Skocz do zawartości

Velma - czyli jak kultura 'woke' niszczy nasze wspomnienia


deleteduser179

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=GSm_Y3yS7bA

Taki to serial dla dzieci i młodzieży, że aż trzeba być pełnoletnim, aby obejrzeć zwiastun.

Velma jest lesbą, Kudłaty jakimś mieszańcem (który ćpie), Fred jest frat-bucem, a Daphne to kretynka (i zapewne zdzira, bo białe kobiety to zdziry, wszyscy to wiedzą). 

 

Ten stary Scooby może i nie był jakąś szczególnie mądrą bajcą, ale był ciekawy (dla dzieci) i miał sympatycznych bohaterów. A teraz wszystko musi być takie na siłę sarkastyczne, dowcip cięty, no i co chwilę wink-wink w stronę dorosłych. Nie mówiąc już o motywach woke culture.

 

Będzie scena, jak Scooby rucha nogę któregoś z bohaterów? Obstawiamy?

 

Czy oni to robią bezmyślnie?

A może to swoisty marsz przez (pop)kulturę?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szkoleniach artystów w USA i w całej branży pojawia się model nakładania priorytetu na ideologię, cel polityczny, propagandę, a nie na zysk. Wojna polityczna w kulturze staje się celowa, motywowana oddolnie przez wiele środowisk. Zanim zrobisz tam cokolwiek to dostajesz listę woke, kogo można, a kogo nie zatrudnić, jakie motywy musisz uwzględnić i tak dalej. Zysk nie jest już celem głównym korporacji, tylko agenda. To nie jest tak, że oni sobie to wymyślili i przepychają bezmyślnie. Cały rynek szkoleniowy odnosi się już do tego. Trwa zwyczajnie zmiana paradygmatu na woke, cancel culture, anulowanie człowieka za przekonania, które nie zgadzają się z przyjętą linią. Ludzie, którzy się wyłamują, chociażby scenarzyści, jacyś inni artyści nie dostają w ogóle zleceń. Zostaje im działanie w szarej strefie, przy mikro zainteresowaniu. Ten, kto chce zarobić cokolwiek idzie w woke. Trend idzie powoli na inne media, w tym gry komputerowe, więc jeszcze kilka lat i nic nie zostanie. Pewnie jesteśmy jednym z ostatnim pokoleń, które będzie wiedziało, czym jest względna normalność.

  • Like 5
  • Dzięki 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mac said:

Pewnie jesteśmy jednym z ostatnim pokoleń, które będzie wiedziało, czym jest względna normalność.

 

2 -3 pokolenia, i każdy system socjalistyczno-komunistyczny musi upaść. Trafiliśmy akurat na jego początek. Tak jak to mówił Bezmienow. Dokładnie tak to się odbyło. Zdrową tkankę zastąpił rak poprawności politycznej i to zmieniło wszystko. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DOHC napisał:

Chcą do cna mentalnie gojów rozpierdolić. 

Ja czekam aż zrobią jakiś serial historyczny, gdzie Hitler będzie czarny, a w obozach flagi LGBT i murzyńscy SSmani niebinarni.

 

Hitler nie może być czarny, ponieważ był zły.

Nic nie rozumiesz, patriarchat zbyt długo Cię uciskał.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowość czy bezmyślność jest raczej ostatnią rzeczą o której bym pomyślał w wypadku Hollywood, Disneya czy Netfliksa. 

 

Moim zdaniem całe środowisko jest ściśle nadzorowane i prowadzone przez rząd/służby/wojsko USA.

 

Wystarczy wspomnieć o Laurel Canyon  w Hollywood nad którym górowała amerykańska baza wojskowa Lookout mountain  military base i gdzie narodził się z niczego  np.ruch hippisowski. Co ciekawe wiele gwiazd jeżeli nie większość  jak Jim Morrison czy Frank Zappa miało wysoko postawionych ojców w wojsku ( Jim Morrison syn admirała odpowiedzialnego za incydent  Tonkinski-w rezultacie wejście USA do wojny w Wietnamie 

https://www.warhistoryonline.com/vietnam-war/jim-morrisons-dad-played-a-role-in-the-gulf-of-tonkin-incident.html), czy wręcz wychowywało się w bazach wojskowych (Frank Zappa) i miało bardzo prawicowe poglądy.

