Skocz do zawartości

Co te PIS-orki odpierdalają?


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Im starsze auto, tym wyższy podatek. Na nowej akcyzie zyska budżet, jak i środowisko.

 

DGP dotarł do założeń, w których Ministerstwo Finansów proponuje wprowadzenie kwotowych stawek akcyzy. Ich wysokość zależałaby od roku produkcji i pojemności silnika.

 

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/987966,nowe-stawki-akcyzy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27/10/2016 o 09:33, Lukas napisał:

A Ty gdzie się uczyłeś ekonomi?

20 lat w prywatnym sektorze.

A do tego, by podsumować działania rządu, wystarczy matematyka ze szkoły średniej.

I rozum, wolny od haseł, o równości.

Gdy rząd, więcej wydaje, jak ma, to okrada obywatela.

To KRADZIEŻ, i w kraju PRAWA, taki rząd trafiłby do więzienia.

Poprosiłbym o podanie, gdzie mijam się z prawdą, gdy mówię, że PIS okrada, obywateli.

 

Ale, z przykrością zauważyłem, że za rzeczowy ton Twoich postów, dostałeś BANA.

Tak, że szkoda, bo liczyłem, że mnie poduczysz...

 

Co do CETA, to PIS pokazała, że niczym się nie różni od PO.

Ich mocodawca włada Wall Street, oni posłusznie wykonują jego polecenia , co do gospodarki.

A to, jak kształtuje się władza w Polsce, jest mu obojętne, ważne, że dwa "przeciwne" obozy słuchają jego rozkazów.

 

Nie wiem, co dobrego, według Ciebie, jeśli rząd zbiera podatki, Polskim firmom, i daje je zagranicznej?

Polskim firmom, które mają siedzibę, i planują być w Polsce.

A Merc,  taki zakład, jak robi u PL, może przenieść gdziekolwiek w kilka tygodni.

 

Co do polskich uczelni:

Jeśli kształcą młodzież, i są autorytetami, tacy ludzie, jak Bolek, "profesor" Bartoszewski, Baumann, Balcerowicz(ekonomista qrfa, ,socjalizmu) , i cała reszta, zaczepiona w

socjalistycznej przeszłości, i z niej nie wyjdą, a na zmiany nie pozwolą, bo nie mogą pojąć, że" wystarczy ludziom nie zabierać, a oni sami sobie poradzą" - W cudzysłowiu słowa A. Leppera.

To poniekąd był mój kolejny powód przeniesienia biznesu do UK.

 

Podsumowując, po latach PRACY na własny dobrobyt.

Jak wchodzę, do biura w budżetówce, to mogę powiedzieć, że ludzie w biurze przyszli DO pracy.

A ludzie w prywatnym sektorze naprawdę PRACUJĄ.

Tyle mojej rozmowy ze ścianą, ona nawet tak wyglądała, jak nie miałeś BANA.

 

A wracając do meritum, po Genialnym, planie zmiany podatków na Lepsze, przez Geniusza Finansów Morawieckiego.
 

Cytat

Wanda Krygielová z Pragi wyprowadziła tam 100 polskich firm. "Trzeszczę oczy ze zdziwienia na Polskę"

 

Przedsiębiorcy z Polski szturmują Czechy, choć wcale nie jest to raj podatkowy.

– To od klientów Polaków poznałam słowo "udupić". Zupełnie nie wiedziałam o co chodzi z tą waszą skarbówką. Niszczy firmy? U nas nikt nie chce nikogo zniszczyć. Urząd Skarbowy jest od zbierania pieniędzy. Popełnisz błąd urzędnicy mają ci pomóc w wyjaśnieniu sprawy, nie karają za byle co – opowiada Wanda Krygielová, adwokat z Pragi, która pomaga w rejestrowaniu spółek i zakładaniu działalności gospodarczej.

