Skocz do zawartości

Straszna rzeź we Francji, kilkadziesiąt (póki co) trupów.


Rekomendowane odpowiedzi

@Adolf, spokojnie, są całe fora o broni CP i nikt nikogo nie zamyka. Nie robimy nic nielegalnego.

@Arox, kolega ma chyba na mysli M45BPM. On jest na scaloną i zaprojektowany duuuużo później po 1885r, (2010?) więc nie mozna go mieć bez zezwolenia. Coś w miare podobnego pod względem siły rażenia a bez zezwolenia to mógłby być Colt Walker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah Bingo! :D

Skad ja to wiedzialem ;)

www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fusa-oskarzaja-prezydenta-syrii-o-wspieranie-isis

Moze ktos poprawic link ? Z komorki pisze i nie mam takiej opcji

No własnie, jestem ciekaw co tam w trawie piszczy a po portugalsku nie rozumie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-21-maja-1999-r-o-broni-i-amunicji/art-11/?on=24.05.2012

 

tu masz podstawę prawną

 

natomiast żeby zakupić proch czarny musisz mieć europejską katę broni palnej (formalność do wyrobienia) lub kupować w krajach, które tego nie wymagają

 

posiadać czarny proch możesz bez tej karty, taki paradoks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czołg. Ewentualnie Rosomaka lub inny BWP.

 

Już odpowiadam. Zgodnie z polskimi przepisami możesz mieć, ale:

 

1. Wszystkie urządzenia strzeleckie, bez względu na wagomiar pocisku, średnicę itd, muszą być zabezpieczone przed użyciem. To znaczy, że nie może być możliwości ich użycia. W skrócie- kupujesz czołg i demontujesz elementy komory strzelniczej i chowasz je do piwnicy. Spełniłeś warunek- nie ma możliwości wystrzału :D

 

2. W przypadku pojazdów gąsienicowych- musisz zamontować gąsienice gumowe o odpowiedniej powierzchni. Po prostu wylicza się to ze wzorów.

3. Są to pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. więc musisz posiadać prawko kat C- np. rosomak i uprawnienia na pojazdy gąsienicowe (coś jak DET) żeby poruszać się czołgiem :D

4. Musisz przystosować oświetlenie i lusterka do warunków drogowych- ot, lampki kupujesz w pierwszym lepszym rolniczym czy samochodowym.

5. Musisz wykupić nieszczęsny Viatoll. Niestety w przypadku czołgu traktuje się jak Euro0, w przypadku Rosomaka- w zależności z czyim silnikiem.

6. Ograniczenia tonażowe- niestety, ale z czołgiem  bedzie duży problem... :(

7. Rzeczoznawca samochodowy- sprawdzenie oświetlenia, lusterek itd :D

 

i tyle :D

 

 

Hahahah...

 

Stworzymy Krajowe Oddziały Braci Samców:D Hłe hłe... Marek będzie miał ludzi od zadań specjalnych. Skoda na podwoziu opla to przy takim czołgu to będzie NIC :D

 

Żarty żartami. Raczej ze mnie pacyfista, ale po tym co widzę na zachodzie a zwłaszcza we Francji, coraz poważniej zastanawiam się nad wstapieniem w szeregi kółka strzeleckiego i ćwiczenie się w umiejętności posługiwania bronią palną. Niech wszyscy mówią co chcą i nazywają mnie zwyrodnialcem, ale chciałbym umieć obronić własną rodzinę.

Edytowane przez Arox
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest samochodzik na lato.

 

Dla europy zachodniej niema ratunku.

 

Niemiecki wywiad: terroryści jako uchodźcy? Mało prawdopodobne

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemiecki-wywiad-terrorysci-jako-uchodzcy-malo-prawdopodobne/0540g

 

Niemcy nie mogą się doliczyć uchodźców

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-nie-moga-sie-doliczyc-uchodzcow/c0bmty

Edytowane przez atras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chłopaki.nastepne spotkanie proponuje w sopockowie w kebabistanie%-)dofinansujmy troche ciapakoturasoarabów.zeby zobaczyli ze w Polsce niejest tak źle i mozna zarabiać%-)
 

Brzytwa

A ja czołg. Ewentualnie Rosomaka lub inny BWP.

Moge ci załatwić.hajs wezme tylko za załatwienie i posredniczenie oraz papierologie

Edytowane przez Pikaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takową zabawkę nabyłem za cztery lata temu

 

1L.326.jpg

 

Ślicznie wykonana, aż miło trzymać w ręku. Kaliber 0,36 czyli nasze swojskie 9mm. Strzelam sobie

od czasu do czasu na strzelnicy, oczywiście pistolet czarnoprochowy. Na 15m trafia bez problemu

w cel wielkości małego talerza, na 25m spokojnie w tarczę sylwetkową.

 

Bez pozwolenia. Proch, Panowie, przywozi się z Czech. Nie jest to nowoczesna dziewiątka ale ...

lepszy rydz niż nic. A jaki bajer na strzelnicy ;) Jak zaczynam huczeć i dymić to zaraz gromadka

ciekawskich się zbiera :)

 

Rzeczą oczywistą jest, że trzymając takie coś w ręku i stojąc 'twarzą w twarz' z gośćmi uzbrojonymi

w automaty 7,62x39 - szans nie mamy. Ale z zaskoczenia ... z jednym - coś już można...

 

S.

Edytowane przez Subiektywny
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wroński ponoć w białej się specjalizujesz. Ma to zalety - cicho. I dymu nie ma.

 

 

 

A tu link do wytwórcy - http://www.davide-pedersoli.com/  Pedersoli to taki odpowiednik Mercedesa w rynku czarnoprochowców.

 

S.

Edytowane przez Subiektywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręka z nożem jest szybsza od ręki z giwerą, to raz. Dwa, na bliską odległość typ z klamką ma przesrane. Trzy, jak rzucisz a masz drugi nożyk to koleś, nieważne czy się wbije czy nie, jest nieco zdekoncentrowany = ma przesrane.

Oczywiście to co piszę to czysta abstrakcja i wymysł literacki B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.