Skocz do zawartości

Dodatkowe 400 tyś młodych meżczyzn rocznie na polskim rynku matrymonialnym z Bliskiego Wschodu - program Hiszpan plus


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Łatwiejszy wjazd do Polski dla obywateli ponad 20 państw

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce dopuścić kolejne kraje do możliwości ubiegania się o wizę bezpośrednio w polskim MSZ, a nie w konsulacie.

Dziś taką możliwość mają – na mocy rozporządzenia ze stycznia 2021 r. – tylko Białorusini. Projekt przewiduje zaś rozszerzenie jej na obywateli wielu innych krajów – Ukrainy, ale także: państw Bliskiego Wschodu (Arabia Saudyjska, Iran, Katar, Kuwejt, Turcja, ZEA) Kaukazu (Armenia, Azerbejdżan, Gruzja), Azji (Pakistan, Indie, Tajlandia, Kazachstan, Uzbekistan, Wietnam), a także Nigerii i Mołdawii.

 

– Mamy bardzo duży problem ze sprawami wizowymi, zwłaszcza jeśli chodzi o obywateli państw, które nie są „bliskie” Polsce – mówi adw. Joanna Torbé-Jacko, ekspert od prawa migracyjnego w Business Centre Club. – Dlatego każde uproszczenie procedur wizowych jest pożądane przez przedsiębiorców – dodaje.

I wskazuje, że zapotrzebowanie na pracowników jest duże, szczególne w branżach typowo „męskich” (budownictwo, spawalnictwo, transport).

– Tego zapotrzebowania nie zaspokoją imigranci z Ukrainy, których znaczna część to kobiety – wyjaśnia adwokatka. – Od początku wojny przedsiębiorcy w tych branżach nie obserwują napływu pracowników zagranicznych, ale wręcz ich duży odpływ – dodaje.

W uzasadnieniu projektu oraz ocenie skutków regulacji wyraźnie wskazano, że jego celem jest właśnie odpowiedź na potrzeby rynku pracy. I choć trudno oszacować liczbę osób, które skorzystają z możliwości dostania łatwiej wizy, to w OSR przyjęto, że będzie to „nie mniej niż 400 tys. osób rocznie”.

 

https://www.rp.pl/cudzoziemcy/art38629391-latwiejszy-wjazd-do-polski-dla-obywateli-ponad-20-panstw?ttest==dafafds

 

Myśleliście że teraz jest ciężko na rynku matrymonialnym  z turbo wymaganiami i milionem nadwyżki mężczyzn singlów?

No to będzie minimum 400 tyś dodatkowych przyjezdnych rocznie, nie oceniam czy to dobrze czy źle, chodzi o sam fakt że za 2 czy 3 lata na rynku matrymonialnym będzie 2 mln konkurujących ze sobą męskich singli... A po erazmusach dobrze wiemy gdzie najchętniej witaminki jeżdżą, czyli w zasadzie program Hiszpan plus dla witaminek został otwarty. Co to nie hiszpan? Byle że nie jest polakiem robakiem, więc wystarczy. Jeszcze jedna rzecz nie oszukujmy się kobiet w tych 400 tyś to będą jakieś grosze, a ci co liczyli na Panie z Ukrainy pewnie mocno się zdziwili że wymagania te same...

Zaznaczam że nie oceniam i proszę w temacie nie wyrażać obraźliwych wypowiedzi aby nie zdjęli tego forum, jestem ciekaw waszych opinii o długoterminowych skutkach, już teraz Wawa wygląda niemal jak Berlin czy Paryż i to w kilka lat.

Wyrabiajcie paszporty Panowie póki można, z tego nic nie będzie.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwe żeby Polki rzucały się na roboli z Tajlandii czy innego Uzbekistanu. Może z ciekawości sprawdzi, ale do związku raczej wybierze lokalnego beciaka. 

W Lublinie nie widzę par mieszanych, ale może osoby mieszkające na stałe w tym mieście mają lepsze rozeznanie. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na to wyjebane 😊

 

Kompletnie nie rozumiem ogólnego poruszenia dot. aktualnego i przyszlego stanu polskiego rynku matrymonialnego - przecież my go nie zmienimy więc jaki jest sens zawracać sobie tym głowę?

