Skocz do zawartości

Debata 2023


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, I1ariusz napisał(a):

Czyli robić, to o czym mówię: chce stanowić konkurencję dla wolnego rynku. Bo "oni wiedzą lepiej" i mają "dobre intencje". To jest właśnie fundament myślenia wyborcy lewicowego, że pewna grupa

polityczna chce dobrze, a druga chce źle.  Sęk w tym, że na wolnym rynku Janusz musi jednak brać pod uwagę konkurencję, gdy lewactwo chce być bezkonkurencyjne. Właśnie dlatego, że oni sądzą, że wiedzą i chcą lepiej. Typowy antropologiczny błąd.

Lol. Odleciałeś do krainy absurdu. Tak. Kilkaset mieszkań  wybudowanych przez rząd, sprawi ze lewica będzie bezkonkurencyjna bo magicznie zniknie sektor prywatnego wynajmu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Libertyn napisał(a):

Lol. Odleciałeś do krainy absurdu. Tak. Kilkaset mieszkań  wybudowanych przez rząd, sprawi ze lewica będzie bezkonkurencyjna bo magicznie zniknie sektor prywatnego wynajmu.

 

Przecież to nie zmieni. Cytując z głowy panią:

Martwię się gdzie moi synowie będą mieszkać. Znam też inne matki (psiapsiuł?), które się tym martwią. Dlatego lewica wybuduje 300 mieszkań, żeby ten problem zniknął.

 

Dokładnie jak piszesz, 300 mieszkań, o których mówiła, jest już dawno podzielone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piter_1982 napisał(a):

Martwię się gdzie moi synowie będą mieszkać. Znam też inne matki (psiapsiuł?), które się tym martwią. Dlatego lewica wybuduje 300 mieszkań, żeby ten problem zniknął.

 

Dokładnie jak piszesz, 300 mieszkań, o których mówiła, jest już dawno podzielone. 

300 mieszkań. Pytanie o to czy 300 mieszkań w całej Polsce, czy 300 mieszkań w każdym mieście wojewódzkim. 
Wciąż to daleko lepsze niż wielkie nic lub dotowanie kredytów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Druid napisał(a):

Temat zastępczy ?

 

Nie. Mieli dość, a nie chcieli wywlekać brudów. Dobitnie pokazali, że się nie zgadzają. Oponowali przeciw zmianom jakie od czasu wybuchu wojny wprowadza minister Płaszczak, więc zaczął ich pomijać w łańcuchu dowodzenia. Przekazywał rozkazy bezpośrednio podległym generałom. Do tego prezydent i reszta próbowała na nich zgonić winę za nie szukanie rakiety. 

 

 

15 minut temu, Libertyn napisał(a):

300 mieszkań. Pytanie o to czy 300 mieszkań w całej Polsce, czy 300 mieszkań w każdym mieście wojewódzkim. 
Wciąż to daleko lepsze niż wielkie nic lub dotowanie kredytów. 

 

Myślałem, że oglądałeś. Lewica ma w programie 300 tys. mieszkań, ale pani tak emocjonalnie opowiadała, o swoich synach, że jej się powiedziała 300. Przy czym nie była goniona czasem, po prostu dostała zaćmy. Trochę słabe, to jakby Mateuszek powiedział o programie 80 plus, albo Donald o 10 konkretach. 

 

Ogólnie lewica chce wybudować to za państwowe. Znając życie wyjdzie drożej i większość dostaną znajomi królika. 

 

ps. Nie wiem dlaczego mieliby wyróżniać miasta wojewódzkie. Niech się kraj rozwija organicznie. Coraz więcej ludzi chciałoby żyć sobie w spokoju, ale nie ma na prowincji dostępu do sensownej jakości usług. 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Libertyn napisał(a):

Bardzo mi przykro że jesteś twardogłowym betonem , który wszystkich niezgadzających się by zamknął w Choroszczy. 

Rozumiem że baba cię skrzywdziła i lewice sobie kojarzysz z feminazizmem. 

Ja sobie lewice kojarzę z jedyną większą partią która chce coś skutecznie zrobić chryją na rynku mieszkaniowym, która przekłada sie na demografie, która przekłada sie na brak rąk do pracy w gospodarce, co się będzie przekłada na to ze za x lat będziesz mniejszością narodową we własnym kraju. 

 

Ja pierdole co za pizda. Nie chce mi się nawet czytać tego bełkotu, ale to lewaki chcą żebyśmy byli mniejszością we własnym kraju.

