Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

To jest niesamowite jak ludzie głosują na nazwiska. Poseł Sterczewski zdobył głosy bo biegał z reklamówką Ikei przy płocie na granicy i ludzie zapamietali nazwisko. 

 

Znienawidzony Kukiz (ja nic do niego nie mam) dostaje ponad 40 tys głosów co jest drugim najlepszym wynikiem w Opolu. Jakie darcie ryja było w mediach społeczenościowych, że szmata, dziwka i się sprzedaje. Proszę bardzo, drugie miejsce z woj. opolskiego, trzeci raz z rzędu w sejmie!

 

Roman Giertych wychodzi z Kielc do których ... nigdy nie przyjechał... :) To jak napluć kielczanom w twarz a oni odpowiedzili - dziękuje. Bardzo chciałbym usłyszeć co teraz ma do powiedzenia ekspertka, politolożka  - prof. Agnieszka Kasińska-Metryka (specjalnie sobie zapisałem art. na Onecie bo wiedziałem, że z koziej dupy ekspertka), która twierdziła, że nie można wygrać wyborów bez osobistego zaangażowania. Jak widać można. 

 

Klaudia Jachira, ta od happeningów w sejmie i wyjadania okruchów z włosów (albo wszy) również reelekcja. 

Ryszard Petru - ileż to było artykułów i wypowiedzi wszelkiem maści politologów, że jest skończony! Tak całkowicie skończony!  :)....

 

Niestety jest to wynikiem braku informacji o kondadatach. Głosuje się tylko na tych co mają znane nazwiska. Reszta jest bezimienna, aż się nie chce wierzyć, że nie ma obowiazku dla kandydatów prezentacji samego siebie np. w formie broszuru do pobrania albo strony www.

 

Edytowane przez RealLife
  • Like 11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co by dała ta broszura? Grodzki by w niej napisał, że jest łapówkarzem i defrauduje państwowe pieniądze? Czy jedynie tyle, że jest znanym transplantologiem i marszałkiem senatu? Nitras napisałby, że lubi wciągać kokainę i grzebać posłankom w torebkach? No chyba też nie. Wiadomo że każdy opisałby się w broszurce jako święty człowiek i wspaniały gospodarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

@Piter_1982 - jaki zawód wyuczony ma Karina Bosak to wiem a jaki zawód ma sam Bosak?

Bo napisałeś, że taki sam jak żona?

Kiedy Krzysztof Bosak ukończył prawo?

 

Fajnie innych cytujesz, a moją wypowiedź przytaczasz. Odszukałem, bo myślę sobie, przecież nie palnąłem takiej bzdury. 

Napisałem, że żona Bosaka ma doświadczenie podobne do Śmiszka jak wchodził do polityki. Tzn. użyłem określenia mąż Biedronia - bo na tym bazował Krzysztof Śmiszek wchodząc pierwszy raz. Prawnik zaangażowany w pracę w organizacjach pozarządowych. Różnica tylko taka, że on w tęczowych, a ona w przykościelnych. No ale nie wartości tu porównujemy. 

 

 

 

Godzinę temu, RealLife napisał(a):

Znienawidzony Kukiz (ja nic do niego nie mam) dostaje ponad 40 tys głosów co jest drugim najlepszym wynikiem w Opolu. Jakie darcie ryja było w mediach społeczenościowych, że szmata, dziwka i się sprzedaje. Proszę bardzo, drugie miejsce z woj. opolskiego, trzeci raz z rzędu w sejmie!

 

Tam chyba Jaki leje ostro sos z "papierowych czeków" bo to jego okręg. Wiesz jak ludzie widzą, że rząd cynicznie im płaci, to z drugiej strony czemu nie mają głosować, jak szans na infrastrukturę nie mają innych. To biedne województwo, jak Świętokrzyskie czy Podlaskie. Młodzi powyjeżdżali, nie ma wpływów z PITa itp. Jedyna szansa to, że rząd da. Trudno mieć pretensje, chociaż to zgubne dla kraju. 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, Eskel said:

I co by dała ta broszura? Grodzki by w niej napisał, że jest łapówkarzem i defrauduje państwowe pieniądze? Czy jedynie tyle, że jest znanym transplantologiem i marszałkiem senatu? Nitras napisałby, że lubi wciągać kokainę i grzebać posłankom w torebkach? No chyba też nie. Wiadomo że każdy opisałby się w broszurce jako święty człowiek i wspaniały gospodarz.

