Skocz do zawartości

Wygląd mężczyzny ma znaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Zabił dwie osoby, ale ma "ładną buzię".

Internauci bronią skazanego na 24 lata Camerona Herrina.

Cameron Herrin został skazany na 24 lata więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginęły matka z rocznym dzieckiem. Internauci rzucili się do obrony, tworząc ruch "Free Cameron" i domagając się zmniejszenia wyroku. Powód? Sprawca jest młody i przystojny.

 

Cameron Herrin

 

Historia Camerona Herrina jest jedną z nielicznych, w których internauci wspierają sprawcę śmiertelnego wypadku. 

Za ten okropny czyn nie spotkała go jednak nagonka, a wręcz przeciwnie. Internet zapełnił się postami i nagraniami w obronie młodego skazanego.

Czym zaskarbił sobie serca obcych ludzi z całego świata? Główne argumenty są dwa - jest młody i przystojny.

Amerykanin Cameron Herrin usłyszał wyrok 24 lat więzienia za wypadek spowodowany trzy lata wcześniej, 23 maja 2018 roku.

Wówczas 18-latek wraz z kolegą pędził ulicami miasta Tampa na Florydzie. Ścigał się swoim nowym Fordem Mustangiem GT, który dostał od rodziców z okazji ukończenia szkoły. Postanowił sprawdzić możliwości nowego auta i rozpędził się do 160 km/h. Nie zauważył, że na przejściu dla pieszych przechodzi młoda kobieta z wózkiem.

24-latka i jej roczna córka zginęły na miejscu. Sąd zsumował karę za kilka zarzutów - nie tylko spowodowanie śmierci dwóch osób, ale też przekroczenie prędkości i urządzenie nielegalnego wyścigu. Nagranie z sali rozpraw, na którym widać przerażonego wyrokiem młodzieńca, szybko obiegło internet.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele kont i postów, które stają w obronie skazanego. Internauci chcą zmniejszenia wyroku.

Dodają zdjęcia 21-latka z sali sądowej ukazujące jego wielkie, niebieskie oczy, tworzą grafiki i wzruszające nagrania, w których porównują

Camerona Herrina do anioła. Jego ładna buzia wzbudziła współczucie tysięcy młodych ludzi.

 

Prosimy o zmniejszenie kary. Co prawda Cameron zabił dwie osoby, ale nie zrobił tego celowo - napisali "fani"

skazanego w jednym z postów na Instagramie.

 

 

Są setki innych w podobnym tonie. Internauci argumentują, że Cameron Herrin ma przed sobą całe życie i nie zasłużył na 24 lata więzienia.

Nie zważając na jasne dowody, są także pewni, że wszystko wydarzyło się przed przypadek. Swoje posty w obronie 21-latka opatrują tagami "#freecameron" i "#justiceforcameron" ["wolny Cameron" i "sprawiedliwość dla Camerona" - przyp. red.].

Jednak duża część osób nie podziela tego entuzjazmu w kierunku skazanego, zwracając uwagę na to, że jest dorosły i odpowiada za swoje czyny.

Przestańcie wspierać tego mordercę. Wiedział co robi, wsiadając do samochodu.
Czy wy jesteście głupi? Nie macie zdrowego rozsądku? Wspieracie kogoś, kto zabił matkę i dziecko, bo wygląda przystojnie? To największa głupota, jaką kiedykolwiek widziałem - czytamy w komentarzach pod postami w obronie Camerona na Instagramie.

Nie ma wątpliwości, że w tym przypadku zadziałał znany z psychologii tzw. efekt aureoli. 

Często, jeśli osoba jest atrakcyjna fizycznie, przypisywane są jej konkretne, pozytywne cechy osobowości.

Zdarza się, że ładnym ludziom podświadomie bardziej się współczuje, a ich wygląd ma szczególny wpływ na ich traktowanie.

