Skocz do zawartości

Głupota, jaka wychodzi z ludzi przy okazji zbliżających się wyborów


krzy_siek

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Baca1980 napisał(a):

Oraz elektrownie atomowe:). Mam nadzieje że pociągnę jeszcze jeszcze min. dekadę. Co by obejrzeć tą piękną katastrofę:).Aby zatańczyć na gruzach bantustanu :).

 

Nie wiem co siedzi w forumowiczach, ale wielu z Was życzy swojej ojczyźnie jak najgorzej.

Przygnębiające to.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako realista jestem pesymistą. Zbyt długo już żyję aby mieć nadzieje na jakiekolwiek zmianę. Więc trzeba się już tylko śmiać.

Jak będzie trzeba to przehandlują tan bantustan za garść miedziaków. Więc osobiście mam wywalone.

A że Polacy nie mają już jaj aby przeprowadzić ew. "kryterium uliczne"? Więc widocznie im nie zależy na "ojczyźnie" :).

Edytowane przez Baca1980
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Czarnecki

@wrotycz - proszę, sygnatariusz UPR, prezes ZChN, dziś czołowy polityk PiS. I znawca "kilometrówek" (co z ideologią ZChN ciężko pogodzić). 

Wszyscy są - albo będą - tacy sami.

 

On 9/1/2023 at 6:04 PM, Morfeusz said:

Nie są idealni, ale patrząc na resztę przyklepującą wszystko, co światowe mocarstwa nakażą, to teraz najmniejsze zło. 

Mogą protestować, bo na razie nic od nich nie zależy - są na razie takim "folklorem politycznym", jak kiedyś pewien krzykacz z Monachium, przed pożarem Reichstagu.

Na razie. A potem Niemcy zagłosowały demokratycznie na wówczas "najmniejsze zło" - jak się ludziom wydawało (przecież nie zagłosują na komunistów, czy na wpędzającego kraj w służalczość kaizera).

Dostali co chcieli - nawet przez jakiś czas im się zaczęło żyć lepiej - ale potem okazało się, w co wierzyli. Komu wierzyli.

 

On 9/1/2023 at 8:51 PM, Druid said:

po za tym zobacz ile masz tam środowisk, bardzo dużo

Po ostatnich czystkach, pozostał już jako "osobne środowisko" chyba jedynie Braun i Korwin. Jeszcze...

Ale w zamian za Sochę, czy Dziambora, masz teraz środowisko zwane "rodzina na swoim", czy PiS-owskiego Derehajłę ;)

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/3/2023 at 12:44 PM, balin said:

@JoeBlue premierzy obiecują różne rzeczy np. milion samochodów elektrycznych, czy setki tysięcy mieszkań z programu rządowego. :) 

A ja, mając znośną pamięć, pamiętam jakimi drogami jeździłem w 2012 i widzę jakimi jadę teraz.

Założę się, że jeśli lewica dojdzie do władzy to nawet gdyby port lotniczy był w 90% gotowy to wstrzymają budowę marnując zainwestowaną kasę, bo po co to komu. Można przecież lecieć przez Frankfurt.

 

Albo to raz było, że skoro Unia mówi to my mamy słuchać i robić jak mówią a nie myśleć samemu?

Ja wyznaję inną zasadę, którą kiedyś słyszałem.

"Jeśli Niemcy się wk*rwiają to znaczy, że robimy dobrze."

Robimy lepiej niż oni i to niekoniecznie ich zachwyca więc stosują wszystkie środki, żeby wsypać piasek w tryby maszyny.

Co było gdy nasi transportowcy zaczęli być konkurencyjni dla Zachodniej Europy?

Skończyła się wolna gospodarka a zaczęło się podkładanie świń.

 

Mogę tak długo...

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/3/2023 at 11:53 AM, Mosze Red said:

Ja jako prawdziwy patriota będę głosował na PiS. 

 

W tym kraju dopiero coś się zmieni na lepsze jak wszystko j...nie, a PiS jest najlepszym gwarantem, że wszystko j...nie. 

 

Ze smutkiem należy stwierdzić, że masz rację.
Właśnie czytałem o Dachau Afryki - Gwinei Równikowej i Francisco Macíasie Nguemie - Pol Pocie Afryki, którego obalili dopiero jak im (oficerom) śmierć zajrzała w oczy.
Rzym tez upadł z powodów ekonomicznych i niekompetencji władzy i kiedy to się stało to ludzie się cieszyli, że ten straszny twór się skończył.


