Skocz do zawartości

Mentzen kontra Petru. Debata w RMF FM


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
ktoś oglądał/słuchał?

 

Jakieś przemyślenia?

Nie rozumiem motywacji Mentzena za wiekiem emerytalnym, w sensie dlaczego wprost nie powie -> zrównać?

Wiem, że i tak chciałby rozwialić ZUS w myśl, niech każdy sam dba o siebie, ale dlaczego nie powiedzieć na głos niczego o zrównaniu?

Ogólnie debata słabo poprowadzona, tzn. generalnie bez moderatorów.

Jeden i drugi czasem nie odpowiadali na pytania, nie mieli czasu rozwinąć wypowiedzi, niepotrzebnie na siebie wjeżdżali personalnie.

Pomimo pkt. powyżej i tak chciałbym więcej takich treści :P

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, zgodnie z moimi przewidywaniami, byle licealista mógłby zaorać Mentzena w debacie, gwiazdor tiktoka zapomniał, że nie jest w internecie, Petru na plus wg mnie, jedyny polityk, który jest przeciwko obowiązkowej służbie wojskowej.

 

Mentzen nie chce podnosić kobietom wieku emerytalnego, chce obowiązkowych ćwiczeń wojskowych tylko dla mężczyzn między maturą a studiami. No cóż, żaden szanujący się facet - nie cuck, nie beciak nie zagłosuje na taką polityczną bylejakość. A, z likwidacją ZUS okazało się, że to tylko żarcik, szkoda, że jedyni ludzie, którzy to łyknęli to jego własni wyborcy xD. 

13 minut temu, NewMeNewAcc napisał(a):

Ogólnie debata słabo poprowadzona, tzn. generalnie bez moderatorów.

Właśnie takie są najlepsze ;) ładnie się Sławomir zmieszał na pytanie o Unię Europejską. Pozostaje mieć tylko nadzieje, że potencjalni wyborcy zobaczą jaki jest naprawdę.

 

Nie ze wszystkimi pomysłami Rysia się zgadzam, ale jak dla mnie pokazał się z dobrej strony, warto pamiętać, że różne wystąpienia/debaty nie były nigdy jego mocną stroną, więc daje mu plusika. Pomysł z minimalną pensją zależną od regionu bardzo ciekawy. Równy wiek emerytalny, scedowanie zarządzania szkołami na samorządy/dyrektorów również elegancko. 

Edytowane przez Patryk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Patryk napisał(a):

Oglądałem, zgodnie z moimi przewidywaniami, byle licealista mógłby zaorać Mentzena w debacie

Byle licealista? Petru jakoś specjalnie sobie z tym nie radził - jeździli po sobie, były przepychanki słowne i pytania na które zarówno jeden jak i drugi odpowiedzieć nie chcieli.

Petru przeciwko służbie wojskowej na + -> z pkt widzenia państwa to źle, z pkt widzenia jednostki (mężczyzny) to dobrze.

 

25 minut temu, Patryk napisał(a):

Mentzen nie chce podnosić kobietom wieku emerytalnego, chce obowiązkowych ćwiczeń wojskowych tylko dla mężczyzn między maturą a studiami. No cóż, żaden szanujący się facet - nie cuck, nie beciak nie zagłosuje na taką polityczną bylejakość

Raczej patrzyłbym na to z pkt. widzenia mniejszego zła, mi też się to nie podoba, ale z drugiej strony masz Petru, który chce zaraz socjal i pomoce dla biednych kobiet rozwijać.
Osoby głosujące na niego też nazwiesz cuckami i beciakami?
 

27 minut temu, Patryk napisał(a):

,z likwidacją ZUS okazało się, że to tylko żarcik, szkoda, że jedyni ludzie, którzy to łyknęli to jego własni wyborcy xD.

Żartem było "Żeby w Polsce było lepiej trzeba zlikwidować PIT, CIT, ZUS, VAT, TVP, TVN, PO i PIS" (timing 14:20)

Nie uważam się za jakiegoś zatwardziałego wyborce konfederacji, ale nie wiem o jakim łykaniu mówisz. Ja jak coś takiego słyszę to raczej od razu domyślam się, że to nie jest na serio, bo przecież nie zamkniesz 2 telewizji i 2 partii.
A skoro to żart to nie jest to obietnica wyborcza, więc o jakim łykaniu programu mówisz?