Zabił dwie osoby, ale ma "ładną buzię". Internauci bronią skazanego na 24 lata Camerona Herrina (msn.com)

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Cameron Herrin został skazany na 24 lata więzienia

I tyle z tego że go bronią.

Już został skazany za pare miechów wszyscy zapomną.

 

Chyba 21 lat mu zostało bo w 2018 popełnił przestępstwo i od tego czasu w areszcie tak?
 

Fakt jest przystojny, no homo.😁

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kto nigdy nie rozpędził gabloty do 160km/h niech pierwszy rzuci kamień.  Moim zdaniem trochę przeginka pakować człowieka za to konkretne przestępstwo na ćwiarę. Więzienie jak najbardziej się należy, aby był wyraźny komunikat, że za to jest kara i to nieunikniona.  Ale po 25 latach między kryminalistami tego człowieka nie da się już przywrócić społeczeństwu, a jest różnica między brawurową jazdą samochodem a zabiciem kogoś z premedytacją. Komentarz jedynie odnośnie wyroku, a w zasadzie prawa w USA. Pod tym względem jednak wybieram Polskę, gdzie mam prawo do błędu.

  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, alphachad napisał:

Hmm kto nigdy nie rozpędził gabloty do 160km/h niech pierwszy rzuci kamień.

 

Tylko, że ten koleś razem z dwoma innymi typami ścigali się po ulicach Tampy nie zważając na bezpieczeństwo w ruchu ulicznym i potencjalnych ludzi.

Urządzili sobie prywatny wyścig a mogli do tego wynająć tor.

 

4 godziny temu, alphachad napisał:

Moim zdaniem trochę przeginka pakować człowieka za to konkretne przestępstwo na ćwiarę

 

Zabił młodą kobietę w wieku 24 lat i jej dziecko więc niech się cieszy i dziękuje losowi, że dostał 24 lata.

Uniknął dożywocia czy kary śmierci tylko dlatego, że ma wygląd i trochę ludzi się za nim wstawiło.

 

4 godziny temu, alphachad napisał:

a jest różnica między brawurową jazdą samochodem a zabiciem kogoś z premedytacją

 

Nie ma usprawiedliwiania przestępstw, wiedział doskonale co robi.

Co do prawa w USA jest faktycznie surowe, ale sprawiedliwe natomiast w Polsce nie bo były przypadki gdzie celebryci, piłkarze, ludzie na stanowiskach potrącali śmiertelnie osoby i unikali kar.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, alphachad napisał:

Hmm kto nigdy nie rozpędził gabloty do 160km/h niech pierwszy rzuci kamień.  Moim zdaniem trochę przeginka pakować człowieka za to konkretne przestępstwo na ćwiarę. Więzienie jak najbardziej się należy, aby był wyraźny komunikat, że za to jest kara i to nieunikniona.  Ale po 25 latach między kryminalistami tego człowieka nie da się już przywrócić społeczeństwu, a jest różnica między brawurową jazdą samochodem a zabiciem kogoś z premedytacją. Komentarz jedynie odnośnie wyroku, a w zasadzie prawa w USA. Pod tym względem jednak wybieram Polskę, gdzie mam prawo do błędu.

Z dupy argument. Ja rozpędzałem ale tam gdzie nie ma pieszych. Rozpędz w obszarze zabudowym i wtedy filozofuj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ManOfGod napisał:

Czy ktoś tłumaczył czemu tak jest?

W książce "Człowiek istota społeczna" są badania które mówią o tym, że w przypadku ciężkich przestępstw ludzie atrakcyjni i brzydcy są karani równie surowo. Sytuacja się zmienia jeśli mamy doczynienia z drobnymi przestępstwami i wykroczeniami, wtedy rzeczywiście ładni ludzie otrzymują łagodniejszą karę. Z jednym wyjątkiem, o ile uroda delikwenta lub delikwentki nie została użyta w celu oszustwa. Czyli jak ładna pani omamiła i oszukała kukolda na pieniądze, to była surowiej karana od kobiet mniej urodziwych za to samo przewinienie.

