Skocz do zawartości

A miało być tak pięknie


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Pacman napisał:

Zgrywaj gościa bez kasy, nikt się wtedy nie będzie czepiał że masz a nie dałeś.

Interesuje cię zdanie nieudaczników którzy muszą kasę pożyczać? Co ciekawe wszyscy których znałem i chcieli pożyczać kase to albo patola - albo nieudacznicy jacyś bez wstydu XD.

Mogę się pochwalić autorskim sposobem jak nie mieć długów i mieć konto na plusie. Sam sobie wymyśliłem taki zwyczaj że na następny miesiąc musi mi zostać na koncie minimum 200 zł. Nawet jak zarabiałem 1650 zł to wyrobiłem sobie taki nawyk że MUSIAŁEM mieć na następny miesiąc 200 zł na plusie. Bo czułem się chory jeżeli tego nie było. Jestem dumny z tego nawyku. :)

8 godzin temu, ManBehindTheSun napisał:

Szczerze? Może nie wyglądam ale uczę się na błędach. I nie przeczę może być że wydoi mnie na te kilka tyś. Ale będzie to jej ostatnie dojenie.

To ja jestem żydem bo te 30 zł co ochroniarzowi z lidla kiedyś pożyczyłem by sobie doładował kartę do telefonu i nie oddał - śni mi się ciągle te 30 pierhdolonych polskich złotych po nocach XD XD.

Dla mnie 100 zł to już jest dużo. Ale przepierdolić 10 tys bo ktoś jest głupi - chłooopie, masz stalowe nerwy :)

Za 10 koła to ja bym sobie kupił w miarę fajnego Fiata Grande Punto na kilka lat sporadycznego jeżdżenia

 

Błagam chłopie - NIE TŁUMACZ JEJ. To nie jest 10 letnie dziecko. TO JEST DOROSŁA OSOBA. Kumasz? To jest dorosła pełnoletnia kobieta, internet jest teraz powszechny..

Ja jak mam coś kupić za np. 400 zł to z 10 razy się zastanowię i sprawdzę. 

Telefon Xiaiomi za 1200 zł miałem kupić to kilka razy się namyślałem i 5 razy na allegro sprawdzałem kto sprzedaje, za ile, jakie warunki.

Jak robię przelew to 5 razy sprawdzam czy dobrze wpisałem nr konta...

Jak kupowałem ostatnio w CCC buty Lasockiego za 279 zł to z 5 minut w nich łaziłem po sklepie w tą w we wtę by sprawdzić czy mi pasują i czy są wygodne...

Kupowałem ostatnio nowe okulary korekcyjne. Sprawdziłem z 7 par. Za te co chciałem babka za oprawki chciała 1650 zł. I mnie wkurwiła bo mi robiła presję i zegarynkę. To poszedłem gdzie indziej, i po przymierzeniu kolejnych 5 par wybrałem te idealne. Oprawki plus szkła wyniosły mnie 1200 zł :) Czyli udało się. Ale ja SPRAWDZAM. A nie idę a żywioł...

 

To są TAK BARDZO proste, łatwe rzeczy.

Edytowane przez Ramaja Awantura
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu na jednej z facebookowych grup porad prawnych padł taki oto case. Matka pożyczyła od syna pieniądze. Po jakimś czasie syn upomniał się o zwrot. Matka nie oddała bo liczyła ze syn przestanie się upominać. Syn zabrał matce telewizor który kupiła za pożyczone pieniądze. Pytanie matki: czy może oskarżyć syna o kradzież?

 

Jesli takie rzeczy zdarzają się w rodzinie to co dopiero w związkach. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ManBehindTheSun napisał:

A mi chodzi o szersze spojrzenie na sprawę.

Sprawa jest taka żebyś się nie dał wydymać bo ludzie którzy mają przystawiony nóż do gardła inaczej reagują...

Wiesz co robi szczur zagoniony do kąta bez możliwości ucieczki? skoczy ci na plecy i pogryzie ci twarz.. normalnie by uciekał przed tobą ale jak nie ma wyboru? XD

 

I uwaga - prawda życiowa bo z przykładu moich rodziców.