U takich ekspertów rozdzwoniły się telefony, a skrzynki pocztowe zaczęły zapełniać się mailami z Polski. Hasło "firma w Czechach" podbija właśnie wyszukiwarkę Google. Wystarczyła zapowiedź o 40-procentowej opłacie jednolitego podatku, a tysiące przedsiębiorców uruchomiło komputery i rozpoczęło poszukiwania najbliższego "podatkowego raju". 

 

http://natemat.pl/192563,wanda-krygielov-z-pragi-wyprowadzila-tam-ponad-100-polskich-firm-trzeszcze-oczy-ze-zdziwienia-na-polske

 

Tu jest moja odpowiedź, dlaczego nie płacę Polsce podatków, w większości w PL.

A tak samo zdziwieni są ludzie poza granicami Polski, jak opisuję zachowanie urzędów skarbowych, jak byłem w Niemczech i UK.

Polska biurwa myśli, że pracujesz dzięki temu, że to ona dała ci pozwolenie, i do końca życia nie zmieni swego podejścia.

 

W UK, byłem JEDEN raz w skarbowym, i urzędnik sam wypisał za mnie dokumentację, i starał się to zrobić szybko, abym mógł wrócić zarabiać.

Od tego czasu, sporo lat, nie miałem kontaktu z żadnym urzędnikiem, chyba dbają o to, abym czuł się potrzebny, bo na nich pracuję.

PIT-u ci nie pokażę, ale powiem, że w tym roku musiałem zapłacić taki podatek, jak w pierwszym roku zarobiłem przez rok cały - 12 miesięcy.

Dla mnie to oznacza to, że się rozwijam.

 

 

 

 

Edytowane przez kootas
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Żarty" ze strony rządu, ciąg dalszy.

Biznes zagłosuje nogami, i Ci, co chcą lepszej przyszłości.

Cytat

Propozycja zachowania obecnej wysokości kwoty wolnej od podatku wynika z braku szans na jej podniesienie w przyszłym roku. Posłowie PIS zapowiedzieli również, że nastąpi to w 2018 roku wraz z zapowiedzianą przez premier Beatę Szydło reformą podatkową.

http://biznes.onet.pl/podatki/wiadomosci/poslowie-pis-zlozyli-w-sejmie-projekt-ws-kwoty-wolnej-od-podatku/qp9hts

 

Przypomnę o krzywej Laffera https://mfiles.pl/pl/index.php/Krzywa_Laffera

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kootas napisał:

Przypomnę o krzywej Laffera https://mfiles.pl/pl/index.php/Krzywa_Laffera

Niestety chyba żaden baran tego prostego wykresu nie widział,ech miała być dobra zmiana,ale coś coraz mniej mi się to podoba.

Choć w wielu kwestiach uważam ze idą w pozytywnym kierunku tak tutaj porażka totalna.

Resztę TTIP zaora, a co sie ostanie pasta boysy wyrżną albo wyruchają.

eu już zdycha kwestia czasu,już nie długiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukas wiadomość dla ciebie.

Myślę, że czytasz to forum.

 

Nie wiedziałem, że dostałeś Banana - szkoda, bo chciałem z tobą popisać.

Moje lajki jakie dawałem tobie w twoich wpisach wynikały jedynie z nabytego u mnie przez lata "obiektywizmu" + dałem około roku czasu rządowi wotum zaufania.

Niestety wszystko wskazuje, że wotum zaufania dla tych "papkinów" się u mnie wyczerpał.

 

Teraz coś o mnie, takie minimum:

Jestem "wykwalifikowanym specjalistą" z masą papierów (certyfikatów) wyrobionych w różnych krajach.

W III RPRL za moją wyjatkową wiedzę i umiejętności zarabiałbym około 2500-3000 zeta netto (przy dobrych wiatrach).

Praca jaką bym wykonywał byłaby tak wyczerpująca, że po kilku latach nie nadawałbym się do niczego.

W tej kwestii nic się nie zmieniło w gospodarce.

 

Wyjeżdżając za granicę zarabiam netto 12 -15 tysi zeta miesięcznie, nie przepracowując się jak wół.