W dniu 27.08.2021 o 16:25, Baca1980 napisał:

Przecież to wzrok psychopaty. Zamiast oczu dwie porcelanowe kule. Wsadzić do wora a wór do jeziora.

Wierzę że kiedyś w Wolnej Polsce ludzie tacy jak @Baca1980 będą piastować najważniejsze stanowiska w Ministerstwie Sprawiedliwości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ManOfGod napisał:

Czy ktoś tłumaczył czemu tak jest?

 

To jest temat bardzo złożony, poruszający rozległą tematykę religijno-filozoficzną, począwszy od idei raju utraconego, przez jaskinię platońską po filozofie gnostyczne.

 

Ujmując to w bardzo uproszczony sposób, wszystkie ludzkie wierzenia na tej planecie  (zarówno politeizmy jak i monoteizmy) łączy motyw nieodwracalnej straty, albo celu niemożliwego do zrealizowania. Geneza tego zjawiska jest ciężka do odgadnięcia, ale chyba najbardziej klarownie wyjaśniły to nurty gnostyczne, wg których świat w którym żyjemy, nie może być dziełem istoty boskiej, a jedynie demiurga - czyli istoty, która pretenduje do miana boga, ale w rzeczywistości jest jedynie jego karykaturalnym odbiciem. Prawdziwe połączenie ludzkiej duszy z boskim absolutem jest więc możliwe wyłącznie na poziomie transcendencyjnym, zupełnie poza frakturą codziennej rzeczywistości, która jest tak samo niedoskonała, jak demiurg, który ją tworzy.

 

Być może z tego względu, ludzkość ma w sobie zakodowaną skłonność ku uleganiu zjawiskom, które są w odbiorze ich percepcji czymś unikalnym, a tym samym wymykającym się zasadom, którymi rządzi się codzienna rzeczywistość, będąca profanum. Każde od niej odstępstwo - opierając się na zasadzie dychotomii - ciąży w kierunku sacrum, a więc instynktownie i irracjonalnie ludzie przypisują temu cechy pozytywne, jako elementom które nie pasują do mocy sprawczej demiurga, która zawsze ciąży w kierunku karykatury, beznadziei i ciemiężenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki film "Tulipan" o Jerzym Kalibabce. Grał tam Artur Barciś, którego postac zatrzymała Tulipana, wbijając mu gwoździa w stopę. Barciś mówil w wywiadach, że kobiety mu na ulicach zwracały uwagę, jak mógł mu to zrobić xd 

Wskazuje to na dwie rzeczy - pociąg kobiet do czarnej triady, i niezrozumienie ludzi ze to co widzą w filmie to fikcja filmowa

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzy_siek napisał:

Był taki film "Tulipan" o Jerzym Kalibabce. Grał tam Artur Barciś, którego postac zatrzymała Tulipana, wbijając mu gwoździa w stopę. Barciś mówil w wywiadach, że kobiety mu na ulicach zwracały uwagę, jak mógł mu to zrobić xd 

Wskazuje to na dwie rzeczy - pociąg kobiet do czarnej triady, i niezrozumienie ludzi ze to co widzą w filmie to fikcja filmowa

Ciekawa sprawa chociaż ten typ chyba jakoś super przystojny nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ManOfGod napisał:

Ciekawa sprawa chociaż ten typ chyba jakoś super przystojny nie był.

moim zdaniem nie był. I ten Cameron z tematu, też wg mnie bardzo przystojny nie jest, może lekko powyżej średniej, ale to nie ja oceniam xd

 

Kobiety ciągnie do bezwzględności charakteru z tego co widzę, nie wiem czy wszystkie tak mają ale przypuszczam że większość.

