Skocz do zawartości

Współczesne kobiety w polityce czyli kompromitacja siebie i urzędu


Rekomendowane odpowiedzi

Nie bez powodu kiedyś kobiet nie dopuszczano do ważnych stanowisk. Hormony, potrzeba atencji i zabawy wygrywają zbyt często z logiką. Teraz trend się odwrócił i takich akcji będzie coraz więcej. "Polityczki" nawet nie próbują udawać, że są w polityce nie tylko dla kasy. Lewicowa pokazała klasę. ;-)

 

"Premiera" Finlandii Sanna Marin jest najmłodszym szefem rządu w historii tego skandynawskiego kraju. Dodatkowo jest najmłodszą wśród obecnie urzędujących premierów na świecie.

 

Fab6eJCWYAApaDZ?format=jpg&name=small FacHZAyXwAAo4V0?format=jpg&name=small

 

Premier Finlandii bawiła się na imprezie. Wyciekło nagranie. Internauci oburzeni

 

Sanna Marin bawi się ze swoimi przyjaciółmi na prywatnej imprezie. Źródło: Twitter

Sanna Marin bawi się ze swoimi przyjaciółmi na prywatnej imprezie. Źródło: Twitter

W sieci pojawiło się nagranie, jak premier Finlandii Sanna Marin bawi się ze swoimi przyjaciółmi na prywatnej imprezie. Internauci są oburzeni zachowaniem kobiety, twierdzą, że nie powinna tak się bawić, gdy kraj jest w kryzysie.
 

Sanna Marin bawiła się dobrze na imprezie 

Do sieci wyciekło nagranie premier Finlandii Sanna Marin, która świetnie bawi się na imprezie. Na wideo słychać głosy prawdopodobniej jej przyjaciół, którzy krzyczą coś o kokainie. 

Na nagraniu widać, że nie brakowało alkoholu. Wideo zostało udostępnione w mediach społecznościowych w środę. Jeden z posłów koalicji rządowej chce, aby Marin została poddana badaniom na obecność środków odurzających. 36-latka zdążyła się już odnieść do zaistniałej sytuacji.

– Źle się stało, że te nagrania stały się publiczne. Spędziłam wieczór z przyjaciółmi. Imprezowali, tańczyli i śpiewali. Nie spożywałam narkotyków, ani niczego poza alkoholem. Robiłam całkowicie legalne rzeczy. Nie widziałam, by inni zażywali narkotyki – tłumaczy Sanna Marin, cytowana przez fińskie media. 

 

 

W Finlandii wielkie oburzenie zachowaniem premier 

Nagranie nie spodobało się przede wszystkim obywatelom Finlandii, którzy zarzucają Sannie Marin nieodpowiedzialne zachowanie w dobie kryzysu. 

"Ten film przedstawia premier Finlandii Sannę Marin (brunetka ubrana w białe spodnie i czarny top) na prywatnej imprezie. Finlandia cierpi z powodu rekordowo wysokich cen energii elektrycznej, braku opieki zdrowotnej i specjalistów od opieki nad osobami starszymi i tak właśnie nasza liderka spędza swój czas!” – stwierdził jeden z użytkowników Twittera. 

 

 

Podobnego zdania jest  gospodarz programu sportowego Aleksi Valavuori.

"To jest premier Finlandii Sanna Marin. Niektórzy mówią, że jest fajna… Może wśród innych nastolatków. Ale to nieodpowiedzialny lider dla kraju w kryzysie" – zauważył dziennikarz.

"Jest zdecydowanie najbardziej niekompetentną premier, jaką kiedykolwiek mieliśmy. Nic nie wie. Proszę zabrać skórzaną kurtkę i zrezygnować. Dziękuję" – dodał. 

 

 

Sanna Marin najmłodszą premier w historii

Premier Finlandii Sanna Marin jest najmłodszym szefem rządu w historii tego skandynawskiego kraju. Dodatkowo jest najmłodszą wśród obecnie urzędujących premierów na świecie.

Sanna Marin swoją karierę polityczną zaczynała jako przedstawicielka młodzieżówki partyjnej w Socjaldemokratycznej Partii Finlandii. Pierwszy raz do parlamentu dostała się w 2015 roku, w 2019 roku z powodzeniem otrzymała poselską reelekcję.

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 4
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie popatrzcie, jak imprezują włoscy politykierzy - albo jak niegrzecznie bawi się świętoszkowata prawica różnych ugrupowań europejskich.

Myślę, że Finowie mają z tym mniejszy problem niż polactwo, które lubi, aby polityk był nadętym obłudnikiem, który nawet jeżeli łże i kradnie, a prawdę wygarnia tylko w gronie znajomych, nie wiedząc, że jest nagrywany - to oficjalnie pozuje na męża stanu i klęczy przed hostią.

 

 

Nasi kościółkowi rżną was (nas!) w dupę i śmieją się w twarz, a wy grzmicie, bo fińska premier pokręciła dupcią przed kamerą. Być może powinna sobie ostrożniej dobierać towarzystwo.