ZUS, z tego co zrozumiałem Mentzena, chce zlikwidować, bo to piramida finansowa -> o emeryturę każdy dba sam, a jak tego nie zrobi, to do pomocy społecznej -> jak dla mnie na plus.
 

Dla mnie bylejakością jest właśnie takie PO, KO, Nowoczesna, które już tak długo są w rządzie i polityce, a realnie nie są w stanie przedstawić żadnego konkretnego planu zmian.
Tu też należy zaznaczyć, że Petru jest tak naprawdę nikim w chwili obecnej, a to oznacza, że jego słowa ~ nie mają żadnego przełożenia na program partii.
 

31 minut temu, Patryk napisał(a):

Pomysł z minimalną pensją zależną od regionu bardzo ciekawy.

Z tym się też zgadzam, to ma sense i obydwoje generalnie powiedzieli to samo -> zróżnicowanie geograficzne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentzen to taki Janusz biznesu w lepszym garniturze, Rysio to po prostu Rysio, nawet słów brak.  Poza tym wszystkie te dyskusje i debaty nie mają najmniejszego sensu, przecież w Polsce żadna formacja polityczna nigdy nie spełniła swoich deklaracji wyborczych dotyczących reform państwa. Tak więc szkoda czasu na oglądanie takich bzdur, jest sporo fantastyki na dużo lepszym poziomie. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc szerzej na obecną scenę polityczną w Polsce, to w programie każdej partii można znaleźć coś dla siebie, inną sprawą jest to co w programie a co zrealizują jak już się dorwą do koryta. 

 

Zapewne wielu z nas się zgodzi co do tego że potrzeba zmian jeśli chodzi o socjal i podatki a tutaj innej opcji niż konfa nie widzę, PiS, PO, Szymon Płaczliwy i cała reszta będą pompować socjal na który my w większości będziemy zapieprzać jak mróweczki, podatków też nie obniżą, na to nie ma co liczyć.

 

Czy konfa będzie miała wystarczającą siłę przebicia aby to zrobić tego też nie wiemy, ale wg. mnie należy dać szansę nowym i się przekonać, PO już było, PiS już był, SLD i wszystkie pomniejsze partyjki również i od 20 lat nic się nie zmienia. Ciężko oczekiwać innych efektów i zmian głosując ciągle na te same twarze. Petru imho nie ma siły przebicia, ma wiedzę ale w marketing nie umie.

 

To tak na chłopski rozum, cudów nie oczekuję ale miło by było zobaczyć Sławka jako ministra finansów i zwyczajnie dać mu szansę posprzątać ten bałagan. 

 

Akurat mam duży ból dupy jeśli chodzi o koszty życia, podatki, socjale dla nierobów itp. i zagłosuję na partię która obieca że coś z tym zrobi. W czy zrobi, czy będzie tak jak jest albo gorzej to czas pokaże. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, by ktokolwiek kogokolwiek w tej rozmowie"zaorał" ;)

 

Z "sześciokrólowego" Petru jest taki liberał, jak z Kaczyńskiego prawicowiec, a sam Mentzen też ma swoje za uszami, m.in zbytnią ukrofilię, którą stracił większość mojej sympatii. Miej też chłopie jaja, by odpowiedzieć wprost na pytanie o UE - tak, PL powinna opuścić UE i pozostać w strefie Schengen.

 

Ale całości wysłuchałem.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Patryk said:

Bo? Pytam i o wiek i o pobor*

 

Bo w tym wieku łatwiej o wytworzenie nawyków, umysł jest bardziej chłonny, całe to gówno którym nas karmi społeczeństwo wylatuje przez okno i dowiadujesz się w młodym wieku jak wygląda prawdziwe życie. Wtedy jeszcze można różnych rzeczy próbować bez konsekwencji a służba wojskowa większości wyjdzie na dobre. Oczywiście powinno to być dobrze zorganizowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi to śliski i obły fałszywiec. Petru i całe to PO kreują się teraz na socjalistów i na tym, że zależy im na młodych. Pierwszy raz od 1989 roku nie idę na wybory i nie czuję się z tym źle. Natomiast 20 kilkulatkom i modszym szczerze współczuję. Atencja na kobiety jest po prostu czymś odrębnym i niewyobrażalnie niestrawnym w kontekście ilości i emocji jakie próbuje wgrać się wyborcom. 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Obliteraror napisał(a):

sam Mentzen też ma swoje za uszami, m.in zbytnią ukrofilię, którą stracił większość mojej sympatii.

