Skocz do zawartości

Jesteśmy w mocy wariatów


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Iceman84PL napisał:

Co się stało z najdzielniejszym, walecznym niegdyś narodem nie mam pojęcia

Tu są tylko (albo aż) dwa aspekty. Po pierwsze jesteśmy zniewoleni informacyjnie (system steruje się tylko bodźcami, które do niego dotrą), a po drugie nie mamy sił witalnych do obrony czegokolwiek. Uważam, że nasz los jest już właściwie przesądzony. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Iceman84PL napisał:

Co się stało z najdzielniejszym, walecznym niegdyś narodem nie mam pojęcia natomiast to obecne społeczeństwo jest najsłabsze w historii tego kraju.

Poprzez bierność, bojaźliwość Polacy pokazują władzy swoją słabość i przyzwolenie na przykręcanie śrubki jeszcze bardziej do granic niemożliwości.

Tutaj nic się nie zmieni dopóki Polacy nie wezmą sprawy w swoje ręce.

Dokładnie! 👍

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Iceman84PL napisał:

Tam jest fantastycznie pokazane jak Gierek chciał coś zrobić dla ludzi a hunta wojskowa na czele z Jaruzelskim mu przeszkadzała,

Na koniec Gierka oczernili, był represjonowany a na koniec internowany.

Przecież ten film to science-fiction. 

21 minut temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

Co się stało z najdzielniejszym, walecznym niegdyś narodem nie mam pojęcia

To proste, możni tego świata uznali,że na razie nie ma co kopać się z koniem, dajmy im flagę, reprezentacje i śpiewnie hymnu,a reszta po staremu. Politycy wg mnie są tylko marionetkami i chodzą po wyznaczonych ścieżkach i na pewno oni tych puzzli nie układają.

Edytowane przez ManOfGod
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ManOfGod napisał:

Przecież ten film to science-fiction. 

Tak, to laurka, ale pozytywny odbiór dekady Edwarda Gierka nie jest pozbawiony podstaw. Nie tylko w świadomości mieszkańców Śląska czy (głównie) Zagłębia Dąbrowskiego. W tamtym ustroju, w tamtych warunkach udało mu się osiągnąć naprawdę wiele. Był gospodarzem z prawdziwego zdarzenia, na tyle, na ile mógł być w realnym socjaliźmie. Podobnie jak znany katowicki wojewoda, gen. Jerzy Ziętek (współtwórca Uniwersytetu Śląskiego, katowickiego Spodka czy Parku Śląskiego (dawnego Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, jednego z największych w Europie).

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Był gospodarzem z prawdziwego zdarzenia, na tyle, na ile mógł być w realnym socjaliźmie

I pod ciężkim buciorem radzieckiego protektoratu, który stale czuwał co się nad Wisłą dzieje, a jeszcze bardziej czuwał by tow. Gierek, zarządca który liznął zachodniego szlifu politycznego, nie próbował być mniej czerwony niżeli flaga z sierpem i młotem.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czego się Gierek jako gensek wtedy dorobił? Tego domku w Ustroniu, w którym Janusz Rolicki przeprowadził z nim ten słynny książkowy wywiad "Przerwana dekada"? Sam za młodu zaznając biedy jako emigrant, pracując we francuskich i belgijskich kompalniach miał większe aspiracje dla narodu, niż gomułkowskie "ślepe kuchnie". Gomułki tez swoją drogą w czambuł nie jestem w stanie potępiać, bo nie cierpię fałszowania historii pod bieżące ideolo. A ten chronicznie nie cierpiał towarzyszy radzieckich (w tym Chruszczowa) i tego nie ukrywał. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kleofas napisał:

Przynajmniej mamy coś do gadania.

Zwłaszcza w kwestii limitów na dojenie krów (kto pamięta kary jak krowa za dużo dała) i wydobycia własnego węgla który jest BE.

20 godzin temu, Kleofas napisał:

Dupa tam. Teraz jesteśmy częścią Zachodu. Taka była umowa związana z upadkiem komuny. 

Tak, bo poklepali nas po pleckach. 

Jedyne co u nas zachodnie to ceny, bo zarobki nadal polskie. 

Zachód nie jest z gumy że będzie rozciągał się na wschód.

 

 

Tak szczerze to cytowany post @Kleofasa brzmi dla mnie jak gruba szydera. Nie wiem @Kleofas czy robisz to świadomie.

 

5kRBiRs_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Jorgen Svensson said:

Myślę, że on nie jest głupi ani żaden inny z nich.

 

On 6/10/2022 at 1:14 PM, Imiennik said:

Wariatów to się robi z nas wmawiając że oni nie wiedzą co robią. Dobrze wiedzą.

 

Tak i nie. Jak mówi Stare bhpowskie powiedzonko , dobrze jest dopóki jest dobrze. W tym momencie jest źle a będzie jeszcze gorzej i ta bieda dotknie także ich. Jeśli tego nie widzą to są zwyczajnie głupi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Imiennik napisał:

Tak, bo poklepali nas po pleckach. 

