Skocz do zawartości

Głupota, jaka wychodzi z ludzi przy okazji zbliżających się wyborów


krzy_siek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.08.2023 o 12:06, nowy00 napisał(a):

Wybory odbędą się dopiero 15 października a wszędzie o tym trąbią już nawet nie wiem od kiedy może od zapowiedzi tego marszu Donka z kwietnia lub wcześniej

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-04-15/donald-tusk-wzywa-na-marsz-4-czerwca-lider-po-dziekuje-za-wsparcie/

 

Temat wątku nawet bym nazwał inaczej Kabaret przedwyborowy 😆

 

@krzy_siek Byłbyś za tym, aby zmienić tytuł wątku na Kabaret przedwyborowy

?

 

 

To już było. :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2023 o 17:57, SuperMario napisał(a):

będzie się chciało dokonać tej zmiany,

Akurat tej partii sądzę, że tak, tyle im kłód pod nogi rzucano i rzuca się pod nogi, że głowa mała, z racji tego warto ich słuchać.

Dodatkowo ogranicza się dostęp mainstrimowych mediów.

Edytowane przez Druid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2023 o 16:05, SuperMario napisał(a):

Co każdy mały żuczek jakimi jesteśmy może z tym zrobić? 

 

Gówno.

 

Tyle od nas tak naprawdę zależy. Możesz oddać głos w wyborach, najbardziej świadomy, mający na uwadze dobro przyszłych pokoleń itp. itd. I tyle, problemem jest to że w społeczeństwie nie ma wystarczającej ilości świadomych wyborców, i to się nie zmieni. To jedna rzecz.

 

Pojedynczy świadomy głos i tak zniknie w nawale głosów kupionych obietnicami bez pokrycia, populizmem, nienawiścią, bądź socjalem o którego utratę część się będzie bała, a druga część bedzie na niego liczyła. 

 

Ja już przestałem wierzyć że w tym kraju będzie lepiej, jako mały dzieciak widziałem schyłek i upadek komuny, lata 90te dzikiego rozwoju, drapieżnego ale dającego Polsce kopa, jak sobie pomyślę jak łatwo było wtedy wystartować z jakimkolwiek biznesem to śmiać mi się chce w porównaniu do tego jaki próg wejścia zrobili nam politycy w 30 lat. Pozwolenia, licencje, rejestracje i zgody, tysiące warunków do spełnienia które tylko hamują rozwój. Życia mi nie starczy żeby doczekać kiedy tu będzie lepiej, nie będzie, bo idziemy w stronę zachodu a tam wszystko jest jeszcze bardziej uregulowane i opodatkowane.

 

Znajdę swój raj gdzieś indziej, tyle mogę zrobić. 

 

Druga rzecz jest taka że mój głos niczego nie zmieni, 20 milionów głosów też niczego nie zmieni bo w sejmie od lewej do prawej strony siedzą wybrane przez nas kurvvy dla których ten kraj jest kolonią do eksploatacji zasobów. 

 

Ci z lewej i prawej udają że się biją, a tak naprawdę kopią się tylko po kostkach a po pracy razem wódkę piją i robią lewe interesy. Jeśli pojawi się ktoś nowy to albo dołączy do klubu dwóch najsilniejszych i będzie grał na ich zasadach albo przydarzy mu się wypadek bądź zostanie ośmieszony w najlepszym dla niego przypadku i sam rzuci w pizdu politykę. Już to widzieliśmy nie raz. 

 

Nie wiem ile trzeba mieć wiary w sobie by w ogóle mieć nadzieję że coś się zmieni na lepsze. 

 

Nie chcę nawet zaczynać tematu uni, fit for 55, całej tej eko narracji bo to jest tylko gwóźdź to trumny jeśli chodzi o rozwój i dobrobyt. Temat na książkę.

 

I'm out. 

 

Idę szukać swojego miejsca na ziemi gdzieś indziej. 

 

Żeby nie było, w wyborach wezmę udział, bo nadzieja umiera ostatnia.

