Skocz do zawartości

Stare próchna i Szkło Kontaktowe


Rekomendowane odpowiedzi

To jest jakiś fenomen który obserwuje od lat. Kto jest największym fanem tych wszystkich pseudopublicystycznych programów TVN w stylu "Szkło Kontaktowe", "Kropka nad I" czy "Czarno na Białym"? Kobiety. W większości po 50. Dlaczego? Takie programy nie wymagają jakieś większej wiedzy i są ogólnie łatwo przystępne, a że baby raczej nie mają żądnych hobby/pasji czy zainteresowań i tym bardziej w swojej młodości nie miały, to łykają wszystko czego się tam dowiedzą, bo forma przekazu jest też niezbyt skomplikowana. Poza tym, w takich programach ciągle jadą na PiS, a to jak wiadomo - emocje, które dla Pań w każdym wieku są paliwem potrzebnym do egzystencji. Chyba napiszę o tym felieton.

 

Wszystkie kobiety 50+ jakie znam, są non stop przyspawane do TVN24.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem Vincent ale moja rodzicielka to woli sobie discovery albo history pooglądać niż polską "publicystykę". Od książek też nie stroni inie mam tu na myśli romansideł.

 

To jest raczej kwestia wychowania na samodzielnego człowieka, kontra wychowanie na głupią owcę w stadzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niezmiernie rzadko. 

 

Jedynie Planete jest dla mnie oglądalną i dosyć przyzwoitą stacją, bo mówią tam często prawdę o Rezerwie Federalnej i niecnych działaniach rządu USA.

Poza tym mieli doskonałą serię dokumentów pt. "Życie Bałtyku" oraz "Lekcje Architektury". Te dwa cykle to istne perełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent, wiem że późna jesień i jej aura ale nie marudź tyle. Co do programów "publicystycznych" wymienionych przez Ciebie, to zauważ ile w nich emocji podczas "dyskusji" ;-)

 

Emocji więcej niż merytoryczności. A przecież to własnie mocje przyciągają kobiety najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Wszystkie kobiety 50+ jakie znam, są non stop przyspawane do TVN24'' a ja myślałem, że do ławy w kościele albo do Radia Maryja...to jak to w końcu jest? Rozumiem stare bezpieczniackie prukwy, że wzdychają do lewicy i tefałenów, ale większość kobiet-i facetów-im bliżej śmierci, tym więcej zadumy nad życiem po życiu i częstsze dewocje. Plus jedzenie czosnku na potęgę i noszenie moherowych beretów. Oraz zestaw zimowy gruba puchowa kurtka plus czarna spódnica plus onuce na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Wszystkie kobiety 50+ jakie znam, są non stop przyspawane do TVN24'' a ja myślałem, że do ławy w kościele albo do Radia Maryja...to jak to w końcu jest? Rozumiem stare bezpieczniackie prukwy, że wzdychają do lewicy i tefałenów, ale większość kobiet-i facetów-im bliżej śmierci, tym więcej zadumy nad życiem po życiu i częstsze dewocje. Plus jedzenie czosnku na potęgę i noszenie moherowych beretów. Oraz zestaw zimowy gruba puchowa kurtka plus czarna spódnica plus onuce na zimę.

 

TVN24 to telewizja dla matołów i lemingów. A że taka jest większość Pań, co przez całe życie niczym się nie interesowała i ma marne pojęcie o świecie? Idą na skróty i wolą opluwać PiS wtórując Morozowskiemu i temu drugiemu komuniście.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam jednak wymusza myślenie samodzielne w przeciwieństwie do TVNu gdzie myślenie nie jest wskazane, ba nawet zbędne.

Możecie się nie zgodzić, ale TV Trwam przynajmniej niesie ze sobą jakąś misję społeczną, a treści omawiane na jej antenie są czasami mocno wartościowe. Poza tym promuje polskość, naszą tradycję, kulturę, historię.

 

 

Uświadczycie takiej dyskusji w UBvnie24?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie Vincent, o to mi chodziło. W TV Trwam widz dostaje rozprawkę, + i -, dyskusję, spór, argumenty, i sam musi wybrać co jest lepsze.

 

W TVN widz dostaje rozrywkę i wybierać nic nie musi. Jurorzy wybiora za niego. Ewentualnie wyśle sms i będzie miał złudzenie wyboru i ubytek na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to-to moherów z Radia Maryja nie lubisz?

 

Nie cierpię generalnie starych bab. Nie raz już pisałem tutaj na forum dlaczego. 

O czym z tym pogadać? Czego ciekawego się można od takiej istoty, żyjącej całe życia według społecznych szablonów, targanej hormonami i emocjami dowiedzieć? Seks odpada, bo pomarszczone dupsko. Nigdy się nie ożenie, bo gdybym taką miał na starośc przy sobie, poszedłbym siedzieć za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Dlatergo mówię - zaorać. Nie dosłownie, ale w przenośni.

