenie fabryki jakiegoś koncernu miałoby wpłynąć na zmniejszenie zjawiska rabunku i zamordyzmu, aby ludzie zdecydowali się na powrót do kraju? Otworzenie fabryki niczego nie zmieni w tym kontekście, a nawet pogorszy sprawę, bo te 70 mln skądś się będzie musiało znaleźć (ciekawe skąd).

 

Już widzę jak Polacy tłumnie wracają montować opony w prestiżowych mercedesach w Polsce.

 

10 hours ago, Lukas said:

Każdy kowalem swojego losu, jeśli liczysz że rząd ci coś da, załatwi, to żyjesz w socjalizimie.

Jeśli masz jaja powalczyć, to wtedy żyjesz w kapitalizmie.

Z twoich wypowiedzi w takim razie wynika, że sam jesteś socjalistą skoro uwarzasz, że to bardzo dobrze, że rząd załatwi nam fabryki obcych koncernów.

 

10 hours ago, Lukas said:

Na pocieszenie dodam że sprzedaż Ferrari jest u nas najwyższa w EU.

Czyli jednak są i tacy którym jest lepiej!

 

Chciałbym poznać jakieś źródło na którym opierasz swoje stwierdzenie, bo ja nie mogłem prawie niczego znaleźć na ten temat.

 

Jedyne co znalazłem to dane z 2012 roku:

by-country.jpg?w=470&h=664

(źródło: https://fiatgroupworld.com/2013/06/01/ferrari-sales-2012-full-year-analysis/)

 

I nie wygląda to tak pięknie jak mówisz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Lukas napisał:

Czy wiesz że ludzie w PL zarabiają często więcej niż w UK?

 

Nie często tylko rzadko i nieliczni, jedyne co tu się zgadza to że są tacy ludzie, którzy zarabiają więcej. Weź porównaj średni dochód w UK do Rp i tyle. Weź też pod uwagę statystyki dotyczące ilości milionerów na na 100k mieszkańców. Więc ta "częstość" statystycznie nie występuje.

 

 

31 minut temu, Lukas napisał:

Czy wiesz że każdy kraj chciałby mieć montownię Daimlera?

 

Kraj ale w jakim sensie przedstawiciele polityczni, czy większość mieszkańców zagłosowała by za tą montownią?

 

 

31 minut temu, Lukas napisał:

Czy wiesz że praca w branży motoryzacyjnej jest mokrym snem prawie każdego mężczyzny?

 

To, że chłopcy lubią samochody i lubią przy nich pracować jest przesłanką ekonomiczną do stawiania fabryki, ty tak serio?

 

 

@Lukas i teraz tak, abstrahując całkowicie od wcześniejszych postów kootasa, żebyś mi nie imputował, że w tym sporze biorę jego stronę. 

 

1 Przyjrzyj się jeszcze raz swojemu postowi i temu co napisałeś, nie podałeś żadnych ekonomicznych powodów zainwestowania kasy przez państwo w obcy koncern.

 

2 Zarzuciłeś w sposób pośredni iż, twój rozmówca mieszka i pracuje w UK bo nie radzi sobie w Polsce, jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Skąd ci się to wzięło?

 

3 Wyskoczyłeś z wykształceniem jednocześnie zarzucając innej osobie brak wiedzy w temacie. To, że masz wykształcenie kierunkowe nie musi oznaczać, że masz rację. To co napisałeś to bardzo emocjonalna erystyka ;)

 

 

I teraz tak jeśli chcesz dyskutować podaj rzeczowe argumenty ile kasy włoży państwo w ten interes, ile lat kasa będzie wracała do budżetu i w jakiej formie, czy to się zwróci?

 

Następnie podaj wyliczenia udowadniające, że wożenie tej samej kasy w rozwój polskiej przedsiębiorczości przyniesie mniej miejsc pracy i zwróci się wolniej/ będzie generowało mniejsze zyski.

 

To będą argumenty, bo na razie to wygląda tak:

 

- ja mam magistra, a ty się nie znasz

- każdy chłopiec lubi matchboxy

- w Polsce są ludzie, którzy zarabiają dobrze (są i w Ugandzie czy Sierra Leone :lol: )

- wszyscy by chcieli to i my powinniśmy chcieć


Jak to jest argumentacja magistra ekonomii to ja kisnę :lol: 

 

Więc błyśnij proszę fachową wiedzą, masz wykształcenie w tej dziedzinie więc podaj konkrety, a nie baw się erystyką :) 

 

 

31 minut temu, Lukas napisał:

Przyjebaliście się do pisiorów o CETA, wszyscy pluli żółcią.

