Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Kespert napisał(a):

Wyobrażasz sobie dzisiaj Polskę zapraszającą na bankiecie dyplomatycznym, w obecności ambasadorów USA i Izraela, posła "Wolnej Palestyny"?

Tak średnio bym powiedział ;)

Ale to tylko świadczy o realnej mocy sprawczej polskiej dyplomacji. Gdybyśmy faktycznie dysponowali projekcją siły w tym obszarze (opartej na realnych przesłankach, nie marzeniach i myśleniu życzeniowym, takie stanowisko by było zadeklarowane jasno, jeżeli oczywiście służyłoby polskim interesom.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naród zaczyna dostrzegać jakie to nasze "braty"

"Ponad połowa ankietowanych (60 proc.) uważa, że uchodźcy z Ukrainy nie powinni mieć dostępu do świadczeń rodzinnych i wychowawczych, w takim samym stopniu jak Polacy. 18 proc. odpowiedziało, że powinni, z kolei 20 proc. zaznaczyła odpowiedź "trudno powiedzieć". Wzrósł także odsetek badanych, którzy odpowiedzieli, że zmieniło się ich nastawienie do uchodźców z Ukrainy i wynosi obecnie 85 proc. Jako główny powód podawana jest "postawa roszczeniowa" Ukraińców. - Badani tłumaczyli to najczęściej takim sformułowaniem: "wszystko im się należy za darmo" - wyjaśnia dr Staniszewski, cytowany przez "Rz". "

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29861266,polacy-traca-zapal-do-pomocy-uchodzcom-z-ukrainy-zmienia-sie.html#do_w=60&do_v=722&do_st=RS&do_sid=1016&do_a=1016&s=BoxNewsImg4&do_upid=722_ti&do_utid=29861266&do_uvid=1686596095840

 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, uchodźcy, to byli u nas w marcu i kwietniu 2022 roku. Teraz są już tlko imigranci zarobkowi. Duża część Ukrainy nie jest objęta działaniami zbrojnymi, choć istnieje ryzyko ataków rakietowych. Do Kijowa bym się raczej nie wybrał, ale na Podole już jak najbardziej.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zychu napisał(a):

uchodźcy, to byli u nas w marcu i kwietniu 2022 roku. Teraz są już tlko imigranci zarobkowi. Duża część Ukrainy nie jest objęta działaniami zbrojnymi, choć istnieje ryzyko ataków rakietowych. Do Kijowa bym się raczej nie wybrał, ale na Podole już jak najbardziej.

Chill. ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rnext napisał(a):

Każde ludobójstwo zaczęło się od "jednorazowego wybryku". Nie wyciągasz nawet elementarnych wniosków a próbujesz się  znowu mądrzyć. 

Ale to widzisz, nie da się przewidzieć dokładnie tego co będzie i wielokrotnie w historii ludzie już wieszczyli koniec lub początek czegoś a to było tylko złudzenie. 

 

Obostrzenia wprowadził praktycznie każdy kraj na świecie. 

 

Ludzie zachodu zdają sobie sprawę z tego, że obecny model się sprawdza więc nie widzę powodu czego mieliby go zmieniać - właśnie dzięki temu modelowi są dużo bardziej wpływowi na świecie i się tak prędko rozwijają. Patrzą na wschód, widzą model wschodni autorytarny typowo nie działa tak dobrze, jak ich i tyle.

Z resztą ten sam Trudeau co tak ciśnięty jest, sam cisnął Xi, że dopóki ludzie będą tak traktowani w chinach relację Kanada Chiny będą złe. I to samo krzyczy każdy sojusznik duży usa - przykład UE. 

Patrz na mapę którą nie tak dawno tu wrzuciłem. Milionerzy ze swoimi majątkami dalej uciekają na zachód z chin, indii czy szczególnie rosji. A kanda jest w tej statystyce topowa... tam gdzie rządzi niby komunista.

 

5 godzin temu, Rnext napisał(a):

Nie chodzi tyle o wolność co o własność. 