Jestem teraz w takim kraju w którym ceni się wykwalifikowanych fachowców (jest ich coraz mniej) i zarabiam w przeliczeniu około 20 euro na godzinę brutto.

Nie chcę się chwalić ale firmy HR prześcigały się w telefonach i nagocjowały z inwestorem coraz wyższe stawki abym dla nich pracował.

Wybrałem tą która dla mnie była najlepsza.

Pracuje tylko kilka miesięcy w roku, staram się przepracować max 6-7 miesięcy i z tego żyję i odpoczywam spokojnie później.

Standard życia mam całkiem wysoki + dosyć spore oszczędności ;)

Pewnie wg ciebie się nie rozwijam i nie jestem patriotą, mimo że kasę wydaję w 90% tu w Polsce.

Byłbym patriotą, gdybym pracował ze groszę od rana do wieczora w Polsce:lol: - znam tą ,qrwa retorykę.

@Lukas twoje fanatyczne pier..........ie, mimo faktów dokonanych, zdradziło tylko, że mieliśmy do czynienia z "użytecznym idiotą" pracującym w "układzie" PiS - PO.

 

BTW.

Info szczególnie dla ciebie.

 

U mnie w rejonie z list PiSiu startowali ludzie, którym żaden uczciwy człowiek mający choć odrobinę godności niepodałby ręki.

Ot taki komunistyczny "beton", mistrzowie przekrętów i skończeni debile.

Niestety niedostali się:lol: - dziwne, jednak pytanie powinno brzmieć tak:

"Jakim qrwa cudem dostali się na listę PiS" - pewnie Jarek nie zauważył:lol:

Tym miłym akcentem kończę swój elaborat, boś mi podniósł ciśnienie.

No Sincerely

Edytowane przez SledgeHammer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym celem powołania kraju, jest zadbanie o przyszłość narodu.

Rząd ma wypełniać ten cel, w skrócie.

 

Jak to osiągnąć:

Czapa, za złamanie obietnic wyborczych, co o tym myślicie?

Każda partia dwa razy by się zastanowiła, co zareklamować suwerenowi.

 

PIS stworzył coś, i to nie jest rząd Narodu Polskiego.

 

P.s.

Żeby zadbać o zdrowie dziecka, trzeba je wywieźć z Polski.

Niezły pomysł, na zmniejszenie wydatków na 500+.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, The Saint napisał:

 

No i fhój, cały czas się odkrywają, społeczeństwo nie tylko ma być całkowicie pojebane, to do tego jeszcze od najmłodszych lat chore.

Jednak fanatyczni ludzie pokroju @Lukas'a widzą w tym dbałość o obywateli:lol:.

 

Tak na marginesie:

Mi znajomy lekarz powiedział kiedyś po cichu aby nie wysyłać dzieci na te szczepienia, a było to ładnych parę lat temu, gdzie płaciło się niezłą kasę za nie;).

 

A z artykułu to jest dobre jeszcze:lol::

https://prawy.pl/40007-propagandystka-po-i-komorowskiego-rzecznikiem-msz/

pewnie pszypadeg;), niesprawdzili CV, bo zaganiani są:)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

9 godzin temu, kootas napisał:

Jak to osiągnąć:

Czapa, za złamanie obietnic wyborczych, co o tym myślicie?

Każda partia dwa razy by się zastanowiła, co zareklamować suwerenowi.

 

Dobre:lol:, ale jest jedno aleeeeee.

Trzeba być suwerennym i niepodległym państwem - zapomniałeś;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile PO radośnie zmierzało do socjalizmu.

O tyle, PIS leci na złamanie karku, z zamkniętymi oczyma.

Brakuje 60 miliardów w budżecie, to nie tną kosztów.

Łupią kolejne grupy społeczeństwa.

Z tego, co wiem, to transport napędza gospodarkę, i jeszcze jesteśmy konkurencyjni do firm z innych krajów jewrosojuza.