Nikt nie napisał o scenariuszu gdzie inny kraj to blokuje - a to było oczywiste.

Wychodzi na to że my sobie zrobiliśmy zajebisty PR u wujka sama, pełne poparcie!

A umowa i tak nie przejdzie i tak.

I to jest właśnie polityka, gra gestów, deklaracji, pustych obietnic.

 

Ehh to nie jest twoja mocna strona.  Jak się przepycha deal (w tym polityczny):

 

- zbierasz poparcie

- przekonujesz niezdecydowanych

- zostaje nieliczna grupa zajadłych przeciwników (tym musisz coś dać więcej bo reszta frajerów poparła bezwarunkowo)

 

Co się dzieje w sytuacji gdy w umowie wielostronnej większość popiera umowę, a zostają nieliczni przeciwnicy?

Umowa jest dalej forsowana tyle, że nieliczni otrzymają dodatkowe profity w zamian za zmianę zdania.

 

Grupa interesu nazwijmy ją X forsuje jakąś umowę.

 

I tak kraje A,B,C,D,E - popierają umowę są mają zajebisty PR itp, jak sam piszesz.

 

Kraje F,G - są przeciw - otrzymują dodatkowe bonusy i przywileje aby zmieniły zdanie

 

Wygrywa grupa interesów X oraz kraje F i G, które dostały bonusy, kraje A,B,C,D,E popierające bezwarunkowo zostały wyruchane w dupala. :) 

 

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu na takie forumowe potyczki. Z anonimowymi ludźmi.

Mam za dużo na głowie żeby jeszcze się potykać na argumenty z kolesiami na forum.

Pracuję, mieszkam sam, uczę się następnego języka obcego i nie będę marnował czasu na taką tanią nagonkę.

Wy macie swoje zdanie, plujecie na pis i lecicie z takimi źródłami internetowymi że śmiech na sali.

 

Co te pisiorki naodpierdalały? hahahahahah

Z forum o sprawach samców zrobiliście forum gazety wyborczej.

Na psisiory jazda :D Nagonka, gonić, strzelać :D Sami specjaliści od polityki. I od ekonomi :D

Jak tacy jesteście mądrzy to pewnie w praktyce macie firmy, nieruchomości, kontakty itp itd, mam racje?

 

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.więcej

 

Stanisław Lem

 

Wierzcie dalej w te "źródła" internetowe! Brawo!

Internet a w szczególności jewtube! :D

 

A co do zarobków w pl.

Koledzy lekarze chwalą, anestezjolog 300-600 pln na godz.

Mi się zdarzały miesiące 100pln na godz, a pracuje w biurze.

Kolega handluje deskami podłogowymi z 10k pln netto na miesiąc.

Gościu co robił remont łazienki 10k pln do ręki, żadnych faktur.

Przestańcie narzekać na pis tylko się wziąć do roboty.

No ale jak się czas marnuje na jebanie w klawisze to rzeczywiście można się poczuć oszukanym...

 

Nie będzie dla mnie autorytetem anonimowy użytkownik forum! Nigdy!

Na dyskusje też  nie mam czasu, nawet nie wiem z kim pisze.

Wstyd mi czytać takie głupoty, bez kitu wstyd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas-

 

Macie inne zdanie to się na Was obrażę.

 

Czasem się spotykamy więc nie wszyscy są anonimowi.

 

To że z jakiegoś powodu ktoś coś krytykuje nie znaczy że jest twardogłowym "nie bo nie",

Dobrego kolege nie skrytykujesz jeśli uznasz że robi coś od dupy strony? jeśli  nie. to nie chciałbym takiego kolegi.

 

Też kiedyś zarobiłem za 40h  pracy 12 tyś przelicz sobie to na godzinę , i co z tego.

 

To że dotuje się bogaty niemiecki koncern w ten sposób też mi się nie podoba.

Można polskie firmy zwolnić z części podatku w zamian za utworzenie miejsc pracy, czy efekt nie będzię znacznie lepszy?

Nie bądz jak "mocher", też głosowałem na pis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.