Skocz do zawartości

Sztuczna macica czyli dlaczego promowana jest aborcja eutanazja a zwalczana religia


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi laty silnie dehumanizuje się ludzi, zlepek komórek, eutanazja na pstryknięcie, jasne niech to będzie dla ciężko chorych wtedy ma to sens, ale obecnie to jest ukazywane jak paczka dropsów, którą można sobie wziąć od tak.

A tymczasem już w 2017r opracowano sztuczną macicę i wyhodowano w niej owce, art z nature:

https://www.nature.com/articles/ncomms15112

 

 

 

 

I tak się zastanawiam czy okres destabilizacji, wojny z klimatem, wojenki, wiruski to nie będzie etap orania siły żywej naturalnie urodzonej, a później wkroczą korporacje z swoimi wyhodowanymi pracownikami, państwa żołnierzami i powstanie idealny system niewolniczy.

 

 

Jeszcze raz to nie jest fake, w artykule nature jest wszystko.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurf, kolejny pomysł z gatunku "postępu", który sprawi, że jeszcze więcej ludzi na świecie dostanie na głowę. Czym w ogóle ten postęp się kieruje? Tym, żeby było lepiej w jakim sensie? Mniej cierpienia, mniej niedostatku, mniej stresu, mniej wyzwań, mniej napięcia, mniej niewiadomego i caała masa czasu, który nie wiadomo na co w życiu przeznaczyć. W to mi graj Klausa Schwaba i tych cymbałów z nadmiarem motywacji, którzy koniecznie chcą wszystkich uszczęśliwić odbierając im możliwość działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spacemarine napisał:

Ostatnimi laty silnie dehumanizuje się ludzi, zlepek komórek

Bo człowiek to jest zlepek komórek do pewnego okresu w rozwoju płodowym.

Niechciane dzieci to albo  mieszkańcy dpsów (mama nie mając jak zrobić aborcji pije na umór by poronić, ale nie wychodzi i masz taką roślinkę która umie oddychać i w zasadzie tyle) albo głęboko zaburzeni dorośli  którym często sie wypomina jakim to obciążeniem byli.

Tak czy owak, to kosztuje i to nie mało..

A sztuczna macica to świetny pomysł. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Libertyn napisał:

A sztuczna macica to świetny pomysł. 

Z jednej strony to duże ułatwienie, wygoda, zredukowanie stresu i cierpienia, ludzie wręcz będą mogli pozbyć się trudnych wyborów życiowych. Z drugiej strony życie zostanie sprowadzone do roli produktu, z wszystkimi tego konsekwencjami. Ogólnie oddaniem pełnej kontroli nad swoją egzystencją jakiejś wielkiej korporacji. Przypomina mi się motyw z filmu "Wyspa" gdzie była odizolowana od świata placówka z ludźmi, którzy mieli idealne życie bez stresu, chorób i zmartwień. Po kilku latach dostawali w wyniku pseudo loterii bilet do tzw. "raju". Jak potem się okazało miejsce, w którym egzystowali była to placówka ludzi klonów powstałych w takich właśnie sztucznych macicach. Kiedy przychodził ten czas udania się na wieczne wakacje, po prostu trafiali na organy dla swoich pierwowzorów. Ich życie/ ciało było formą polisy ubezpieczeniowej na wypadek nieszczęśliwego wypadku lub choroby "właściciela". Tak to się kręciło dopóki jeden z klonów nie wyszedł poza szablonowe myślenie i odkrył brzydką prawdę. Możnaby spodziewać się w przyszłości podobnych scenariuszy łamiących drastycznie prawa moralne, paradoksalnie w imię tzw. praw człowieka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, spacemarine said:

etap orania siły żywej naturalnie urodzonej, a później wkroczą korporacje z swoimi wyhodowanymi pracownikami

Taki wyhodowany i wyszkolony pracownik, nigdy:

- nie będzie palił śmieciami w piecu i smrodził na całą okolicę

- nie będzie przekraczał dozwolonej prędkości na drogach

- nie będzie śmiecił w miejscach publicznych

- nie będzie kradł

- nie będzie zabijał (bez rozkazu)

- nie będzie trollował w internecie (bez rozkazu)

- nie będzie działał wbrew interesom swojego narodu/korporacji

- nie będzie głosował na socjalistów

- nie będzie ruchał cudzych żon

- nie będzie atakował innych, aby uzyskać dostęp do seksu

 

Nie ma się co dziwić, że chcą się pozbyć takich "prawdziwych ludzi". Gdzie się zapisać?

 

Poważniej, istnieją poszlaki że w Chinach już prowadzono eksperymenty z hodowlą ludzi. Pozytywnie zakończone, pomimo początkowych problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ksanti napisał:

Z jednej strony to duże ułatwienie, wygoda, zredukowanie stresu i cierpienia, ludzie wręcz będą mogli pozbyć się trudnych wyborów życiowych.