Tylko często te licencję są wymagane na poziomie europejskim, jak masz firmę transportową to musisz taka mieć inaczej jadąc do takiej Austrii podczas pierwszej kontroli dostaniesz gigantyczny mandat za jej brak.

 

Oni tak się bronią przed konkurencją.

 

Szanse ekonomiczne lat 90 czy nawet 00 się już nie powtórzą, rynek nie jest dziewiczy. Trzeba w nowe sektory/branże wchodzić.

 

Poza Unią raczej nie będzie lepiej bo jak będziesz chciał na ich rynku działać to i tak tego samego będą wymagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/21/2023 at 12:25 PM, krzy_siek said:

Brak kultury dyskusji. Przekrzykiwanie się, stosowanie argumentów nie merytorycznych, próba wzbudzenia emocji zamiast rzeczowej dyskusji.

Cel uświęca środki - nadal działa.

On 8/21/2023 at 12:25 PM, krzy_siek said:

Próżność wyborców i brak znajomości swego miejsca w szeregu.

Jesteś wyjątkowy, możesz wszystko. Gdzie stare, dobre "jesteś zerem, zwykłym numerem..."

On 8/21/2023 at 12:25 PM, krzy_siek said:

Rzecz jasna J. Kaczyński nie wie o istnieniu tegoż wyborcy i nie jest on dla nim kimkolwiek znaczącym.

Niewielu w Polsce ludzi, mogących postawić sobie kilka biurowców w Warszawie. Ale "wyborca" wie przecież, że brak konta w banku, i mieszka z kotem...

On 8/21/2023 at 12:25 PM, krzy_siek said:

Każdy głosuje na partie i ich przedstawicieli, którzy realizować będą jego interesy.

Nawet to nie. Myślę że ilość wyborców, którzy przeczytali skrót programowy "swej" partii to mniej niż 10%.

Reszta głosuje "bo to kobieta", albo "bo on da 800+", albo "bo jestem nowoczesny i głosuję za aborcją"...

On 8/21/2023 at 12:25 PM, krzy_siek said:

Celowość dyskusji

Nierealne wymaganie - jak dyskutować ma ktoś, kto mentalnie niewiele różni się od chłopa czapkującego "panu wielmożnemu, co nam dużo da, bo to dobry pan i dużo da".

On 8/21/2023 at 12:25 PM, krzy_siek said:

jedno proste pytanie reportera sprawia, że ludzie się gotują

Niestety, "gorączka wyborcza" dopada nawet doktorów i profesorów, bo gdy emocje płoną, rozum śpi.

"Kto nie z nami, ten przeciw nam".

On 8/21/2023 at 1:48 PM, NewMeNewAcc said:

Taki jest zamysł demokracji - głosujemy na przedstawicieli

ONI SĄ PRZEDSTAWICIELAMI NARODU.

To właśnie jest najgorsze.

Jacek w pełnoletniej furze z czterech ćwiartek, wybrany na posła też by "rzondził" na drodze, bo "jeździ szypko ale bezpiecznie".

Zenek wpakowałby swą żonę do SPP.

Anetka załatwiłaby z lokalnym deweloperem nowy MPZP (przecież jej dzieci muszą mieć mieszkania na start).

Franek dupczyłby chętne stażystki, a w zamian jego żona Andzia od razu poleciałaby z donosem o "przemocy" i cyk, alimenty 5000 zł.

 

Zamiast wybierać prawdziwe intelektualne elity - wybieramy "ludzi takich jak my". Więc mamy takich, jak "standardowy obywatel".

 

On 8/22/2023 at 7:51 AM, Baca1980 said:

obecna demokracja to parodia tego systemu. Bo w zamyśle działa ona. Tylko w społeczeństwie gdzie istnieje gruba warstwa tzw. klasy średniej

Grecka demokracja i jej zasady, od razu wywaliłyby z prawa do głosu (czy bycia wybranym) jakieś 80% społeczeństwa. Lekko licząc.

To co teraz mamy, grecy nazwaliby ochlokracją - rządami motłochu, gdzie KAŻDY może głosować.

