Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Paranoja w Polsce zwana "szpiegamonanią się rozkręca" czego tutaj jest przykład:

"O tym, kto jest Żydem, decyduje ja!", jak to powiedział w swoim czasie pewien klasyk z zaodrzańskiego kraju ;)

 

Jak ktoś się jednak nie boi "tej wstrętnej onucy", tego strasznego Mateusza Piskorskiego, lubiąc mieć kilka punktów widzenia, to polecam jeszcze jeden kanał:

 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Kolejny pakiet pomocy dla ukr od usa. Jak tam pomoc, miała się skończyć już dawno, ba! Miała się nawet nie zacząć według niektórych. Ponad rok wojny i cyk pakiecik za 2mld dolarów. Drobniaki dla usa a na orki starcza... 

 

 

Kolejny pakiecik zasilający obronę przeciwlotniczą? 

A to nie było tak z rok temu już,  że się kończą i zostają strategiczne rezerwy rakiet? 

Misiu powinieneś być smutny, bo propaganda w którą wierzysz jawnie potwierdza, że kłamła. Na wojnie wszyscy kłamią naucz się w końcu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, UrodzonyS napisał(a):

Kolejny pakiecik zasilający obronę przeciwlotniczą? 

A to nie było tak z rok temu już,  że się kończą i zostają strategiczne rezerwy rakiet? 

Misiu powinieneś być smutny, bo propaganda w którą wierzysz jawnie potwierdza, że kłamła. Na wojnie wszyscy kłamią naucz się w końcu. 

A jak tam twoja propaganda? Warzecha wytłumaczył się już ze swoich kłamstw?

 

Kuźwa takie macanie się po fiutkach:
"Mmmm a moja propaganda jest prawdziwa mordo. Wszyscy nas ruchają mordo. Ukraińcy nas wyzyskują, to nowy okupant. Tak powiedzieli mi w niezależnej telewizji, więc tak musi być. Jak zadajesz pytania to jesteś agentem amerykańskim mordo. Ty wierzysz reżimowej propagandzie więc jesteś ogłupionym lemingiem NPC"

XDDD 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz problem polega na tym, że w miarę postępów ukraińskiej ofensywy poparcie dla szurskich i proruskich poglądów będzie w Polsce malało. Bo nikt nie lubi być po stronie przegrywów.

 

Nikt nie będzie się chciał identyfikować z państwem i armią która tę wojnę przegra. Choćbyście się nie wiem jak trudzili, 95% ludności Polski i tak będzie gardziła rosją gdy ta już przegra wojnę.

 

Pozostaje wam więc kibicować armi kacapskiej życząc jej sukcesów na polu boju. Co samo w sobie jest dość wstrętne i antypolskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KolegiKolega napisał(a):

Pozostaje wam więc kibicować armi kacapskiej życząc jej sukcesów na polu boju. 

Dla mnie jest niesamowite, że armia kacapska sama nie stosuje się do nauk, które niegdyś wypracowała, a które od dekad przyswaja się w akademiach wojskowych. Niemniej jednak mogą przez lata męczyć i truć (Fiszer ładnie to określił jako "wymęczone zwycięstwo"), chyba że Ameryka postanowi zakończyć sprawę szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, KolegiKolega napisał(a):

Nikt nie będzie się chciał identyfikować z państwem i armią która tę wojnę przegra.

Tak, tak Rosja przegrywa już od roku, lada moment na Krymie będą powiewać ukraińskie flagi. 

 

Edytowane przez Magos Dominus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał(a):

"O tym, kto jest Żydem, decyduje ja!", jak to powiedział w swoim czasie pewien klasyk z zaodrzańskiego kraju ;)

 

Jak ktoś się jednak nie boi "tej wstrętnej onucy", tego strasznego Mateusza Piskorskiego, lubiąc mieć kilka punktów widzenia, to polecam jeszcze jeden kanał:

 

 

 

Oj nie sądziłem, że będziesz publikować WPROST rosyjskiego agenta jako wiarygodne źródło wiedzy. Do dupy z takim punktem widzenia. Jeszcze parę set stron i zaczną się nawoływania do armii royjskiej od wyzwolenie od homoseksualnej cywilizacji zachodniej i czczenie żołnierzy sowieckich, którzy gwałcili i kradli na terytorium Polski w 1944-1945. Pozwól, że się rozpiszę, bo się zagotowałem (przy oglądaniu)

Jeśli zachodnia propaganda nie będzie wystarczająco agresywna, to wszyscy przegramy - szczególnie jeśli część od nas pomyśli, że bycie po drugiej stronie barykady jest w naszym interesie.