Naprawdę niepotrzebnie. Ta "ukrofilia" Memcena to czysty koniunkturalizm. Po prostu zorientował się, że 85% społeczeństwa w Polsce nienawidzi ruskich za to co robią i że z jawnie prorosyjskimi hasłami do Sejmu się nie dostanie.

 

A jak już w Sejmie będzie to bardzo szybko się okaże, że "matuszka rassija nie taka zła, tanie węglowodory i handlować a nie wojować". A przede wszystkim: "przestańmy pomagać w dostawach broni na Ukrainę bo nam matuszka rassija tę wojnę przegra".

 

"Nowa Onuca".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KolegiKolega napisał(a):

Po prostu zorientował się, że 85% społeczeństwa w Polsce nienawidzi ruskich za to co robią i że z jawnie prorosyjskimi hasłami do Sejmu się nie dostanie.

 

Mówienie jednego, robienie drugiego, to jest ta antysystemowość? Nowa polityczna jakość? To jest to wywrócenie stolika? xDDD.

1 godzinę temu, Trevor napisał(a):

Bo w tym wieku łatwiej o wytworzenie nawyków, umysł jest bardziej chłonny, całe to gówno którym nas karmi społeczeństwo wylatuje przez okno i dowiadujesz się w młodym wieku jak wygląda prawdziwe życie.

Na szkoleniu wojskowym dowiadujesz się jak wygląda prawdziwe życie? Możesz rozwinąć? A dlaczego zostawienie obecnego wieku emerytalnego dla kobiet to dobry pomysł?

3 godziny temu, NewMeNewAcc napisał(a):

pomoce dla biednych kobiet rozwijać.

Pomoc socjalna w charakterze żłobków i przedszkoli, żeby zaktywizować kobiety do pracy to bardzo dobry plan - na pewno lepszy niż 800+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Templariusz napisał(a):

Poza tym wszystkie te dyskusje i debaty nie mają najmniejszego sensu, przecież w Polsce żadna formacja polityczna nigdy nie spełniła swoich deklaracji wyborczych dotyczących reform państwa.

To prawda.

 

Człowiek głosuje, powiedzmy, na Dudę i jego deklaracje w sprawie Wołynia, a dostaje "sługi narodu ukrainskiego". To oczywiście przykład, tego jest masa z każdej strony.

 

Gdyby była możliwość skutecznego rozliczania z obietnic wyborczych, w trakcie kadencji, to może system by w miarę dobrze działał.

3 godziny temu, Personal Best napisał(a):

Jeden i drugi to śliski i obły fałszywiec.

Mimo wszystko, na tle większości polityków, którzy niczego w życiu nie osiągnęli i wszystko zawdzięczają liderowi partii, Mentzen jest pewną nową jakością. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma debaty chujowa, wyglądało to jak quiz wiedzy o społeczeństwie.

Mało czasu żeby weszli ze sobą chociaż przez chwilę w głębszą i bardziej otwartą dyskusję.

 

Trzymam kciuki za Sławka jako ministra finansów może kiedyś ale do debaty się słabo przygotował.

 

Z tego co ja słuchalem to nikt nie powiedział tam o służbie wojskowej tylko przeszkoleniu.

W Szwajcarii chyba takie coś jest.

 

4 godziny temu, KolegiKolega napisał(a):

i że z jawnie prorosyjskimi hasłami do Sejmu się nie dostanie

Nie ma w pl takiej parti która byłaby prorosyjska ani ludzi w sejmie którzy są ruskimi agentami.