Edytowane przez zychu
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zychu napisał:

To sobie popatrzcie, jak imprezują włoscy politykierzy - albo jak niegrzecznie bawi się świętoszkowata prawica różnych ugrupowań europejskich.

Myślę, że Finowie mają z tym mniejszy problem niż polactwo, które lubi, aby polityk był nadętym obłudnikiem, który nawet jeżeli łże i kradnie, a prawdę wygarnia tylko w gronie znajomych, nie wiedząc, że jest nagrywany - to oficjalnie pozuje na męża stanu i klęczy przed hostią.

 

To jest wszystko show, teatrzyk, a młoda to i chce się zabawić. Ja tutaj nic złego nie widzę. Moim zdaniem ona specjalnie puściła do mediów ten filmik by jeszcze zyskać na popularności. Cel osiągnęła - bo media na całym świecie huczą i dudnią o tym. Atencja plus 100000. Nasi idioci jak zwykle swoje zrobili by podbić jej oglądalność.

 

Jakby nie patrzeć - za jej kadencji doszło do historycznego wydarzenia - Finlandia stała się częścią NATO. Rok temu dla większości byłoby to nie do pomyślenia. 

Edytowane przez Perun82
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie rozumiem gdzie tu jest problem, że ona się dobrze bawi podczas prywatnej imprezy?

 

Że w prywatnym czasie pije, a niechby się nawet nawaliła jak szpadel jeśli odbywa się to w domu i nie odpierdala w miejscach publicznych.

 

Jedyne co jest niepokojące to ta gadka o kokainie w tle, babka powinna pokazać, że nie ćpa, zrobić testy i upublicznić (a jeśli ćpała to ustąpić z urzędu).

 

Problemy pierwszego świata xd

 

Niech się zamienią z nami na premiera, wtedy zobaczą co to są prawdziwe problemy. 

 

 

  • Like 20
  • Dzięki 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosze Red napisał:

Jedyne co jest niepokojące to ta gadka o kokainie w tle, babka powinna pokazać, że nie ćpa, zrobić testy i upublicznić (a jeśli ćpała to ustąpić z urzędu).

 

To raz :)

A dwa, cenna jest pewna wizerunkowa spójność. Jak jesteś konserwatywnym politykiem i pieprzysz non stop o wartościach rodzinnych, to je realnie kultywujesz, a nie dajesz się nagrywać w burdelach ;)

A jak już kreseczka kusi (a kusi często i libków i neokonów), to Boże uchowaj, nie rób tego na publicznych, jak i prywatnych imprezach z kamerami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror totalnie nie wiem z jakiej frakcji politycznej jest ta pani/ nie znam jej poglądów i nie wiem czy takie imprezowanie licuje z wartościami, które publicznie promuje.

 

Przypominam tylko, że Finowie chlają więcej od Polaków i mają kulturę tęgiego picia, więc czepianie się kogoś, że imprezuje i pije, czyli spędza wolny czas jak przeciętny Fin jest to zwyczajnie przypierdalania się na siłę.

 

Na zasadzie jak już nie ma żadnych haków, to zróbmy imbę, że ona pije, mniejsza że większość obywateli lubi sobie wypić. Rozdmuchajmy to tak, że ona nie po winna bo premier i nie wypada, na dodatek jak śmie sie dobrze bawić jak w kraju tyle problemów xd

 

Tak to dla mnie wygląda.   

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mosze Red napisał:

 totalnie nie wiem z jakiej frakcji politycznej jest ta pani/ nie znam jej poglądów i nie wiem czy takie imprezowanie licuje z wartościami, które publicznie promuje.

Chyba niekoniecznie ;) Pani Sanna Marin, lat 36 jest socjaldemokratką i jak mówią różne "złe języki", najmłodszym narybkiem drużyny Pana Klausa Schwaba i jego "szkoły liderów" ;)

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

Chyba niekoniecznie ;) Pani Sanna Marin, lat 36 jest socjaldemokratką i jak mówią różne "złe języki", najmłodszym narybkiem drużyny Pana Klausa Schwaba i jego "szkoły liderów" ;)

 

To tym bardziej nie powinno dziwić, ani picie, ani ćpanie, ani nawet orgie gdyby brała udział xd

 

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Morfeusz said:

Do sieci wyciekło nagranie premier Finlandii Sanna Marin, która świetnie bawi się na imprezie.

Oj tam oj tam, a Boris Johnson nie imprezował gdy był zakaz spotkań w UK?

Gdy ta pani imprezuje i wciąga kreski nasz premier kombinuje nowe podatki i przepisy.