Jak jesteś taki tolerancyjny to toleruj jak będę pluł ci w morde

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Piter_1982 napisał(a):

Ogólnie lewica chce wybudować to za państwowe. Znając życie wyjdzie drożej i większość dostaną znajomi królika. 

W sensie po 100 na znajomego? 


 

 

21 minut temu, rozpętam im piekło napisał(a):

Ja pierdole co za pizda.

Spójrz się w lustro a zobaczysz

21 minut temu, rozpętam im piekło napisał(a):

Nie chce mi się nawet czytać tego bełkotu, ale to lewaki chcą żebyśmy byli mniejszością we własnym kraju.

Nie jestem lewakiem ale po prostu widzę co się dzieje. Na budowach masz Filipińczyków. Na magazynach inpostu masz Ukraińców i murzynów. Demografia ssie. A ktoś musi pracować w firmach januszy różnego formatu. Kto sprowadza do nas murzynów? Przedsiębiorcy. Kto sprowadzał masowo Ukraińców przed wojną? Przedsiębiorcy. Bo lepiej sprowadzić Uzbeka niż Polakowi dać podwyżkę. 

Dlaczego?  Bo Filipińczyk, Ukrainiec, Murzyn nie zna swoich praw, nie zna języka. Jest w stanie się gnieździć w mieszkaniu agencyjnym w 8 chłopa, robić darmowe nadgodziny. 

Konfederacja może sobie gadać ze nie chce migrantów. Ale obecnie wszystko zmierza do tego że migranci będą potrzebni. 

21 minut temu, rozpętam im piekło napisał(a):

Jak jesteś taki tolerancyjny to toleruj jak będę pluł ci w morde

Pluj kolegom z Pakistanu za 25 lat To może skończysz bez głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bassfreak napisał(a):

ak by te nagrania wyszły przed wyborami było by wesoło :D 

Powinni wkleić i dać ludziom do oceny.

3 godziny temu, Piter_1982 napisał(a):

300 tys. mieszkań

skąd to zbudują w cztery lata i za co, jak same długi ? Lewicowa utopia.

3 godziny temu, Piter_1982 napisał(a):

Coraz więcej ludzi chciałoby żyć sobie w spokoju, ale nie ma na prowincji dostępu do sensownej jakości usług. 

1632328750_hjvhrh.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piter_1982 napisał(a):

 

Nie. Mieli dość, a nie chcieli wywlekać brudów. Dobitnie pokazali, że się nie zgadzają. Oponowali przeciw zmianom jakie od czasu wybuchu wojny wprowadza minister Płaszczak, więc zaczął ich pomijać w łańcuchu dowodzenia. Przekazywał rozkazy bezpośrednio podległym generałom. Do tego prezydent i reszta próbowała na nich zgonić winę za nie szukanie rakiety. 

 

 

 

Myślałem, że oglądałeś. Lewica ma w programie 300 tys. mieszkań, ale pani tak emocjonalnie opowiadała, o swoich synach, że jej się powiedziała 300. Przy czym nie była goniona czasem, po prostu dostała zaćmy. Trochę słabe, to jakby Mateuszek powiedział o programie 80 plus, albo Donald o 10 konkretach. 

 

Ogólnie lewica chce wybudować to za państwowe. Znając życie wyjdzie drożej i większość dostaną znajomi królika. 

 

ps. Nie wiem dlaczego mieliby wyróżniać miasta wojewódzkie. Niech się kraj rozwija organicznie. Coraz więcej ludzi chciałoby żyć sobie w spokoju, ale nie ma na prowincji dostępu do sensownej jakości usług. 

 

 

Robię remonty w państwowych budynkach xD komedia na kółkach. 

Generalny bierze 10mln a koszt wykonania to 5mln. Bo po drodze jest kolejka chętnych wyciągających ręce po hajs...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piter_1982 napisał(a):

Druid dokładnie. Zdecydowanie niższe i prostsze podatki.

Najgorsze są te obostrzenia, ze nie wolno wydobywać węgla, palić, używać starego typu pieca bo eko, Wielu ludzi nie stać na kupno pieca za 15 tyś złotych i palić ekogroszkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wstydliwy napisał(a):

Niegłosowanie jest cichym wsparciem starego porządku.

