Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, crazymary said:

Jak jest tyle samobójów to faktycznie mozna dosc do wniosku, ze jest jakis swoisty kryzys męskosci.

Faktycznie można dojść do takiego wniosku, tyle że nie mając piątej klepki. Wtedy wystarczy mieć choćby tylko czwartą i trochę poczytać, żeby nie musieć dochodzić do błędnych wniosków samodzielnie. Ale najprościej - łykać te podstawione, gładko brzmiące pigułki inżynierii społecznej o jakimś "kryzysie męskości", które uśmierzą ból, usprawiedliwiając współcześnie charakterystyczne dla kobiet - znieczulicę, egoizm, megalomanię i oziębłość. Sedno problemu samobójcy? No cóż, był przecież spierdolony!

 

Dawno nie czytałem czegoś tak aroganckiego i głupiego jednocześnie. Szczególnie w recepcie, którą podajesz na końcu wpisu. 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Adri said:

Czy rozumiesz czemu powstał uber tylko dla kobiet?

Oczywiście że rozumiem, ale o tym poniżej.

 

5 hours ago, Adri said:

Rozumiesz dlaczego kobiety się czuły zagrożone?

Nasze obie płcie mają odrobinę inne podejście do ryzyka i różną percepcję zagrożenia. Widziałaś faceta, bądź choćby chłopca, wskakującego z piskiem na taboret na widok myszki czy pająka? Dlatego tak łatwo kobietom indukować lęki - "przyjdzie Bromba i cię zje". A to służy już zupełnie czemu innemu, mianowicie podtrzymaniu ewolucyjnego gynocentryzmu, gwarantującego kobietom opiekę i przywileje społeczne. Na marginesie, gdyby odebrać kobietom prawo głosu, lewoskrętni w ogóle by się na ich temat nie zająknęli.

Natomiast to co gwarantowało przetrwanie plemienia (gynocentryzm), czyli troska o kobiety, współcześnie jest do skraju śmieszności anachroniczne. Kobiety zerwały "ewolucyjny pakt" ale chcą z niego czerpać nadal korzyści, więc nie pozostaje im nic innego jak zakłamywanie systemu. Nadal są biedne, uciskane, zagrożone będąc jednocześnie jednak silne, niezależne, bla, bla bla. 

 

5 hours ago, Adri said:

Jesteś w stanie zrozumieć te decyzje?

Ja to chyba jestem w stanie zrozumieć każdy interes. Nie muszę go jednak aprobować i mogę wytykać hipokryzję.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na szybko, jak wygląda obecnie "równość" mężczyzn i kobiet wobec prawa rodzinnego nawet na przykładzie spraw o alimenty:

 

http://deiure.com.pl/blog/prawo-rodzinne-i-opiekuncze/2022/12/29/czy-w-sprawach-o-alimenty-wystepuja-koszty-sadowe/

 

Kto najczęściej wnosi o ustalenie / podwyższenie obowiązku alimentacyjnego?

 

Kto najczęściej wnosi o obniżenie / uchylenie obowiązku alimentacyjnego?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, AT91SAM7S256 napisał(a):

A tak na szybko, jak wygląda obecnie "równość" mężczyzn i kobiet wobec prawa rodzinnego nawet na przykładzie spraw o alimenty:

  • od 15 000 do 20 000 zł – 1000 zł.

Przy wartości przedmiotu sporu lub wartości przedmiotu zaskarżenia przekraczającej 20 000 zł pobiera się od pisma opłatę stosunkową wynoszącą 5% tej wartości, nie więcej jednak niż 200 000 zł.

 

20 000 zł alimentów? Czyli jak, dziecko wpierdala dziennie kilo kawioru i co miesiąc zakupy modnych szmat czy jak?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, I1ariusz said:

@crazymary jak mężczyźni w Polsce widzą, że z takimi jak ty muszą tworzyć związek, to z przyjemnością rzucają się pod pociąg. A powinni splunąć pod nogi, założyć słuchawki z muzyką i nie przejmować się. To bym im doradził.

 

Ja nie debatuje na temat biegajacych po ulicy /murzynach/, jakiejkolwiek plci. Wiec wnioski Twoje pochodza z tego samego miejsca co poprzednie, czyli prosto z dupy. :) 

 

1 hour ago, Rnext said:

Dawno nie czytałem czegoś tak aroganckiego i głupiego jednocześnie. Szczególnie w recepcie, którą podajesz na końcu wpisu. 

 

A ja akurat dosc czesto, no ale to tak bywa jak ktos jest wspominanym, ortodoksyjnym wyznawca i nawet jak widzi biale to mowi, ze to jest czarne. Nawet brzmi znajomo...chyba to gdzie juz grali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DOHC napisał(a):

20 000 zł alimentów? Czyli jak, dziecko wpierdala dziennie kilo kawioru i co miesiąc zakupy modnych szmat czy jak?