Ludzie szukają kompletnie nie w tym miejscu co trzeba jeśli już.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KolegiKolega napisał(a):

Naprawdę niepotrzebnie. Ta "ukrofilia" Memcena to czysty koniunkturalizm. Po prostu zorientował się, że 85% społeczeństwa w Polsce nienawidzi ruskich za to co robią

Tyle samo nienawidzi pisdzielstwa a jednak rzadza i wyglada na to ze ponownie beda . Chyba nie musze przytaczac tej formulki o liczeniu glosow ? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliski Sławek stracił w moich oczach chcąc utrzymać przywilej emerytalny dla Pań.

 

Wiele osób widzi w nim "nową nadzieję". Dla mnie to zręczny biznesmen, polityk jak każdy. Jego ukłony wobec Ukrainy i pajacowanie w maseczce mogłem znieść - wymagała tego sytuacja. Przegranie debaty z Petru, który wyskoczył przed wyborami z kapelusza to już zbyt wiele.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Obliteraror said:

Miej też chłopie jaja, by odpowiedzieć wprost na pytanie o UE - tak, PL powinna opuścić UE i pozostać w strefie Schengen.

I od razu straciłby głosy każdego "wyborcy", który tylko marzy o przyjęciu Euro - 800+ albo więcej, w gotówce albo przelewem. Unia dej i hej!

 

4 hours ago, spacemarine said:

trzeba podpompować konfę przed koalicją z pisem

https://www.rp.pl/polityka/art38606261-czy-konfederacja-utworzy-koalicje-z-pis-jasna-deklaracja-krzysztofa-bosaka

 

27 minutes ago, Wincenty said:

Nie ma w pl takiej parti która byłaby prorosyjska ani ludzi w sejmie którzy są ruskimi agentami.

Żaden dobrze zakonspirowany agent, nie próbowałby się tak błazeńsko dekonspirować...

1687081973_wtwg5d_600.jpg

 

Jeszcze w tym wyniku, zwracają uwagę Wolnościowcy - kto nie zgadza się z "prezesem", musi odejść. Kolejny punkt wspólny z PiS...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Patryk napisał(a):

Oglądałem, zgodnie z moimi przewidywaniami, byle licealista mógłby zaorać Mentzena w debacie, gwiazdor tiktoka zapomniał, że nie jest w internecie,

Jesteś uprzedzony z do mentza i z tego wynika ta odpowiedz. 

 

7 godzin temu, Patryk napisał(a):

Petru na plus wg mnie, jedyny polityk, który jest przeciwko obowiązkowej służbie wojskowej.

I co z tego? to są politycy, kazdy z nich bedzie lawirował byle nie powiedziec za duzo z tąd to wyczekiwanie chociażby na konieć czas. Jakie to wygodne.

 

7 godzin temu, Patryk napisał(a):

Mentzen nie chce podnosić kobietom wieku emerytalnego, chce obowiązkowych ćwiczeń wojskowych tylko dla mężczyzn między maturą a studiami.

j.w.

Oni walczą o głosy i tych po prawej i po lewej, kobiet, dzieci, emerytów, rencistów, rolników, górników, nauczycieli, kobiet i mężczyzn. Czego oczekujesz ze kopnie w jajniki 1/2 swoich potencjalnych wyborców?!

7 godzin temu, Patryk napisał(a):

Nie ze wszystkimi pomysłami Rysia się zgadzam, ale jak dla mnie pokazał się z dobrej strony

Wg "mie" sie nie pokazał a ino naumiał się mówić. Być może odrobił lekcje z wcześniejszych durnot i teraz próbuje zrobić wielki "come back" 

 

Przypominam to są politycy! Sam wątek nie bez powodu umieszczony został w dziale "Polityka, bal bezwstydnych kurewek" 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kespert napisał(a):
4 godziny temu, spacemarine napisał(a):

trzeba podpompować konfę przed koalicją z pisem

https://www.rp.pl/polityka/art38606261-czy-konfederacja-utworzy-koalicje-z-pis-jasna-deklaracja-krzysztofa-bosaka

 

Krzysztof Bosak:

 

"Koalicja takich ruchów patriotycznych jak MW i ONR"

 

;)

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.