Oboje przeszli przez straszne i trudne lata 90. Ciężko było ale głodny i chłodny nie chodziłem.

Moja mama nie wpędziła mojego ojca w długi. A było biedniej i niebezpieczniej...

I co powiesz na to? Że moja mama to mądra kobieta a ty związałeś się z hmmm.... reszte sobie dopowiedz?

Śzczerze? Zrobisz co będziesz chciał. 

Tylko wiedz jedno - w tych czasach 90 proc. kobiet by nie miało takich sentymentów jak ty masz do swojej.

I zabawne, jedyne co potrafi to się ze_rać i beczeć XD. Silne i niezależne Polki :3

Wiesz jak przeciętna kobieta by zareagowała jakbyś ty tak zrobił? POGARDĄ :0

Edytowane przez Ramaja Awantura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ManBehindTheSun napisał:

Zastanawiające jest to że miała mały spadek i zaraz po tym na kilka miesięcy była bez pracy. Wg mnie taka kwota wystarczała na pół roku życia i to nie super skromnego.

Czepnę się tego kawałka.

 

Mały spadek to ŁATWA KASA....odpowiednik socialu.....potem PRZYZWYCZAJENIE ZOSTAŁO

...A robić się nie chciało......I POJAWIŁY SIĘ CHWILÓWKI......W myśl zasady PUŚCIŁA SIĘ RAZ będzie się toczyć CaŁY CZAS......juz posmakowała DARMOWEGO LUKSUSU....poczuła krew.

 

Generalnie OBCEJ BABIE chcesz pomagać?!

....dzieci z nią nie masz?!  

TO jaki jest sens?

 

SKOROŚ TAKI VOLARE to walnij 50k PLN na przytułek bezdomnym....taki sam zwrot z inwestycji.

 

CZAS PAKOWAĆ PLECAK UCIECZKOWY.

:)

  

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tajski Wojownik napisał:

więc siadła i zaczęła płakać, by wzbudzić w tobie litość

Wiadomo że ona go urabia. I takich typów kobiety podświadomie nie szanują... co się dają robić w uja...

Jak to moja babcia mawiała:

Kto ma miękkie serce musi mieć twardą dupę.

Edytowane przez Ramaja Awantura
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Krugerrand napisał:

Prawdziwy samiec alfa biegnie teraz po jakąś chwilówkę, spłaca za jej pomocą jej długi, a potem spłaca sam tę chwilówkę. To się nazywa odpowiedzialność, dorosłość oraz dojrzałość emocjonalna.

Nie zapomnij o wczesnym wstawaniu rano, bez tego nie ma mowy o odpowiedzialności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem do 4 strony...dalej mi się nie chce i nie wiem, czy padła taka rada:

 

Konto w Biku, tam jest większość kredytow. Kupujesz abonament za chyba 99zl i masz wgląd do jej długów.  Zrób to z nią, przy niej i będziesz duzo wiedział. 

 

PS 

Zrób to w poniedziałek,  szkoda weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tornado napisał:

Atencje

Karmią się nią niczym ćpuny.

2 godziny temu, Tornado napisał:

Tak samo sex

Z sexu mają energię męską. Nie bez powodu po spuszczeniu energii facet jest WYPOMPOWANY, a one chcą jeszcze...auto, dom, wycieczki, świecidełka....

 

2 godziny temu, Tornado napisał:

Wszak w cupie SIŁĄ.

Wszak w CIPIE siła!!!

 

35567-b8d2a81e2afa9b88d0e836f8e14ecda4.j

 

53 minuty temu, Tornado napisał:

walnij 50k PLN na przytułek bezdomnym....taki sam zwrot z inwestycji.

Albo wpłatę na forum.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ManBehindTheSun napisał:

Szczerze? Może nie wyglądam ale uczę się na błędach. I nie przeczę może być że wydoi mnie na te kilka tyś. Ale będzie to jej ostatnie dojenie.