Wierzący w socjalizm nic nie zrobią dopóki ich ten stan osobiście nie dotknie. A że wierzących w socjalizm jest, niestety, większość to widać po wynikach wyborów, gdzie 90% głosuje na socjalistów.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW mam nadzieję, że lewica razem spadnie pod próg, albo będzie jak najbliżej 5%.

Nieraz mniej lub bardziej skryta mizoandria się tam wylewała, ale to już jest szczyt:

 

Nie, nie ma matek alienatorek w PL, a wszyscy ojcowie którzy mają utrudniony kontakt z dzieckiem to przemocowcy...

tak było, nie zmyśla.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, JoeBlue napisał(a):

A ja, mając znośną pamięć, pamiętam jakimi drogami jeździłem w 2012 i widzę jakimi jadę teraz.

 

No ale autostrady nie powstają w 1 czy nawet 2 kadencje partii rządzącej. :) Zatem wracamy do tego co ci napisałem na początku. To są efekty bycia w UE. Dobrym przykładem są nie tylko autostrady. Terminal LNG w Świnoujściu, też jest na to świetnym przykładem. 

Niestety są też fatalne przykłady na bimbanie sobie wiele lat przez polskie rządy w ważnych dziedzinach np. obronność, czy energetyka - gdzie praktycznie niewiele w tych dziedzinach robiono. Dopiero wojna na Ukrainie spowodowała, że w 2022 drastycznie zaczęto zwiększać wydatki na zbrojenia i przypomniano sobie, że trzeba coś zacząć działać w dziedzinie energetyki jądrowej.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, balin napisał(a):

że trzeba coś zacząć działać w dziedzinie energetyki jądrowej. 

Ja w ogóle jestem w szoku, że rząd zrobił cokolwiek w tym kierunku. 

W świadomości Polaków energetyka jądrowa to zło wcielone w kontekście awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2023 o 16:09, Brat Jan napisał(a):

Nie wiem co siedzi w forumowiczach, ale wielu z Was życzy swojej ojczyźnie jak najgorzej.

Przygnębiające to.

 

Ojczyznie zyczymy jak najlepiej ale polin to raczej okupacja w ktorej slowianin znaczy mniej niz guano i ma guano do powiedzenia .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy taki mądry jacy to politycy są źli, a taki dorwie się do żłoba, to pierwszy jest odbiciem polityków - jak taki Kukiz, który zgrywał w 2015 roku jak on to nie rozpieprzy tego systemu grając na tym jaki to on antysystemowy nie jest. 

 

Minęło parę lat i sam się taki stał. Politycy są tacy jak ludzie w kraju. 

Co do sytuacji w kraju to nie samo to jacy są politycy jest źle. Jest to gigantyczne uproszczenie. Jest to wypadkowa gospodarki, historii, demografii, wykształcenia ludności, zasobów naturalnych, infrastruktury, kultury, inteligencji ludzi, ich zapału do pracowania lub niepracowania, do uczenia się lub nieuczenia - no dosłownie wszystkiego. Twierdzenie, że wszystko będzie wykurwiście jak wymieni się tych złodziei z wiejskiej jest prostackie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, balin said:

To są efekty bycia w UE.

Krótko, bo ten temat końca miał nie będzie.

Za bycia w UE jeden z rządów chciał już zlicytować LOT, likwodowano jednostki wojskowe i posterunki policji.

Dziś byśmy odstraszali Ruskich dzidami.

Nie wspomnę o rozwalaniu ogrodzenia na granicy z Białorusią i całowania Niemców w wiadomo co.

Nie widzę tych bojowników a tym bardziej wojowniczek o wolność i demokrację na froncie ukraińskim.

Argumenty, że PiS wpuszcza cudzoziemców stadami też są z d*py.

Wpuszcza z paszportami, to kompletnie inna bajka.

Gdzie kasa z Unii na miliony uciekinierów?

Na jednego przybłęde z ciemnym odcieniem skóry, o którym nawet nie wiadomo czy nie należy do Talibów, Unia wydaje więcej niż na 100, może na 1000 prawdziwych uciekinierów z wojny.

 

Ja sam wiem dla siebie kto dba o Polskę a kto tylko drze mordę wszędzie gdzie się da.

Mam na myśli "działaczy" i "bojowników o demokrację", nie dyskusję tutaj.

Kończę.

