Skocz do zawartości

W Polsce gwałtownie rośnie liczba kradzieży. Efekt inflacji?


Patton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Patton zmienił(a) tytuł na W Polsce gwałtownie rośnie liczba kradzieży. Efekt inflacji ?

"Za kradzież towaru powyżej 500 zł grozi do pięciu lat więzienia, poniżej tej sumy – kara grzywny i do 30 dni aresztu (o jej wysokości decyduje sąd). Resort sprawiedliwości przed wakacjami zaproponował podniesienie tej kwoty, z powodu inflacji, do 800 zł."

 

Raz - jak by nie patrzeć to 500zł + 16% (inflacji) za choinkę nie chce dać 800 zł. Z rachunku "resortu sprawiedliwości" wynika inflacja na poziomie 60%. 

Dwa - w którymś stanie USA (obstawiam zdziczałą lewacko Kalifornię) prawo gwarantuje bezkarność kradzieży poniżej 1000$. Czytałem, że jeden z właścicieli sklepu zrobił u siebie ceny po 1000$ za każdy produkt, czy to fajki czy to piwo a odpowiedni upust zostanie naliczony przy kasie. Tak tylko podrzucam pomysł polskim sklepom. 

Trzy - ja nie chcę nic mówić, ale niech będzie że to koincydencja z napływem Ukraińców.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rnext napisał:

Czytałem, że jeden z właścicieli sklepu zrobił u siebie ceny po 1000$ za każdy produkt, czy to fajki czy to piwo a odpowiedni upust zostanie naliczony przy kasie.

@Rnext No i niech ktoś mi powie, że nie jest to doskonały przykład kreatywności przedsiębiorcy. Jak dla mnie mistrzostwo świata. Może gość ma polskie korzenie?

9 minut temu, Rnext napisał:

Trzy - ja nie chcę nic mówić, ale niech będzie że to koincydencja z napływem Ukraińców.

To ma sens. Pierwsza rzecz, która przyszła mi do głowy to napływ nowej ludności.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext przyczyną nie jest poziom inflacji, on jest pretekstem.

 

Przyczyny to: 

 

1 Przerzucenie kosztów ubożenia społeczeństwa na przedsiębiorców (jak nie mają ludzie co jeść, niech "kułaków rabują").

 

2 Ukrywanie poziomu drobnej przestępczość wśród ludności napływowej, żeby nie wzniecać niechęci (Gucio to da, bo kto kradł w sklepie się i tak pocztą pantoflową rozniesie + internety).

 

3 Poprawianie statystyk przestępczości ogółem, żeby można było twierdzić, że roz...e gospodarki nie wpłynęło na wzrost przestępczości.

  • Like 7
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie podwyższą poziom minimalnej kradzieży do 1500zł i statystyki będą się zgadzać, ilość przestępstw spadnie, może program złodziej+ ?

 

Kolejna sprawa to że czeka nas ogromne bezrobocie, wtedy to się zacznie. Brutalna bandytka itd

 

 

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1398078%2Ccoraz-wiecej-wlaman-do-mieszkan-takze-w-bialy-dzien-policja-ostrzega

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Miszka said:

No i niech ktoś mi powie, że nie jest to doskonały przykład kreatywności przedsiębiorcy. Jak dla mnie mistrzostwo świata. Może gość ma polskie korzenie?

Kto wie? Może to i nawet polski żyd ;)

 

10 minutes ago, Mosze Red said:

przyczyną nie jest poziom inflacji, on jest pretekstem.

No tak, dlatego wymówka się kupy nie trzyma, zdradzając właściwe intencje. Ale czujność w narodzie osłabła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Rnext napisał:

Trzy - ja nie chcę nic mówić, ale niech będzie że to koincydencja z napływem Ukraińców.

