Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
SzejkNaftowy

"Ma pan możliwość wpłynięcia i (...) skonstruowania naszego performance na antenie (...). Jesteśmy (...) "narzędziem" w pana rękach"

Recommended Posts

2005 rok. Utożsamiana ze sztuką neofeministyczną oraz genderową Grupa Sędzia Główny (K.Wiktor i A.Kubiak) występuje w TVP Kultura. Performance polega na wypełnianiu poleceń od widzów dzwoniących do studia. Wszystko idzie gładko, do czasu...

(taka "sztuka" wywołuje u mnie jedynie śmiech więc chętnie dodałbym do działu "humor" lecz nie znalazłem takowego na forum)

Trochę więcej informacji o "artystkach" znajdziecie na tej stronie:

https://culture.pl/pl/tworca/sedzia-glowny

• Haha 1

Biały rycerz zepsuł zabawę. ,,Historyczne wydarzenie'', ,,ogromna odwaga pań''...te komentarze są nawet bardziej żenujące niż ten występ.

Zadaniem każdego szanującego się samca powinno być sprawienie, żeby te dwie idiotki wyszły z tego na tyle straumatyzowane i upokorzone, żeby raz na zawsze odechciało im się takich idiotyzmów.

Ech, taka okazja zmarnowana... 

Tak sobie myślę, że taką samą sztukę, tyle że bardziej pożyteczną uprawia się dziś masowo np. na ShowUpie i podobnych serwisach :D. Ale te dziewczyny były prekursorkami jak Steve Jobs czy tam inny Edison.

Teraz, SzejkNaftowy napisał:

Tak sobie myślę, że taką samą sztukę, tyle że bardziej pożyteczną uprawia się dziś masowo np. na ShowUpie i podobnych serwisach 

One zrobiły to w TVP kultura na żywo i w biały dzień. Więc to jest powód tego całego zamieszania.

W sumie też uważam, że nic nadzwyczajnego w tym nie ma.

Czego one się spodziewały, przecież jak widz ma możliwość jak w tym programie dysponowania w miarę zgrabnymi dziewuchami to przecież nie będzie ich prosił żeby pograły w bierki albo w warcaby. Zero wyobraźni. Na ich miejscu bym się cieszył że na gołych cipkach się skończyło skoro tak bardzo chciały się trzymać "formuły" programu.

W sumie pomijając kwestię pokazywania tego typu treści w telewizji publicznej, sam performance nie jest szczególnie oryginalny, podobny eksperyment miał miejsce w 1974r, w wykonaniu

Mariny Abramovic:

http://www.webniusy.com/marina-abramovic/

Z tym, że to co zalinkowałem IMO działa na wyobraźnie i może skłonić do refleksji nt. natury człowieka, atawizmów, przeciwstawianiu się im itd.

Materiał z 1-szego postu jakoś nie wywołał u mnie żadnych silniejszych odczuć.

Pytanie czy telewizja ryzykowałaby, że zadzwoni jakiś nawiedzony osobnik i każe im zrobić np. klocka na wizji albo coś jeszcze bardziej "nietelewizyjnego"?

Więc może osoby dzwoniące były podstawione?

A ten drugi koleś: "Historyczne wydarzenie" - hahaha jeszcze jakie.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Morfeusz
      Nie sądziłem że tego doczekam ale to się dzieje na naszych oczach. Żona może zagarniać całość pieniędzy i je przepuszczać. Mąż nie ma prawa ograniczać jaj rozrzutności i po utracie pracy czasowo żyć na jej koszt. Może być również wyrzucony z własnego domu już przez policjanta. Projekt nowej ustawy coraz bardziej lewicowego PiSu. 

Mężczyzna sprowadzony przez system do roli bankomatu bez praw. Kolejna "zachęta" rządu żeby nie żenić się i stąd uciekać. Zostało nam trochę krajów Ameryki Południowej, Azji i Bliski Wschód/Afryka, gdzie mężczyźni mają jeszcze jakieś prawa. Przedsiębiorczy, inteligentny mężczyzna wie jak zarządzać budżetem, by osiągnąć sukces i stabilizację, ale dziś będzie TYM ZŁYM.