 

Ale przeanalizujmy co oni pirdolą:
1. Nie wierzą obydwu stronom - 1 kłamstwo po kilkudziesięciu sekundach
2. Ojojoj obwód biełgorodzki jest pod atakiem CODZIENNIE. PANIMAJECIE? CODZIENNIE ATAKUJĄ BIEDNYCH CYWILÓW ROSYJSKICH ŹLI BANDEROWCY! XD Co za pierdoleni hipokryci. 
3. "Rozwiązanie problemu mogłoby pójść gładko gdyby nie Charków" - a może gdyby nie zaatakowali Ukrainy, to cywile z obwodu biełgorodzkiego nie byliby w strefie wojennej? Nie pomyślała ta kacapska prostytutka z tej strony? Przecież mówiła, że jest obiektywna na początku. I te zjeby nazwały program "WBREWCENZURZE" XD
4. Nie każdy chciał walczyć za Ukrainę i nie było pełnego poparcia - fakt. Nie było, szczególnie na Donbasie, jednak na zdecydowanej większości Ukrainy, która była uznawana za prorosyjską - Odessa, Charków czy Dniepropietrowsk - poparcie dla Ukrainy jest ogromne i stamtąd ogromna ilość żołnierzy się rekrutowała. Z Donbasu także trochę się słyszało. Jeśli nie byłoby poparcia, to nie byłoby bazy mobilizacyjnej i dalej wojny, wybuchałyby masowe bunty nie do powstrzymania.

5. OJEJ, UKRYTA WIEDZA! LUDZIE NA UKRAINIE MÓWIĄ PO ROSYJSKU! NO ZOBACZ! NIE SPODZIEWAŁEM SIĘ, KURRR
6. 23:45 - PRZYTACZA KŁAMSTWO. Ten republikański senator ma wyciętą wypowiedź i sklejoną. To "to jest najlepsza inwestycja jaka jest możliwa" mówi nie o zabijaniu Rosjan, ale pomocy Ukraińcom jako takiej. Tu jest szerzej przedstawione

 

7. 31:10 - o, mówią o zmasowanym ataku dronów na Kijów. Nie no spoko, narzekali wcześniej, że Ukraińcy olaboga ostrzeliwując Biełgorod. Ciekawe czemu... Swoją drogą nikt poważny nie sądził, że Bajraktary to wunderwaffe, ale wykonały swoją robotę przy odbiciu Wyspy Węży czy obrony Kijowa, więc nie pi*rdol Piskorski, tylko mi powiedz gdzie jest czołg Armata lub dlaczego Rosjanie nie mieli swojego odpowiednika Bajraktara. Zresztą ekspert Wujek Timo to zauważył, bo był wkurwiony, że robiło się z armii rosyjskiej jakąś ultranowoczesną, a tu dupa - wyszło jak było widać i Rosjan tylko mobilizacja większej ilości mięsa we wrześniu uratowała. Jak widzimy po tych kłamstwach i manipulacji kwestię wojny informacyjnej także mają do dupy.


Jak to było? PAN kazał wyłączyć kamerę by nie nagrywać karabinu, to MASZ WYŁĄCZYĆ KAMERĘ, PANIMAJESZ?

 

A ten drugi zjeb lizał dupę u Sołowjowa. 

 

 

Dalej wiem czego się mogę spodziewać. Zresztą - to jakbym słuchał byłej prostytutki, która przysięga być dobrą żoną - czemu miałbym im wierzyć jeśli się skurwili dla obcych interesów? Rosja wprost zarządała czego zarządała od Polski w grudniu 2021, grała przeciwko interesowi państwa polskiego i wszystkim Polakom tu żyjącym, a ci liżą im rowa.