 

Proponuję zająć się bardziej konstruktywnymi rzeczami jak rozwój osobisty i zawodowy, szkoda czasu na dywagacje na tematy na które totalnie nie mamy wpływu 😊

 

I co z tego że jest deficyt kobiet w Polsce? Będziesz bogaty to będziesz miał wybór, kobiety będą Ci się same na lagę pchać, co tu rozkminiać, przez liczą sie tylko pieniadze i geny 😊

Edytowane przez rkons
  • Like 11
  • Dzięki 6
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rkons napisał(a):

A ja mam na to wyjebane 😊

 

Kompletnie nie rozumiem ogólnego poruszenia dot. aktualnego i przyszlego stanu polskiego rynku matrymonialnego - przecież my go nie zmienimy więc jaki jest sens zawracać sobie tym głowę?

 

Proponuję zająć się bardziej konstruktywnymi rzeczami jak rozwój osobisty i zawodowy, szkoda czasu na dywagacje na tematy na które totalnie nie mamy wpływu 😊

 

I co z tego że jest deficyt kobiet w Polsce? Będziesz bogaty to będziesz miał wybór, kobiety będą Ci się same na lagę pchać, co tu rozkminiać, przez liczą sie tylko pieniadze i geny 😊

 

Chodzi też o inne kwestie, skutki widać na zachodzie, wiadomo jakie, akurat rynek matrymonialny to najmniejszy problem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne to wszystko jak "najbardziej prawicowy rząd od 1989 roku" mocno pracuje nad tym aby Polska stała się wieloetniczna i wieloreligijna czyli likwiduje jeden z atutów jaki mieliśmy po komunie - monoetnicznośc i monoreligijnośc gwarantującą brak problemów na tym polu.

 

No ale cóż - ktoś zadecydował - Europa Środkowa i Wschodnia mają przyjąć "nowoczesność" w całej swojej okazałości - multikulti i LGBT + być tanim podwykonawstwem i robolstwem dla zachodu a ludziom tu żyjącym się to bardzo, jak widać, podoba.

 

Skoro Polacy tego chcą i sami wybierają tych ludzi, którzy są u steru - to niech nie narzekają.

 

A przypomnę tylko ciekawostkę - repatriantów choćby z Kazachstanu, Polaków i chrześcijan, w dupie jak miał każdy rząd po 1989 tak i ten ma ;) 

 

Bajlando - ceny i multikulti jak na zachodzie, zarobki wschodnie :D 

 

353723311_805401730946856_347332166844144358_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=pnXFxvZ1hZIAX_vSKNA&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=00_AfBQIEt7NNY3fJl_NBrDekgBXCVwEIP6FPd2en88bHrljg&oe=649645C3

 

10dc-Biden-lgtbq-1-gzfl-mediumSquareAt3X.jpg

 

PS Taka ciekawostka - ogłoszenia o fali włamań i kradzieży, w moim mieście, sygnowane przez policję i rozwieszane na klatkach schodowych, ostatni raz widziałem... 19 lat temu w 2004 roku i teraz. Polska nam się zmienia oj zmienia ;) 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 17
  • Dzięki 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, spacemarine napisał(a):

 

No to będzie minimum 400 tyś dodatkowych przyjezdnych rocznie, nie oceniam czy to dobrze czy źle, chodzi o sam fakt że za 2 czy 3 lata na rynku matrymonialnym będzie 2 mln konkurujących ze sobą męskich singli...

 

Spójrz na to z pozytywnej perspektywy. Najważniejsze, że biznesy; portale randkowe, szkoły podrywu, psycholodzy, psychiatrzy, seksuolodzy, farmakologia (antydepresanty, środki obniżające popęd), będą się kręcić...

 

3 minuty temu, niemlodyjoda napisał(a):

Skoro Polacy tego chcą i sami wybierają tych ludzi, którzy są u steru - to niech nie narzekają.

 

A jaki mają wybór?

Edytowane przez Edelgeist
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Edelgeist napisał(a):

Spójrz na to z pozytywnej perspektywy.

Gospodarka nam się rozkręca, brakuje rąk do pracy?