Jako dziecko oglądałem bajkę gdzie dwa kocury się pobiły i kotka poszła do tego który przegrał żeby się nim zaopiekować i z nim być, jako dziecko wgrało się mi to w podświadomość, ale w szkole szybko życie mnie naprostowało że to tak nie wygląda jak we wspomnianej bajce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ramzes Chłopak uniknal kary śmierci lub dożywocia dzięki swojemu wyglądowi więc dla niego to w pewien sposób sukces, że dostał tylko 24 lata a jak wiadomo wyjdzie zapewne wcześniej. W Stanach jest wyjątkowo surowe prawo i kary, ale zbliżone do sprawiedliwych osądów co nie zawsze ma miejsce bo ławnicy czyli zwykli obywatele decydują i mają wpływ na wyroki. A jak to bywa z ludźmi kierują się powierzchownością, to jak przestępca ich przekona do siebie czy odegra dobry spektakl z płaczem i żalem za grzechy.

@krzy_siek Dokładnie tak kobiety zawsze będą bronić i usprawiedliwiać przystojnych mężczyzn za to brzydkich, którzy robią dobrze i przedstawiają przestępstwa tych pierwszych będą atakować.

Przystojny mężczyzna daje przyjemność i emocje natomiast brzydki pogardę i obrzydzenie. 

Zobacz jaki ostatnio wysyp Julek i zaciekawienie stronami gdzie można poznać przestępców przypadek? 

@Zwykły Facet Zgadza się osobom ładnym przypisuje się pozytywne cechy do tego w życiu mają łatwiej a za przewinienia dostają mniejsze kary i są usprawiedliwiani.

@jankowalski1727 Prawda nikt normalny nie ściga się po mieście przy prędkości 160 km robiąc sobie przy tym prywatny wyścig. Do tego wiedząc, że narażają zdrowie i życie innych kierowców w ruchu oraz pieszych.

Ci gówniarze mogli wynająć sobie tor i tam się wyżyć i pokazać kto jest większym kozakiem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL chodzi mi o to ,że jak wyjdzie to będzie po 40tce. Wątpliwe ,że ułoży sobie życie biorąc pod uwagę wpływ jakiemu będzie poddawany przez większość życia. 

 

Moim zdaniem lepszą karą byłby areszt domowy taki który umożliwia pracę, kurator, 8-12h tygodniowo prac społecznych, zakaz alkoholu, odszkodowanie plus zakaz prowadzenia pojazdów

I np. wszystkie te obostrzenia przez okres 15lat. Złamanie zasad lub przestępstwo to odsiadka. 

 

Byłaby to kara dotkliwa, uciążliwa ale umożliwiająca rozwój i funkcjonowanie w społeczeństwie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry temat, wiem co to efekt aureoli, niewielu zaś zdaje sobie sprawę z tego. 

 

Gdyby sprawca był niski, z zakolami i cofniętą szczęka kobiety by go chciały wykastrować i na krzesło elektryczne zaraz po wyroku. 

 

8 godzin temu, krzy_siek napisał:

Jako dziecko oglądałem bajkę gdzie dwa kocury się pobiły i kotka poszła do tego który przegrał żeby się nim zaopiekować i z nim być, jako dziecko wgrało się mi to w podświadomość, ale w szkole szybko życie mnie naprostowało że to tak nie wygląda jak we wspomnianej bajce.

Bardzo trafne. Goje są wychowywani przez system w taki sposób, aby myśleć iż wygląd i pieniądze nie mają żadnego znaczenia, a cisi i pokorni zdobędą ziemię, tę ziemię.

 

10 godzin temu, krzy_siek napisał:

Grał tam Artur Barciś, którego postac zatrzymała Tulipana, wbijając mu gwoździa w stopę. Barciś mówil w wywiadach, że kobiety mu na ulicach zwracały uwagę, jak mógł mu to zrobić xd 

Wskazuje to na dwie rzeczy - pociąg kobiet do czarnej triady, i niezrozumienie ludzi ze to co widzą w filmie to fikcja filmowa

W jakimś arabskim kraju pokazali w telenoweli rozwód. Efekt: gwałtownie wzrosła liczba rozwodów!