No to jest dalej a póki co wygląda to tak, że gdy jest jakaś ustawa kontrowersyjna prawica mocna krzyczy hasła, że własność chcą zabrać  itd a to jest często po prostu nadinterpretacja. Czym głębiej kopiesz tym inaczej to wygląda. 

I np ja przekopałem taką konfederację bardzo mocno i jak ją zestawiłem z lekką lewicą, ale tą inteligentną a nie jasiem kapelą to gadają bzdury.

 

4 godziny temu, Kespert napisał(a):

Ale nie powinny się zdarzać wcale.

Czasem takie decyzję muszą być podejmowane. Francja może mieć zamieszki, ale i tak rządzi UE a Niemcy trzepią kasę. A we Francji protesty były są i będą zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, zychu napisał(a):

Prawdę mówiąc, uchodźcy, to byli u nas w marcu i kwietniu 2022 roku. Teraz są już tlko imigranci zarobkowi. Duża część Ukrainy nie jest objęta działaniami zbrojnymi, choć istnieje ryzyko ataków rakietowych. Do Kijowa bym się raczej nie wybrał, ale na Podole już jak najbardziej.

Zgadzam się. Też źle strzelałem, że sytuacja się pogorszy na zimę, a okazało się, że napływ "nachodźczy" był można wręcz powiedzieć w normie.

Tak więc jeżeli będziemy mieli zobaczyć napływ uchodźców wojennych z Ukrainy (i to takich prawdziwych z tej wschodniej części) to tylko wtedy gdy Ruski przechyli szalę na swoją skalę i takie miasta jak Charków, Zaporoże, Dnipro czy Połtawa stałyby się drugim Bachmutem.

Ale ja już nic więcej nie przepowiadam. Pewnie potem się okaże, że wyjdzie w ogóle kompletnie na odwrót. 😆

 

Edytowane przez Hubertius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Patrz na mapę którą nie tak dawno tu wrzuciłem. Milionerzy ze swoimi majątkami dalej uciekają na zachód z chin, indii czy szczególnie rosji. A kanda jest w tej statystyce topowa... tam gdzie rządzi niby komunista. 

Na tle chińskich satrapów nawet Justin T. sprawia wrażenie fajnego gościa. W protestach i ruchach wolnościowych chodzi właśnie o to aby nie dopuścić do tego aby władza zmieniała standardy na wschodnie, np pod pozorem zagrożenia bądź zapewnienia bezpieczeństwa…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roman Ungern von Sternberg Ja uważam, że nie skręci aż tak bardzo w tamtą stronę, ponieważ ustroje jakie panują na zachodzie się świetnie sprawdzają. Głupota byłoby iść śladami wschodu skoro obecnie się z nimi wygrywa mając te podejście do człowieka jako jednostki.

9 godzin temu, Kespert napisał(a):

Ukraina - według CNN, w trakcie kontrofensywy w ciągu kilku dni stracili już 15% (16/109) z dostarczonych przez USA wozów bojowych Bradley.

Już ogłosili, że uzupełnia wozy Bradley stracone. 

9 godzin temu, Kespert napisał(a):

Według różnych źródeł, jednym z głównych problemów ukraińskiego kontrnatarcia jest brak wsparcia lotniczego

Trzeba pamiętać, że zachód już dawno ogłosił przekazanie f-16. 

One niedługo trafia na front po stronie ukr. I to podobno kilkadziesiąt sztuk. Silne wzmocnienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Confuser napisał(a):

No to pocisk z HIMARS czy Storm Shadow? Jakby nie było jedno albo drugie

Storm Shadow. Za daleko dla Himarsa. Poza zasięgiem Himarsa. Ale wciąż był w zasięgu Storm Shadow.

 

Twój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem częściowo tłumaczy twoje poglądy na Covid.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KolegiKolega napisał(a):

Twój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem częściowo tłumaczy twoje poglądy na Covid.