 

Mało kto chce być fizycznym robolem, wszyscy chcą być kimś, mieć wyższe wykształcenie i wyższe stanowisko.

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Edelgeist napisał(a):

A jaki mają wybór?

 

To co najtrudniejsze - zacząć myśleć, wziąć się do pracy, a nie liczyć na gwiazdkę z nieba.

 

Nikt Ci w życiu nie da nic za darmo ani nie osiągniesz nic bez pracy.

 

Bogactwo narodów buduje się ciężką pracą i głową do handlu oraz ekonomii, a nie potrząsaniem szabelką i liczeniem że "ło Panie Łunia da i wyremontuje".

 

Tylko, że żeby zacząć tak myśleć  trzeba spojrzeć na siebie trzeźwo i zauważyć błędy w swoim własnym postępowaniu a nie majaczyć że "łone, Panie, Łone nam nie pozwalają być bogate".

 

A te "łone" to są najlepiej widoczne w lustrze.

 

PiSda - 33%

Peło- 27%

Lewica i Płaczek - 5%

 

65% społeczeństwa liczy na cud, reszta ma wyjebane.

 

Nie dbasz o swój własny dom nie dziw się że pies sąsiada sra Ci na wycieraczkę.

 

Pamiętam wizytę w Berilnie - jechałem na Kreuzberg (najlepsze dupy) - jedyny biały w wagoniku metra to ja.

Wawę już też to za jakiś czas czeka, zresztą tam juz częściej gdzieniegdzie rosyjski słychać częściej niż Polski.

 

Ale powtarzam - Polacy sami tego chcą skoro tak głosują.

 

"Ło Panie mi bona na wakacje dajo i 800+ Panie Kaczyński to Napoleon".

To niech "dajo" tylko póxniej się nie dziwcie, że sąsiad to nie Franek z Kasią tylko Tyrone z Roxane.

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 17
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

 

PS Taka ciekawostka - ogłoszenia o fali włamań i kradzieży, w moim mieście, sygnowane przez policję i rozwieszane na klatkach schodowych, ostatni raz widziałem... 19 lat temu w 2004 roku i teraz. Polska nam się zmienia oj zmienia ;) 

 

Najbardziej patriotyczny rzund coś gadał ostatnio że jest takie bogactwo że zaraz niemcy będą przyjeżdżać do nas pracować na polu, więc może przyjeżdżają dostajoą oczoplonsu jakie jest bogactwo i kradną jak kiedyś swoeci klamki, kible, lodówki i wywożą do Monachium Berlina. W sumie to plus, oznaka wzrost gospodarczego, ba jesteśmy tak bogaci że zamknęliśmy kopalnie węgla a te nimry z biedy otwierają kopalnie i spalarnie brunatnego

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, spacemarine napisał(a):

No są plusy dla witaminek, nie będą musiały jechać do Dbaju na kloce do japy i złoty deszcz

Tu Ci przyznaję rację, gdyż zupełnie nie rozumiem jakich pracowników fizycznych chcą pozyskać w Kuwejcie, Arabii, Katarze czy ZEA.

Można się tylko domyśleć, że zapewne chodzi o kapitał inwestycyjny z tamtego bogatego obszaru. Czyli będzie wincej meczetów w Warszawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Magos Dominus napisał(a):

W Lublinie nie widzę par mieszanych, ale może osoby mieszkające na stałe w tym mieście mają lepsze rozeznanie. 

 

Poruszyłeś ważny temat i świadczący o impotencji wielu facetów w Polsce.

 

Otóż Panowie moi drodzy Lublin to miasto, które jest stolicą Polski pod względem czarnoskórych studentek i mulatek, które przyjechały do naszego pięknego kraju żeby tutaj postudiować pielęgniarstwo i położnictwo po to aby na tym samym dyplomie ruszyć na zachód pracować w UK czy Holandii (pamiętajcie że one są nejtiwkami z Ang) w szpitalach.

