Skocz do zawartości

6 godzin na stawienie się w wojsku albo więzienie


Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Magos Dominus napisał(a):

@Libertyn dziwisz się? Przecież każdy kolejny rząd traktuję Polskę jak swój folwark, gdzie robi co chcę. Jednak ktoś sprytny pomyślał, że lepiej podzielić ludzi na zwaśnione plemiona pis-po, a oni w tym czasie sobie żyją jak pączki w maśle. 

Znajdź mi jakikolwiek rząd w jakimkolwiek kraju który nie traktuje tego kraju jak folwarku według jakiejś grupy społecznej

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zuckerfrei napisał(a):

czy wiadomo jaką Jarek ma kategorię w książeczce wojskowej? 

 

Jak to ten Jarek poniżej, to podobno A ;)

 

comment_1670828111wMCDQTpQHdEhvOstFROsgS

 

Ale to wiesz ;) Niezależnie od buńczucznych zapowiedzi pana Jarosława, że jak dostanie bilet, to z radością pójdzie robić za wkładkę miesną do Bewupa na Przesmyku Suwalskim (cytuję wypowiedź ;) ).

 

Ale gadanie gadaniem, a życie życiem. Pan Wolski zapewne doskonale wie to, co i ja wiem i z czego zdaję sobie sprawę. Osoby dosyć rozpoznawalne, inteligentne (a Wolski jest inteligentny moim zdaniem) z jakimś majątkiem i (co w tym przypadku najistotniejsze) z kontaktami zarówno w środowisku politycznym, jak i wojskowym rzadko trafiają na front w worst case scenario, nawet gdy o tym "marzą".

 

Po prostu (nawet w wariancie zostania w kraju) zostaną wykorzystane w innych, istotniejszych celach przez decydentów. W najgorszym dla pana analityka przypadku - jako współczesnego politruka.

 

I tyle. Po co lukrować rzeczywistość.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest aby tak że walczymy o swoją wolność? 

Bo przecież ruski mir to realny plan Putina. Ukraina na rozgrzewkę ale gdy już Ukraina padnie a ruska armia się odbuduje i zdyscyplinuje przyjdzie czas i na Polskę. 

Politycy jacy są to wiemy ale czy aby na pewno mamy tak źle w tej polszy ? 

Przecież jesteśmy beneficjentami układu sił po 89. Mamy tu czyste ulice, rządowe szpitale, szkoły, policję, orliki i wiele pięknych miejsc. Zna ktoś kogoś kto pracuje i nie dojada albo nie ma ogrzewania?

Moi znajomi że studiów dobrze sobie radzą i i nie którzy awansowali wysoko w drabinie społecznej a kończyliśmy gówno-kierunek...

Wszyscy mówią że nie będą bronić polityków ale czy w polsce jest aż tak źle? Ja wiem że nzf i różne instytucje nie domagają ale jak dostaniesz zawału na ulicy to 112 przysyła karetkę bez pytania o ubezpieczenie poszkodowanego...

Gdzie jest lepiej poza Europa i Usa ? W Chinach? W Afryce czy może na bliskim Wschodzie?

Przecież Polska to tylko pionek na szchownicy świata. Chiny z Rosją powoli przejmują kontrolę nad afryka, otwartym tekstem mowia o ładzie post-zachodnim...

 

Mam wrażenie że wszyscy liczą że uciekną do Eu i że tam takie miody. 

EU imploduje i zamienia się w skansen pełen arabów chcących anarchi i szariatu...

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gixer gdzie ta twoja wolność jak pod przymusem pójdziesz na wojnę gdzie śmiertelność piechociarza to będzie 80%, a kolejne 15% trwałe kalectwo.

 

Twoja wolność to będzie gnicie w rowie przy drodze albo śmiganie na wózku.

 

Teraz masz względną wolność bo możesz na chwilę obecna wywalić daleko z tego miejsca :)

 

Później ta wolność zostanie odebrana.

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Gixer napisał(a):

A czy to nie jest aby tak że walczymy o swoją wolność? 