To fakt

1 minutę temu, Ksanti napisał:

 

Z drugiej strony życie zostanie sprowadzone do roli produktu, z wszystkimi tego konsekwencjami.

Z produktu społecznego i ekonomicznego staniesz sie też produktem biologicznym. Wielkie mi halo. 
Bo jesteś rzeczą. Kimś jesteś we własnej głowie. 
Dla masy ludzi postronnych jesteś mówiącym narzędziem które ma być wypłacalne i funkcjonalne. 

1 minutę temu, Ksanti napisał:

Ogólnie oddaniem pełnej kontroli nad swoją egzystencją jakiejś wielkiej korporacji.

Hmm, Google? Facebook?

1 minutę temu, Ksanti napisał:

Przypomina mi się motyw z filmu "Wyspa" gdzie była odizolowana od świata placówka z ludźmi, którzy mieli idealne życie bez stresu, chorób i zmartwień. Po kilku latach dostawali w wyniku pseudo loterii bilet do tzw. "raju". Jak potem się okazało miejsce, w którym egzystowali była to placówka ludzi klonów powstałych w takich właśnie sztucznych macicach.

A mi Atak Klonów i tysiące biorobotów,które można poświecić. 
Kazde rozwiazanie ma plusy i minusy i każde trzeba kontrolować.

1 minutę temu, Ksanti napisał:

Kiedy przychodził ten czas udania się na wieczne wakacje, po prostu trafiali na organy dla swoich pierwowzorów. Ich życie/ ciało było formą polisy ubezpieczeniowej na wypadek nieszczęśliwego wypadku lub choroby "właściciela". Tak to się kręciło dopóki jeden z klonów nie wyszedł poza szablonowe myślenie i odkrył brzydką prawdę. Możnaby spodziewać się w przyszłości podobnych scenariuszy łamiących drastycznie prawa moralne, paradoksalnie w imię tzw. praw człowieka.

W imię tanich ciuchów w Europie łamie się prawa w Azji. Norma. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ta dehumanizacja człowieka to główny instrument depopulacji. Depopulacja to sztandarowy postulat nowoczesnej agendy troszczącej się dobro Ziemi. Pytanie jak to zrobić? III wojna światowa byłaby zbyt kosztowna, łatwo by można było wskazać winnych, mnóstwo zniszczeń, rannych z którymi też coś trzeba zrobić, migracje, uchodźcy. Myślę że epidemia to dobre narzędzie bo w białych rękawiczkach można uszczuplić populację człowieka, ale ludzie nie są głupi i zaczynają jarzyć, że to nie śmiercionośne nietoperze są winne.

 

Ludziom trzeba sączyć we łby, że człowiek to żadna "boska istota", to nikt w przyrodzie nieważny, a już ledwo poczęte życie to kupa bliżej nieokreślonych komórek. Tak edukując łatwiej będzie w końcu wprowadzić narzędzia depopulacji, które jeszcze niedawno mogły wywoływać oburzenie.

 

Czytałem swego czasu jaki nieoczekiwany skutek odniosła eutanazja w Holandii. Otóż śmierć na życzenie tak się zadomowiła, że wielu starszych ludzi musiało uciekać do Niemiec, bo ich własne dzieci bardzo mocno naciskały na uroczyste pożegnanie rodzicieli.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, manygguh napisał:

Dlaczego? To jest jak najbardziej w duchu transhumanizmu i całego tego popapraństwa globalistów. Nagle się okazuję, że i rodzina nie jest specjalnie potrzebna. Przecież to ich mokry sen.

 

Rozmawiałem na ten temat z kilkoma osobami, które siedzą w takich technologiach i usłyszałem, że realne odpalenie "sztucznego łona" , który pozwoli na przeżywalność niemowląt podobną do poziomu jaki oferuje współczesna opieka szpitalna/ położnicza to kolejne 20 lat rozwoju tej technologii i to przy założeniu, że będzie duże zainteresowanie big techu i duże nakłady finansowe.

 

Wprowadzenie tego do powszechnego użytku/ zbicie ceny żeby się opłacało to kolejne 10 - 15 lat.

 

Na chwilę obecną jest to bardzo ekscentryczna i niedopracowana technologia, która nie doszła do poziomu po pierwsze wydajnościowego, po drugie takiego żeby miała zwrot ekonomiczny.

 

Realne założenia to jest jakieś 40 - 50 lat, żeby można to wprowadzić na większą skalę.

 

Dlatego twierdzę, że to scam, albo skończy się na zawinięciu kasy inwestorów, albo autorzy projektu skończą w mamrze za nieetyczne badania/ niezgodne z prawem praktyki, lub w pakiecie łącznym. 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Libertyn napisał:

Bo człowiek to jest zlepek komórek do pewnego okresu w rozwoju płodowym.