Sorry, wkurwiłem się na poziom kłamstw.

 

Ja natomiast mam propagandę odnoszącą się do rzeczywistości. Prawdy nie zakryją:
Oczywiście to wszystko wina Ameryki (tak jak winą męża jest, że baby zdradzają - taki bluepill):
lLJhkuI.jpg

 

Poziom kłamstw przedstawiany w tym wątku pod płaszczykiem "obiektywizmu", "świadomego myślenia" i innych pierdół jest zatrważający. Ale rozumiem dlaczego tak jest. Akceleracjonizm - czyli zniszczenie własnej cywilizacji poprzez sprzyjanie wrogowi wszak obecna cywilizacja jest zjebana, nie możemy się w niej odnaleźć, więc trzeba ją zniszczyć. "Miliardy muszą zginąć".

 

To jest nawet już mem. Nawet śmieszny zresztą
https://knowyourmeme.com/memes/the-west-has-fallen-billions-must-die

8d74d38c0357a1a23dcf86c353fdbdcb890781ef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Obliteraror napisał(a):

"O tym, kto jest Żydem, decyduje ja!", jak to powiedział w swoim czasie pewien klasyk z zaodrzańskiego kraju ;)

 

Pięknie widać to, co Dmowski napisał lata temu oni bardziej Rosji nienawidzą niż Polskę kochają.

 

Masz więc tzw. "Państwo Prawa" w Polsce gdzie:

1. W Kiejkutach rząd Polski wyraził zgodę na nielegalne więzienie CIA gdzie ludzi poddawano torturom

2. Polska napadła na Irak i Afganistan - bez wypowiedzenia wojny - państwa które nigdy nic nam nie zrobiły. Za chwilkę możemy wziąc udział w napadzie na Iran, który historycznie, bardzo Polskę lubił, zresztą w Teheranie jest wielki, polski, cmentarz, Polaków tam się dobrze pamięta ale już to przehulaliśmy organizowaniem "konferencji o terroryzmie"

3. W Polskim prawie jest paragraf na służenie w obcej Armii, a obecnie jest on wybiórczo "zawieszony"

4. Wchodzi za moment prawo, że na podstawie decyzji administracyjnej, za samo podejrzenie bycia "agentem" mogą ci skonfiskować majątek

5. Blokuje się strony internetowe, gdzie wyrażane są poglądy niezgodne z linią partii

6. Skonfliktowano nas z Białorusią, której obywatele byli bardzo nam zyczliwi, a teraz.... no cóż.

 

Czy przed wojną na Ukrainie i Covidem powiedziałbyś, że Polska tak będzie wyglądać?

Inflacja dobijająca do 20% (oficjalna), rozdanie za frytę sprzętu wojskowego, zapożyczenie się na pokolenia żeby kupić nowy sprzęt od Ameryki, w dużych miastach (oficjalnie) 15-20% to mniejszość narodowa, która dostała uprawnienia do wszystkich naszych świadczeń socjalnych i opieki medycznej?

 

Bo ja ten kraj pamiętam trochę inaczej, jako monoetniczny i bardzo stabilny pod tym względem (jedna z nielicznych rzeczy jakie dobrze zrobiła komuna -zmieniła nam granicę że pozbyliśmy się mniejszości narodowych).

 

A o ambasadorze amerykańskim, wymuszającym jawnie zmiany ustaw (to co się dzieje niejawnie?) przypominającym carskiego posła Repnina to już nawet nie wspomnę...

 

Fajna ta nasza Polska się zrobiła no nie?

 

Czytając ten wątek na forum można zrozumieć dlaczego:

1. Znajdowali się strażnicy w obozach koncentracyjnych

2. Dehumanizowano Żydów żeby potem elegancko takiego, nie-człowieka, się "pozbyć

3. W trakcie okupacji niemieckiej byli szmalcownicy, a za komuny donosiciele do ubecji.

 

A cóż mamy w tym wątku?

"Pali się ruskie mięso", "ludzi którzy nie chcą iść do armii łapać w siatki jak małpy" i kilka innych smaczków.

 

Brzmi znajomo no nie? 

