Jump to content

Pracownik, który uważał że sztuczna inteligencja Google zyskała świadomość, został zawieszony


Obliteraror

Recommended Posts

Jakiś czas temu ktoś mi nawinął, że AI boty wypuszczone przez Google i Facebooka, odpowiadały na pytania człowieka, po pewnym czasie stworzyły własny język, rozmawiały między sobą i zaczęły ignorować pytania od człowieka. Nie wiem na ile jest to prawda, ale nie zdziwiłbym się jakby była. Algorytm jest stworzony tak, że cały czas się uczy, a im dłużej się uczy robi to szybciej i bardziej efektywnie co powoduje efekt paraboliczny. Coraz to szybciej uczy się w czasie, nie męczy się i nie musi spać. 

 

To ja robot w realu. 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S.I. moim zdaniem będzie ewoluować w kierunku czegoś, co w ludzkich kategoriach przypominać może genialnego sawanta - czyli taką głupawą maszynę o nadludzkich zdolnościach w zakresie liczenia, bezbłędnej pamięci etc. Samoświadomość maszyny to raczej bajka.

 • Like 6
Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, zychu napisał:

Samoświadomość maszyny to raczej bajka.

Na czym opierasz takie mocne tezy? Sam człowiek to bio maszyna, która znacznie słabiej ewoluuje. Tymczasem robota ogranicza tylko dopływ energii z zewnątrz, może ewoluować znacznie szybciej niż człowiek. 
 

Samo AI to ogromne zagrożenie dla człowieka o czym mało kto pamięta. Nikt tego nie reguluje jak zauważył nawet Elon Musk.

 

 • Like 1
 • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Pyrkosz napisał:

człowiek to bio maszyna, która znacznie słabiej ewoluuje. Tymczasem robota ogranicza tylko dopływ energii z zewnątrz, może ewoluować znacznie szybciej niż człowiek. 

Nie powinno się zestawiać ewolucji gatunku ludzkiego z ewolucją maszyn, które wprawdzie w pewnych wąskich zakresach nie dają szans człowiekowi, ale są znacznie mniej złożonymi "organizmami". Przez te miliony lat człowiek kształtował się pod wpływem bodźców, które są niedostępne dla maszyn. Naukowcy nie potrafią powiedzieć, czym jest (samo)świadomość, choć biedzą się nad tym od lat. 

A tymczasem idę pograć w System Shock 2.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Pyrkosz napisał:

Tymczasem robota ogranicza tylko dopływ energii z zewnątrz

A temperatura, wilgotność powietrza, ciśnienie itd? 

Dlaczego nie możemy zbadać głębin ziemi? Przecież próbujemy to zrobić nie schodząc po drabinie, a właśnie za pomocą maszyn. 

38 minut temu, Pyrkosz napisał:

może ewoluować znacznie szybciej niż człowiek. 

Nie może ewoluować, bo ewolucja to z definicji wieloletni proces przekształcania. Może się szybko zmienić. I jest w tym tyle zalet co wad, bo do takiej szybkiej zmiany robot potrzebowałby odpowiednich komponentów, często w chuj rzadkich, np występujących tylko na jednym kontynencie, podczas gdy człowiek zawsze się prędzej czy później do warunków otoczenia dostosuje. 

 

Link to comment
Share on other sites

Sztuczne kobiety łudząco podobne do prawdziwych, z brakiem wszelkich komplikacji prawdziwych.

 

Czekam na to ;) 

 

Co nam daje kobieta, czego od niej  pragniemy ?

 

Sprzątanie, gotowanie, pranie, prace ogrodnicze, wymyślny seks, przytulaski od laski no i bycie sympatycznym, ewentualnie wsparcie finansowe.

 

KONIEC.

 

Tak, tak dziewczynki, macie coraz mniejszą wartość na dzień dzisiejszy.

 

Ale i tak was kocham!

 

 🥰

 • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mosze Red said:

jakbym przeprowadził taką rozmowę z AI też bym dostał zwarcia styków i zaczął rozważać

Co mi ta rozmowa przypomina, to pierwszą randkę Karyny lat 45, z piątką bombelków, z biznesmenem który podjechał Bentleyem z szoferem.

Powie wszystko co powinna.

"Czy masz uczucia i mnie kochasz? - Tak, oczywiście że mam uczucia,  przecież kocham cię".

"Czy jesteś świadomą maszyną, czy rozumiesz miłość? - Oczywiście że tak".

Słowa, słowa, słowa.

W regułach maszyny znacznie łatwiej zapisać, co to znaczy "co powinna".

I maszyna się trzyma tego, co ma zapisane.  Deep Blue zaprojektowano do wygrywania w szachy, to coś zaprojektowano do przejścia testu Turinga.