 

Broszura powinna zawierać prezentancję tego co chce zrobić i/lub tego co zrobił. Jeszcze na początku tego wieku wymagano od kandydatów do pracy nie tylko CV ale także listu motywacyjnego! Wraz ze spadkiem bezrobocia dano sobie spokój z listem motywacyjnym. Można wymagać od posłów takiego listu. Czemu chcesz być posłem na sejm/senat, co chcesz zrobić dla Polski/regionu. 1-2 strony A4. 

 

Po 4 latach mozna by posła/senatora rozliczyć z tego co napisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RealLife napisał(a):

Niestety jest to wynikiem braku informacji o kondadatach.

Najlepsza jest akcja z Mejzą z PiSu.

 

Politycy PiS, z którymi rozmawialiśmy, mówią o nieczystej grze Łukasza Mejzy w kampanii. - Sposób działania pana Mejzy był bezwzględny. Jego plakatami było obwieszone całe województwo. Z kolei plakaty innych kandydatów, w tym moje, były zrywane - mówi Wirtualnej Polsce posłanka PiS Elżbieta Płonka, która straci mandat poselski na rzecz Łukasza Mejzy.

 

Płonka to była wicemarszałek województwa lubuskiego, posłanka VIII i IV kadencji. Wieloletnia samorządowiec i lekarka z zawodu. Jej zasługi dla regionu i lojalność wobec partii nie wystarczyły jednak, by wygrać z Mejzą.

 

Źródło:

https://wiadomosci.wp.pl/poslanka-pis-przegrala-z-mejza-walke-o-mandat-dzis-mowi-jego-kampania-byla-bezwzgledna-6953136106154944a?s=09 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał(a):

To jest niesamowite jak ludzie głosują na nazwiska. Poseł Sterczewski zdobył głosy bo biegał z reklamówką Ikei przy płocie na granicy i ludzie zapamietali nazwisko. 

 

Korwin, Sosnież, Cymański, Rozenek... Lista nazwisk, które się nie dostały jest długa.

Edytowane przez horseman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, armin said:

Najlepsza jest akcja z Mejzą z PiSu.

 

Politycy PiS, z którymi rozmawialiśmy, mówią o nieczystej grze Łukasza Mejzy w kampanii. - Sposób działania pana Mejzy był bezwzględny. Jego plakatami było obwieszone całe województwo. Z kolei plakaty innych kandydatów, w tym moje, były zrywane - mówi Wirtualnej Polsce posłanka PiS Elżbieta Płonka, która straci mandat poselski na rzecz Łukasza Mejzy.

 

Płonka to była wicemarszałek województwa lubuskiego, posłanka VIII i IV kadencji. Wieloletnia samorządowiec i lekarka z zawodu. Jej zasługi dla regionu i lojalność wobec partii nie wystarczyły jednak, by wygrać z Mejzą.

 

Źródło:

https://wiadomosci.wp.pl/poslanka-pis-przegrala-z-mejza-walke-o-mandat-dzis-mowi-jego-kampania-byla-bezwzgledna-6953136106154944a?s=09 

 

To samo mówią działacze KO ze Świętokrzyskiego odnośnie Giertycha, który został im narzucony, oblepił województwo plakatami i zabrał mandat. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy nie głosują rozumnie. Widziałem to przy okazji wyborów samorządowych w moim miasteczku gdzie ludzie wybrali typa bo nazywał się tak samo jak burmistrz. Nikt go nie znał a dostał się do rady miejskiej. Ludzie zrozumcie w końcu że tu nie ma NIC rozumnego w tych wyborach. Ja otrzeźwiałem już wtedy kiedy to zobaczyłem. Te wybory tylko dla kasy do komisji bo 6 stówek mi się przyda. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RealLife napisał(a):

Roman Giertych wychodzi z Kielc do któryc

Kiedyś dawno temu był taki postulat aby nie przywozić ludzi w teczkach...

Ta Karina to fajna dupa z twarzy? 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, zuckerfrei said:

Ta Karina to fajna dupa z twarzy? 

 

Zależy jak długo ktoś nie ruchał. Mi się z kolejnymi dniami tolerancja zwiększa i coraz mniej wybredny jestem. 

Karina jest konserwatywna, wykształcona katoliczka z Ordo Iuris, czyli pewnie lubi perwersje, dirty talk i nosi korek analny. Takie moje zdanie. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RealLife napisał(a):

Karina jest konserwatywna, wykształcona katoliczka z Ordo Iuris, czyli pewnie lubi perwersje, dirty talk i nosi korek analny. Takie moje zdanie. 

 

Zwróciłem uwagę, że ludzie przekręcają nazwę "ordo iuris" na "orgio jurnis", nawiązując do afery obyczajowej która kiedyś tam miała miejsce i jakoś mi się spodobał ten neologizm.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, spacemarine said:


Nie rozumiecie że oni walczą o życie bo alternatywą są kraty. 