Nie nie uczysz się na błędach cudzych, sam się pchasz w rolę frajera, którego cwaniara wykorzysta.

  • Okłamywała cię dość długo i nadal to robi, ściemniejąc że kasa zniknęła od tak.
  • Użyła płaczu jako manipulacji żebyś zmiękł.
  • Teraz będzie lepszy seks, żeby jeszcze mocniej Tobą manipulować.
  • Na koniec dostaniesz kop w tyłek i nie odzyskasz tej kasy, na 99,99%.

 

@ManBehindTheSun Naprawdę uwierzyłeś w jej bajki, że tyle pieniędzy wyparowało a nie przekazała jakiemuś badboyowi albo na hazard? Oszustce, której nie chce się pracować.

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się tu błędnych domniemań pojawiło więc trochę bardziej wyjaśnię.

1. Też uważam że odwaliła totalna głupotę, której bym się nie spodziewał po kimś pełnoletnim. Nie bronię jej wcale.

2. Nie wyskoczyła z płaczem "wpadłam w długi dej piniondze" tylko, że ma długi popyta rodziny czy ktoś by nie pożyczył z umową u notariusza. Jak nie musi jechac za granicę"

3. Z pracy nie odeszła zaraz po zastrzyku gotówki. Ba odeszła z jednej pracy do drugiej. Duże korpo na działalność jednoosobowa gdzie obiecywali złote góry. Pracownicy bentlejami jezdza" wiadomo jak się skończyło. Ochłapy na konto i jeszcze spłacanie zusów, księgowa itp"

4. Czytam tu różne posty gdzie panowie w wielkim skrócie piszą "mamy oddzielne budżety huj obchodzi moją pannę na co wydaje z jej nie zyje" i tak jest dobrze. Odwrotna sytuacja kobieta sama się utrzymuje na wszystkie koszty wspólne daje po czym wychodzi ze kasę ma nie ode mnie która wydała na głupoty tylko z banku - ci sami panowie mowia: okłamała cie jak mogła dajesz się frajerzyc. Powiem tak - hipokryzja w huj.

5. Kilka osób wspomniało, daj jej warunek ma znaleźć pracę. Pracuje od 2 miesięcy. W ostatni rok nie pracowała kilka miechów plus kilka w tym korpo gdzie po każdej hujowej wypłacie obiecywali że w kolejnej to się odkuje 5x"

 

Wracając na bieżąco. Wczoraj pobrała raport BIK przy mnie. Były tam zobowiązania bodajże od 2017. W tym czasie jeden kredyt studencki i jeden chyba na 2000 w 2018. Spłacone normalnie na czas. Chwilówki zaczynają się od czerwca 2022. System taki : nie starcza kasy wzięła chwilówkę. Mija miesiąc wypłata nie starcza na spłatę chwilówki bierze kolejną. Mija kolejny z wypłaty ma mieć kasę już na 2. Też nie starcza. Typowa pętla zadłużeń. I ok do spłaty jest niecale 50 koła. Ale tam oprocentowanie jest pożyczka 5000 spłacasz 11 000. W sumie pozyczyła coś koło 25-30 z czego druga chwilówka szla na splate pierwszej 3 na 2 itd. Dalej twierdzę że brać takie coś to totalny brak odpowiedzialności i głupota. Dziś ma mi wydrukować historię przelewów w banku. Dalej twierdzi, że jak nie zdobędzie od rodziny to nie ma problemów żeby jechać za granicę.

 

I podsumowując nie jest tak, że nie dochodzą do mnie komentarze niektórych forumowiczów bo jestem taki zawzięty przy swojej racji. Po prostu siedzę tu 3 lata i tworzyłem nie jeden post. I były tu już nie raz takie czarnowidztwa. Pamiętam jak na początku coś pisałem o braku zdjęcia chyba na fb. Pisano tutaj posty w stylu "ma 5 gachów, rznie się z chadami dlatego boi się pokazać twarz,jest w ruskiej mafii stąd puste konto". I co? Mija 3 lata dalej zdjęcia nie ma i ani nie zapukała do mnie rusja mafia ani żaden chad jej na ulicy nie zaczepił. Po prostu niektórzy z was uprawiają takie czarnowidztwo że aż mi ich szkoda. Czytam wypowiedzi tych osób w działach nie wiem, polityka, zarabianie hajsu itp i myślę kurwa jaki ogarnięty spoko typ. A wchodzę na jakieś komentarze z relacji damska męskich i myślę o ja pierdole seriooo to poglady tej samej osoby?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ManBehindTheSun napisał:

hipokryzja w huj.