Jedyne co u nas zachodnie to ceny, bo zarobki nadal polskie. 

Zachód nie jest z gumy że będzie rozciągał się na wschód

Chyba ostatni raz się odezwę, to jest geopolityka, żeby niemiec mógł zarabiać 3 razy więcej, ktoś musi za niego te samochody montować, no i my to robimy. W ostatniej historii realnej w odcinku o Izraelu, było porównanie nas z nimi. Bo niby mamy też wrogów i małe państwo. Tylko był przykład obywatela Australii żydowskiego pochodzenia, który przyjechał z tej, że Australii bo uznał, że w Izraelu ma lepsze perspektywy pracy i rozwoju, mimo czyhającej wojny. Czy ktoś może sobie wyobrazić analogiczną sytuację w PL? No właśnie i teraz tak teoretycznie jest to możliwe, tylko co musi się stać. Muszą chcieć tego nasi politycy i odjeść od feudalizmu, który jest obecnie co wydaje się mało realne. Po drugie i do tego gorsze, muszą się przeciwstawić obecnemu układowi sił w tym UE, USA i prowadzić samodzielną politykę. Kto to może zrobić? Jaki polityk? I teraz paradoksalnie wojna na wschodzie jest dla nas szansą, bo nasi politycy może zrozumieją, że jak tak dalej pójdzie to zamiast nich w radach nadzorczych będą ruscy, ale to wymaga głębokich reform mentalnych, których nie było od setek lat, póki co w zamian mamy za chwilę pierwszą Panią generał, byłą bodajże laborantkę czy coś podobnego. Tak się szykujemy do wojny. Przestaliśmy być niestety poważnym Państwem kilka set lat temu, ale możemy pośpiewać hymn, pomachać flagą na meczu i pójść do muzeum historii Polski (chyba, że dalej go nie ma), obejrzeć raz w roku Krzyżaków i Potop więc nie wiem o co wam chodzi. 

Edytowane przez ManOfGod
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wrotycz napisał:

W tym momencie jest źle a będzie jeszcze gorzej i ta bieda dotknie także ich.

Tak samo jak sprawiedliwość ich dotyka, każdy wał pod dywan i nie ma tematu.

Ta bieda to transfer środków z kieszeni obywateli do budżetu. Marża orlenu od lutego podskoczyła o 800%. Jeśli będzie naprawdę słabo to władza jako pierwsza opuści okręt, jak zawsze.

8 minut temu, ManOfGod napisał:

Chyba ostatni raz się odezwę, to jest geopolityka, żeby niemiec mógł zarabiać 3 razy więcej, ktoś musi za niego te samochody montować, no i my to robimy

Tak, jesteśmy czarnuchem zachodu, a nie zachodem jak niektórzy tutaj ślepo w to wierzą.

8 minut temu, ManOfGod napisał:

Muszą chcieć tego nasi politycy i odjeść od feudalizmu, który jest obecnie co wydaje się mało realne. Po drugie i do tego gorsze, muszą się przeciwstawić obecnemu układowi sił w tym UE, USA i prowadzić samodzielną politykę.

Obecny układ władzy nigdy tego nie zrobi, to tylko pionki do zarządzania kolonią.

9 minut temu, ManOfGod napisał:

I teraz paradoksalnie wojna na wschodzie jest dla nas szansą, bo nasi politycy może zrozumieją, że jak tak dalej pójdzie to zamiast nich w radach nadzorczych będą ruscy

Ten konflikt to kolejny zaplanowany cyrk. Przecież tam nawet celebryci z Hollywoodu jeżdżą się lansować, taki to konflikt. Podczas realnego zagrożenia wszyscy by spieprzali gdzie pieprz rośnie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaskakuje ze nikt jeszcze nie rozpoczął ogólnopolskiego protestu przeciwko temu co się dzieje. Przecież jak ludzie wyjdą pod sejm i zaczną palić opony to się szybko politycy przegrupuja.

 

Wyspisac sensowne postulaty typu:

1. Obniżenie vatu i akcyzy na paliwo. 

2. Obniżenie vatu na żywność 

3. Odwołanie że stanowiska ministra finansów, glapinskiego i paru innych gamoni

4. Zamiana wiboru na stałą stopę procentowa na kolejne 5 lat. 

5. Wstrzymanie wszystkich nowych programów typu 14 emeryta itp. 

6. Zamrożenie cen paliwa na rok czy dwa. 

7. Likwidacja podatku dochodowego oraz 500+ w perspektywie 2 lat. 

 

 

Strzelam bo nie siedzę w ekonomi. Może kurwa pora coś załączać działać??? 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wrotycz napisał:

 

 

Tak i nie. Jak mówi Stare bhpowskie powiedzonko , dobrze jest dopóki jest dobrze. W tym momencie jest źle a będzie jeszcze gorzej i ta bieda dotknie także ich. Jeśli tego nie widzą to są zwyczajnie głupi.

 

 

Masz rację 100%, jak ludzie zaczną masowo spierdalać to nie będzie z kogo ciągnąć, ale do tego czasu można strzyc, a jak przegrają wybory niech się martwią inni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Imiennik said:

Jeśli będzie naprawdę słabo to władza jako pierwsza opuści okręt, jak zawsze.