 

34 minuty temu, Obliteraror napisał:

Wracają powoli wesołe lata 90-te, szczególnie wesołe w pierwszej "pięciolatce" ;)

 

No coś takiego. Jak to możliwe? xD

 

Spokojnie, poczekajmy aż zdemobilizowane chłopaki po wojnie się tu z UA zjadą (Rosja już im oderwała de facto najbogatszą część kraju więc gdzie oni będą pracować?), wrócą "stare dobre czasy" bo i gość co się zna na obsłudze broni i ładunkach wybuchowych będzie bardzo tani, a i przecież skoro już strzelał do ludzi to z tym problemów większych nie będzie.

 

Dobre czasy jednolitej etnicznie Polski się skończyły.

A właściwie zakończyli je sami Polacy - na własne życzenie.

Mistrzostwo świata - wrócić do problemu z dwudziestolecia międzywojennego, nie mając zdobyczy terytorialnych.

 

#polakpotrafi

 

Studiowałem i pracowałem na Ukrainie i wiem jak to jest "fajnie" ale miałem ten luksus, że wsiadałem w samolot i wracałem do siebie.

Teraz już to "u siebie" nie jest "u siebie".

 

Do tego dodajmy, iż zaczynamy kryzys - i to widać - po praktycznie każdej branży więc i nasi rodacy w tematach "pożyczania nieswojego" się aktywują.

 

PS Mnie bardzo ciekawi jak na jesień minister zdrowia podejdzie do niezaszczepionych Ukraińców. Obowiązek? Czy przymykamy oczy?

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 14
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mosze Red napisał:

1 Przerzucenie kosztów ubożenia społeczeństwa na przedsiębiorców (jak nie mają ludzie co jeść, niech "kułaków rabują").

U mnie w miejscowym markecie, niedawno złapali jedną patusiare 500+ (dopiero po miesiącu), która łupy ładowała do wózka z dzieckiem.

  • Like 2
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda, gdy jeszcze dojdą negry i mahometanie, to będzie można spisać ten kraj na straty. Ja już spisałem, te głąby chcą budować potęgę na armii, a poddany będzie tę armię (nie tylko zresztą tę armię) utrzymywał, karmiony bzdurami jak to ruski chce zająć Warszawę.

Edytowane przez zychu
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

Dobre czasy jednolitej etnicznie Polski się skończyły.

Ja jednak poczekam na komentarz kol. @Strusprawa1. Dobrze posłuchać prawdziwego eksperta od bilateralnych relacji polsko - ukraińskich.

 

xD

 

A poważniej - ja bym zapakował tych wszystkich neogiedroyciowskich onanistów do jednej rakiety, po czym ją wystrzelił na jakąś ichnią Paradyzję. Niech tam sobie budują swoją krainę wiecznej szczęśliwości ;)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goście z PTSD po wojnie wrócą, jak będzie pomoc to na nasz koszt, a szkoda gadać, kraj idzie ku upadkowi, kompletnemu. Wybory za rok więc dosypią paliwa do ognia inflacji.

 

Módlmy się by zima była łagodna

9 minut temu, Obliteraror napisał:

A poważniej - ja bym zapakował tych wszystkich neogiedroyciowskich onanistów do jednej rakiety, po czym ją wystrzelił na jakąś ichnią Paradyzję. Niech tam sobie budują swoją krainę wiecznej szczęśliwości ;)

No bo tacy jak Ty nie rozumieją że to nieporozumienie, oni chcieli nas przeprosić, ale za mało się staraliśmy, gramy jakie mamy karty, a Panna bez posagu po długim przebiegu i z oddanymi czołgami to już nie jest taka szprycha.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, niemlodyjoda napisał:

Spokojnie, poczekajmy aż zdemobilizowane chłopaki po wojnie się tu z UA zjadą (Rosja już im oderwała de facto najbogatszą część kraju więc gdzie oni będą pracować?