Nauczyłem się tego od kobiet :)

43 minuty temu, ManBehindTheSun napisał:

nie starcza kasy wzięła chwilówkę

Dobra, ale wciąż ci nie powiedziała NA CO TA KASA POSZŁA! Ona ma ci powiedzieć i udowodnić...

Wiesz że laski biorą po 15 tyś kredytu/pożyczki by sobie cycki zrobić?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

Dziś ma mi wydrukować historię przelewów w banku.

@Obliteraror tutaj masz odpowiedź.  Trzeba poczekać 

Według mnie dzisiejsza informacja będzie kluczową. Bez tego nawet nie ma co myśleć co z tym dalej zrobić. 

 

Nie uprawiając czarnowidztwa pozwolę sobie zgadywać. 

1. W związku z problemami w pracy, nieregularnymi wypłatami, zusami itp. Po prostu przejadła te pieniądze.

2. Pożyczyła rodzinie. 

 

W każdym wypadku. Uważam że jest coś fundamentalnie nie tak w waszym związku jeśli dziewczyna z którą spędziłeś 3 lata życia nie mówi Ci o problemach finansowych... (to tylko moja opinia)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

to nie ma problemów żeby jechać za granicę.

I co dalej? 

55 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

Po prostu siedzę tu 3 lata i tworzyłem nie jeden post. I były tu już nie raz takie czarnowidztwa. Pamiętam jak na początku coś pisałem o braku zdjęcia chyba na fb. Pisano tutaj posty w stylu "ma 5 gachów, rznie się z chadami dlatego boi się pokazać twarz,jest w ruskiej mafii stąd puste konto"

No tutaj masz rację... dużo tutaj ludzi ma jakieś lęki XD Myślą ze wszyscy chcą im zrobić krzywdę XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Obliteraror said:

a ustaliłeś na co poszły te pieniądze?

 

Panowie, przecież pisał, że jedna chwilówka na spłatę kolejnej itd. Pisał też, że składają się na życie i płacą po połowie. Pani przez jakiś czas zarabiała za mało, albo wcale. Wiele trzeba, by kilka tysięcy "zniknęło" na pierdoły typu chleb, szynka czy rachunek za gaz?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, ManBehindTheSun said:

Czytam wypowiedzi tych osób w działach nie wiem, polityka, zarabianie hajsu itp i myślę kurwa jaki ogarnięty spoko typ. A wchodzę na jakieś komentarze z relacji damska męskich i myślę o ja pierdole seriooo to poglady tej samej osoby?

 

Tu nie chodzi o relacje damsko męskie tylko zwykła ludzką uczciwość. 

 

Z tymi chwilówkami to jakaś masakra. Nie ogarniam jak można być tak głupim żeby coś takiego zrobić. Jak ci brakuje to szukasz dodatkowej roboty i robisz wszystko co sie da żeby to spłacić a nie bierzesz kolejną xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Obliteraror napisał:

@ManBehindTheSun, a ustaliłeś na co poszły te pieniądze? :)

Chwilówka nr 1 poszła na chwilówkę nr 2 itd.

Bierzesz 4000 do oddania masz 6000. Kolejna wypłata masz 2500. 3500 za mało żeby ją spłacić a do tego weź koszty życia. Co robisz? Ktoś ogarnięty od razu poprosi rodzinę - słuchajcie potrzebuje 3000. Ewentualnie na 2 zmiany będzie robić i w 2 miechy jakoś ogarnie. Ona totalnie bez sensu wzięła kolejną żeby spłacić pierwszą. I pętla zaciśnięta bardziej. Dalej jest tylko gorzej. Polecam już w tych sprawach poczytać fora typowo o pętli zadłużeń w chwilówkach jak to działa.