 

(Napiszę jeszcze raz zanim się spłaczecie że Mokebe przyjechał - tak po prostu oni tak samo jak biali faceci marzą o zostaniu pielęgniarzem czy położną XD) 

 

Ja oczywiście rozumiem, że nie każdemu muszą się podobać Murzynki - ale uważam, że zamiast bić niemca po kasku bądź z wypiekami na twarzy przeglądać tag #przegryw na wypoku może warto jednak się tematem zainteresować ponieważ:

- te dziewczyny to chrześcijanki - głównie pentakostalizm - nie ma problemu co z arabkami

- od małego są uczone że powinny znaleźć męża (tu ważne - te 24-25 lat u nich to już jest stara baba, a 30stka bez męża i dzieci to wybryk natury)

- rola faceta to rola faceta, rola baby to rola baby

- upiorą, ugotują, a i wiadomo co zrobią.

 

Teraz uwaga - to nie są murzynki z zachodu tylko laski z Afryki a jest to dośc spora różnica pod względem wychowania - chyba wiecie o co chodz?

 

No i cóż my tu mamy - ja się trochę po tym mieście za dupami nabiegałem, trochę się poumawiałem, wkręciłem się na kilka czarnych imprez i oczywiście 0, dokładnie 0, innych białych facetów się z nimi buja, a Polek trochę się tam kręci czy Wy czujecie ten temat?

 

Płaczecie i narzekacie, że Polki Was olewają więc ruszczcie dupę i przestańcie płakać :) 

 

Pisałem - w Toruniu jest rzut studentek z Kolumbii - miejscowa uczelnia podpisała umowę z jakąś ichniejszą uczelnią - 99% to dupy - mówią po angielsku - czy któryś to sprawdził z płaczków?

No na 100% nie.

A skąd to wiem?

Powiedziała mi to Hiszpanka z którą się umówiłem bo ona sama do nich zagadała bo usłyszała hiszpański.

 

(Sam bym to chętnie sprawdził gdybym nie był sparowany od kilku tygodni więc mam pauzę w umawianiu się z laskami)

 

Poznań?

Poza tym pigmentododatnim z Polibudy jedna ze szkół prywatnych importuje czarne dupy na kierunki paraekonomiczne.

 

I to wiem ja, ziomek za chwilę 40 lat, a Wy macie po 20-30 i nie ogarniacie tematu :D 

 

Działanie > narzekanie.

 

Życie to jest taka śmieszna gra gdzie coś takiego jak szczęście nie istnieje. Szczęście to sobie trzeba zorganizować.

 

Możecie siedzieć i narzekać że takie Anastazje biorą woła roboczego z Polski na beciaka a skaczą po kolorowej kutanmdze jak miło albo działać.

 

Ale ja wiem:

Ukrainki - widły i siekiery i czekają żeby Was zabić

Murzynki - hiv

(wstaw cokolwiek) - (wytłumacz cokolwiek że są ujowe)

 

PS I to nie jest przytyk do OPa tematu @spacemarine - dobry topic - podesłałem link koledze-pisorowi :P 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 19
  • Dzięki 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

 

Poruszyłeś ważny temat i świadczący o impotencji wielu facetów w Polsce.

 

Otóż Panowie moi drodzy Lublin to miasto, które jest stolicą Polski pod względem czarnoskórych studentek i mulatek, które przyjechały do naszego pięknego kraju żeby tutaj postudiować pielęgniarstwo i położnictwo po to aby na tym samym dyplomie ruszyć na zachód pracować w UK czy Holandii (pamiętajcie że one są nejtiwkami z Ang) w szpitalach.

Ja oczywiście rozumiem, że nie każdemu muszą się podobać Murzynki - ale uważam, że zamiast bić niemca po kasku bądź z wypiekami na twarzy przeglądać tag #przegryw na wypoku może warto jednak się tematem zainteresować ponieważ:

- te dziewczyny to chrześcijanki - głównie pentakostalizm - nie ma problemu co z arabkami

- od małego są uczone że powinny znaleźć męża

- rola faceta to rola faceta, rola baby to rola baby

- upiorą, ugotują, a i wiadomo co zrobią.

 

No i cóż my tu mamy - ja się trochę po tym mieście za dupami nabiegałem, trochę się poumawiałem, wkręciłem się na kilka czarnych imprez i oczywiście 0, dokładnie 0, innych białych facetów się z nimi buja, a Polek trochę się tam kręci czy Wy czujecie ten temat?