Nie bierzesz pod uwagę, że oni tam będą mieli co budować przez najbliższe 20 lat?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Rnext said:

w którymś stanie USA

Swego czasu w Berlinie podnosili limit, to sklepy podwyższyły z dnia na dzień cenę iPhonów, żeby się w nowy łapała. Bo przed sklepami od dnia pierwszego ustawiały się kolejki, chętne do skorzystania z "okazji". I nie muszę dodawać, jakie... ale cóż, niektórzy wkrótce to i w lodówce będą widzieć Rosjan/Ukraińców. Wołyń!/Katyń! Polaryzacja wspomagana chemią i przekazem medialnym.

 

14 minutes ago, spacemarine said:

może program złodziej+ ?

Darmowy bilet do Berlina, łom do wybijania okien, łamak do odpalania stacyjki?

 

28 minutes ago, Obliteraror said:

Wracają powoli wesołe lata 90-te

Już z dwa-trzy lata temu, była akcja z kawą. Sklepy pakowały nagle towar na półki naprzeciw kas, albo od razu obok alkoholu "za ladę". Bo podrożała, a "mnie siem chce". Tak jak w '89 chciało się "Arizony"... i do dziś alkohol by znikał jak kamfora, gdyby stał niepilnowany.

 

Niestety możesz być bliżej prawdy, niż wielu chce przyznać - motyw "rozkułaczania" pozostał nam w narodzie post-socjalistycznym, jak ukryte komórki rakowe. Trzeba mu tylko bodźca; wysokich stóp procentowych, inflacji. Ale wolimy myśleć że to wszystko "oni". Ukraińcy, kułacy, karły reakcji, bandy leśne, żydzi, komuniści, socjaliści, banderowcy, cykliści, intelektualiści, przedsiębiorcy, ... lista jest długa, i każdy ma własną - jak rzuca papierek po cukierku na chodnik, to też "oni". Czy jak wciska gaz do dechy, bo te prawo drogowe to jakieś narzędzie opresji. A szczególnie można lać z wytłumaczenia, że to "oni" wciskają mu pedał gazu - bo "musi zapierdalać".

 

1 minute ago, Obliteraror said:

po czym ją wystrzelił na jakąś ichnią Paradyzję

A jak już się okaże że to nie pomoże (nigdy nie pomaga), to - kto następny?

 

6 minutes ago, zychu said:

te głąby chcą budować potęgę na armii, a poddany będzie tę armię (nie tylko zresztą tę armię) utrzymywał

Niewolnicy zawsze utrzymują aparat represji, który trzyma ich w ryzach. Inaczej budżet się nie spina. A armia lepiej tłumi zamieszki zasobów ludzkich, bardziej... permanentnie.

Możesz oczywiście nie utrzymywać swojej armii. Wtedy - prędzej niż później - będziesz utrzymywał obcą.

W USA masz powoli wyniki eksperymentu, co się stanie jak przestaniesz utrzymywać policję - kierunek wytyczony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

(Rosja już im oderwała de facto najbogatszą część kraju więc gdzie oni będą pracować?)

Okręgu Dnipro nie ruszyli (może częściowo na południe od Krzywego Rogu). Okręg doniecki to strefa wojny od 2014 roku. Zaporoże i Chersońszczyzna to głównie obszary role.  
Charków, Mikołajów czy Odessa to dalej obszary pod kontrolą UA. 
Zresztą już od 2014 roku Ukraińcy praktycznie nie uzyskują większych zysków z utraconych obecnie terenów. Tylko Mariupol bardzo boli Ukraińców, bo była tam duża huta stali, którą eksportowano do Polski, jak również i stamtąd eksportowano lit.
Od tego czasu ogromne zyski Ukraińcy uzyskują właśnie z pracy za granicą (głównie w Polsce), ale także z byciu programistą (tanie koszty i bardzo popularna tam praca).

 

44 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

Dobre czasy jednolitej etnicznie Polski się skończyły.

A właściwie zakończyli je sami Polacy - na własne życzenie.