 

Była bajka o jakimś jelonku Bambi, że zabili innego jelonka. I to wywołało oburzenie na myśliwych, jakaś bajka wywołała taki efekt, którego nazwano "efektem bambi".

 

Aktor grający "dziadka" znęcającego się nad młodymi w wojsku (film Kroll?) został wielokrotnie zwyzywany a nawet pobity, podobnie aktor grający Waldka Kiepskiego był wyśmiewany, aż ustąpił z tej roli, jakiś czas grał go inny aktor, późnej oryginalny "Waldek" wrócił.

 

Pogodynki męscy i żeńscy często doznawali negatywnej reakcji otoczenia: miała być ładna pogoda, ktoś miał urolop a tu pada i zimno, tacy ludzie byli opluwani, oblewani kawą itd.

 

Wnioski: jesteśmy bardziej cwanymi małpami a większość to goje =barany.

 

Co do wyścigu - sam mam motocykl, nieco ponad trzy sekundy do setki ale żyję i wypadku żadnego nie miałem, kiedy mogę i jest bezpiecznie to odwijam, kiedy nie to nie, nie pcham się między samochodami, mam świadomość co to jest jazda motocyklem. Sam jeżdżę autem, rowerem, jestem pieszym. Zawsze zapinam pasy, mam kombinezon motocyklowy pełny bo wiem czym grozi choćby uślizg, a argument "umiem jeździć i mi się nie zdarzy" - po tym poznać debila, zawsze może wyskoczyć dzikie zwierzę, bądź wypuszczone zwierzę domowe, albo dziadek wymusi. Nigdy by mi nie przyszło do głowy 160 w zabudowanym. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ramzes napisał:

byłby areszt domowy

Za podwójne morderstwo? Co jest całkiem rozsądną kwalifikacją.

 

Czy Ty aby nie jesteś kobietą?

Albo członkiem zakonu. 🤣

 

 

Cytat

18-latek postanowił ścigać się ze swoim kolegą Johnem Barrineau, który prowadził nissanana na drodze Bayshore Boulevard w Tampie. W pewnym momencie Herrin wjechał wprost w 24-letnią Jessikę Reisinger-Raubenolt, która pchała wózek z roczną córką. Obie zginęły w wypadku. Śledztwo wykazało, że Herrin jechał z prędkością 160 kilometrów na godzinę. Ofiary nie miały najmniejszych szans na przeżycie.

Tam jest limit, co można łatwo sprawdzić w guuglach - szeczególnie po tym jak sprawa stała się głośna już kilka lat temu, 35 mph. Takie nasze 50 km/h.

Jeżeli przekraczasz ograniczenie o 110 km/h 🙄 to to nie jest wypadek.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2021 o 19:43, alphachad napisał:

Hmm kto nigdy nie rozpędził gabloty do 160km/h niech pierwszy rzuci kamień.  Moim zdaniem trochę przeginka pakować człowieka za to konkretne przestępstwo na ćwiarę. Więzienie jak najbardziej się należy, aby był wyraźny komunikat, że za to jest kara i to nieunikniona.  Ale po 25 latach między kryminalistami tego człowieka nie da się już przywrócić społeczeństwu, a jest różnica między brawurową jazdą samochodem a zabiciem kogoś z premedytacją. Komentarz jedynie odnośnie wyroku, a w zasadzie prawa w USA. Pod tym względem jednak wybieram Polskę, gdzie mam prawo do błędu.

 

Tia masz prawo do błędu. Jak będziesz zbyt optymistyczny prowadząc firmę to cię zlicytują do ostatniego grosza. To nie błąd. Nie porównuj z Polską bo właśnie to, że są inne kary wpływa na to, że ludzie się inaczej zachowują. Poza tym on może wyjść o wiele wcześniej. Wiele zależy od stanu i kilku innych czynników. Z tego co kojarzę to nawet po 1/3 wyroku. Więc jeśli odsiedział 3 to teraz może jeszcze mu 4 zostanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.