Dodajmy do tego jakiś nowoczesny i postępowy smarkfon dla dziecka co 2 / 3 miechy za 5 - 6 koła (zaniżyłem) i te 20 koła alimentów już szału nie robi...

 

Nawet cennik na stronie dla pań:

https://kobiety-kobietom.com/zakupy/ranking.php?pr=telefony-komorkowe&sort=najdrozsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DOHC napisał(a):

 

20 000 zł alimentów? Czyli jak, dziecko wpierdala dziennie kilo kawioru i co miesiąc zakupy modnych szmat czy jak?

Jakbyś przeczytał ze zrozumieniem to wiedziałbyś że wartość sporu to suma świadczeń ZA ROK. 

 

25 minut temu, AT91SAM7S256 napisał(a):

Już był kiedyś na BS temat, że jakiś pilot dostał 10koła alimentów...

Na jedno dziecko? Wątpię. Jeśli dzieci jest więcej to chyba logiczne że sumaryczna kwota może wyjść wysoka. Szczególnie jeśli dzieci chodzą do prywatnych przedszkoli/szkół. Weźcie pod uwagę że ludzie żyją na różnym poziomie i alimenty służą temu aby dziecko mogło też poziom utrzymać, a nie że nagle dziecko musi zmienić szkole, nie jechać na narty czy coś tam co so tej pory robiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maria napisał(a):

Weźcie pod uwagę że ludzie żyją na różnym poziomie i alimenty służą temu aby dziecko mogło też poziom utrzymać, a nie że nagle dziecko musi zmienić szkole, nie jechać na narty czy coś tam co so tej pory robiło.

Weź pod uwagę że w przypadku zasądzenia alimentów wyższych niż aktualne zarobki ( sprawa w/ w pilota) i tak ojciec nie będzie w stanie utrzymać poziomu życia dziecka. A co z matką i jej wkładem w takim przypadku?

Pytanie retoryczne.

 

 

35 minut temu, crazymary napisał(a):

wspominanym, ortodoksyjnym wyznawca

ty tu jesteś wyznaFfczynią farmazonów i odwracania kota ogonem. Przykład projekcji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maria napisał(a):

Na jedno dziecko? Wątpię. Jeśli dzieci jest więcej to chyba logiczne że sumaryczna kwota może wyjść wysoka. Szczególnie jeśli dzieci chodzą do prywatnych przedszkoli/szkół. Weźcie pod uwagę że ludzie żyją na różnym poziomie i alimenty służą temu aby dziecko mogło też poziom utrzymać, a nie że nagle dziecko musi zmienić szkole, nie jechać na narty czy coś tam co so tej pory robiło.

@maria, zapytałem na szybko wujka google "najwyższe alimenty w Polsce"

 

Dostałem odpowiedź:

https://www.google.pl/search?sca_esv=f817bd0bbcf440d1&q=Najwyższe+alimenty+w+Polsce&sa=X&ved=2ahUKEwi5jM-oqqGEAxX5R_EDHUK8B5IQ1QJ6BAhAEAE&biw=1152&bih=608&dpr=1.25

 

Co prawda, nie znalazłem już tak na szybko info o tym pilocie, ale z innej beczki:

https://www.se.pl/wiadomosci/exclusive/byl-zona-artura-boruca-wyznaje-nie-pozwole-by-moj-syn-cierpial-przez-ojca-aa-Zcza-xHrw-vsBo.html

Wiem, że to celebryci, no ale jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maria napisał(a):

Na jedno dziecko? Wątpię.

No to patrz na to. Nie wiem czy się interesujesz piłką kopaną. Był taki bramkarz, całkiem nawet niezły, Artur Boruc. Kilka lat temu sądził się z byłą żoną o alimenty na syna, które wtedy wynosiły 15tyś zlotówek miesięcznie. On chciał obniżenia tej kwoty, a ona podwyższenia do 20tyś. Tak to wtedy argumentowała:

 

Cytat
Modrzewska wyliczyła, ile kosztuje zapewnienie podstawowych potrzeb 11-letniego w Polsce w 2019 roku:
 
 
Czesne szkoła prywatna - 2500 zł
Dojazdy do szkoły - 2000 zł
Obiady - 600 zł
Opłata za materiały szkolne - 120 zł
Mieszkanie - 2500 zł
Telefon (urządzenie+abonament) - 300 zł
Wyposażenie pokoju - 1000 zł
Wyżywienie - 2000 zł
Odzież - 1500 zł
Wypoczynek, wakacje, ferie, weekendy - 2500 zł
Sprzęt sportowy, komputer - 2000 zł
Zainteresowania - 2000 zł
Środki czystości - 600 zł
Dentysta, ortodonta profilaktyka - 1600 zł
Dodatkowe wydatki - 900 zł
 
Tak, według wniosku, Bogu ducha winny chłopak potrzebuje 2000 zł miesięcznie na dojazd do szkoły (ok. 90 zł dziennie), 1500 zł na ubrania i 1600 zł na comiesięczny przegląd u dentysty.

