Skocz do zawartości

Debata 2023


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.09.2023 o 11:55, Iceman84PL napisał(a):

"Bal bezwstydnych k*****k uważam za otwarty".

Debata powinna tak wyglądać, że każdy członek konkurencyjnej partii, ugrupowania spotyka się z innym członkiem konkurencyjnej partii w 4 oczy z każdej partii i negocjuje, tutaj masz przykład jak powinna wyglądać debata:

 

 

 

Zamiast Cejrowskiego powinien być Trzaskowski, Jaki, albo, żeby Biedroń spotkał się z Dominikiem Tarczyńskim

Duda z Tanajno, etc......

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2023 o 12:25, cst9191 napisał(a):

ale przy dobrych wiatrach może w koalicji z Tuskiem, który dla władzy poszedłby na kompromis i  zrezygnował z dalszego brnięcia w lewactwo i rozdawnictwo.

Xd

 

Już pomijając, że nie wiem jaka rozumna istota w ogóle chciałby zagłosować na niego to zrobi co mu każą jego mocodawcy. Podobnie jak Schetyna na pytanie o imigrantów w ten sam dzień opowiedział dwie różne wersje, bo nie wiedział co sprzedawać za kit. O Panu Donaldzie mam prywatnie bardzo złe zdanie i w nic mu nie wierzę co mówi.

 

Jak nie będę miał co robić i się nachleję, kupię chipsy to może sobie odpalę tą całą śmieszną debatę, aczkolwiek i tak pewno szkoda czasu.

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Lewicy, to ostatni sondaż pokazywał, że mogą być trzecią siłą w parlamencie. Takie mamy społeczeństwo, dla którego - jak widać - merytoryka nie ma znaczenia. Znaczenie mają emocje i głupota, w której lewactwo jest na pierwszym miejscu. Choćby nie wiem jakie idiotyzmy opowiadali, jakie bzdury obiecywali, to i tak cała rzesza baranów za tym pójdzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RealLife napisał(a):

Od rana nie wiadomo, czy mamy generałów w pracy czy złożyli rezygnację. Niezły chaos. 

Na 4 dni przed wyborami... no jaki przypadek. ;)

Już pomijając - to po to jest jakaś hierarchia służbowa i struktura, żeby takie rzeczy nie były problemem - a każdy człowiek był zastępowalny. Następny w kolejce powinien być zorientowany i być w stanie przejąć obowiązki.

 

Ojj... przecież taka (*znaczy gorsza)* sytuacja miała już w PL miejsce.

10.04.2010 roku. Zginę Prezydent RP, dowódcy rodzajów wojsk i szef sztabu. Łącznie chyba z 7 generałów.

 

Edytowane przez BumTrarara
edit w **
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te debaty to cyrk na kółkach, festiwal obiecanek i obrzucania sie łajnem.

Poziom współczesnych polityków to dno i pięć metrów mułu.

 

Nie wiem jak na chwilę obecną przedstawia się sytuacja sondażowa, ale

głosujący na PiS, KO czy lewicę powinni skoczyć do specjalisty bo z nimi dobrze nie jest.

 

Jedyna merytoryka płynie od konfederacji i choć nie będę głosował bo nie ma na kogo 

to oni jedyni coś reprezentują.

 

Po wyborach i tak sie nic nie zmieni bo układ okrągłostołowy nie zostanie ruszony.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, I1ariusz napisał(a):

A propos Lewicy, to ostatni sondaż pokazywał, że mogą być trzecią siłą w parlamencie. Takie mamy społeczeństwo, dla którego - jak widać - merytoryka nie ma znaczenia. Znaczenie mają emocje i głupota, w której lewactwo jest na pierwszym miejscu. Choćby nie wiem jakie idiotyzmy opowiadali, jakie bzdury obiecywali, to i tak cała rzesza baranów za tym pójdzie.

Tak jakby konfa była jakoś merytoryczna. 

Pamiętam Bosaka obiecującego tańsze mieszkania. W jaki sposób? Tego nikt nie wie. Lewica przynajmniej ma jakiś na to pomysł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Libertyn napisał(a):

Tak jakby konfa była jakoś merytoryczna. 

Pamiętam Bosaka obiecującego tańsze mieszkania. W jaki sposób? Tego nikt nie wie. Lewica przynajmniej ma jakiś na to pomysł.