 

Nie ma znaczenia czy zagłosujesz czy nie i tak się nic nie zmieni w państwie gdzie ordynacja wyborcza jest tak ustawiona by

ci przy korycie zawsze byli u władzy co jakiś czas się zmieniając z opozycją.

 

Ten system został stworzony w Magdalence i do dzisiaj ma się świetnie.

 

Chciałem iść zagłosować na rodaków kamratów, ale po pierwsze utrudniono im życie papierologią i wysyłaniem od urzędu do urzędu załatwiając masę niepotrzebnych spraw i traceniem cennego czasu w konsekwencji nie zebrali odpowiedniej ilości podpisów.

 

Gdyby się jednak im udało to i tak nie mieli większych szans na wejście a mój głos nie sprawił by zmian.

Bo komu bym zabrał głos PiS, Konfederacji jak i tak szykują między sobą koalicję a mój jeden głos to statystyka.

 

To samo było z Lucyna Kulińska, która tak dzielnie walczyła o dobro Polaków i nagłaśniała prawdę o rzezi Wołyńskiej.

Zabrakło jej raptem kilka tysięcy głosów bo jest bezpartyjna natomiast np. taki Jurek wierny żołnierz powiedzmy z PiS mając 4 tyś. głosów wejdzie do sejmu.


Zastanawiałem się również nad mniejszym złem czyli Konfederacją, która prawdopodobnie wejdzie w koalicję z PiS więc mój głos byłby takim samym przyzwoleniem jak niegłosowanie.

 

Widzisz teraz czy głosujesz czy też nie nie ma to znaczenia bo odpowiedni elektorat wybiera ludzi u władzy.

Obecnie to emeryci, rodziny pobierające 500+, patologia.

 

W ostatnich wyborach jakieś 4 mln ludzi głównie starszych wybrało obecną władzę za wszystkich.

Także ci przy korycie wiedza do kogo uderzać i co im obiecywać by wygrać.

 

Lewaki natomiast zwycięstwa upatruja w kobietach dlatego co chwila o aborcji, zabieraniu praw wyborczych mężczyznom

czy zniesienie domniemania niewinności by to mężczyzna tłumaczył sie jak będzie bezpodstawnie pomówiony czy oskarżony.

 

I one na to idą, przekonują te naiwne kobiety, które nie zdaja sobie sprawy z konsekwencji takich działań w przyszłości.

 

Żyjemy w wariatkowie i szczerze przynajmniej sam przed soba nie będę mieć nic do zarzucenia bo nie dołożę moralnie swoich

trzech groszy do tego syfu.

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Iceman84PL napisał(a):

Nie ma znaczenia czy zagłosujesz czy nie i tak się nic nie zmieni w państwie

Uważam, że odkąd Konfederacja ma historycznie wysokie poparcie, pojawiła się szansa, by coś wreszcie zmienić. Wszyscy przeciwni POPISOWI po prawej stronie powinni się zmobilizować i uczynić z tej partii liczącą się w siłę w sejmie. Niestety im bliżej wyborów, tym gorsze sondaże, bo ludzie popadają w jakiś dziwny defetyzm. Jak nie szukają nieistniejącego ideału, to szukają wydumanych wad.  Skąd twierdzenie, że Konfederacja wejdzie w koalicję? Liderzy do znudzenia temu zaprzeczają, ponadto chyba nie są idiotami, żeby nie zdawać sobie sprawy, że taki ruch byłby dla nich politycznym samobójstwem.

 

A co, jeśli Konfederacja jednak okaże się farbowanym lisem? Nic, kompletnie nic. Nie byliby pierwsi. Lepiej się przekonać, niż rozkładać bezradnie ręce, bo nic nie tracimy, a może coś zyskamy. Tak do tego podchodzę.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wstydliwy napisał(a):

A co, jeśli Konfederacja jednak okaże się farbowanym lisem?

 

To mnie właśnie martwi tym bardziej, że wszędzie jest podkreślane jakoby liderami partii są mianowani Bosak i Mentzen?

Nawet Zajączkowska mówiła wielokrotnie, że Korwin ma tylko role honorowe w kole poselskim i po jego niestosownych wypowiedziach

został odsunięty na dalszy plan a poseł Braun raptem stał się szeregowym i onim już tak nie słychać.

 

Nie wiem co o tym myśleć tym bardziej, że zawsze młode wilki nawet będąc trzecią czy czwartą siłą w sejmie nic nie zrobią bez

aprobaty partii rządzącej.