Do czasu, jak myślę.

To kolejna, szalona myśl.

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/37138/samochody_akcyza_infografika.jpeg

samochody_akcyza_infografika.jpeg

Edytowane przez kootas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na poważnie.

 

Od przynajmniej 27 lat wiadomo, co trzeba robić, aby kraj się rozwijał. Wiadomo, co jest największą przeszkodą dla rozwoju gospodarczego... I nic się nie zmienia. Nadal jest to samo.

 

Ja jestem przeciwnikiem ZUSu, chce sam decydować o tym, na co wydaje swoje pieniądze. Jestem za likwidacją podatku dochodowego i za wypierdoleniem na zbite ryje przynajmniej połowy urzędników. Bez tego nic nie ruszy.

 

Najbardziej wnerwia mnie zakładanie firm. W Polsce zajmuje to miesiąc i od początku kosztuje chyba ok. 1200zl miesięcznie bez względu na to, czy firma przynosi zysk, czy nie.

Nawet jeśli ktoś ma dobry pomysł na biznes, to i tak z reguły boi się biurokracji i wszystkich kosztów. Z tego względu nie robi nic lub pracuje na czarno.

 

W każdej z prywatnych firm dostawałem umowę na pensję minimalną i resztę kasy "pod stołem". Każdy woli mieć pieniądze dla siebie niż płacić podatki. Gdybym nie musiał płacić ZUSu, to sam mógłbym inwestować swoje pieniądze w sensowny sposób nie licząc na jakieś drobne z ZUSu... o ile dożyję.

 

Nie jestem zwolennikiem PiS, ale wiązałem z tą ekipą pewne nadzieje. Są rzeczy, które uważam za dobre, ale są też bardzo złe. Nie jest tak źle, jak za rządów PO - teraz przynajmniej można protestować na ulicach i Policja nikogo nie pałuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dobi napisał:

teraz przynajmniej można protestować na ulicach i Policja nikogo nie pałuje

 

Niedługo nie będziesz miał za co protestować:).

Oni o tym wiedzą i policja też:), tak więc to żaden argument że jest lepiej:D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EnemyOfTheState Oczywiście, że tak.

 

Są takie teorie zgodnie z którymi czołowie partie polityczne w Polsce to tylko nadbudówki obcych wywiadów. I tak PO to nadbudówka BND (Niemcy), SLD to nadbudówka FSB (Rosja) a PiS to CIA i Mossad. I jak się temu dobrze przyjrzeć to tak jest. I ogólnie żadnemu z tych krajów (Niemcy, Rosja, USrael) nie zalezy, aby Polska była silnym niezależnym państwem, tylko aby była drenowana z zasobów naturalnych i taniej siły roboczej. To, że wszyscy sa równi (tak samo pracowici, inteligentni, tak samo szybko myślący i sprawni umysłowo) można wsadzić między bajki. Ludziom zaradnym pozwala się zarabiać lepiej tyko wykorzystując ludzi mniej zaradnych. Ale ogólnie kraj jest drenowany.

Pracodawcy narzekaja (ja też) że nie ma ludzi do pracy.

Pracownicy (znam dużo takich) narzekają, że nie mogą znaleźć pracy (dużo jest pracy za minimum, ale nie o takiej pracy mówimy).

 

Ja bym chciał płacic naj najmniej. To oczywiste. Chciałbym przestać w końcu jeździć 911 turbo i w końcu kupić sobie Huracana aby powkurwiać kumpli. A programiści nie chcą pracować za 1600 miesięcznie.

 

Pracownicy nie chcą pracować za 1600 - chcą więcej. Mi jest szkoda ludzi, którzy kończa studia, po których trudno o dobrą pracę. Widzę te biedne dziewczyny, które pracują na kasie w bierdonce. Naprawdę.