 

Zdarzają się wyjątki, ale to białe kruki, znałem taką jedną kobietę. Dodam że bardzo inteligentną, mimo że leciwą. Ale trzymała się bardzo dobrze i fizycznie i intelektualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w telewizji NIC wartościowego nie ma, z małymi wyjątkami potwierdzającymi regułę. Smutne jest patrzenie, jak ludzie karmią się Moniką Olejnik, Miecugowem, Michnikiem, Żakowskim, Lisem czy Paradowską. Poziom stacji informacyjnych też jest bardzo niski. TV Republika związana ze środowiskami które można uznać za "prawicowo-konserwatywne" prezentuje poziom wyższy niż tvp info i tvn24 razem wzięte, ale nadal nie jest to dziennikarstwo na najwyższym poziomie. Bo po pierwsze kasa i zasięg, po drugie ludzie którzy stację tworzą. Niektórzy prezentują wysoki poziom, np. Gociek, Gmyz czy Ziemkiewicz, ale średnią zaniżają osoby pokroju Górskiej-Hejke, patrz jej słynny wywiad z Kukizem - żenua dziennikarska.

 

Polaryzacja społeczeństwa nastąpiła, najsilniej po 10.04.2010  - media pro-III RP vs Środowiska skupione wokół PiS. Na razie nie zmieni tu wiele rosnąca liczba przebudzonych, którzy wiedzą, że ten system trzeba rozpierdolić i na zgliszczach budować od nowa, że PiS to właściwie to samo co PO, tylko na drugim biegunie i że władza korumpuje, a absolutna korumpuje absolutnie. 

 

Ze względu na matematykę, dekady prania mózgów i poziom świadomości politycznej narodu - nie liczę na wielkie zmiany na +. Wygląda obiecująco, ale nie ma masy krytycznej do zmian ustrojowych. 10% głosów na Kukiza NIC nie zmieni, bo bycie posłem/ugrupowaniem opozycyjnym poza zwiększoną możliwością dotarcia z przekazem do obywatela nie daje NIC. Widać doskonale jak PiS potyka się o kolejne kłody, a będzie ich tylko więcej - patrz cyrk z Trybunałem Konstytucyjnym obecnie. Prawda jest taka, że 50-kilka % społ. która nie poszła na wybory pierdoli cały ten cyrk z powodów różnych, świadomie lub nie, a frekwencja nie przekraczająca 50% nie daje moim zdaniem legitymizacji władzy. Naród śpi i spać będzie. Grill, Piwo i TV/Internety.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 1. ''Widać doskonale jak PiS potyka się o kolejne kłody, a będzie ich tylko więcej - patrz cyrk z Trybunałem Konstytucyjnym obecnie''-dowód na to, że to dobra Partia, i dobrze, że oddałem na Nich głosy.

 

2. ''Prawda jest taka, że 50-kilka % społ. która nie poszła na wybory pierdoli cały ten cyrk''-cały ten cyrk jest dzięki tym debilom, którzy olewają wybory, jeśli ktoś kogoś pierdoli, to zaciekle broniąca się III RP tych imbecyli.

 

3. ''z powodów różnych''-no tak, jeden jest zbyt głupi, by ogarniać politykę, a drugi dureń pierdoli, że ''wybory nic nie zmienią''

 

4. ''świadomie lub nie''-nieświadoma głupota to jeszcze nic, świadome posiadanie losów kraju głeboko w dupie to dopiero debilizm

 

5. ''a frekwencja nie przekraczająca 50% nie daje moim zdaniem legitymizacji władzy''-daje, daje, gdyż głupich jest więcej niż mądrych-oto esencja dupokracji, a 39 proc. oddane na PIS przez ludzi zdroworozsądkowych i patriotów plus wyborcy Korwina i Kukiza to mądra mniejszość, która ma więcej dobrego do zrobienia niż rzesze tępego bydła. Kto to widział, by bydło, które i tak nie zagłosuje, legitymizowało władzę? Dlatego gardzę dupokracją.

 

6. ''Naród śpi i spać będzie. Grill, Piwo i TV/Internety'' jeśli cały naród, to pozostaje się załamać. Jeśli ta mityczna ''niegłosująca większość społeczeństwa'', to niech sami się zajmą swoim obornikiem i nie narzekają na ceny towarów i usług, skoro dają się strzyc jak owieczki wskutek niezabierania głosu w wyborach. Ale z drugiej strony-po co dawać bydłu głos-oczywiście generalizuję, ze ci wszyscy to bydło, wiem, że nie-skoro i tak wiemy, że wtedy zamuczy i nic z tego mądrego nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.