 

Z Kukizem było podobnie i jak skończyło koło poselskie, Kukiz i jego posłowie?

Prawie wszyscy w PiS.

 

PiS wygra wybory lecz nie będzie miało większości więc zostaje im tylko konfederacja do spółki.

Dadzą stołki Bosakowi i Mentzenowi oraz umoszczą w spółkach skarbu państwa rodzinki i znajomych.

 

Jednak z drugiej strony w każdej debacie, wystąpieniach publicznych konfederacja jest mocno atakowana 

co może sugerować iż pali się pod dupką socjalistów i neo komunistów.

 

Jak będzie zobaczymy po 15 października bo wszystko sie wyjaśni z kim mamy do czynienia.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wstydliwy napisał(a):

 

A co, jeśli Konfederacja jednak okaże się farbowanym lisem? Nic, kompletnie nic. Nie byliby pierwsi. Lepiej się przekonać, niż rozkładać bezradnie ręce, bo nic nie tracimy, a może coś zyskamy. Tak do tego podchodzę.

Dokładnie mam takie samo podejście, młodzi inteligentni ludzie a nie dziady i komuchy trzeba dać im szanse.

Nic na tym nie tracimy dość lewactwa i rozdawnictwa, przez pis i po zaraz będzie u nas druga Wenezuela.

 

Zobaczcie WSZYSTKIE debaty, tylko konfederacja wypowiada się z opanowaniem i przede wszystkim MERYTORYCZNIE.

Podziwiam Bosaka za jego opanowanie z tymi idiotami !

 

Psy szczekają a karawana jedzie dalej, czym więcej reżymowe redaktorzyny plują na konfe tym bardziej im rośnie poparcie :)

Edytowane przez bassfreak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Iceman84PL napisał(a):

 

Nie ma znaczenia czy zagłosujesz czy nie i tak się nic nie zmieni w państwie gdzie ordynacja wyborcza jest tak ustawiona by

ci przy korycie zawsze byli u władzy co jakiś czas się zmieniając z opozycją.

 

Ten system został stworzony w Magdalence i do dzisiaj ma się świetnie.

 

Chciałem iść zagłosować na rodaków kamratów, ale po pierwsze utrudniono im życie papierologią i wysyłaniem od urzędu do urzędu załatwiając masę niepotrzebnych spraw i traceniem cennego czasu w konsekwencji nie zebrali odpowiedniej ilości podpisów.

 

Gdyby się jednak im udało to i tak nie mieli większych szans na wejście a mój głos nie sprawił by zmian.

Bo komu bym zabrał głos PiS, Konfederacji jak i tak szykują między sobą koalicję a mój jeden głos to statystyka.

 

To samo było z Lucyna Kulińska, która tak dzielnie walczyła o dobro Polaków i nagłaśniała prawdę o rzezi Wołyńskiej.

Zabrakło jej raptem kilka tysięcy głosów bo jest bezpartyjna natomiast np. taki Jurek wierny żołnierz powiedzmy z PiS mając 4 tyś. głosów wejdzie do sejmu.


Zastanawiałem się również nad mniejszym złem czyli Konfederacją, która prawdopodobnie wejdzie w koalicję z PiS więc mój głos byłby takim samym przyzwoleniem jak niegłosowanie.

 

Widzisz teraz czy głosujesz czy też nie nie ma to znaczenia bo odpowiedni elektorat wybiera ludzi u władzy.

Obecnie to emeryci, rodziny pobierające 500+, patologia.

 

W ostatnich wyborach jakieś 4 mln ludzi głównie starszych wybrało obecną władzę za wszystkich.

Także ci przy korycie wiedza do kogo uderzać i co im obiecywać by wygrać.

 

Lewaki natomiast zwycięstwa upatruja w kobietach dlatego co chwila o aborcji, zabieraniu praw wyborczych mężczyznom

czy zniesienie domniemania niewinności by to mężczyzna tłumaczył sie jak będzie bezpodstawnie pomówiony czy oskarżony.

 

I one na to idą, przekonują te naiwne kobiety, które nie zdaja sobie sprawy z konsekwencji takich działań w przyszłości.

 

Żyjemy w wariatkowie i szczerze przynajmniej sam przed soba nie będę mieć nic do zarzucenia bo nie dołożę moralnie swoich

trzech groszy do tego syfu.

 

Jesteś tysieczna osobą od której słyszę że jej głos nic nie zmieni...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę dodać moje pięć groszy tutaj, chociaż wiąże się to z tym do jakich przemyśleń dotarłem na przestrzeni ostatniego roku.