 

 

https://aszdziennik.pl/127025,Mango-za-30-zlotych

 

@AT91SAM7S256 obczaj powyższe.

 

Aktora Zbigniewa Zamachowskiego pewnie znasz. Też miał alimentacyjne przeboje:

 

http://www.prawaojca.org.pl/byla-zona-naslala-zamachowskiego-komornika/

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand jak się zabiera pancię do hoteli, gdzie dobą kosztuje więcej niż niektórzy w miesiąc zarabiają to potem trzeba ponosić reperkusje.🤣

 

 

@Brat Jan Czego Ty się spodziewasz?😅

Ja obstawiam coś w stylu " żeby zaczął nosić spodnie w związku".🤣

 

Zresztą @maria wspomniała już coś o " byciu skąpym i dzieleniu na moje i Twoje " czy jakoś tak.😅

Edytowane przez Kiroviets
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2024 o 21:01, predator08 napisał(a):

Tylko mam wrażenie, że większość tych normalnych kobiet jest już zajęta.

Własnie slowo klucz, wrażenie. Łatwo nie jest bo one szybko ze tak powiem kolokwialnie, schodzą z taśmy, ale da się wychaczyć. Oczywiscie te młodsze do 25 r. żcyia to tylko wieksze miasta, bo na wsiach nie ma co sie oszukiwać bida i krowy:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, crazymary napisał(a):

Wiec wnioski Twoje pochodza z tego samego miejsca co poprzednie, czyli prosto z dupy. :) 

 

I po co prowokujesz? Nie umiesz grzeczniej odnosić się do danego posta.

Jak się temat nie podoba to po co się uaktywniasz?

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, crazymary said:

A ja akurat dosc czesto, no ale to tak bywa jak ktos jest wspominanym, ortodoksyjnym wyznawca i nawet jak widzi biale to mowi, ze to jest czarne. Nawet brzmi znajomo...chyba to gdzie juz grali.

A potrafisz coś bardziej merytorycznie? Czy tylko emo-zagrania w repertuarze? Mój ciekawszy (następny) IMO wpis jest głównie o gynocentryczności cywilizacji, tak dla przypomnienia. Może coś o tym?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adri napisał(a):

No właśnie. Wy nie rozumiecie niektórych naszych problemów i z czym musimy się mierzyć w codziennym życiu. A nam jest trudno zrozumieć Wasze problemy. 
 

 

No właśnie nie rozumiem dlaczego zwykłe włączenie pralki i ustawienie programu was przerasta, zajmowanie się domem i opiekowanie dziećmi

to dla was katorga gdzie rzekomo na nic innego nie macie czasu😏

Jednak zabawa na telefonie i portalach społecznościowych to zawsze czas sie znajdzie😛

I jeszcze chcecie by wam za to płacono bo wyzysk ekonomiczny tylko dziwnym trafem jak mąż wraca do domu zmęczony to ani obiadu,

ani dobrego słowa tylko wrzaski od progu bo sąsiad ma nowego merola a wy dalej jeździcie starym gratem.

 

A z czym wy musicie się mierzyć w życiu?

Pod nos macie wszystko podstawiane, mężczyźni dają pomoc, atencje, wyręczają za darmo, dodatkowo jako kobiety macie przywileje, prawa, 

opiekę, bezpieczeństwo, kraj, w którym macie jak u pana Boga za piecem, gdzie mężczyźni stworzyli cywilizacje i wszelkie udogodnienia,

rozwiązania, technologie by łatwiej wam się funkcjonowało. 

 

Jednak dalej niedobrze, mało, dejcie więcej bo mi się należy😆

 

 

9 minut temu, I1ariusz napisał(a):

Ja już sobie odpuszczę. Nerwy mnie biorą.

 

Obiecuje Ci, że jak jeszcze raz coś podobnego wyskrobie dostanie warna🙂

 

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Iceman84PL said:

No właśnie nie rozumiem dlaczego zwykłe włączenie pralki i ustawienie programu was przerasta, zajmowanie się domem i opiekowanie dziećmi

to dla was katorga gdzie rzekomo na nic innego nie macie czasu😏

No bo przecież jak nie ma męża i dzieci, to dla siebie nie warto sprzątać, prać i gotować, więc żyje się w syfie?!?

Poza tym - pralka jest kobietą!

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.