Skocz do zawartości

"Śmieszniutcy mężczyźni" - WTF?!! (felieton)


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Jan III Wspaniały said:

ale nie widzę potrzeby, żeby nazywać kobiety z tego powodu ,,śmieszniutkie”

Jeśli nie będzie sprzężenia zwrotnego, to nie będą wiedzieć, że robią źle. Nie będą się uczyć, nie będą się rozwijać.

Właściwie nie mówienie im, że są "śmieszniutkie", jest przejawem zgniłego patriarchatu tłumiącego rozwój samodzielności uciskanych kobiet. Jak się nie obrócisz, tak będziesz męskim szowinistą ?

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, BumTrarara napisał:

Ciekawe jest jeszcze to, że hipotetyczna bohaterka historii, która oplotkowuje swojego faceta przed koleżankami to przecież sama robi sobie krzywdę. Chwali się, że nie stać ją na nic lepszego niż ciamajda. Samozaoranie przed koleżaneczkami. Zero pomyślunku.

 

Ta, raczej wstęp do zmiany gałęzi i rozpylanie mitu ofiary dla przyszłego poparcia wśród psiapsiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa różnica jest taka, że jak mężczyzna czegoś z "domowych spraw" nie umie, to gdy będzie zmuszony się tego nauczyć to nauczy się, chociażby z tutoriali na Youtube, nie rozłoży rąk i nie powie - "no nie wiem, jak". 

 

Kobieta też to zrobi, bądźmy sprawiedliwi. Ale w dużej mniejszości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Obliteraror napisał:

Podstawowa różnica jest taka, że jak mężczyzna czegoś z "domowych spraw" nie umie, to gdy będzie zmuszony się tego nauczyć to nauczy się, chociażby z tutoriali na Youtube, nie rozłoży rąk i nie powie - "no nie wiem, jak". 

 

Kobieta też to zrobi, bądźmy sprawiedliwi. Ale w dużej mniejszości.

Oboje jak będą musieli to ogarną, jak nie to nie. Jak długo ktoś nas wyręcza, tak długo nie ogarniamy. 
Tatulo np. nie umie zrobić przelewu. Czy kupować w internecie. Bo ja to z reguły robię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2021 o 11:33, Jan III Wspaniały napisał:

Nie znam żadnego faceta, który nie potrafi zrobić sobie prania.

Znam niewielu, którzy nie potrafią gotować- za to jedna z żon mojego przyjaciela potrafi tylko rosół (na następny dzień rzecz jasna jest pomidorowa ?).

Nie znam żadnego faceta, który nie potrafi sprzątać.

 

Za to znam mnóstwo kobiet, które nie wymienią żarówki w samochodzie i nie wiedzą gdzie wlać olej. Nie potrafią złożyć prostej szafki czy stolika z Ikei, wbić gwoździa, skleić prostą rzecz. Nie umieją skosić trawy. Nie wiedzą w jaki sposób rozpalić grilla. Tych ułomności, bo dla mnie są to ułomności mógłbym wymieniać w nieskończoność ale nie widzę potrzeby, żeby nazywać kobiety z tego powodu ,,śmieszniutkie” już pomijając to, że ,,fakty” zawarte w felietonie są z palca wyssane.

 

Standardowo trzeba dopierdolić mężczyznom- bo dzisiaj można. 

przejedź się nawieś tu chłop w domu nie potrafi nic zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2021 o 14:20, viko napisał:

obejrzałem tego twitta który wrzuciłeś, rozśmieszyło mnie ostatnie słowa w tej wypowiedzi: "doświadczyłaś czym jest praca", a no kible też się sprząta.

NO ba. W vegańskiej restauracji to się samo sprząta, a za najprostszą możliwą pracę, to płacą co najmniej 2 średnie krajowe. :P

Ale nie ma się co martwić... panna została uratowana. Jej facet, zabawne :D, wkręcił ją na stanowisko w radzie konsultacyjnej strajku kobiet.

Komedia, co nie?

 

Cytat

 

Za anglojęzycznym artykułem z wiki:

Do Rzeczy stated that Oleszczuk was a replacement for her partner, Jan Zygmuntowski, in the Council.[10]

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Nadia_Oleszczuk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/5/2021 at 9:47 AM, Garrett said:

facet który nie umie zrobić prania itp. Serio aż tak wielu takich jest??? :blink:

 

W dzisiejszych czasach większość mężczyzn musi umieć coś ugotować, prać i sprzątać bo są przez jakiś okres swojego życia sami i nikt za nich tego nie zrobi.

W tych samych czasach jest coraz więcej kobiet, które nie potrafią gotować a nawet się tym szczycą.

Na zachód od Odry można się w ciemno zakładać z paniami, że jest się lepszym kucharzem - szansa na przegraną bardzo mała.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.