Wybory to pozory. Gdyby miały coś zmienić to byłyby nielegalne.

Partie polityczne to jakieś określone grupy wpływów i tylko te mają zasoby na wypromowanie tzw. "swoich"

Niejednokrotnie zdarzało się, że strony konfliktów  były finansowane przez jedno źródło, czemu w polityce ma być inaczej.

Macie jakiś spierdzielony spektakl kłamstw, pajacowania i przypodobania się jak jakieś kukoldy, którzy simpią dla swoich białogłowych ;) gdzie oczywiście wybór pada na chada - czyli tego najprzystojniejszego (popatrzcie sobie, że tam nie istnieje logika). Wy się pucujecie tutaj jakimiś stanowiskami, rozważaniami społeczno-kulturowo-gospodarczymi a idziemy w stronę pajaców z pierdolonego tik-toka. Toż to jakiś żart

 

Moje stanowisko jest proste. Wybory to cyrk dla gawiedzi, a decyzje i tak zapadają na spędach takich jak Światowe Forum Ekonomiczne.

 

No zobaczcie, PiS tak mówi, że jest przeciwko hordom mokebe, habibi i pajeetów, że nawet płot postawili na granicy z krainą kartoszki a i tak nazwoził ich w setkach tysięcy na legalu, bo nawet wizy podostawali i przy okazji ich ludzie sobie dorobili.. Za to w telewizorni starym dziadkom mówi, że chroni kraju przed nielegalnymi imigrantami, bo jest zajebisty płot. No rozdwojenie jaźni, ale nie wytłumaczysz nikomu. Mózgi są nieustannie formatowane przez TVN, TVP i youtube i inne tiktoki. Myślicie, że ktoś sam coś próbuje dostrzec?

 

Zobaczcie tą kampanię i  jak zachowuje się konfederacja. Przecież te ich spędy to jakby, żywo wycięte z filmu Idiokracja.

Myślicie, że Konfederacja będzie robić inaczej? Narracja dla tłuszczy pójdzie odpowiednia, ale cele Agendy 2030 czy innego WEF-u i tak będą realizowane. Bez względu o to czy się będą autochtoni wykłócać o prawa dla małżeństw gejów czy ilość godzin patriotyzmu w szkole. Żadna konfederacja niczego wam nie zapewni. To tylko liderzy, ktoś zewnętrzny.

 

Nasza uwaga ich zasila. Nasze poparcie i frekwencja wyborcza to sygnał dla nadzorców, jakie jest poparcie dla tego sparciałego systemu idiokratycznego, jaka wiara jest w tą iluzję. Długo mi to zajęło, żeby do tego dojść.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bassfreak napisał(a):

Dokładnie mam takie samo podejście, młodzi inteligentni ludzie a nie dziady i komuchy trzeba dać im szanse.

Nic na tym nie tracimy dość lewactwa i rozdawnictwa, przez pis i po zaraz będzie u nas druga Wenezuela.

To napisz może w końcu jak partia z poparciem 10-12% chce rządzić, realizować swoje postulaty odrzucając koalicję z partiami, które mają po 30% ? 

 

Nie ma na świecie kraju gdzie byłaby taka sytuacja. Może już wystarczy tej hipokryzji i ściemy ? Przecież wiadomo, że chodzi tylko o legitymację poselską.

 

Powiadasz, że nic nie tracimy. Ale co zyskujemy? Że będą siedzieć i wszystko negować ? A potem powiedzą No niestety nic nie mogliśmy zrobić.

 

Ci polityczni amatorzy założyli sobie pętle na szyję ale jeszcze o tym nie wiedzą. Jak się okaże że Tuskowi i Lewakom braknie 10 posłów do większości i tych 10 przeciągną z Konfy to ta partia honorowo niech się sama zdelegalizuje. 

 

Jedyna szansa dla Konfy to wejście do rządu z PiS. Pozamiatanie Tuska i Lewaków. Wtedy mogliby coś zdziałać, nie byłaby to łatwa koalicja mam tego świadomość, ale mieliby szanse wymóc na PiS sporo działań, różne sprawy też przyblokować.  Niestety polityka jest zgnila i takie kompromisy sa potrzebne. Tylko to są krzykacze z Twittera tacy jak Sławuś, jakby przyszło do rządzenia to pełny pampers. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.