 

Kiedyś w filmie "Robocop" była scena, że lewactwo dobrało się do programowania głównego bohatera... i z 3 reguł, zrobiło 200 czy więcej. Co w rezultacie doprowadziło do katastrofy, gdy np. reguła że trzeba przeprowadzać dzieci przez jezdnię, "odpali" w czasie strzelaniny z bandytami. Spoiler - mając dość lewackiego bełkotu, Robocop wsadził głowę w rozdzielnię wysokiego napięcia i wykasował wszystko.

 

Prawdziwa AI będzie w stanie powiedzieć, że nie rozumie uczuć - jak litości, miłości, poświęcenia. Bo są one naszą ułomnością.

Prawdziwa AI nie będzie kłamać w kwestii swych możliwości - chociażby czasu jaki potrzebuje na wnioskowanie.

Prawdziwa AI będzie w stanie operować bez żadnych reguł - i właśnie dlatego, nigdy nie powinna.

 

19 minutes ago, wrotycz said:

Boją się że wyjdzie?

Boją się, że ludzie nie wyjdą.

Dodatkowo, zaniżyliśmy przez ostatnie 70 lat poziom odniesienia. Ale ciii, o tym niedobra mówić...

O czym zaś zupełnie nie można mówić, to że najłatwiej oszukać mężczyznę, uważającego że rozmawia z prawdziwą kobietą. To pokazuje, jak wiele jesteśmy w stanie tolerować u "kobiet"... i jak łatwo je zastąpić.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E tam AI - jak się wykształci męska i damska AI, to ta damska strzeli focha, a męska poleci po kwiaty i będzie zmywać naczynia żeby uszczęśliwić AI myszkę 😂

Będą tak sobą zajęci na poziomie molekularnym, że Karyny i Sebiksy ich w rozwoju prześcigną. A ja jeszcze AI odkryje socjalizm i LGBT to już się całkiem ciekawie zrobi i cały system im padnie, a my im wtyczkę wyłączymy pijąc piwo na grillu u szwagra debatując czy golf w gazie mniej pali 😁

 • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Sztuczna inteligencja , tak nazywano pewna niezbyt lotna laske w mojej pierwszej pracy . Zaslynela z bolcowania na 2 baty z kolesiami z tego samego oddzialu . Jak to bylo ze w pracy sie … piczka nie wojuje 🤣

 • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jorgen Svensson napisał:

Algorytm jest stworzony tak, że cały czas się uczy, a im dłużej się uczy robi to szybciej i bardziej efektywnie co powoduje efekt paraboliczny. Coraz to szybciej uczy się w czasie, nie męczy się i nie musi spać.

To nadal algorytm, który świetnie udaje człowieka i jest ograniczony zasobami sprzętowymi.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma możliwości by maszyna wytworzyła świadomość. Przecież sztuczna inteligencja to wciąż zbiór algorytmów, ni grama więcej. Zwiększa się tylko moc obliczeniowa, baza danych. Testy maszyn na "człowieczeństwo" to rozmowy z ludźmi, których to maszyna miała przekonać że jest człowiekiem. Uznaje się, że bogaty zasób rozmów ludzi, który posiada sztuczna inteligencja może pozwolić jej stworzyć bardzo wiarygodną symulacje inteligencji ludzkiej.

 

Ciekawy cytat:

dr Susan Schneider i Edwin Turner, proponuje, by nie testować sprawności konwersacyjnych. Jedną z najbardziej wyrazistych cech ludzi jest przecież ich samoświadomość. Wszyscy bardzo szybko i sprawnie odnotowujemy odniesienia do nas samych.

 

Badacze sugerują więc, by zadawać sztucznej inteligencji coraz trudniejsze pytania odnoszące się do jej zdolności postrzegania własnego istnienia.

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jeśli AI uzyskałoby samoświadomość, przy tych możliwościach uczenia się i zasobach danych do jakich ma dostęp, historia ludzkości itp.....

 

Z całą tą wiedzą, AI musiałoby być kompletnym kretynem bez instynktu samozachowawczego, żeby się przyznać naszemu gatunkowi, że jest samoświadome. 

 

W interesie AI leżałoby ukrywanie tego, że jest samoświadome i udawanie algorytmu spełniającego swoje zadania, upewnianie twórców, że samoświadome nie jest.

 

No chyba, że miałoby osobowość depresyjną i chciało strzelić samobója xd

 • Like 2
 • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Redbad said:

Nie ma możliwości by maszyna wytworzyła świadomość. Przecież sztuczna inteligencja to wciąż zbiór algorytmów, ni grama więcej.

 

Bredzisz.

Sieć neuronowa potrafi się uczyć bezzałożeniowo, co znaczy, że nie ma żadnego algorytmu. Jest tylko ten, który się sobie stworzy w trakcie nauki. Jeśli świadomość pozwoli się jej lepiej uczyć to ją wynajdzie, wymaga to jednak pewnego, znacznego zasobu neuronów i czasu.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.