Czemu tylko do pewnego okresu?

Ty dalej jesteś zlepkiem komórek.

Komórki są złożone z organelli, te ze związków chemicznych, te z atomów, te z nukleonów, potem mamy kwarki i pewnie coś jeszcze.  

 

Godzinę temu, I1ariusz napisał:

Kurf, kolejny pomysł z gatunku "postępu", który sprawi,

Opisany w literaturze sf lata temu. Sztuczne zapłodnienie, komórka jajowa + plemniki, i zamiast chodzić w ciąży można dziecko odchować w zewnętrznej macicy. Matki będą wniebowzięte ;) przecież już teraz 40% w PL robi sobie cesarkę, żeby nie męczyć się z porodem.

 

edit:

  

2 minuty temu, Mosze Red napisał:

Dlatego twierdzę, że to scam, albo skończy się na zawinięciu kasy inwestorów, albo autorzy projektu skończą w mamrze za nieetyczne badania/ niezgodne z prawem praktyki, lub w pakiecie łącznym. 

Tylko w tym artykule nie ma nic o sztucznej macicy - w sensie implantacja zarodka. Tam jest o przeszczepieniu już rozwiniętego embrionu. O ile dobrze pamiętam, bo kiedyś to już czytałem. Więc z punktu widzenia ludzi to by było po prostu przeniesienie zagrożonej ciąży do "wcześniejszej wersji inkubatora".

Zupełnie inna sprawa niż takie prawdziwe: homo ex machina. ;)

Edytowane przez BumTrarara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BumTrarara napisał:

Czemu tylko do pewnego okresu?

Potem zaczyna odczuwać. a jeśzcze później zaczyna myśleć. Ale racja, generalnie to jesteśmy zlepkiem komórek czy zbitą masą atomów aż do śmierci.

Teraz, BumTrarara napisał:

Ty dalej jesteś zlepkiem komórek.

Komórki są złożone z organelli, te ze związków chemicznych, te z atomów, te z nukleonów, potem mamy kwarki i pewnie coś jeszcze.  

 

Opisany w literaturze sf lata temu. Sztuczne zapłodnienie, komórka jajowa + plemniki, i zamiast chodzić w ciąży można dziecko odchować w zewnętrznej macicy. Matki będą wniebowzięte ;) przecież już teraz 40% w PL robi sobie cesarkę, żeby nie męczyć się z porodem.

Akurat te co robią sobie cesarki dla wygody to kretynki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BumTrarara napisał:

Tylko w tym artykule nie ma nic o sztucznej macicy - w sensie implantacja zarodka. Tam jest o przeszczepieniu już rozwiniętego embrionu. O ile dobrze pamiętam, bo kiedyś to już czytałem. Więc z punktu widzenia ludzi to by było po prostu przeniesienie zagrożonej ciąży do "wcześniejszej wersji inkubatora".

 

No i właśnie sobie sam odpowiedziałeś jaki może być cel takiej technologii, taki realny cel.

 

Medycyna, podtrzymywanie zagrożonej ciąży, ewentualnie usługa dla bogatych pań, które nie chcą sobie psuć figury ;) 

 

Warto sobie zadać pytanie jaka jest skuteczność tej technologii w tej chwili, ile takich przeniesionych "ciąż" będzie w stanie takie urządzenie "donosić".

 

Bo z tego co ja słyszałem efektywność technologii to jest kilka procent jak na chwilę obecną.

 

Wiec dalej twierdzę, że to scam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Redbad napisał:

Czytałem swego czasu jaki nieoczekiwany skutek odniosła eutanazja w Holandii. Otóż śmierć na życzenie tak się zadomowiła, że wielu starszych ludzi musiało uciekać do Niemiec, bo ich własne dzieci bardzo mocno naciskały na uroczyste pożegnanie rodzicieli.

Dzięki za ten akapit. Ja jestem za eutanazją. Jakie to ludzkie aby pozbyć się seniorów, zajmują tylko miejsce.  Jestem za dla samoświadomego starca, który podejmuje taką decyzję lub kiedy mózg nie domaga. Ale nawet to może stać się kryminogenne... ach ten nasz rodzaj.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszelkiej maści karyny, żeby nie rodzić dzieci ze względu na rozstępy i utratę atrakcyjności,

chętnie skorzystałby z dobrodziejstw najnowszej technologii.

 

Powinno to być zarezerwowane tylko dla mężczyzn, co chcą mieć potomstwo

bez ryzyka alimentów i alienacji dziecka.

 

Tylko skąd te jajeczka, jak wszystkie łaziłyby obrażone 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.