 

On 8/23/2023 at 3:44 PM, Trevor said:

Te partie wychowały sobie rzesze ludzi którzy jak pasożyty przychylnie reagują jak ktoś coś im obieca

Oni od zawsze byli, i nikt nie musiał ich "wychowywać".

Tylko teraz mają prawo głosu.

On 8/23/2023 at 4:05 PM, SuperMario said:

Druga rzecz jest taka że mój głos niczego nie zmieni, 20 milionów głosów też niczego nie zmieni

Parafrazując pewne powiedzenie, "więcej zdziałasz głosem i koltem, niż samym głosem".

Papierkiem lakmusowym, ostatecznym testem, jest podejście polityka do kwestii swobodnego dostępu do broni dla obywateli. Druga poprawka dokumentu, zaczynającego się od "My, ludzie... tą Konstytucję ustanawiamy."

On 8/23/2023 at 5:37 PM, Druid said:

nie mam zamiaru popierać tych samych i oczekiwać innych, lepszych rezultatów

Dlatego właśnie co wybory niemal, pojawia się jakaś "nowa nadzieja". By skanalizować zdegustowanych. Lepper, Kukiz, teraz też paru można by wskazać... którzy za kilka lat, skończą tak samo jak ich poprzednicy.

Ale co tam, wtedy w wyścigu będzie kolejny "ładny, nowy i niezużyty" polityk. I znowu młodzi "zdegustowani" w niego uwierzą... a i tak wygra "banda czworga", choć może pod jakimś nowym szyldem.

1 hour ago, Tamerlan said:

"Ulica i zagranica", KOD chcący obalić rząd.

Każda opozycja od dawna, może nawet od 2000r, jako plan ma "TKM". A potem następuje zmiana... ale jakby nic się nie zmienia.

30 minutes ago, Morfeusz said:

Media wiedzą, że większość społeczeństwa to idioci i nawet serwują im odpowiedni przekaz.

Mają płacone za skuteczność.

Nic nie zarobią, jeśli przekonają jednego profesora wywodem logicznym popartym badaniami, rzetelnymi danymi i wykazaniem poprawności obliczeń.

Ale przekonanie tysiąca feministek/femibojów obrazkiem waginy czy najgłośniejszym wrzaskiem, to tysiąc głosów - i biznes się kręci.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kespert napisał(a):

Grecka demokracja i jej zasady, od razu wywaliłyby z prawa do głosu (czy bycia wybranym) jakieś 80% społeczeństwa

Kogo by wywalili? 

Kobiety. Obcokrajowcy głosu i tak nie mają u nas

Ale z tego co kojarzę nie było tam cenzusu majątkowego. 

 

Czyli większość by decydowała. Większość u nas to są raczej prości, niezabogaci ludzie. I by poszli za tymi którym zależy na ich dobru i generalnie dobru społeczeństwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z innego punktu widzenia ktoś dalej wierzy, że postawienie krzyżyka na kimś innym to zmienia co kolwiek ? Wydaje mi się ale to moje zdanie, że to pozorny wybór jak większość. Za granicą to samo w wielu krajach te same partie to samo gówno a ktoś myśli że wybierze innego będzie lepiej. Czy politycy nie są tylko marionetkami w rękach tych którzy po prostu muszą sterować wszystkim zza kulis bo jak lud się wkurwi to spadnie głową jednego bądź drugiego ale karuzela się będzie kręcić dalej. A co gdyby łby zaczęły spadać tym co posiadają większość majątków ziemskich tylko ich nazwisk nie ma na listach. Chuj wie po prostu ale ja nie wierzę. Nie ma antysystemowcow bo tacy albo giną albo są kupowani. NWO... Masz je już dziś spróbuj coś postawić na "swojej" ziemii złudne prawo własności jak i inne. Time to wake up. Skróć panie dni i niech tak się stanie. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, icman napisał(a):

@krzy_siek

Dlaczego to Cię wkurwia?