Dla mnie i dla normalnych ludzi osoby z lewicy i osoby na nich głosujące nadają się na terapie do Choroszczy. Nic nie zmieni mojej opinii w tym temacie. To są chorzy ludzie na umyśle i bardzo niebezpieczni. Nie rozumiem jak facet może na nich glosowac

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rozpętam im piekło napisał(a):

Dla mnie i dla normalnych ludzi osoby z lewicy i osoby na nich głosujące nadają się na terapie do Choroszczy. Nic nie zmieni mojej opinii w tym temacie. To są chorzy ludzie na umyśle i bardzo niebezpieczni. Nie rozumiem jak facet może na nich glosowac

Bardzo mi przykro że jesteś twardogłowym betonem , który wszystkich niezgadzających się by zamknął w Choroszczy. 

Rozumiem że baba cię skrzywdziła i lewice sobie kojarzysz z feminazizmem. 

Ja sobie lewice kojarzę z jedyną większą partią która chce coś skutecznie zrobić chryją na rynku mieszkaniowym, która przekłada sie na demografie, która przekłada sie na brak rąk do pracy w gospodarce, co się będzie przekłada na to ze za x lat będziesz mniejszością narodową we własnym kraju. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Perun82 napisał(a):

Zagłosowanie na kandydata z partii, która nie przekroczy progu  - również poparcie dla hegemonów. Ordynacja jest u nas skopana, dlatego nie idę na ten cyrk. 

 

Też na 95% nie idę, planowałem zagłosować jedynie dla zasady na jakąś libertariańską partyjkę, ale libertarianie nie startują w tych wyborach, o innych partyjkach w stylu możemy też jakoś cicho.

Reszta planktonu nie wzbudza mojego zaufania.

 

A w sejmie sami zamordyści i populiści, którzy z różnych stron chcą odbierać smak życia.

Gdyby PO nie prześcigało się z PiSem na rozdawnictwo, to w kategorii mniejszego zła być może bym na nich zagłosował mimo wszystko, ale nie widzę żadnego mniejszego zła aktualnie.

 

Poza tym śmieszne jest, że jak zacznie rządzić inna partia, to zaraz odbije się na nich masa złych decyzji pisu, bo to była bomba z opóźnionym zapłonem, a jak się zacznie

cięcie socjalu itd. to żelazny elektorat powie, że "za pisu wszystko było" i za 5 lat powtórka z rozrywki heh.

 

Ale jeszcze pomyślę, to trzeba usiąść na spokojnie. 😊 Nawet tutaj na forum mądrzejsze ode mnie chłopaki piszą, że PiS to najlepsze rządy od czasów Mieszka I. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Libertyn napisał(a):

Tak jakby konfa była jakoś merytoryczna. 

Pamiętam Bosaka obiecującego tańsze mieszkania. W jaki sposób? Tego nikt nie wie. Lewica przynajmniej ma jakiś na to pomysł.

Naprawdę słuchasz w ogóle, co oni mówią? Ze zrozumieniem? Chyba nie bardzo. Nie wiem, co takim jak ty trzeba mówić, aby uznali to za merytorykę. Konfa nic innego nie robi tylko przedstawia rozwiązania. I nie są to obietnice na zasadzie: my zrobimy, ale umożliwimy innym, aby zrobili. Bo ingerencja w rynek deweloperski i mieszkaniowy państwa podnosi koszty mieszkań właśnie. Lewactwo jest skrajnym przykładem centralizacji władzy: my - państwo - zaopiekujemy się wami. Masz jedną korporację, która rządzi rynkiem albo wiele, które muszą ze sobą konkurować. Która opcja jest lepsza? Zcentralizowana władza nie odpowiada przed nikim: bo nie zarządza własnymi pieniędzmi.

Edytowane przez I1ariusz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, I1ariusz napisał(a):

Naprawdę słuchasz w ogóle, co oni mówią? Ze zrozumieniem? Chyba nie bardzo.

No, Bosak miał tylko minutę i powiedział między innymi że obiecują tańsze mieszkania. Nie było mówione w jaki sposób. 
 

24 minuty temu, I1ariusz napisał(a):

Nie wiem, co takim jak ty trzeba mówić, aby uznali to za merytorykę. Konfa nic innego nie robi tylko przedstawia rozwiązania. I nie są to obietnice na zasadzie: my zrobimy, ale umożliwimy innym, aby zrobili.

Czyli właśnie magia. Umożliwimy. Inni to zrobią albo i nie. No sorry ale w tym temacie bez ostrego interwencjonizmu państwowego wiele się nie zmieni.