Jak już mamy pół miliona urzędniczych trutni, to niech chociaż nic nie robią, siedzą na chacie a nie wdrażają nowe przepisy czy biegają za straganiarzami i walą mandaty za brak paragonu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jest mi wszystko jedno czy np. polski Premier pije wódę i imprezuje - najważniejsze jest czy jest skuteczny i czy zwykłym ludzikom w Polsce żyje się dobrze - jak dla mnie koleś jakby wyprowadził Polskę z Zielonego Ładu, UE i dał zwykłym ludzikom pełny luz to mógłby cały czas chodzić naJebany.

Edytowane przez Ace of Spades
  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie skumał - poseł Niesiołowski zwykł był ćpać koks, walić wódę, i w takim najebanym-naćpanym stanie zamawiać hurtowo kurwy (np. do hotelu poselskiego) - co najśmieszniejsze, największe oburzenie wzbudziło to, że niektórym kurwom kazał gotować - np bigos.

 

Nie jest to jakiś wyjątek w naszej poślarni, o cwelebrytach nie wspomnę.

  • Like 2
  • Haha 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, matthewx said:

Niektórzy nawet łapią w locie.

Nawet jakby pani premier złapała w locie na twarz - po prostu filmik oznaczyłoby się +18, i tyle.

;)

 

2 hours ago, Mosze Red said:

Jedyne co jest niepokojące to ta gadka o kokainie w tle

Przypomina mi się film i zdjęcie z tła:

4e7f73bc8f642_o_large.jpg

 

Tak, mogła nie wiedzieć - a jak się dowiedziała, to z ekipą filmową na badanie krwi, i pokazuje wynik. Część większa nie uwierzy, ale - i tak powinna.

Notabene jakby mieli ją na filmie walącą "w nos" - to pewnie by też wypłynęło.

 

16 minutes ago, sargon said:

Nie jest to jakiś wyjątek w naszej poślarni

Zawsze ciekawiło mnie, czy gdyby przebadać pojazdy służbowe Sejmu/Senatu/rządu, znalazłby się jakiś bez śladów - kokainy, wódy, spermy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, Shark said:

ona imprezuje a titanic tonie

To nie do końca tak. Nawet premier nie może pracować 24/7, i ma jakiś zakres godzin pracy.

Jakby ona olała np spotkanie z jakimś ministrem i poszła zamiast tego imprezować - ma problem. Ale jeśli miała "czas wolny", to dopóki przestrzega prawa - niech robi co chce.

 

Natomiast twierdzenie że "kraj tonie" to już manipulacja pod niekumatych wyborców - bo sugeruje, że w kilka godzin, gdyby nie imprezowała, to by znalazła rozwiązanie problemów inflacji, stóp procentowych, zagrożenia rosyjskiego, alkoholizmu Finów, funduszy emerytalnych, nieściągalności podatków...

 

42 minutes ago, matthewx said:

Chodziło mi o

Ja facet, ja nie łapię w locie jak pani premier... czy Duda hostię, niekumaty jestem... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kespert napisał:

To nie do końca tak. Nawet premier nie może pracować 24/7, i ma jakiś zakres godzin pracy.

Jakby ona olała np spotkanie z jakimś ministrem i poszła zamiast tego imprezować - ma problem. Ale jeśli miała "czas wolny", to dopóki przestrzega prawa - niech robi co chce.

W sumie to nie bo są zawody, w których musisz być cały czas dyspozycyjny. Nie wiem czy premier ma "w umowie", że ma być zawsze na chodzie ale tego bym oczekiwał od kogoś kto niby "kieruje" państwem. Tego oczekuje się od innych ludzi od których dużo zależy - lekarzy, managerów w firmach, służb różnego typu, kontrolerów, itd. itp. Wyobraź sobie, że jesteś odpowiedzialny za lot Apollo 13, dzwoni telefon w nocy, że "coś jebło" a Ty nie odbierasz bo nagrywasz tiktoka na kokainie z psiapsiami. Czy to przestępstwo? Być może nie. Czy to spierdolina? Na pewno tak.

 

33 minuty temu, Kespert napisał:

Natomiast twierdzenie że "kraj tonie" to już manipulacja pod niekumatych wyborców - bo sugeruje, że w kilka godzin, gdyby nie imprezowała, to by znalazła rozwiązanie problemów inflacji, stóp procentowych, zagrożenia rosyjskiego, alkoholizmu Finów, funduszy emerytalnych, nieściągalności podatków...

To swego rodzaju przekroczenie ram społecznych i brak przyzwoitości. Tak było również w covidzie, że ludzie mieli siedzieć w domu i nie wychodzić bo mandacik a politycy w tym czasie latali imprezować na prywatnych wyspach. Czy coś to komuś zaszkodziło albo opóźniło rozwiązanie problemu wirusa? Nie, ale też nie pomogło a skoro odbywa się za publiczne pieniądze to niech z imprezami poczeka na czasy kiedy będzie powód ku celebracji a nie jak glizda tańczy w trzewiach swojego zdychającego żywiciela. Cokolwiek politycy robią w godzinach pracy i poza nimi dotyczy nas bo to my będziemy płacić za negatywne skutki tych działań. Stąd niesmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.