Nie lubię głupoty,

I od drugiej strony, nie lubię kiedy ktoś mówi do mnie, jak do debila - a tak robią osoby które próbują dyskutować ze mną na tematy polityki

Nie lubię też niepotrzebnego zakłócania spokoju publicznego, prowokowania ludzi, polaryzacji społeczeństwa, działa to na szkodę.

Nie podoba mi się, kiedy ktoś mówi do mnie z pozycji wyższości (wydumanej) - np. mam 60 lat, czyli dwa razy tyle co ty, więc wiem więcej, ty się nie odzywaj 

Tak mógłbym wymieniać... są rzeczy, które mnie irytują.

Edytowane przez krzy_siek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kespert napisał(a):

, choć może pod jakimś nowym szyldem.

Czyli mam rozumieć najzwyczajniej w świecie musi wymrzeć pokolenie komunistyczne i postkomunistyczne, żeby Polska , jej obywatele inaczej myśleli. Konfederacja to nie Kukiz zacznijmy od tego, więc wątpię, ze skończą jak Kukiz, prędzej się podzielą, śmiem w to wątpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MaxMen napisał(a):

@krzy_siek Dziwne, ale tutaj 42l i przelać 160k zł 

A potem taka idzie do wyborów głosować na tych co dają 🤦

zobacz jeszcze to:
https://esopot.pl/pl/11_wiadomosci/18512_pomorskie-73-latka-stracila-85-tys-zlotych-oszukali-ja-metoda-na-wypadek.html?fbclid=IwAR02II6j-Y3mAAjrA4jpr-Aoba1DQmO1HFH4PdaE9lJnEi1UIPh5BF4Pwl4

majstersztyk.

Jeszcze polecili mężowi żeby jechał na policję gdzie rzekomo przebywa syn starszego małżeństwa. Co by chłop swojej żonie nie przemówił do rozumu, że coś nie halo. I że chyba próbują go oszukać.

Jak starszy pan jechał na policję, to oszuści jego żonę przekonali do przekazania pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzy_siek napisał(a):

Nie lubię głupoty,

I od drugiej strony, nie lubię kiedy ktoś mówi do mnie, jak do debila - a tak robią osoby które próbują dyskutować ze mną na tematy polityki

Nie lubię też niepotrzebnego zakłócania spokoju publicznego, prowokowania ludzi, polaryzacji społeczeństwa, działa to na szkodę.

Nie podoba mi się, kiedy ktoś mówi do mnie z pozycji wyższości (wydumanej) - np. mam 60 lat, czyli dwa razy tyle co ty, więc wiem więcej, ty się nie odzywaj 

Tak mógłbym wymieniać... są rzeczy, które mnie irytują.

Kiedyś odczuwałem to bardzo podobnie.

 

Pewnego dnia zadałem sobie pytanie:

- o czym to kurna w ogóle jest? To wszystko tu.

- o mnie, kurva

 

Aha, co w takim razie mówi mi moja irytacja gdy widzę ludzi, którzy agresywnie, głupio, infantylnie, wybiórczo, karykaturalnie bronią swojego interesu, chcą mieć rację i nie zawahają się użyć wszystkiego co mają?

 

Nie podobała mi się odpowiedź, bo wymagała odwagi i sprawdzenia po co mi te idee o "wyższym dobru".

 

Jeżeli to nie o Tobie to zignoruj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Morfeusz napisał(a):

Dorzucę coś o lewicy, którą tak lubi siostra @Libertyn

 

Jak tam bogole zarabiający 5000 brutto, czyli ok 3700 na rękę, gotowi na podatek 33% od luksusu?

371826125_259645913618306_74359555933248

 

Cuckobankomacie @Morfeusz. Jak tam. Gotowy na leczenie u znachorki?

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Tamerlan said:

Już nie mowiąc o atakowaniu KORZYSTNYCH dla Polski projektów typu przekop mierzei, CPK.

 

To jakiś żart? To są "korzystne dla Polski projekty"?

 

Obie te budowle to ośmiorniczka i miś w jednym. Jednocześnie Wielkie budowle socjalizmu, jak Huta Katowice, albo Pałac Sowietów.