 

Płaczecie i narzekacie, że Polki Was olewają więc ruszczcie dupę i przestańcie płakać :) 

 

Pisałem - w Toruniu jest rzut studentek z Kolumbii - miejscowa uczelnia podpisała umowę z jakąś ichniejszą uczelnią - 99% to dupy - mówią po angielsku - czy któryś to spradził z płaczków?

No na 100% nie.

A skąd to wiem?

Powiedziała mi to Hiszpanka z którą się umówiłem bo ona sama do nich zagadała bo usłyszała Hiszpański.

 

(Sam bym to chętnie sprawdził gdybym nie był sparowany od kilku tygodni więc mam pauzę w umawianiu się z laskami)

 

Poznań?

Poza tym pigmentododatnim z Polibudy jedna ze szkół prywatnych importuje czarne dupy na kierunki paraekonomiczne.

 

I to wiem ja, ziomek za chwilę 40 lat, a Wy macie po 20-30 i nie ogarniacie tematu :D 

 

Sam bym to chętnie sprawdził gdybym nie był sparowany od kilku tygodni więc mam pauzę w umawianiu się z laskami.

 

Działanie > narzekanie.

 

Życie to jest taka śmieszna gra gdzie coś takiego jak szczęście nie istnieje. Szczęście to sobie trzeba zorganizować.

 

Możecie siedzieć i narzekać że takie Anastazje biorą woła roboczego z Polski na beciaka a skaczą po kolorowej kutanmdze jak miło albo działać.

 

Ale ja wiem:

Ukrainki - widły i siekiery i czekają żeby Was zabić

Murzynki - hiv

(wstaw cokolwiek) - (wytłumacz cokolwiek że są ujowe)

 

PS I to nie jest przytyk do OPa tematu @spacemarine - dobry topic - podesłałem link koledze-pisorowi :P 

 

Przeciwnie, uważam że masz dużo racji w tym co piszesz, po prostu trzeba umieć się ustawić, mi chodzi bardziej o wektor zmian, pal licho by mieć kobite, ta się znajdzie jak się szuka, mi chodzi o efekty długoterminowe w swojej masie, Panowie dodatkowy milion chłopów w 2 lata to nie jest pikuś i pewnie matrymonialnie to najmniejszy problem. Pozostaje kwestia czy ktoś ich sprawdzi, zbada itd, czy znowu na żywioł. Paradoskalnie może nas kryzys znowu uratuje jak kiedyś i w ultra biedzie nawet polacy stąd spdolą nie mówiac już o socjalobiorcach

 

Wogóle to pisanie że oni będą pracować, no cześć pewnie tak ale to jest naiwne że to będą jakieś zaawansowane wykształocone masy robotników itd, inżynierów na zachodzie już przetestowali. Strefy no go itd itp, to wszystko możliwe że będzie i u nas

Edytowane przez spacemarine
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Magos Dominus napisał(a):

Wątpliwe żeby Polki rzucały się na roboli z Tajlandii

Na pierwszy ogień pójdą mało atrakcyjne Polki. Tak jest zawsze. 

2 godziny temu, Throgg napisał(a):

Astrologowie ogłaszają dla Polski rok Pakistańczyków

Źródło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spacemarine napisał(a):

Zaznaczam że nie oceniam i proszę w temacie nie wyrażać obraźliwych wypowiedzi aby nie zdjęli tego forum

maxresdefault.jpg

1 godzinę temu, spacemarine napisał(a):

No są plusy dla witaminek, nie będą musiały jechać do Dbaju na kloce do japy i złoty deszcz

 

  • Dzięki 3
  • Haha 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rkons napisał(a):

A ja mam na to wyjebane 😊

 

Kompletnie nie rozumiem ogólnego poruszenia dot. aktualnego i przyszlego stanu polskiego rynku matrymonialnego - przecież my go nie zmienimy więc jaki jest sens zawracać sobie tym głowę?

Choćby dlatego jest to ważne, że właśnie w takim kraju przyjdzie żyć naszym synom i córkom. Polecam brać to pod uwagę przy każdej politycznej decyzji.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.