 

Problemem jest kwota wolna od podatku. Jeśli ja mam programiście zapłacić powiedzmy 6000 na rękę, to mnie on kosztuje prawie 10.000. I żeby chociaż ten człowiek coś z tego miał. A tak naprawdę nie ma nic. Kompletnie nic. Jesli chce iść na rezonans albo tomograf czegokolwiek to ma terminy za pół roku albo za rok. A na jakąkolwiek emeryturę to nie ma co liczyć. Miał racje Stonoga, gdy mówił, że tak jak nas wyrucha PiS, to nikt nas nie wyrucha. No i nas rucha. Trudno.

 

Ja sie obecnie z Polski wyprowadziłem. Latam do tego PRL'u tylko na rozprawy alimentacyjne.

Czego i Państwu życzę.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SledgeHammer napisał:

 

Niedługo nie będziesz miał za co protestować:).

Oni o tym wiedzą i policja też:), tak więc to żaden argument że jest lepiej:D.

 

Ja nie protestuję, więc nie stanowi to dla mnie problemu :)

 

PiS nie da rady zmienić tego, co PO spieprzyła przez 8 lat. Przestańcie bujać w obłokach. Gdyby rządzili 8 lat i nic by się nie poprawiło, to można by mieć do budy pretensje.

Chociaż faktem jest, że gdyby chcieli coś zmienić, to już by to zrobili. Program 500+ dość sprawnie wprowadzili.

Dajcie im trochę czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzenio napisał:

@Grzenio

Są takie teorie zgodnie z którymi czołowie partie polityczne w Polsce to tylko nadbudówki obcych wywiadów. I tak PO to nadbudówka BND (Niemcy), SLD to nadbudówka FSB (Rosja) a PiS to CIA i Mossad. I jak się temu dobrze przyjrzeć to tak jest.

 

Też się spotkałem z taką teorią. Mnie ciekawi jak to ma się w kontekście tego co wydarzyło się 10.04.2010 roku.

 

Ani komisja Millera ani Macierewicza nie zaczęła śledztwa od tego co się działo tego dnia na Okęciu, a chyba od tego powinno się zacząć. Monitoring na Okęciu wojskowym akurat tego dnia się popsuł, żadnych dziennikarzy, żadnych zdjęć, żadnych filmików. Nie ma nigdzie pół dowodu na to, że odlecieli jakimś samolotem.

 

Nie wydaje wam się dziwne, że Macierewicz się tym nie zajął? Skoro PiS jest na pasku USraela to celowo prowadzą to śledztwo tak by nigdy nie dojść do prawdy. Tutaj obstawiam tak, że ta ''katastrofa'' po prostu miała na celu wywołać antyrosyjskie nastroje w Polsce na czym oczywiście korzysta czy skorzysta USrael. Polityczna bezwzględna gra.

Edytowane przez Skrzypo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Skrzypo napisał:

 

Monitoring na Okęciu wojskowym akurat tego dnia się popsuł, żadnych dziennikarzy, żadnych zdjęć, żadnych filmików. Nie ma nigdzie pół dowodu na to, że odlecieli jakimś samolotem.

 

 

No fakt. Siedzą wszyscy w Guantanamo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to stwierdzenie (Ministra Spraw Wewnętrznych!!!) , że "Polska istnieje tylko teoretycznie", powinno odbić się BARDZO szerokim echem i wywołać w społeczeństwie wstrząs, wielki wstrząs...

Przecież to jest coś wprost porażającego, i to porażającego o wiele bardziej, niż te wszystkie afery i przekręty...

 

Ale wszyscy mają na to wyjebane...."nic się nie stało"...ot, Sienkiewicz coś tam pierdolił przy wódce...

Ważniejsze jest , ile kto nakradł, a nie to, kto jakiemu mocarstwu się wysługuje, kto jest sprzedawczykiem, zdrajcą itp...

Takie myślenie chyba dominuje...

Nie wiem z czego to wynika, może ludzie nie chcą dopuścić w ogóle takiej możliwości do siebie, że chodzimy jako państwo na pasku "obcych"...

Zbyt szokująca prawda, jak sądzę...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.