Artykuł:
      Przemoc ekonomiczna, ale też domowa mężczyzn to gorący dziś temat w Polsce, która dogania „zachód” cicho przemycanymi feministycznymi postulatami i zmianami w prawie uderzającymi w mężczyzn. Dziś o trzech takich problemach: nadużywanych przez kobiety niebieskich kartach, uznaniem za przemoc niechęć do oddawania pieniędzy kobietom przez mężczyzn (kara 3 lat więzienia za wydzielenie pieniędzy żonie i życie na jej koszt), ale też wyrzucaniu ich z własnych domów, jeśli będą oskarżeni o przemoc domową (także fałszywie) bez wyroków sądu (a zajmie się tym policja).
      W czerwcu 2019r. zaproponowano zmianę ustawy dot. przemocy domowej na której mocy wyrzucany z mieszkania będzie potencjalny sprawca przemocy – (nazywane jest to „natychmiastową izolacją”). W ten sposób łamie się konstytucyjne prawo własności i domniemania niewinności. Policja dotychczas nie miała żadnego prawa do tego, by wydawać wyroków – od tego są sądy. Mimo to, zamiast skomplikowanego procesu policja będzie mogła natychmiastowo wyrzucić z domu kogoś kogo uzna za sprawcę przemocy (a przecież powinien być jedynie PODEJRZANYM). Oczywiście najczęściej przemoc zgłaszają kobiety, nawet gdy same są jej prowokatorkami, czy zachodzi w domu przemoc naprzemienna, więc jasnym jest, że ta ustawa celuje tylko w mężczyzn...
      https://swiadomosc-zwiazkow.pl/przemoc-ekonomiczna-domowa-mezczyzn-bedzie-surowo-karana/

• By lxdead
      Bracia, ma może któryś z was tak jak ja, że im bardziej chujowa pogoda, tym lepszy humor, samopoczucie? Nie wiem dlaczego, ale gdy jest ponuro, szaro, pada - jestem cały w skowronkach , z kolei gdy na dworze ciepło, gorąco, słonko świeci itd. to.. no już nie bardzo.. Nie wiem czy po prostu "ten typ tak ma", czy też może coś ze mną nie halo, nie wiem - może jest jakiś czynnik ku temu.
    • By lxdead
      https://www.wykop.pl/link/4948365/dyskryminacja-mezczyzn-w-krasniku/

Co Bracia na to? Na 100% to nie pierwsza taka akcja w Polsce, tylko pierwsza, którą ktoś nagłośnił.
    • By Bruxa
      Gdzie nie spojrzeć to wszędzie lewicowe idee w sztuce, czy to dziś czy 100 lat temu, a ludzie tym nasiąkają. Ostatnio dowiedziałam się, że w zasadzie nie tworzy się sztuki prawicowej, jedynie ludzie wyśmiewają lewacką, ale już nie mogłam wydębić odpowiedzi - czemu?! Czy prawacy robią tylko w biznesie i nie w głowie im sztuka, czy co?

Ostatnio natknęłam się na ciekawy kanał na youtube, gość miał świetną osobowość i fajnie recenzował różne gry i filmy, niepoprawny politycznie jak najbardziej, ale nie chamowato, też nie biały rycerz, no dla mnie bomba. Niestety kanał podupadł i z tego co przeczytałam zaczęło się od robienia sajgonu w komentarzach (przez co zostały wyłączone xD) o jakiś tam seksistowski żart. Ludzie walczą z seksizmem, rasizmem, homofobią, bo tak im się wtłacza do głów, choćby nie mieli racji.

Jasna cholera. No tylko spójrzcie jak to wygląda i jakie to jest komiczne. Dam przykład, gra Mass Effect, bardzo dobre RPG, przechodziłam parę lat temu, ale to taka propaganda, że szok (przypomniałam to sobie przeglądając ten kanał na yt). Jesteś przeciwko rasizmowi = jesteś idealistą (dla podkreślenia Twej dobroci masz w statystykach kolorek niebieski). Popierasz "rasizm" - uuu jesteś renegatem, kolorek czerwony. Tylko, że... Z fabuły wynika, że należy właśnie "być rasistą", popierać interesy swoich, gdyż (spojler!) jedna rasa ukrywała przed innymi starożytną technologię czy tam wiedzę, z której czerpała, przez co wyprzedziła resztę. xD Fabuła pokazuje co innego, ideologia mówi co innego!

I teraz z drugiej strony taki Wiedźmin, który w swej naturze jest neutralny wobec kogo się da. Czy to jest max co można zobaczyć? Neutralność, rozgoryczenie, nie mieszanie się i widzenie wszystkiego w odcieniach szarości? A ja może chcę zobaczyć czarno-białą wizję świata od prawackiej strony, choćby dla... urozmaicenia?!

Czy ktoś zna sztukę wyższych bądź niższych lotów, czy to film, gry czy muzyka, która wprost promuje prawactwo? "Nędznicy", muzycznie świetny spektakl, ale ideologicznie raczej po lewicowej stronie (walka z monarchią). Mam już serdecznie dosyć tej monotonnej wizji świata, która się ciągnie od nie wiem kiedy i czepiania się niepoprawnych politycznie ludzi.

Nie będę płakać jak się okaże, że tylko lewacy tworzą sztukę, ale dlaczego tak jest? Czy w tych ekipach twórców siedzą jakieś fit Darie?! Czy to już jakiś międzynarodowy standard i trzeba wrzucać wstawki o rasizmie, gender itd.?

PS. Ciekawe czy w Cyberpunk 2077 będą takie wąty..
    • By Ksanti
      @Sara, @Fit Daria, @Free Woman oraz inne wcielenia, tudzież odłamy chwiejnej osobowości.
      Miłego oglądania 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.