Tak czy inaczej dziś jak pisałem dostarczy wyciągi z konta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

Bierzesz 4000 do oddania masz 6000. Kolejna wypłata masz 2500. 3500 za mało żeby ją spłacić a do tego weź koszty życia. Co robisz?

Jeżeli już zaczynasz ją tłumaczyć, to źle to wróży. I nadal mi coś śmierdzi z tymi chwilówkami (o ile to były legalne, zarejestrowane w PL firmy, zrzeszone w Polskim Związku Firm Pożyczkowych). Horrendalne zadłużenie przy tego typu produktach finansowych narasta głównie wtedy, gdy nie spłacisz raty w terminie. A i tak to jest ograniczone obecnie ustawą antylichwiarską. Tu masz przykłady:

 

https://chwilowo.pl/prasa/oprocentowanie-chwilowek/#RRSO_czyli_podstawowy_wskaznik_dla_chwilowek

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lambert napisał:

@Obliteraror tutaj masz odpowiedź.  Trzeba poczekać 

Według mnie dzisiejsza informacja będzie kluczową. Bez tego nawet nie ma co myśleć co z tym dalej zrobić. 

 

Nie uprawiając czarnowidztwa pozwolę sobie zgadywać. 

1. W związku z problemami w pracy, nieregularnymi wypłatami, zusami itp. Po prostu przejadła te pieniądze.

2. Pożyczyła rodzinie. 

 

W każdym wypadku. Uważam że jest coś fundamentalnie nie tak w waszym związku jeśli dziewczyna z którą spędziłeś 3 lata życia nie mówi Ci o problemach finansowych... (to tylko moja opinia)

Wiem. Nie powinno tak być. Zwłaszcza że w takim przypadku bym jej ten czynsz czy kasę na jedzenie darował i nie było by problemu z chwilówkami. Wstyd jej było się przyznać do porażki jaka bądź co bądź jest brak kasy na życie.

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

Jeżeli już zaczynasz ją tłumaczyć, to źle to wróży. I nadal mi coś śmierdzi z tymi chwilówkami (o ile to były legalne, zarejestrowane w PL firmy, zrzeszone w Polskim Związku Firm Pożyczkowych). Horrendalne zadłużenie przy tego typu produktach finansowych narasta głównie wtedy, gdy nie spłacisz raty w terminie. A i tak to jest ograniczone obecnie ustawą antylichwiarską. Tu masz przykłady:

 

https://chwilowo.pl/prasa/oprocentowanie-chwilowek/#RRSO_czyli_podstawowy_wskaznik_dla_chwilowek

Nie tyle tłumaczę co opisuje co widziałem w raporcie BIK. Jest tam podana kwota jaką pożyczasz i kwota jaką oddajesz i jest grubo. Pisałem też w pierwszych postach że nie spłaciła 2 w terminie I dlatego wzięła kolejną. 

Jest to totalny brak odpowiedzialności I tyle.

 

Kwestia tylko czy takiej osobie jakoś pomóc czy jak to pokazuje obrazek powyzej run Forest run - wiadomo od problemów najprościej spierd...ć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

Jest tam podana kwota jaką pożyczasz i kwota jaką oddajesz i jest grubo.

I to mnie właśnie dziwi. Nie wiem (pewnie Ty też nie do końca), czy ma wcześniej jakąś historię kredytową z tego typu produktami. Z reguły tego typu pożyczka, oddana w terminie ma (jak podałem na ww. przykładzie) minimalne koszty. Trochę tak jak z regularnym spłacaniem zadłużenia własnej karty kredytowej, w przewidzianych terminach. Więc zanim zaczęła rolować dług kolejnymi chwilówkami, coś przy pierwszej już nie pykło. Zapewne jej albo w ogóle nie spłaciła, albo nie zrobiła tego w terminie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.