 

20 hours ago, wrotycz said:

Wierzący w socjalizm nic nie zrobią dopóki ich ten stan osobiście nie dotknie. A że wierzących w socjalizm jest, niestety, większość to widać po wynikach wyborów, gdzie 90% głosuje na socjalistów.

Znów widzę, że żyję w alternatywnej rzeczywistości.

W większości ostatnich wyborów przewaga dowolnej ze stron to było kilka(naście) tysięcy głosów przy milionach głosujących.

Skąd ty wziąłeś te 90%?

A ten wrzask w wielu krajach jak to ultraprawicowe partie rosną w siłę?

To raczej nie socjaliści, hmm?

 

Yea. I tu się zgodzę. To wypadkowa.

(Dla tych z klas niematematycznych: Seek wypadkowa@Google).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JoeBlue bardzo krótko. Odstawiając na bok propagandę partyjną. Czy to PIS, czy PO - to tacy sami Polacy, ze wszystkimi wadami i zaletami jakie mamy. Jak ktoś tu napisał powyżej, to emanacja narodu. Jeśli dla przykładu PO dojdzie do władzy, to politycy PISu będą wszystko odwracać kota ogonem, mówić że jest w Polsce źle i będą biegać do UE na skargi. Taka już rola opozycji - dostać się do władzy. To wszystko już przerabialiśmy przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze krócej (mam nadzieję).

Pytanie kto z tych dwóch ugrupowań zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną.

Nie chodzi o mowę i deklaracje tylko o to co można dotknąć, zobaczyć, użyć.

Jaki jest k-wa program lewicy, na który mam głosować?

"Obalić prawicę"?

Nosz k-wa!!!

Nie tak się buduje kraj.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Strusprawa1 said:

inteligencji ludzi,

1693886929_k3wxdv_600.jpg

 

Statystyka nie kłamie - połowa głosujących, jest głupsza niż druga połowa głosujących. Ale i tak wszyscy głosują tak samo.

 

Na szybko pomysł - może "siła" głosu powinna zależeć od podatków? Za każdy tysiąc zł oddany państwu w podatkach, jeden głos. Kto się zrzuca, ten dzieli.

A za każdy tysiąc pobrany z budżetu (wyprawka, 800+, zapomogi, itd.) - minus jeden głos.

 

1 hour ago, JoeBlue said:

Jaki jest k-wa program lewicy, na który mam głosować?

8bHZl45olti9KzAIJSPYVW1pnlOiWEat.JPG

 

Odnośnie lewicy/opozycji, nie rozumiem tylko, jak jakikolwiek szef partii może coś takiego promować - i oczekiwać, że dostanie onu głosy. Czyje? A tak - "zwyczajnych i normalnych ludzi"... :(

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, JoeBlue said:

Dziś byśmy odstraszali Ruskich dzidami.

 

Już to robimy. Pół roku szukali rakiety, którą cywil znalazł w kilka godzin.

Białoruskie helikoptery im latają nad głową a oni nic, bo nawet tego nie wiedzą.

Co najmniej 1/4 sprzęt oddaliśmy ukraińskim, a nowego nie mamy. Szef MON się chwali ile wydał ale ile zza to kupił, tego już nie mówi, pewnie dlatego, że niewiele, bądź zgoła nic.

Na ćwiczeniach wojskowych rezerwa grzeje prycze przez całe dwa tygodnie bo nie ma żadnych ćwiczeń. Nawet jakby chcieli se postrzelać to mogą tylko na sucho bo nie ma amunicji (info z pierwszej ręki, od rezerwisty w mojej rodzinie).

W co Ty wierzysz?

Gdyby Rosja "wkroczyła" do Polski, zamiast na Ukrainę, to w tydzień byliby nad Wisłą.

To Ukraina była przygotowana do wojny a nie Polska.

Nie ma czego porównywać.

 

--

3 hours ago, JoeBlue said:

Skąd ty wziąłeś te 90%?

 

Jedyna niesocjalistyczna partia ma 11 posłów. 11 na 460. I 6% poparcia.

 

 

(@0:00:50) to były jeszcze w poprzedniej kadencji więc do 2019 było 100%.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, balin said:

Nie da się nadrobić w rok, tego co inni budowali dziesiątki lat.

 

Da się spieprzyć w rok, lub kilka lat to co się budowali dziesiątki lat.

PiS to pokazał, w tej kadencji, Gierek, w swojej, Merkel i Schultz w swojej, Hitler w swojej.