No ja tam nie wiem. Moje poglądy na covid i powiązane z nimi lockdown'y są potwierdzane przez coraz więcej badań naukowych.
A to że się pospieszyłem z czytaniem co tam piszesz - moja wina, zaplułem sobie monitor ze śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, zychu said:

Prawdę mówiąc, uchodźcy, to byli u nas w marcu i kwietniu 2022 roku. Teraz są już tlko imigranci zarobkowi. Duża część Ukrainy nie jest objęta działaniami zbrojnymi, choć istnieje ryzyko ataków rakietowych. Do Kijowa bym się raczej nie wybrał, ale na Podole już jak najbardziej.

 

Wcześniej tytuł brzmiał "live in kiev is a picnic", bardzo brutalnie sponiewierane miejsce przez brutalną wojnę xD

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał(a):

@Strusprawa1, chyba Ty wrzucałeś tego ukraińskiego fejka ;)

 

 

 

No i dałem się ponieść romantycznym fantazjom. (Nie ironicznie)

 

Na szczęście realiści czuwają na straży interesów Polski (a nie polinu!) :D

 

 

 

W sumie tam w komciach pojawił się wątek, że Panasiuk może być nastawiony tak antyukrainsko bo jego żona zdradziła go z Ukraińcem (to już naprawdę trzeba się postarać...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, slusa napisał(a):

 

Wcześniej tytuł brzmiał "live in kiev is a picnic", bardzo brutalnie sponiewierane miejsce przez brutalną wojnę xD

 

 

 

No byłoby sponiewierane, ale się obronili przed Kijowem. Dostało się Browarom, Irpieniu, Buczy, Borodiance, Makarowie i w tych okolicach. W Kijowie walczono tylko pierwszego dnia, bo byli tam szpiedzy. 

Widzę nieźle znasz przebieg wojny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

W sumie tam w komciach pojawił się wątek, że Panasiuk może być nastawiony tak antyukrainsko bo jego żona zdradziła go z Ukraińcem (to już naprawdę trzeba się postarać...)

Tego nie wiem. Ale ten rosyjski generał, którego dopadł Sshadow i którego wstawił rano @KolegiKolega bardzo do Piotra podobny z "fizis" ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Obliteraror napisał(a):

Ale to tylko świadczy o realnej mocy sprawczej polskiej dyplomacji.

A ta zależy od siły państwa a to jest zależne od społeczeństwa i gospodarki. Gospodarczo ujdzie, ale społeczeństwo jest do niczego. Każdy zapatrzony w siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

No byłoby sponiewierane, ale się obronili przed Kijowem. Dostało się Browarom, Irpieniu, Buczy, Borodiance, Makarowie i w tych okolicach. W Kijowie walczono tylko pierwszego dnia, bo byli tam szpiedzy. 

 

Koleżka od tego filmiku się powinien przejechać do Melitopola albo Mariupola.

Chociaż ponoć w Melitopolu się poprawiło. Jak w lutym Olga Zenkova tam pojechała kręcić dla rosyjskiej telewizji materiał o tym jak się dobrze żyje pod rosyjskimi rządami to ją zgwałciło ośmiu kadyrowców. A dzisiaj poprawa bezpieczeństwa jest tak wysoka że gwałciłoby ją tylko czterech.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Obliteraror said:

Gdybyśmy faktycznie dysponowali projekcją siły w tym obszarze...

O tym, co nasza dyplomacja nawywijała podczas pierwszej wojny irackiej, to dopiero dzisiaj powoli zaczynamy się dowiadywać jako "społeczeństwo".

Kto wie, co za 20 lat dowiemy się o dzisiejszych "wpływach".

4 hours ago, Libertyn said:

A ta zależy od siły państwa a to jest zależne od społeczeństwa i gospodarki.

Zazwyczaj, ale nie zawsze. Czasem dyplomacja opiera się naprawdę na jednostkach. Koronne przykłady - jaką gospodarkę i siłę militarną miała Polska 20 września 1917r., że Francja uznała KNP? Czy bez Paderewskiego Wilson dopisałby dodatkowe postulaty? Właśnie.

Dlatego właśnie społeczeństwo czasem jest silne siłą najlepszych spośród siebie, a nie "średniej statystycznej z obywatela".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.