Jest. Tylko kiedy masz wybór i znasz źródło tej walki to siedząc z urwanymi nogami w okopie optyka trochę się zmienia. A jak jeszcze się dowiesz, że twoi rodacy, w tym czasie, latają na luksusowe wakacje albo robią wystawne wesele pod Lwowem za miliony dolarów (wkurwiony Ukrainiec nagrał z frontu film z żalem o to) a ty zdychasz z pięknymi hasłami na zakrwawionych ustach to wiesz co? Fajna jest wolność, ale fajnie jest też żyć. Jeśli na Twój dom, cały dobytek, napadłaby banda zwyroli to też możesz wyjść uzbrojony w co możesz i walczyć o wolność i swój dobytek. Ale jeśli masz bliskich i oceniles sytuację jako 100% porażkę i utratę życia to czy hasła walki o wolność brzmią racjonalnie? 

 

Co innego nie mieć wyjścia, a co innego mieć wybór. To nie jest łatwa sprawa, można snuć dywagacje, ale we wszystkich wojnach wmawiano motłochowi że walczy o wolność. I pewnie za jakiś czas Twoje dzieci, potem wnuki, jeśli nie będą mieli uprzywilejowanej pozycji społecznej, to znów usłyszą: hej, a czy to czasem nie jest walka o wolność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bezsenny_Idealista napisał(a):

- Zmęczenie wojną jest zjawiskiem niezwykle niebezpiecznym, któremu musimy zapobiegać - oświadczył."

 

Pogrubiłem fragment, który wygląda dla mnie niepokojąco jeśli takie są plany naszych "włodarzy".

 

Źródło:

https://wiadomosci.wp.pl/charkow-atakowany-rakietami-sa-ranni-relacja-na-zywo-6985463907637856l

 

To nie jest przypadek. Widziałem fragment wywiadu Zdradka Sikorskiego dla polsatu w którym mówił, że  ludziom wojna się znudziła i potrzebne są nowe bodźce emocjonalne żeby odwrócić ten trend.

 

Zestawmy to z pojawiającymi się ostatnio artykułami wedle których grozi nam wojna, Ukraina już właściwie przegrała itd.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, manygguh napisał(a):

Ile wg Ciebie mamy czasu? 

Uj wie. Dlatego wyprzedawać kawalerki zanim będzie za późno i zostaną zwyczajnie skonfiskowane/zniszczone. Kupcie naszyjnik z brylantami czy coś w tym stylu co będzie można spieniężyć w przypadku upadku systemu bankowego

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/13/2024 at 8:08 AM, niemlodyjoda said:

Nie zdziwiło Was, że Intel postawił fabrykę we Wrocławiu zamiast w Rzeszowie? Że wiele inwestycji zachodnich lokowanych jest właśnie po zachodniej części Wisły?

 

 

Dla mnie wniosek co najmniej na wyrost. Trochę demagogia. 

 

Intel wybrał zachód bo tam większa gęstość zaludnienia więc łatwiej o pracowników, więcej dróg wylotowych szybkiego ruchu oraz kilka uczelni technicznych. 

 

W Rzeszowie zaś inwestują firmy z branży lotniczej a także motoryzacyjne, bo tam jest politechnika co kształci z budowy samolotów oraz stworzył się już klimat biznesowy właśnie pod inwestycje lotnicze. Można dodać jeszcze doświadczenie regionu np. duże zakłady WSK w Rzeszowie. 

 

Dodatkowo Rzeszów jest zwyczajnie za mały na taką inwestycję. 

 

Gdyby Intel brał pod uwagę czy mu bomby na fabrykę spadną to by w ogóle nie wybudował jej w Polsce. 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać wszystkich co tak się zarzekają, że nie będą bronić Polski i uciekną, bo nie warto walczyć za polityków, czy jakkolwiek biorą udział w życiu politycznym i próbują zmienić obecne trendy sejmowe pchające nas w wojnę? Ktoś chodzi na protesty Leszka Sykulskiego, zapisał się do Bezpiecznej Polski?

 

Zakładam, że nie. Nawet jakby niektórym wszystko pasowało w kraju, to w razie wojny będą migać się od wojska, uciekną za granicę. To mentalność, by brać ile się da i nic nie dawać od siebie.

 

To część programowania społecznego. Zobojętnienie, zanik wartości.