Niszczyć jest łatwiej niż budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. A teraz się buduje gdziekolwiek spojrzeć.

Zapomniałem wspomnieć o tunelu do Zakopanego.

Kto tamtędy jechal raz to następnym razem wiedział co go czeka.

 

Trochę mi to przypomina Hitlera i jego roboty publiczne, w pozytywnym sensie.

Wszelkie wypowiedzi na jego temat można skrócić do jednego słowa - potwór.

Jednak raz jeden słyszałem wypowiedź z innego punktu widzenia, ekonomiczno-politycznej oceny gościa rządzącego krajem.

W ciągu kilku lat zmniejszył inflację i bezrobocie kilka o dziesiątków procent, nie 0.01%.

Zorganizował społeczeństwo, pogonił do ruchu i gimnastyki i było więcej takich pozytywnych rzeczy, ale nie chce mi się szukać w czeluściach internetu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JoeBlue napisał(a):

Zorganizował społeczeństwo, pogonił do ruchu i gimnastyki i było więcej takich pozytywnych rzeczy, ale nie chce mi się szukać w czeluściach internetu.

Podniósł też sposób przemysł, dał, ludziom Volkswagena, nie się nie zgodzić. To było w czasach po I wojnie więc czasy odbudowy, rozwoju.

 

Wyżej ktoś psioczył na Gierka, ale dzięki niemu też mieliśmy, drogę gierkówkę, bloki z wielkiej płyty które tysiace ludzi zamieszkują do dziś,  szkoły tzw. "tysiaclatki" które do dziś pracują,  szpitale itd.

Czy było to warte kosztów poniesionych, tych kredytów od USA, ciężko stwierdzić,  mi się wydaje, że jednak wtedy, w tamtych warunkach tego potrzebowaliśmy, choć pewnie dało się to zrobić lepiej.

 

Na tym samym koniu jedzie Ukraina dzisiaj - te wszystkie czołgi, karabiny, amunicja, dary to przecież plan Marshalla v2 jedną wielką pożyczka którą Ukraina zaciąga u zachodu, a spłacać będzie w inwestycjach, drogach, zbożu itd., ale tylko pod warunkiem, że wygra. Zachód w tą wojnę po prostu inwestuje.

 

 

Wspomniany tunel na zakopiance:

Odcinek Lubień - Chabówka to inwestycja rozpoczęta w 2014 (przetarg), oddana do użytku w 2022r.

Któremu rządowi mamy dziękować, temu który rozpoczął, czy temu który dokończył? Cytując klasyka "a mógł zabić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/5/2023 at 3:55 PM, Kespert said:

8bHZl45olti9KzAIJSPYVW1pnlOiWEat.JPG

 

Odnośnie lewicy/opozycji, nie rozumiem tylko, jak jakikolwiek szef partii może coś takiego promować - i oczekiwać, że dostanie onu głosy. Czyje? A tak - "zwyczajnych i normalnych ludzi"... :(

 

Tu kolejne asy.

 

- program
- hasło wyborcze
- odpowiedzieli na mnóstwo pytań od dziennikarzy

 

Ja bym się spalił że wstydu jako publika, od samego słuchania takich "kandydatów". I nie mówię tu wcale o ich wieku, choć to też wiele znaczy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem naszej polityki to starzy działacze, odklejeni od rzeczywistości, którzy nigdy, bądź wiele.lat nie pracowali (Kaczor i Tusk chociażby). Ci ludzie hodują sobie następców w lokalnych młodzieżówkach,  kolejnych nierobów którzy tuż po 20 już pchają się do polityki, jako łatwego kawałka chleba lub szansy na stanowisko w jakiejś spółeczce.

 

Powinny być jakieś weryfikowalne  wymagania wiek/wykształcenie/staż pracy. Tak samo górny limit np max 1 kadencja w sejmie i ban, możesz próbować szczęścia w senacie, albo wracaj na rynek pracy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, bzgqdn said:

Wyżej ktoś psioczył na Gierka, ale dzięki niemu też mieliśmy, drogę gierkówkę, bloki z wielkiej płyty które tysiace ludzi zamieszkują do dziś,  szkoły tzw. "tysiaclatki" które do dziś pracują,  szpitale itd.

Za pożyczone pieniądze.

Później walczono o umorzenie tych i innych pożyczek i to się udało.