No jasne, że na własne życzenie, bo nie chciało się nam mieć dzieci, to mamy. Kiedy to w końcu dojdzie do głów, że zawsze konsekwencją niskiej dzietności jest masowa imigracja?
Japonia jest przykładem kraju, która przy niskiej dzietności nie sprowadza imigrantów, ale tam:
1. Jest bardzo duża automatyzacja i robotyzacja;

2. Starzy ludzie pracują do późna;
3. Kraj jest w stagnacji mimo wszystko;

4. Jest potencjał ludnościowy mimo wszystko (wysoka inteligencja, dobra edukacja), która pozwala na tą automatyzację.

My mamy problem z automatyzacją. Także reformy przedłużające długość pracy nie spotykają się ze społeczną akceptacją. 
NIE MA WYJŚCIA. Zrozum to jeden z drugim.

 

38 minut temu, Obliteraror napisał:

Ja jednak poczekam na komentarz kol. @Strusprawa1. Dobrze posłuchać prawdziwego eksperta od bilateralnych relacji polsko - ukraińskich.

Dziękuję cieplutko za zawołanie do tablicy.


A i jeszcze bardzo ważne!
Zauważcie, że konflikty z imigrantami rozpoczynają się gdy są zazwyczaj innej rasy lub z kompletnie oddzielnego kręgu kulturowego. 
Ukraińcy w Rosji nie robią burdelu Rosjanom. Rosjanie Ukraińcom robią. 
USA na początku XX wieku była wymieszana narodowo, ale to były w 90% narody europejskie - nie szykowało się na żadną wojnę domową, choć idąc tą logiką musiała być. 
Były natomiast konflikty lokalne mniejsze rasowe.

 

44 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

PS Mnie bardzo ciekawi jak na jesień minister zdrowia podejdzie do niezaszczepionych Ukraińców. Obowiązek? Czy przymykamy oczy?

Myślałem, że w ogóle panuje przekonanie na forum, że NIESZCZEP SIĘ!
No ale ok.

 

38 minut temu, Obliteraror napisał:

A poważniej - ja bym zapakował tych wszystkich neogiedroyciowskich onanistów do jednej rakiety, po czym ją wystrzelił na jakąś ichnią Paradyzję. Niech tam sobie budują swoją krainę wiecznej szczęśliwości ;)

Polska dla Polaków. Anglia dla Anglików i Polaków. xD

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy łapiecie totalne odklejki czasem. Zanim wojny nie było, mieliście tu ogrom Ukraińców i nikt praktycznie z was o nich nigdy nie wspominał. XD 

 

Tak samo, jak o rzezi Wołyńskiej. Jak w tym roku była rocznica to post nabił wiele odpowiedzi - gdzie byliście wcześniej? Rok temu? Dwa? Nie pamiętam, żeby jakikolwiek wtedy post powstał. 

 

 

Wklejałem wam, że więcej Ukraińców od dłuższego czasu wyjeżdża, niż przyjeżdża. Pisałem wam, że wielu mając okazję wyjedzie do Niemiec, UK, Francji, Włoch - bo mają taki możliwość. 

 

I nadal trafiają się tutaj osoby, które piszą - o kurła! Ja widziałem młodych chłopaków Ukraińskich i czemu nie walczą? 

 

A w innym wątku ci sami piszą, że pierwsi by uciekli z naszego kraju. Czyli jakby ktoś uciekł do Niemiec to Niemiec też by cię tak cisnął. 

 

Już tak, jak wyżej. Przecież Ukraińców tutaj było już wcześniej ogrom. Tylko temat gorący nie był, więc nie grzaliście. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Miszka napisał:

Nie bierzesz pod uwagę, że oni tam będą mieli co budować przez najbliższe 20 lat?

Nie bierze. Musi straszyć Ukraińcami by dokładać swoją cegiełkę ku narodowej panice. 
0VqHCyD.jpg

3 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Już tak, jak wyżej. Przecież Ukraińców tutaj było już wcześniej ogrom. Tylko temat gorący nie był, więc nie grzaliście. 