 

Zamiast dokumentu o olimpiadzie może jakieś transmisje z egzekucji jeńców?

Lud chce krwi a czy dziś walczymy z Wschódazją czy Oceanią?

A jakie to ma znaczenie, każą im nienawidzić to będą nienawidzić.

Chyba to już było...

 

orwell-1024x683.png

 

PS A najbardziej mnie rozwala to jak niektórzy marnotrawią swój czas upajając się każdą informacją powiązaną z tą wojną. Kiedy Rosja zajęła Bahmut wątek przycichł, kiedy jest ukraińska ofensywa (jaka by ona nie była, mnie to mało obchodzi) wątek ożywa bo nareszcie będą nowe trupy.

Jakim trzeba być bezmyślnym żeby nie rozumieć że niedaleko jest do tego żeby ktoś tam na górze wydał decyzję żeby i Polscy faceci poszli w maszynkę do mięsa.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 6
  • Dzięki 7
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda, gdy kilka miesięcy temu wspomniałem tu, że tacy Białorusini to są w porządku ludzie, z którymi można dobrze żyć, to ktoś mi wygarnął, że "dostanie rozkaz, to strzeli ci w plecy"*. Pomijając już, dlaczego akurat w plecy, a nie np. w łeb, to chcę zauważyć, że każdy ptyś, gdy dostanie rozkaz, pójdzie szczelać do innego ptysia, który wg władzuni jest zezwierzęconą bestią. Przerabialiśmy to już w dziejach niejednokrotnie. A poza tym - jeszcze dwa lata temu gnębił cię nie ruski, nie Białorusin, ale polski polacki milicjant.

Polak Polaka gnębił, bo taki był rozkaz.

 

* jeszcze niedawno to właśnie Białorusini nakazowo byli nasze braty umiłowane, i w ogóle żywie Biełaruś! (obecnie zastąpione przez sława Ukrajini!)

Ale Baćka się ostał, i już nie odżywiamy Białorusi...

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zychu napisał(a):

Dla mnie jest niesamowite, że armia kacapska sama nie stosuje się do nauk, które niegdyś wypracowała, a które od dekad przyswaja się w akademiach wojskowych.

 

Gdyby się stosowali do tych nauk to by nigdy tej wojny nie zaczęli.

 

Ich własna teoria mówi na przykład, że powinni mieć pięciokrotną przewagę na danym odcinku frontu idąc do ataku. I co z tego? Jeśli technicznie sprawnych czołgów mają tyle co broniący się Ukraińcy, a rozkaz od pućka jest żeby atakować.

 

Ich teoria mówi, że powinni mieć co najmniej trzykrotną przewagę w artylerii. I co z tego że teoria tak mówi? Jeśli większość artylerii ma lufy zużyte i przy końcu życia, tak że z celnością jest bardzo słabo.

 

Co z tego że znasz teorię jeśli musisz wojować tym co masz. 

 

Dzisiaj już jasno widać, że opowieści o ruskich fabrykach pracujących na trzy zmiany i produkujących 1500 nowoczesnych czołgów rocznie to były bajki z mchu i paproci. 

 

Zachód może utrzymywać wyposażenie Sił Zbrojnych Ukrainy na obecnym poziomie praktycznie w nieskończoność angażując w to mniej niż 0,3% swojego PKB. Poziom wyposażenia i zaopatrzenia armii kacapskiej będzie ulegał stopniowemu obniżeniu nawet jeśli rosja przeznaczy na wojnę 20% swojego PKB. 

 

Chińczycy rosji nie pomogą. Chińczycy dbają o chińskie interesy. Konsekwentnie i bezwzględnie.

 

W tej sytuacji klęska rosji jest nieunikniona.

 

Godzinę temu, Magos Dominus napisał(a):

Tak, tak Rosja przegrywa już od roku, lada moment na Krymie będą powiewać ukraińskie flagi. 

 

Rosja w sposób trwały utraciła możliwość prowadzenia operacji ofensywnych w tej wojnie. Nie będzie więcej ruskich ofensyw. Co najwyżej lokalne kontrataki.