Detali nie pamiętam i nie chce mi się szukać.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, JoeBlue napisał(a):

Detali nie pamiętam i nie chce mi się szukać.

Tak, on to wszystko zrobił na kredyt, być może dało się to wynegocjować lepiej, ale założenia nie były takie złe, tam było ok 10% odestek, wydaje się  mało  w porownaniu do kredytow konsumenckich,  ale orzy takich kwotach to dużo. Problem w tym że potem w polsce było niespokojnie, podwyzki cen wszystkiego, a nasze zadłużenie rosło. Tak jak piszesz w latach 90-tych chyba trzykrotnie umarzano te długi. 

 

To też było pokłosie tego że zaraz po wojnie Polska pod naciskiem Moskwy odrzuciła plan Marshalla, inne kraje europy przyjęły pomoc (też kredytową) po wojnie, a my nie. Byliśmy przez to bardziej zależni od Rosji i rozwijaliśmy się wolniej.

 

W mojej prywatnej ocenie polska akurat wtedy tego potrzebowała. Wielu z nas wychowało się w.tych blokach i tych szkołach. 

USA rozdawało kasę lekką ręką  a Gierek lekką ręką brał, trochę się z tym zapedził.

Edytowane przez bzgqdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/3/2023 at 5:09 PM, Brat Jan said:

Nie wiem co siedzi w forumowiczach, ale wielu z Was życzy swojej ojczyźnie jak najgorzej.

Przygnębiające to.

 

Jak cię ojczyzna jebie w dupę to nadstawiasz się, i krzyczysz "Jeszcze raz! Za ojczyznę!" ? Przykro mi ale nasz "naród" przestał być narodem. Przyjęliśmy filozofię kultu pieniądza z zachodu, odeszliśmy od wiary w Boga i tak to się skończyło. Teraz bożkiem jest pieniądz. Jak myślisz dlaczego Rosjanie nadal walczą na Ukrainie? BO dla nich pieniądz nie jest jeszcze takim bożkiem. Gdyby był już dawno by tą wojnę przegrali. Nasz kraj to ziejąca pustką czarna dziura. Ludzie którzy niczego nie produkują, a ich praca nie ma żadnego znaczenia zbierają horrendalne profity, podczas gdy reszta babra się w bagnie wyrywając sobie ochłapy z tego co zostało. Ekonomiczne rozwarstwienie i dystans między bogatymi i biednymi spowoduje w przyszłości bardzo dużą niestabilność, albo pogrążymy się (co bardziej prawdopodobne) w nihilizmie takim jak w obecnie ma miejsce w Kanadzie.

 

Tak się stanie bo socjale które rozdaje partia rządząca są nie do utrzymania na dłuższą metę. Zarabiam obecnie 3800 zł netto. Od stycznia małżeństwo z 2 dzieci to będą przy mnie bogacze których nigdy nie dogonię. 2 dochody plus 1800 zł z 800+. Nie mam już co startować bo po prostu takie postępowanie sprawi że pieniądz który mam w ręku będzie tracił na wartości. 

 

Z moich obserwacji wynika że część ludzi już kombinuje jak nie płacić podatków. Spotkałem już kilka osób które pracują bez umowy mając drugą pracę na jakieś ćwierć etatu byle tylko ubezpieczenie mieć. I ja się wcale temu nie dziwię, ba kto wie czy sam nie zacznę tak robić bo skoro ludzie posiadający mają nas w dupie i w ogóle nasza perspektywa jest dla nich niemożliwa do zrozumienia no to trzeba zadbać o siebie a nie o kraj czy inne górnolotne idee. Przykro mi, ale to jest koniec Polski. Nie widzę sytuacji w której moglibyśmy się z tego wygrzebać. 

 

Zakładamy że wybucha w Polsce wojna. Gwarantuje ci że wszyscy posiadający zabierają mandżur i wyjeżdżają tak jak to miało miejsce na Ukrainie a ty biedaku będziesz wystawiony na rzeź. 

 

Ostatnia decyzja RPP odnośnie stóp procentowych pokazuje że PiS już za nic ma jakąkolwiek stabilność i rozsądek. Liczy się tylko dotrwanie do wyborów, i to robią wszyscy przelicytowując się na socjale (ostatnio nawet Konfa o socjalach zaczęła gadać). To jest koniec. Polski już nie ma. Nie ma wspólnoty. Jest tylko banda ludzi wśród których są wygrani i frajerzy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.