 

Nie będzie żadnych krat dla nikogo, w podobnym tonie PiS miał rozliczać POwców gdy doszli do władzy 8 lat temu i co? Nic. 

 

Udają że się biją, a tak naprawdę kopią się tylko po kostkach a później razem wódkę piją.

 

Impreza u Mazurka doskonale pokazuje że kurwa kurwie łba nie urwie.

 

Nic się nie zmieni panowie.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, RealLife napisał(a):

To samo mówią działacze KO ze Świętokrzyskiego odnośnie Giertycha, który został im narzucony, oblepił województwo plakatami i zabrał mandat

To tutaj Tusk jest odpowiedzialny za to osobiście niemal, bo to on desygnował tam Giertycha. Beka z Typów, jakby to napisał @zuckerfrei, gdyż Giertych jest jedynym posłem z KO, który jest przeciwnikiem aborcji (tuskowe ultimatum).

Polityka nie zna sentymentów - jedni mogą więcej, drudzy idą w odstawkę, nawet pomimo wierności, ideałom, itd.

 

Z kolei z Mejzą jest taka historia, że on startował z Partii Republikańskiej. Ponoć nasrał tyle banerów wyborczych, niszcząc nawet te PiSowskie, że całe Lubuskie było zawalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład Giertycha pokazuje jak wygląda polityka. 

 

Gość, którego wygryzł to deweloper i współwłaściciel MAC Edukacja - dużego wydawnictwa, dostawcy sprzętu do szkół. Po prostu zależało mu na byciu blisko władzy. Zawsze można wcześniej poznać planowane inwestycje i oszacować prawdopodobieństwo ich wykonania. Dowiedzieć się jakie będą wymagania na sprzęt w kolejnym projekcie zakupu urządzeń do szkół. Raczej nie inicjował biznesów, korzystał z kontaktów i informacji, a to i tak dawało mu przewagę. 

 

Nie żałował nigdy kasy jak ktoś był w potrzebie. Wielu polityków przetrwało ostatnie chude 8 lat dzięki etatom dla siebie lub rodzin w jego spółkach. Jak Donek powiedział won, pewnie nie znając sytuacji, większość się ucieszyła. Nie będzie się musiała mu wywdzięczać, to nie ich problem. Donald zły go wywalił. Co najśmieszniejsze wynajął już bilbordy i wpłacił przez swoich ludzi kasę, za którą aktualni wybrańcy narodu zrobili swoją kampanię ;).

 

On nie zbiednieje, ale jak widzę te uchachane mordy, że Polska zwyciężyła, to się zastanawiam czy oni są tak cyniczni czy już tak długo kłamią, że sami się w tym pogubili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, niemlodyjoda said:

Widzieliście już jakieś wyniki w rozbiciu na płcie / wiek / miasto i wieś?

Przy exit pollach były krzywe wieku.

PiS - krzywa narastająca w kierunku "emeryckim".

PO - krzywa idealnie niemal płaska na ~35%, niezależnie od wieku (mały strzał w górę w okolicach 40 lat, ale kilka procent).

Lewica/Konfederacja - krzywe nakładające się, ~20%+ u najmłodszych 18-29, potem spadek w dół.

 

Wygląda na to że to Lewica i Konfederacja za 8-12 lat będą dwiema "głównymi" desygnowanymi partiami. Co dość ciekawie zapowiada możliwości "koalicyjne" jednych i drugich, trochę inaczej niż wynikałoby z samego wyniku liczbowego w tych wyborach.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kespert napisał(a):

Przy exit pollach były krzywe wieku.

PiS - krzywa narastająca w kierunku "emeryckim".

PO - krzywa idealnie niemal płaska na ~35%, niezależnie od wieku (mały strzał w górę w okolicach 40 lat, ale kilka procent).

Lewica/Konfederacja - krzywe nakładające się, ~20%+ u najmłodszych 18-29, potem spadek w dół.

 

Wygląda na to że to Lewica i Konfederacja za 8-12 lat będą dwiema "głównymi" desygnowanymi partiami. Co dość ciekawie zapowiada możliwości "koalicyjne" jednych i drugich, trochę inaczej niż wynikałoby z samego wyniku liczbowego w tych wyborach.


Konfa się podzieli bo Braun nie będzie chciał mieć nic wspólnego z połączeniem konfy z ziubrystami i ten mariaż ma być na kolejne wybory samorządowe i europejski 

wroble ćwierkają już o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.