 

Teraz będziemy świadkami działań o charakterze ofensywnym wyłącznie ze strony ukraińskiej. Mniejsze lub większe ofensywy, mniej lub bardziej udane ale zawsze ukraińskie. Teraz to Ukraina ma inicjatywę strategiczną, ruscy mogą jedynie reagować na akcje Ukraińców.

 

A więc nie wiem czy "lada moment" ale wcześniej czy później flagi ukraińskie będą powiewać na Krymie. To jest nieuchronne. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zadam kilka pytań i zostanę okrzyknięty k*rewką i agentem amerykańskim, ale to poświęcenie, na które jestem gotów.

7 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Pięknie widać to, co Dmowski napisał lata temu oni bardziej Rosji nienawidzą niż Polskę kochają.

Patrząc na geopolitykę i naszą historię im mocniej się kocha Polskę tym mocniej nienawidzi się Rosji. Kto zrozumie układankę w naszym miejscu świata, ten to pojmie.

 

7 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Masz więc tzw. "Państwo Prawa" w Polsce gdzie:

1. W Kiejkutach rząd Polski wyraził zgodę na nielegalne więzienie CIA gdzie ludzi poddawano torturom

Wrogów poddawano torturom, no, straszne.

 

8 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

2. Polska napadła na Irak i Afganistan - państwa które nigdy nic nam nie zrobiły

Nie no, nic nie zrobili. Mieliśmy zobowiązania sojusznicze + dług do Amerykanów (I wojna iracka). Polska robiła wtedy wszystko by być jako piątkowy uczeń dla Amerykanów, aby w przypadku gdy Rosja się wzmocni, to nam pomogła. Rozumiem podejście. Albo Rosja, albo Ameryka (już nawet nie Niemcy). Nie mamy przy naszym położeniu innego wyboru. Pogódźmy się z tym.

 

10 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

3. W Polskim prawie jest paragraf na służenie w obcej Armii, a obecnie jest on wybiórczo "zawieszony"

No tak, wszystko w naszym kraju jest wybiórcze, państwo gównianie działa i w ogóle jest to kartonowy kraik jak wielki patriota, mąż stanu, Warzecha powiedział. To jest szczyt troski o państwo - obrzucanie go błotem.

 

10 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Czy przed wojną na Ukrainie i Covidem powiedziałbyś, że Polska tak będzie wyglądać?

Inflacja dobijająca do 20% (oficjalna)

Wszędzie jest inflacja. Dodatkowo Polska ma najszybszy przyrost gospodarczy w Europie, tak swoją drogą.

 

12 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

rozdanie za frytę sprzętu wojskowego, zapożyczenie się na pokolenia żeby kupić nowy sprzęt od Ameryki

Masz tutaj przecudowny sprzęt, który oddajemy Ukrainie. Szczyt techniki - BWP-1 z lat '60. Moja mama miesiąc temu zrobiła zdjęcia pociągu, bo zaskoczyła się, że cokolwiek jedzie po nieużywanych torach, po których zawsze chodzę/ona chodzi z psem. Rozbrajamy się - oddajemy sprzęt do walki z krajem, który jest naszym jedynym zagrożeniem (poza Białorusią). Pięknie, widocznie ciężko to zrozumieć, ale trzeba grać na strachu i poczuciu bycia przegranym - coś co Polacy kochają - czuć się przegrywami.
WN2NYNH.jpg

 

Masz rację - po co się zbroić gdy sąsiedni kraj nam grozi? Po co walczyć za ojczyznę? Najlepiej od razu się poddać wszak są wybawieniem od tych złych Amerykanów. xD

 

17 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

w dużych miastach (oficjalnie) 15-20% to mniejszość narodowa, która dostała uprawnienia do wszystkich naszych świadczeń socjalnych i opieki medycznej?

Mieszkam w dużym mieście, nie widzę tego, no ale ok. 
A czy można dane ilu pracuje? Z tego co kojarzę, to Turcy w Niemczech także mieli świadczenia jeśli odpracowali swoje.

 

20 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Bo ja ten kraj pamiętam trochę inaczej, jako monoetniczny i bardzo stabilny pod tym względem (jedna z nielicznych rzeczy jakie dobrze zrobiła komuna -zmieniła nam granicę że pozbyliśmy się mniejszości narodowych).