Edytowane przez Śnieżnobiały
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RealLife napisał(a):

Gdyby Intel brał pod uwagę czy mu bomby na fabrykę spadną to by w ogóle nie wybudował jej w Polsce. 

Bo jaki inny kraj da prywatnemu korpo tyle pieniędzy/gwarancji? ;)

Według amerykańskiego tęczowego Newsweeka to tylko 6 mld. 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, cst9191 napisał(a):

że  ludziom wojna się znudziła i potrzebne są nowe bodźce emocjonalne żeby odwrócić ten trend.

No proszę, dokładnie tak działa władza czyli - musimy manipulować tak żeby ludzie chcieli dalej umierać, potrzeba świeżej propagandy, nowych ideałów, strachów. 

 

Dlatego właśnie jeśli miałbym wybór to pierdole ten ich teatrzyk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, BumTrarara said:

Bo jaki inny kraj da prywatnemu korpo tyle pieniędzy/gwarancji? ;)

Według amerykańskiego tęczowego Newsweeka to tylko 6 mld. 

 

Wszystkie kraje dopłacają!

 

Tak to się robi. 

 

Niemcy dopłacają 10 mld euro do fabryki Intela aby u nich powstała. Intel zdaje się, że buduje 4-5 fabryk w Europie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gixer napisał(a):

Moi znajomi że studiów dobrze sobie radzą i i nie którzy awansowali wysoko w drabinie społecznej a kończyliśmy gówno-kierunek...

Pozwolisz, że zapytam ;)

 

A zrobili to statystycznie z pomocą systemu (albo bez przeszkadzania), dla którego ludzie kreatywni i przedsiębiorczy powinni być największym kapitałem, "solą ziemi, tej ziemi" ;) czy raczej częściej jemu wbrew? Własną krwawicą głównie? Walcząc z idiotycznym prawem, będąc traktowanym przez US jako potencjalny złodziej itd?

 

Czy była to droga rozwoju w normalnym w pełni kraju, ze zdrowym prawem i przewidywalną polityką, czy raczej Ziemkiewiczowskie "pływanie w kisielu" - pojęcie z najlepszych, dawnych lat jego publicystyki? Gdzie każdy swój wysiłek musiałeś statystyczne zwielokrotnić n-razy, by się wybić ponad przeciętność?

 

Zostawiam do zastanowienia.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Obliteraror napisał(a):
2 godziny temu, Gixer napisał(a):

gówno-kierunek...

Pozwolisz, że zapytam ;)

Ja bym sie jeszcze dopytał definicji "gówno kierunku".

Bo może się okazać, że to jednak nie jest "marketing i zarządzanie na prywatnej uczelni w Wólce Dolnej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Husquarna napisał(a):

Wrogowie ludzi siedzą w pałacach/parlamentach, następnie w bezpiecznych bunkrach lub przyjaznych krajach daleko od świszczących kul. Specjalnie nie różnicuję na konkretne nacje. Mam wątpliwości jedynie co do tego czy istoty, które kręcą i inicjują obecne i przeszłe światowe wydarzenia są ludźmi, bo taka ilość emocji (energii, która podąża za uwagą) bardzo niskich generowana przez bateryjki jest niesamowita. Teraz możecie mi przypinać łatkę szura, a ja z uśmiechem założę koronę z najlepszej folii jaka powstała

 

Świetny komentarz.

 

A wiesz co jest najzabawniejsze - teraz im każą, poza Rosją, nienawidzić Chin. Mowa o Polakach. Jak mi ktoś powie jaki interes mają takie kraje jak Polska czy Litwa w popieraniu niepodległości Tajwanu i szczekaniu na Chiny? Jaki interes miała Polska w szczekaniu na Iran?

 

Podpisuję się pod tym co napisałeś - elitom USA, UE, Chin i Rosji jest po prostu wygodnie szczuć jednych na drugich żeby lepiej się rządziło. Zarządzanie poprzez strach. Jak nie będziesz nas słuchał przyjdzie zły Ruski i narzuci ci Ruski Mir, przyjdzie zły Chińczyk i każe Ci wpierdalać ryż zamiast ziemniaków albo Average Joe z Ameryki każe Ci żreć hot doga z przekrojoną bułką zamiast nabijanego francuskiego.