 

I tutaj się zgadzamy. O czym pisałem w temacie o ukraińsko-rosyjskiej wojnie. To może być nasza jedyna szansa na pozbycie się tych pasożytów bo w demokracji, dopóki ludzie wychowani za komuny żyją to jest niemożliwe.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drzewniej była taka komedia, cykl komediowy o gangu Olsena, która mimo misternych planów zawsze spaprała robotę. Dziś mamy taką komedię w kraju nad Wisłą - Olsenem jest Jarosław K., a gangiem PiS i podległe państwowe służby. Tak, to jest gang Olsena. Jeśli nie wierzycie to patrzcie na to: Wszyscy znają aferę respiratorową, w której handlarz bronią wziął pieniądze za respiratory, kórych nie dostarczył, VATu nie zapłacił, ślad po nim w Meksyku zaginął, aż tu się pojawiła informacja od samej policji, z "własnych żródeł" tejże policji, że handlarz bronią nie żyje. I sprawa byłaby jasna i czywista, gdyby nie parę faktów: - co gość, który miał miliony robił na Haiti Europy - w Albanii? Nie miał gdzie uciec tylko do najbiedniejszego kraju na Bałkach? - w jaki sposób zginął, bo nie ulega wątpliwości, że ze starości ani ze wstydu nie umarł? - jakie to źródła policyjne potwierdzają jego śmierć, poza aktem zgonu, który można w Albanii kupić na bazarze? i parę faktów nieco bardziej "ogólnych": - dlaczego w tajemniczy sposób wraz ze śmiercią sprawcy sprawa umarła w mediach, nie tylko rządowych ale nawet tych nierządnych? Wszystko byłyby to wątpliwości, godne tzw. teoretyków spiskowych gdyby nie ostatnia rewelacja, objawienie jakiego nam udzieliły służby podległe naszym umiłowanym przywódcom: Nieoficjalnie: Ciało Andrzeja I. miało zostać skremowane. I cóż z tego zapytacie? Ano tuż, że wg rządu jej królewskiej mości a także amerykańskich władz, w Albanii nie ma możliwości kremacji zwłok. (Cremation is not an option in Albania). Małgorzata Rejmer, reportażystka i autorka nagrodzonej książki o Albanii zatytułowanej „Błoto słodsze niż miód”, która mieszkała przez kilka lat w tym kraju, potwierdza w rozmowie z TrueStory.pl, że nie ma tam tradycji kremacji oraz infrastruktury niezbędnej do jej wykonywania. Nie mogę wyjść z podziwu dla niekompetencji tych cymbałów, którzy, powołują się na tajemnicze źródła a nie potrafią nawet sprawdzić, czy w kraju posądzonym o kremację jest chociaż jedo krematorium. https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/jonski-i-szczerba-wracaja-do-afery-respiratorowej-resort-zdrowia-wciaz-nie-odzyskal-40-mln-zl,568842.html https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-afera-respiratorowa-nieoficjalnie-cialo-andrzeja-i-mialo-zos,nId,6170796#crp_state=1 https://www.gov.uk/government/publications/albania-bereavement-guide/albania-bereavement-information#burial-cremation-repatriation https://al.usembassy.gov/u-s-citizen-services/death-of-a-u-s-citizen/ https://truestory.pl/handlarz-bronia-skremowany-w-albanii-w-tym-kraju-nie-ma-krematoriow-nasz-news/

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zgadzam się z uwagami, które dowodzą, że nasi umiłowani przywódcy wiedzą co robią i robią to świadomie ale znów mały kamyk wypadł w tryby tej argumentacji. Pan prezes Kaczyński powiedział na spotkaniu w Oleśnicy iż mianowicie „nie ma na świecie ludzi dużo mądrzejszych niż ja”.

Nie podejmuję się tego skomentować bo to przekracza moje możliwości.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz Przed chwilą zauważyłem wypowiedź J.K. która bardziej mnie rozbroiła.

O wojnie w byłej jugosławii stwierdził, że to była taka wojna, że chwilę postrzelali, chwilę potańczyli i wie o tym, bo tam był.
Pod koniec video które lata na twitterze tak twierdzi.

 

Fdv1ALIXkAAlL2o?format=jpg&name=large

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

O wojnie w byłej jugosławii stwierdził, że to była taka wojna, że chwilę postrzelali, chwilę potańczyli i wie o tym, bo tam był.

 

Weź mi teraz powiedz, że ten gość jest normalny.

Ja bym mu nie dał w zarząd chlewika ze świniami bo by mi było szkoda tych świń a ten rządzi krajem. Emerytowany Zbawca Narodu...

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wrotycz napisał:

Emerytowany Zbawca Narodu...

 

„We mnie jest czyste dobro.“ —  Jarosław Kaczyński w odpowiedzi na pytanie Kublik i Olejnik „A ile jest w panu zła, a ile dobra?”.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 5 lutego 2006
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.