 

 

Co ciekawe bazę wojskową Lookout kupił aktor Jared Leto.

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Lookout_Mountain_Air_Force_Station

Edytowane przez Tamerlan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zychu napisał:

Taki to serial dla dzieci i młodzieży, że aż trzeba być pełnoletnim, aby obejrzeć zwiastun.

 

Pierwsze zdanie opisu na YT mówi, że to będzie serial dla dorosłych. ;)

Na nieco podobnej zasadzie, z "Kubusia Puchatka" robią slasher.

 

 

 

Chociaż w tym puchatku jest szansa na po prostu zabawę konwencją, a serial który linkowałeś pewnie wpisze się w wiadomy nurt.

 

Jednak faktycznie, w kreskówkach stricte dla dzieci już przewijają się treści tego typu:

 

W nowym serialu animowanym "Transformers: Iskra Ziemi" zobaczymy pierwszą niebinarną postać.

Transformer, a właściwie transformiszcze, Nightshade używa niebinarnych zaimków. Czy polska wersja językowa zachowa jego tożsamość?

 

//////////////////////////////////////////////

 

Animacja pt. "Dziwny świat" opowiada o rodzinie poszukiwaczy przygód, podróżujących do różnych nowych światów. Historia koncentruje się na młodym Ethanie. Razem z Diazo - chłopcem, w którym główny bohater jest zakochany - będzie odkrywać tajemniczą planetę zwaną Awalonią.

 

//////////////////////////////////////////////

 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu to prawda. Ciekawa historia, ale też z drugiej strony się nie dziwię. W jego wywiadach było widać, że mocno odleciał w kierunku boskiego powołania. Gość się wypowiadał nawet, że "prawdopodobnie" bóg go wybrał do odegrania tej roli i czuje się zaszczycony, także tego. Średni przykład, bo każdy normalny by się pozbył takiego aktora fanatyka. Ale tak to jeden z przykładów, chociaż dość powiedziałbym dyskusyjny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mac napisał:

z drugiej strony się nie dziwię. W jego wywiadach było widać, że mocno odleciał w kierunku boskiego powołania. 

Są większe skrzywienia w tym Holiłódzie. 

 

Jeżeli podobny blamaż spotka nowy film z Indym (a mam takie obawy), będzie to dla mnie sygnał, że należy się ostatecznie odciąć od współczesnej popkultury.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zychu napisał:

Jeżeli podobny blamaż spotka nowy film z Indym (a mam takie obawy), będzie to dla mnie sygnał, że należy się ostatecznie odciąć od współczesnej popkultury.

Podobno według scenariusza w tym nowym Indym mają rozkręcić podróże w czasie, żeby zastąpić męskiego protagonistę babonem. Już wielu amerykańskich blogerów śledzących nowinki popkulturowe o tym wspomina :) Oczywiście, że się trzeba odciąć dla własnego zdrowia.

 

Byłem na kilku nockach kinowych z Władcą Pierścieni i zawsze cała sala ludzi do samego końca. Oklaski i krzyki były prawie zawsze na szarży Rihirrimów. Już takich filmów nie robią i nie zrobią. Jak dla mnie LOTR to szczyt jakości tej branży, już nic lepszego nigdy nie wyprodukują.

Edytowane przez mac
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mac napisał:

Podobno według scenariusza w tym nowym Indym mają rozkręcić podróże w czasie, żeby zastąpić męskiego protagonistę babonem. 

To byłby jakiś koszmar - a jednocześnie dowód, że Holiłód to debile. Bo gdyby tylko rozeszła się wieść, to ten film byłby finansową klapą.

Z drugiej strony... - już w stosownym wątku wrzucałem fotos z filmu, który stanowi przesłankę, że w nowym Indym dojdzie do przecięcia dwóch płaszczyzn czasowych.

 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zychu napisał:

Są większe skrzywienia w tym Holiłódzie. 

 

Jeżeli podobny blamaż spotka nowy film z Indym (a mam takie obawy), będzie to dla mnie sygnał, że należy się ostatecznie odciąć od współczesnej popkultury.

 

Ja w sumie to dawno się odciąłem. Wydaje mi się, że w ogóle  większość ludzi, przynajmniej tych 35+ nie kojarzy już młodszych aktorów z USA, może trochę już nawet bardziej z polskiego podwórka znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.