 

 

--
O’Leary: Ryanair nie będzie korzystać z CPK, tak jak LOT i żadne rozsądne linie

 

Ryanair na wojnie z CPK. O’Leary: „Lotnisko Bitcoin za 30 miliardów”
 


Nowe przejście graniczne na przekopie Mierzei Wiślanej otwarto w maju. Przez prawie 4 miesiące nikogo na nim nie odprawiono.
 

Kapitanowie nie chcą pływać przez przekop mierzei. Mamy najnowsze informacje
 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Trevor said:

Nie jestem tego taki pewien.

Patrząc wstecz na historię, zazwyczaj zapominamy że 100+ lat temu, pisała ją elita dla elity - czyli zajmowało się nią mniej niż 20 % społeczeństwa. O reszcie rzadko się pisało - bo co wójta, szlachtę pana, czy plebana, obchodziło że chłop w gównie po kolana brodzi? I tak nie umieli czytać, co nie wiedzieli to musieli "xiędza pytać"...

 

Skądinąd słuszna idea równości wszystkich ludzi, jest po prostu przez większość tychże źle rozumiana. Bo "lud prosty" zazwyczaj rozumie ją tak, że zapity kombajnista bez podstawówki, jest równy w zarządzaniu PGR-em agronomowi z 20-letnim doświadczeniem. Nie jest... tak samo jak agronom nie pojedzie tak dobrze kombajnem, nawet na trzeźwo. Równość praw/szans oznacza że kombajnista mógł pójść na agronoma, i 20 lat później być "jak równy z równym" - a nie, że TERAZ jest mu równy.

A system demokracji ochlokracji "jeden człowiek - jeden głos" dokładnie do takich ludzi jest skierowany.

 

14 hours ago, Libertyn said:

nie było tam cenzusu majątkowego

Obowiązek posiadania własnego domu/posiadłości? Jak odejmiesz nieruchomości "na krechę", bo te należą do banku, zostanie mniejszość, i to często mniejszość dziedzicząca...

 

14 hours ago, Libertyn said:

Większość u nas to są raczej prości, niezabogaci ludzie. I by poszli za tymi którym zależy na ich dobru

A on by im te dobra zawłaszczył, by przekazać je sobie - bo jemu też najbardziej zależy na jego własnym "dobrze" :P

Człowiek który nie sięgnie po cudze, by poprawić swój los, albo musiałby być obrzydliwie bogaty (obrzydliwego kułaka nikt nie wybierze), albo być ideowym głupcem... a głupca przecież też nikt nie wybierze. Co on, naprawdę nic z tego nie będzie miał? Kretyn jakiś... - pomyśli "statystyczny" wyborca. Bo on przecież na miejscu tego głupca, od razu by zaczął chapać... dlatego właśnie m. in. mówię, że obecni politycy SĄ przedstawicielami "narodu".

 

11 hours ago, Druid said:

Czyli mam rozumieć najzwyczajniej w świecie musi wymrzeć pokolenie komunistyczne i postkomunistyczne

Raczej miałem na myśli, że wczorajszy ZChN to dzisiejsza prawica, SLD to Lewica/Razem, w bałaganie Po/KO/KOD to nawet ciężko się rozeznać... nie mówiąc o Korwinie. Nazwy partii zmieniają się niemal co dwa/trzy cykle wyborcze - ale i tak w "polityce" tkwią wciąż ci sami ludzie, tylko pod nową nazwą. Jeden z polskich byłych premierów był "w polityce" od 1974 roku; Kaczyński/Tusk są od 35 lat.

 

11 hours ago, Druid said:

Konfederacja to nie Kukiz zacznijmy od tego

Przełomowym momentem moim, w stosunku do Kukiza, był ten, gdzie dowiedziałem się o jego związkach finansowych z "czerwonymi baronami śląskimi" - czyli prościej, kto mu sfinansował pierwszą kampanię. Że rzekomo "zwykły artysta" jest na ty z byłymi "zasłużonymi", i to nie z tych podrzędnych. Dziś on znowu jest jedynką, tylko już na listach PiS... muszę tłumaczyć dlaczego, chociaż tą jedynką jest dokładnie dlatego, że nadal wielu jest otumanionych "wiarą" w jego personę?