Konfederacja grzeje dupę o temat, więc powtarzają jak pelikany (takie to "WŁĄCZ MYŚLENIE!"). Chyba z domów nie wychodzą. 

 

 

4 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Ale wy łapiecie totalne odklejki czasem. Zanim wojny nie było, mieliście tu ogrom Ukraińców i nikt praktycznie z was o nich nigdy nie wspominał. XD 

To niedobra o tym mówić ukrofilu!!!!!!!!!!!111

2 minuty temu, spacemarine napisał:

Oho zlecieli się etatowi pijarowcy...

Zaraz zaczną się przezwiska od Ukrofilów zamiast odpowiedzieć po ludzku. Wiadomka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Strusprawa1 napisał:

Nie bierze. Musi straszyć Ukraińcami by dokładać swoją cegiełkę ku narodowej panice. 
0VqHCyD.jpg

 

No racja, brak węgla, gazu, oddane czołgi, sytuacja z Odrą, panika na rynku cukru, inflacja ponad 15% ale to antyszczepy nakręcają panikę

  • Like 8
  • Dzięki 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zabawne, że w niektórych branżach jest np transportowej był i być może dalej jest problem, że ci Ukraincy w Polsce (mężczyźni) którzy pracowali tutaj przed wojną, gdy ta wojna wybuchła - zwyczajnie wróciła duża część na Ukrainę. 

Skutków tego chyba nie trzeba omawiać. 

@spacemarineGdzie byłeś przed wojną? Rok temu, dwa czy tam trzy też tak o Ukrainie pisałeś czy temat nie był na topie? Nie przeszkadzało ci, jak wtedy było ponad mln Ukraińców w Polsce już? 

Bo zauważyłem, że dopiero od czasów wojny się odpaliłeś. Wcześniej wątpię...

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zychu napisał:

karmiony bzdurami jak to ruski chce zająć Warszawę.

To Ławrow w grudniu 2021 roku tak dla jaj żądał od Amerykanów wycofania wojsk z krajów NATO, które weszły po 1997 roku? ;)
 

Teraz, spacemarine napisał:

 

No racja, brak węgla, gazu, oddane czołgi, sytuacja z Odrą, panika na rynku cukru, inflacja ponad 15% ale to antyszczepy nakręcają panikę

Oho, włącza się typowa prorosyjska narracja. 
ODDALIŚMY NAJLEPSZE CZOŁGI! O MATKO PRZENAJŚWIĘTSZA! SOWIECKI CUD TECHNIKI JEST PONAD NASZE TFU NIEMIECKIE LEOPARDY! 

Inflacja jest na całym świecie teraz - w każdym kraju. Także w twojej gazem i ropą płynącej Rosji. 

Tak, podkręcają panikę jak Bezi z agrounii pierwszego dnia wojny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Strusprawa1 napisał:

Polska dla Polaków. Anglia dla Anglików i Polaków. xD

Miny dla ministrantów, wieże dla wierzących xD

 

A poważniej - tak. Polska dla Polaków. Podobnego hasła może się lękać jedynie apatryda, albo płatek śniegu po przyspieszonym kursie Wyborczej :)

 

Podobno definiujesz się jako rasista ;) Ja się nie definiuję, bo Polska - prócz dla Polaków w moim przekonaniu jest dla każdego, kto tu zechce uczciwie pracować i wniesie swoją osobą i pracą coś pożytecznego do społeczeństwa.

 

@Kespert, nie wiem. Ale spróbować nie zaszkodzi. Ciągnąc paradyzyjny wątek - jak sobie Ziemianie zaszkodzili, zawczasu nie robiąc zbuntowanej kolonii "nuke it from the orbit"? ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na W Polsce gwałtownie rośnie liczba kradzieży. Efekt inflacji?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.