Ile masz dzieci, żeby powstrzymać zmiany demograficzne w Polsce?

Jak parę lat temu się mówiło, że dzietność 1.2 to koszmarnie mało i będzie to miało swoje konsekwencje, to wyśmiewano tych, którzy o tym mówili oraz że "wynajmą sobie pielęgniarki do przynoszenia wody na starość, więc nie potrzebują dzieci". To jest konsekwencja.


A swoją drogą przestępczość nie wzrosła. Jest to typowe pi*rdolenie trolli w rodzaju tmr, którzy wierzą w każdy fejk zapodany od Panasiukowe (który sam ma ukraińskie nazwisko - istna ukrainizacja, upadek Polski zwanej polinem)

 

22 minuty temu, niemlodyjoda napisał(a):

A cóż mamy w tym wątku?

"Pali się ruskie mięso", "ludzi którzy nie chcą iść do armii łapać w siatki jak małpy" i kilka innych smaczków.

Szczerze? Jeśli szli na wojnę z hasłem takim jak przedstawili w żądaniach 2021, że zamierzali także podbić Polskę, to tym żołnierzom, którzy z zamysłem realizowali ten cel wielki ch*j w d*pę. Dlaczego ma mi być ich żal? Dlaczego udajesz, że nie wiesz o co chodziło tym rosyjskim żołnierzom? Dlaczego unikasz wątku żądań rosyjskich oraz tego co Rosja wykonywała przed wojną - kroki do podporządkowania sobie Polski na wzór PRL i cofnięcie nas w rozwoju (tu polecam poczytać Marka Budzisza "Samotność strategiczna Polski", który pokazuje w co Rosja grała). 

 

Dlaczego nie wspomniałeś wielki humanitarysto przy okazji o żołnierzach ukraińskich, na których hejt w tym wątku jest większy niż na rosyjskich? Ciekawe, nie?

 

25 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Czytając ten wątek na forum można zrozumieć dlaczego:

1. Znajdowali się strażnicy w obozach koncentracyjnych

2. Dehumanizowano Żydów żeby potem elegancko takiego, nie-człowieka, się "pozbyć

3. W trakcie okupacji niemieckiej byli szmalcownicy, a za komuny donosiciele do ubecji.

No a ja się nie dziwię skąd się znaleźli kolaboratorzy w PRL. Akurat w moim poprzednim wpisie wyjaśniam Piskorskiego i jego kłamstwa - osobę, która byłaby zapewne w komitecie partyjnym rządu okupacyjnego (i którym raczej bardziej kochają Rosję niż tolerują niepodległość Polski [nie mówiąc o jakiejkolwiek miłości do Polski])

 

27 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Zamiast dokumentu o olimpiadzie może jakieś transmisje z egzekucji jeńców?

Lud chce krwi a czy dziś walczymy z Wschódazją czy Ocenanią?

A jakie to ma znaczenie, każą im nienawidzić to będą nienawidzić.

Chyba to już było...

Dobrze, to powiedz Rosjanom aby się wycofali z UA oraz cofnęli swoje żądania z grudnia 2021 dotyczące Polski, to wtedy się skończy. Dlaczego obwiniasz polską stronę o to, że to Polska zaczęła bądź Ameryka a nie Rosja? Dlaczego nie masz do nich żadnego "ale", tylko wszystko zganiasz na własny kraj? 

 

28 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

PS A najbardziej mnie rozwala to jak niektórzy marnotrawią swój czas upajając się każdą informacją powiązaną z tą wojną. Kiedy Rosja zajęła Bahmut wątek przycichł, kiedy jest ukraińska ofensywa (jaka by ona nie była, mnie to mało obchodzi) wątek ożywa bo nareszcie będą nowe trupy.

Jakim trzeba być bezmyślnym żeby nie rozumieć że niedaleko jest do tego żeby ktoś tam na górze wydał decyzję żeby i Polscy faceci poszli w maszynkę do mięsa.

Było tak samo głośno jak i teraz. O ofensywie się tutaj teraz nie za wiele mówi. W 70-80% dominuje przekaz prorosyjski.