 

A Konfederacja? Znów trzeba będzie czekać lata, zanim większość "wyborców" zacznie dostrzegać to, co nieliczni widzą już dziś - oni są tacy sami... Zamiast np. Dziambora czy wolnościowców, TERAZ JUŻ na listach Konfederacji masz Derehajłe - PiSowskiego wicemarszałka województwa - a "lud" jest tak ogłupiony, że to działa, parafrazując klasyka. Jest to analogiczna sytuacja niemal, do Kołodziejczaka na listach PO ;)

Gdzie dziś jest ONR? Dlaczego po wolnościowcach i narodowcach, teraz rozpoczyna się wycinanie z Konfederacji Brauna (afera z profilami/plakatami, gdzie u Brauna była cała trójka, ale u pozostałych - już tylko oni dwaj). Na spotkaniach z wyborcami, szef Konfederacji Mentzen potrafi "dawać" Braunowi tyle samo czasu, co kiedyś szef opozycji Tusk - Hołowni, czyli zero :)

Nie ma przypadków - są tylko znaki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Libertyn napisał(a):

Cuckobankomacie @Morfeusz. Jak tam. Gotowy na leczenie u znachorki?

Tak wiemy, tym razem kuminizm musi zadziałać. ;-) 

 

7 godzin temu, Kespert napisał(a):

A Konfederacja? Znów trzeba będzie czekać lata, zanim większość "wyborców" zacznie dostrzegać to, co nieliczni widzą już dziś - oni są tacy sami...

Nie są idealni, ale patrząc na resztę przyklepującą wszystko, co światowe mocarstwa nakażą, to teraz najmniejsze zło. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wrotycz napisał(a):

 

bzdura totalna

14 godzin temu, Libertyn napisał(a):

CPK ma szanse jako hub cargo. Pod względem lotów pasażerskich o wiele bardziej sensowna jest Warszawa

 

Cargo to jedno- 40 milionowy kraj  z niemal wyborowym położeniem w centrum Europy względem uruchamiającej się gospodarczo/logistycznie Azji  musi mieć hub lotniczny jeżeli chce się rozwijać. Okęcie nie ma miejsca na rozbudowę, będzie miało coraz większe problemy prawne/ograniczenia w związku z tym że jest w centrum miasta (hałas itd.). Oczywiście zaraz przyjdzie mądrala i powie że jest gdzieś lotnisko co odprawia 40 milonów PAX na jednym pasie startowym. Wiec lepiej siedzieć w przyciasnych gaciach zamiast zbudować sobie nowoczesny system transportowy państwa- póki to jeszcze w ogóle możliwe bo jest rezerwa pod budowę.

 

Bzdur o przekopie nie komentuje- można sobie posłuchać na yt ludzi którzy wiedzą wiecej w temacie. I tacy ludzie twierdzą że przekop powinien być ale jeszcze większy.

Edytowane przez Tamerlan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kespert napisał(a):

chociaż tą jedynką jest dokładnie dlatego, że nadal wielu jest otumanionych "wiarą" w jego personę?

Po tym jak Kukiz zaczął się kumać z PiS-em to był jego początek końca.

10 godzin temu, Kespert napisał(a):

Nie ma przypadków - są tylko znaki.

W łonie każdej partii zawsze jest walka o władze, o to kto jest ważniejszy, po za tym zobacz ile masz tam środowisk, bardzo dużo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Libertyn napisał(a):

CPK ma szanse jako hub cargo. Pod względem lotów pasażerskich o wiele bardziej sensowna jest Warszawa

Pomiłuj, panie kolego.

Okęcie de facto w środku miasta, uciążliwe dla lokalsów (nieunikniony ruch nocny i związany z tym hałas),  już teraz okresowo osiągające granice przepustowości i nie mające żadnych perspektyw rozbudowy (bo nie ma gdzie).

To ma być przyszłość?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.