 

Jaki interes miałbym w strzelaniu do zwykłego Rosjanina? Białorusina? A jaki oni mają interes w strzelaniu do Polaka albo Ukraińca?

 

Postawcie sobie te pytania.

 

A najzabawniejsi są Ci którzy są tego świadomi i mają mentalnośc niewolnika:

 

 

Przesłuchajcie sobie od zaznaczonego fargmentu do końca.

 

I jeszcze jedno:

531 mld dol wyniosły przychody 100 największych firm zbrojeniowych w 2020 roku - donosi magazyn Forbes. Wśród producentów broni przodują Stany Zjednoczone, które w tym czasie sprzedały broń za 285 mld dol. Wśród 100 największych, aż 41 to właśnie firmy z siedzibą w USA.

https://www.money.pl/gospodarka/swiat-wstrzymuje-oddech-o-oni-zarabiaja-miliardy-rosna-przychody-firm-zbrojeniowych-6746075925420640a.html

 

Zamiast nienawiści włączcie myślenie.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

I jeszcze jedno:

531 mld dol wyniosły przychody 100 największych firm zbrojeniowych w 2020 roku - donosi magazyn Forbes. Wśród producentów broni przodują Stany Zjednoczone, które w tym czasie sprzedały broń za 285 mld dol. Wśród 100 największych, aż 41 to właśnie firmy z siedzibą w USA.

 

To ja też zapodam ciekawostkę z 2017 roku: 

 

Najwięcej broni Ukraina sprzedaje... Rosji

Wojna w Donbasie, embargo i sankcje nie przeszkodziły Rosji importować broni z Ukrainy.

Moskwa stała się największym klientem ukraińskiej zbrojeniówki.

 

W 2016 r. Rosja była największym odbiorcą ukraińskiej broni. Zakłady zbrojeniowe Ukrainy wyeksportowały

do Rosji broń za 169 mln dol., a rosyjski import broni z Ukrainy zwiększył się w ciągu roku o 72 proc.

- podał Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI).

 

Ukraina nie eksportowała tyle broni do Rosji nawet w czasie prezydentury Janukowycza.

Nie otrzymała tyle nawet od dotychczasowego swojego największego klienta

- Tajlandii - odbiorcy czołgów „Opłot" (T-84U) uznawanych za jedne z najlepszych na świecie.

https://www.rp.pl/biznes/art2905441-najwiecej-broni-ukraina-sprzedaje-rosji

 

Każdy zdrowo myślący powinien widzieć w powyższym paranoję, że eksportuje się rekordowe ilości broni do kraju, z którym

jest się w konflikcie od 2014 roku.😊

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Każdy zdrowo myślący powinien widzieć w powyższym paranoję, że eksportuje się rekordowe ilości broni do kraju, z którym

jest się w konflikcie od 2014 roku

Bo "twoja jest krew, a ich jest nafta" 😉

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

 

To ja też zapodam ciekawostkę z 2017 roku: 

 

Każdy zdrowo myślący powinien widzieć w powyższym paranoję, że eksportuje się rekordowe ilości broni do kraju, z którym

jest się w konflikcie od 2014 roku.😊

Jesli to jest prawda a zakladam ze jest to jedynym celem takiego balaganu jest zmniejszenie populacji na danym obszarze . Poza nakrecaniem zyskow zbrojeniowce i obnizaniem standardow zycia calej reszcie 🙃

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

 

Przesłuchajcie sobie od zaznaczonego fargmentu do końca.

Bardzo dygresyjnie - Zaorski zdecydowanie podpisał pakt z Rogatym, że w wieku 45 lat wygląda na 20 lat młodszego ;)

 

A ja myślałem zawsze, że tak młodo wyglądam.

 

30 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

531 mld dol wyniosły przychody 100 największych firm zbrojeniowych w 2020 roku - donosi magazyn Forbes.

 

Chłopaki w czarnych workach wracają do domu

kto produkuje broń, jest zadowolony

Jeszcze jeden konflikt, nowe profity,

nieważne kto strzela, kto jest zabity

potrzebne jest mięso pełne poświęcenia

ciebie już nie ma i jego też nie ma...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.