Nie wiem jakim trzeba być bezmyślnym, ale wiem jak można być ignoranckim gdy nie zna się swojego interesu, interesu swojej rodziny oraz ojczyzny od której wszyscy zależymy (chyba że mieszkamy poza). Jeśli nie jest się w stanie walczyć za ojczyznę, jej interesy przeciwko tym, którzy te interesy chcą złamać w imię swoich, ten jest skazany na bycie cuckoldem i podporządkowanie się wrogowi. 

 

Już i tak w sumie narracja w tym wątku doszła do momentu, gdzie interes obcych liczy się ponad interes własny (jeśli w ogóle wiąże się jakikolwiek interes z tym państwem - wszak tu są sami bezpaństwowcy). Rosja słusznie zatakowała i broni interesów wolnych ludzi przeciwko globalistom i słusznie zabija złych banderowców, a my jesteśmy pod okupacją globohomo Ameryki, z której przychodzi wszystko co najgorsze, nic dobrego przez ostatnie 30 lat się nie wydarzyło i musimy koniecznie się uwolnić od wielkiego szatana.

 

Dla tych, którzy zrozumieją - film powiązany. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjodaIrak był państwem TERRORYSTYCZNYM. 

Masz taką tendencję powielania populizmów... takie sianie demagogi. 

 

Tego, że hussajan zabił setki tysięcy niewinnych ludzi u siebie w kraju nigdy nie napiszecie - bo po co pisać co robiła armia Husajna? 

Gdy zderzyła się z amerykańskim czołgiem zostali rozjechani - a te setki tysięcy ofiar przez Amerykanów - większość zdecydowana była armia hussajna właśnie. 

 

Dwa. Widać taka pogardę do człowieka - mamy Ukraińcom zabrać dostęp do opieki medycznej bo Ukrainiec? Powinno się osobom bezbronnym pomagać a nie zostawiać na pastwę losu. 

Tego, że na zachodzie tak samo jest nie wspomniecie - bo jeszcze bańka by pękła, że tylko u nas takie ,, patologie" :(

 

32 minuty temu, niemlodyjoda napisał(a):

Blokuje się strony internetowe, gdzie wyrażane są poglądy niezgodne z linią partii

To jest akurat zabawne. Jakie te strony są blokowane? Wymysł.

33 minuty temu, niemlodyjoda napisał(a):

w dużych miastach (oficjalnie) 15-20% to mniejszość narodowa, która dostała uprawnienia do wszystkich naszych świadczeń socjalnych i opieki medycznej?

Tutaj widać ta ksenofobię. Aż bije po oczach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Tutaj widać ta ksenofobię. Aż bije po oczach.

Wciąż - ksenofobia to słaby argument, ale jednak gdy się ignorowało demografię, a sprowadza się ludzi, którzy w większości znają polski, pracują i nie robią burd w przeciwieństwie co KŁAMIĄ dziwne konta twitterowe i potem pelikany powielają, to nie jest zły deal. 

Ale wszak on zjadł wszystkie rozumy, jest obiektywny, świadomy, oświecony, to wie swoje.

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest coś niesamowitego, jak niektórym próbuje się coś wyjaśnić w sposób logiczny i potwierdzony licznymi dowodami a oni dalej stoją przy swoim. 

Tłumaczyć 100000 razy i tak się nie da. Dalej będą pisać bzdury zamiast się wyjść z góry założonych swoich tez. 

 

Ile razy ja tu pisałem o Iraku, Serbii i Kosowie i jak głową w mur. Nie da się. Dziecku prędzej przetłumaczysz i zrozumie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1

 

pisałem Ci już kiedyś - mam Cię za inteligentnego człowieka i naprawdę nie widzę potrzeby żebyśmy się przerzucali tutaj postami - masz inną opinię na ten temat to ją miej i tyle - szanuję - przyjmij do wiadomości że ja mogę mieć inną.