24 minuty temu, I1ariusz napisał(a):

Bo ingerencja w rynek deweloperski i mieszkaniowy państwa podnosi koszty mieszkań właśnie.

No. Tani kredyt made by PIS tak robi. Zwiększa popyt bo ludzie się spieszą wziąć kredyt. Zresztą. 10 lat temu to samo zrobiło Obamacare. 
Napompowało ceny usług medycznych.

Lewica chce zrobić coś diametralnie innego. Chce budować mieszkania na wynajem. Chce de facto wykorzystać rynek do utemperowania cen tworząc konkurencje dla januszy wynajmu i deweloperów. 
 

24 minuty temu, I1ariusz napisał(a):

Lewactwo jest skrajnym przykładem centralizacji władzy: my - państwo - zaopiekujemy się wami. Masz jedną korporację, która rządzi rynkiem albo wiele, które muszą ze sobą konkurować. Która opcja jest lepsza? Zcentralizowana władza nie odpowiada przed nikim: bo nie zarządza własnymi pieniędzmi.

Tylko że to jest PiS. Nie Lewica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Libertyn napisał(a):

No, Bosak miał tylko minutę i powiedział między innymi że obiecują tańsze mieszkania. Nie było mówione w jaki sposób. 

Bo nie da się pewnie w tym czasie nic powiedzieć merytorycznego, prócz gadania w lewackim stylu: my wam damy.

19 minut temu, Libertyn napisał(a):

Czyli właśnie magia. Umożliwimy. Inni to zrobią albo i nie. No sorry ale w tym temacie bez ostrego interwencjonizmu państwowego wiele się nie zmieni.

No. Tani kredyt made by PIS tak robi. Zwiększa popyt bo ludzie się spieszą wziąć kredyt. Zresztą. 10 lat temu to samo zrobiło Obamacare.
Napompowało ceny usług medycznych

To się nazywa koleś wolny rynek, w którym właśnie nic się nie dzieje magicznie. Siedzą w domu przy klawiaturze i bez perspektyw możesz myśleć, że ludzie funkcjonują jak ty: są bezwolni. Jest jednak wielu ludzi przedsiębiorczych, ambitnych i gotowych robić, co trzeba. Potrzebna jest jednak konkurencja, bo konkurencja weryfikuje. Interwencje państwa podnoszą siłą rzeczy podatki i przez to drobna i średnia przedsiębiorczość ma ograniczone pole manewru. Podobnie jak większa. Z wyjątkiem molochów korporacyjnych, które mogą lobbować i mają pieniądze na obchodzenie zasad.

 

"Lewica chce zrobić coś diametralnie innego. Chce budować mieszkania na wynajem. Chce de facto wykorzystać rynek do utemperowania cen tworząc konkurencje dla januszy wynajmu i deweloperów. "

Czyli robić, to o czym mówię: chce stanowić konkurencję dla wolnego rynku. Bo "oni wiedzą lepiej" i mają "dobre intencje". To jest właśnie fundament myślenia wyborcy lewicowego, że pewna grupa

polityczna chce dobrze, a druga chce źle.  Sęk w tym, że na wolnym rynku Janusz musi jednak brać pod uwagę konkurencję, gdy lewactwo chce być bezkonkurencyjne. Właśnie dlatego, że oni sądzą, że wiedzą i chcą lepiej. Typowy antropologiczny błąd.

19 minut temu, Libertyn napisał(a):

Tylko że to jest PiS. Nie Lewica. 

Bo PiS jest, z ekonomicznego punktu widzenia, partią lewicową właśnie. Podstawowym paradygmatem lewicy jest zcentralizowana i wszechobecna władza. Ty człowieku chyba przespałeś lekcje historii. Przecież lewactwo się z tym nawet nie kryje.

Edytowane przez I1ariusz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że w tych debatach tylko i wyłącznie w sposób merytoryczny i z przekazem wypowiadają się osoby z Konfederacji xDDD

Ja podziwiam Bosaka za to opanowanie i spokój w rozmowach z tymi kretynami, wgl wszystkich z Konfy że jeszcze nie oszaleli.

Jak by te nagrania wyszły przed wyborami było by wesoło :D 

 

 

 

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś wierzy, że on wypłaciłby chociaż grosz gdyby dostał tą taśmę  to się grubo myli :)

 

Nie byłoby żadnej kasy, za to masa problemów prawnych, a jedynym wygranym byłby na tym jegomość na filmie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.