 

Uważam, że tracisz w swoim życiu czas na zaśmiecanie sobie głowy tym tematem - sam zresztą pisałeś, że chcesz od niego odpocząć. Masz pomysł na swoją karierę, masz narzeczoną, pewnie też rodzinę - zastanów się czy nie lepiej przynajmniej połowę czasu i energii jaki wkładasz w posty na forum (a i pewnie na 4chanie i w wielu innych miejscach) przeznaczyć na któryś z tych trzech tematów?

 

To nie złośliwość a rada.

 

Chcesz, przyjmiesz ją, nie, dalej będziesz tracił czas, którego Ci nikt nie odda.

 

Twój wybór :) 

 

Ja wolę Twoje posty o AI, rozwoju czy czymkolwiek innym niż bicie piany tutaj.

 

Sam zadecydujesz w która stronę ruszysz :) 

 

Jest długi weekend, pogoda ok, nie szkoda czasu? Życie ucieka.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, $Szarak$ napisał(a):

@niemlodyjodaIrak był państwem TERRORYSTYCZNYM. 

 

Tego, że hussajan zabił setki tysięcy niewinnych ludzi u siebie w kraju nigdy nie napiszecie

To ty jesteś demagogiem - nie chcesz albo nie potrafisz zauważyć, że Amerykanie jednych ludobojców/terrorystów tępią, a innych wynoszą do władzy.

Poczytaj sobie, jak wspierali rządy Braci Muzułmanów w Egipcie. Wtedy to właśnie dochodziło do pogromów ludności koptyjskiej, inspirowanych przez władze, i mających przyzwolenie władz. A gdy rządy przejął generał Sisi, Ameryka się zesrała, bo "prawa człowieka".

 

Irak był jedną z wielu krain rządząnych przez porypanych satrapów. Istnienie jednych Ameryka dopuszcza, a istnienie innych jest dla niej cierniem w dupie. I dobrze wiesz, ptysiu mój rozkoszny, że nie chodzi o humanitaryzm, a o zwykły interes. 

Więc skończ z powielaniem propagandy spod znaku stars'n'stripes, bo rzygać się chce. Wznieś się ponad swoją kmiecią perspektywę, i ogarnij co nieco z historii najnowszej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Ile razy ja tu pisałem o Iraku, Serbii i Kosowie i jak głową w mur. Nie da się. 

W swoim nadęciu przeoczyłeś, że o Iraku, Serbii i Kosowie wypisywałeś bzdury, nie mające pokrycia w faktach. 

Już kilka razy polecałem tobie fachową literaturę, nic nie pomogło. Wolisz żywić się mitami i wyobrażeniami głąba, zamiast się dokształcić.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, niemlodyjoda napisał(a):

Ja wolę Twoje posty o AI, rozwoju czy czymkolwiek innym niż bicie piany tutaj.

Popełniłem błąd. Wszedłem na twittera (gdzie wyświetlają mi się posty ludzi, przy których skacze mi ciśnienie - dziękuję pan Musk za nowe algorytmy), a potem tutaj i wyjaśniałem Piskorskiego.

 

Oddycham głęboko, ufffff

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Wciąż, nie będę się wstydzić - Ameryka ma prawo podbijać niższe cywilizacje, bo reprezentują najlepszą cywilizację w historii. 

A powinieneś się wstydzić, bo właśnie przyznałeś, że popierasz imperializm budowany na szowinistycznych przesłankach. Naczytałeś się pierdolenia różnych konecznych i chyba za mocno ci weszło. 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychuHumanitaryzm jest jedną z kluczowych kwestii jeśli chodzi o współpracę zachodu z kimkolwiek. 

 

I jest na to prosty dowód pierwszy z brzegu. 

Gdyby iran szanował ludzi bardziej by się jakoś dogadał z USA a tak się dogadać nie może. 

Arabia Saudyjska znacznie lepiej traktuje ludzi, niż Iran a i tak Arabii trują dupę o prawa człowieka. 

 

Gdyby rządziły tylko interesy to by się z tym Iranem dogadali. 

 

Tak, jak już pisałem. Praktycznie każdy sojusznik USA - taki naprawdę bliski np z NATO szanuje prawa człowieka i ceni sobie humanitaryzm. 

Nawet Turcja już jest dużo lepsza od Iranu. Dużo dużo. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.